tekirdağ, cüneyt yüksel, kadir albayrak

tekirdağ haberleri

Bir garip saksı hikayesi

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


Bir garip saksı hikayesi

 

Şimdi, Tekirdağ’ın tüm sorunları, eksikleri, acil bekleyen sorunları her şey bitti saksı derdi mi kaldı? Tekirdağ’ın neden hala şöyle geleni gideni güzel bir şekilde ağırlayacak, şehre yakışır otogarı yok, neden belediye binası yok, neden yollar halen mayın tarlası modunda, neden parke taşlarının çoğu özgürlüğünü ilan etmiş halde, neden hala Pazar yeri şehrin ortasında ve dağınık bir halde, neden hala kaldırım eksikliği var bu şehirde, neden hala kent havasında değil de deniz kasabası esintisi tadında, neden hala turizme açılmış bir kent değil, neden hala tanıtım eksikliği yaşıyor kent, neden hala işsizlik yüksek, neden eğitim başarısı konusunda üst sıralarda değil? Emin olun ki bu soruları bir hayli uzatabilirim ancak neden sorusunun cevaplarını alamıyoruz bir türlü.

 

Tekirdağ’ın yüzde yüz ki kent makyajına ihtiyacı var. Kentte bir meydan yapılacağını öğrendiğimde şahsen ben epey heyecanlanmıştım. Çünkü meydanlar şehirlerin vitrinleridir bir nevi hatta simgesidir. Görselliği de barındırdıkları için Tekirdağ’a güzel bir hava vereceğini düşünmüştüm. Gel gelelim ki meydan diye ortaya sunulan hali hazırdaki meydan çok da bu amaca hizmet eder nitelikte olmadı olamadı. Ha hala beklemedeyiz belki farklılıklar eklenerek dediğimiz gibi kentin simgesi tadında bir hale gelir mi bilmiyorum. Gelirse de o zaman işte oldu diye övmeyi biliriz. Fakat şuan ki hali maalesef ki düz beton yığını. Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel’de muhtemelen benim gibi düşünmüş olacak ki beton yığınına bir iki süs ekleyeyim diye saksıları getirmiş koymuş. Haliyle saksıların dışında Süleymanpaşa Belediyesi yazıyor. Bu durum neden bu kadar rahatsızlık verdi anlamak gerçekten zor.

 

Bu kent hepimizin ise el birliği verilip hepimiz için en güzelin ortaya konmasını bekliyoruz. Seçimlerde Tekirdağ halkı çok net mesaj verip sandığa gitti ve kent yönetimini iki ayrı parti liderine paylaştırdı. Bunu yaparken tek bir amacı var. Yıllarca hizmet engellediği için gelmiyor dediniz şimdi paylaşım yapıyoruz haydi Tekirdağ’ı uçurun dediler. Hem Albayrak hem Yüksel’de seçim sonra biz kavga etmeyecek şehir için çalışacağız dediler. Halk bu söyleme inandı ve güvendi. Fakat bu saksı meselesi gösteriyor ki durum hiç de öyle değil. Biz vatandaş olarak duruma meydanı Albayrak Başkan yaptı Yüksel Başkan da ağaçlı saksılar ile biraz olsun göze hitap etmesini sağlıyor diye bakıyorduk. O Süleymanpaşa yazılı sakılar 2 ayı aşkın süredir orada duruyordu şimdi ne oldu sorun oldu? Ayrıca ne fark eder ki Süleymanpaşa yazsa ne olur? Eğer amaç ortak bir şekilde kentin aurasını değiştirmek ise böyle küçük iniş çıkışlar ancak kentin geleceği için olumsuz konuları beraberinde getirir.

 

Meydan denilen yer gerçekten bomboş idi bu boşluğun az da olsa ortadan kalkması için saksıları koyan Cüneyt Başkan’ın o meydanı kendisi yapmış gibi bir izlenim yaratmaya çalıştığını hiç sanmıyorum. Kadir Başkan’ında böyle küçük saksı meseleleri ile uğraşacağına ihtimal vermek istemiyorum. Bence eğer gerçekten aralarında kent için çekişme yaşamak istiyorlarsa bu çok daha ciddi, büyük projeler için olsun. Mesela bu kente tramvay gelir mi, gelirse nasıl yapılır, Şarköy nasıl turizm açısından değerlendirilir, Kiraz Festivali basit bir festival olmaktan çıkıp nasıl ulusal festivale dönüştürülür, kentin lezzetleri bölgeden çıkıp ülke çapında nasıl ünlenir, sanayisi nasıl gelişir, üniversiteler şehri olabilir mi bu gibi konular, projeler üzerinden sorun yaşasalar çok daha mutlu oluruz. Tekirdağ’a üç beş saksıyı da çok görmeyin yahu…     


Okunma Sayısı : 394
Yapılan Yorumlar
 • BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI
  09 Nisan 2019--Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Etüt ve Projeler Dairesi Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen brifing toplantısına katıldı.
 • ALBAYRAK YİNE VATANDAŞLARLA
  2 Nisan 2019--Büyükşehir koltuğuna yeniden oturan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, seçim biter bitmez kaldığı yerden devam etmeye başladı.
 • YÜKSEL, ŞENTOP’U ZİYARET ETTİ
  27 Şubat 2019--Cumhur İttifakı’nın AK Partili Süleymanpaşa Belediye Başkan Adayı Cüneyt Yüksel, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı seçilen Tekirdağ Milletvekili Prof. Dr. Mustafa Şentop’u ziyaret ederek, meclis başkanlığı görevinin hayırlı olması temennisinde bulundu.
 • ATÖLYEDE YENİLENİYORLAR
  27 Şubat 2019--TESKİ Genel Müdürlüğü İkmal bakım ve onarım şube müdürlüğü personelleri, kurum bünyesindeki araçların bakım ve onarımını yaparak güvenli bir şekilde trafikte kullanılmasını sağlıyor.
 • TEKNOLOJİ ARTIK DERSLERDE
  27 Şubat 2019--Tekirdağ da apple smart teknolojisini eğitimde kullanan tek okul olma özelliğini Aden Koleji taşıyor.
 • TESKİ, TAHSİLAT BÜROSU AÇTI
  11 Şubat 2019--TESKİ Genel Müdürlüğü tarafından Süleymanpaşa ilçesi çarşı da eski bedesten olarak bilinen bölgede “TESKİ Su Faturası Ödeme Noktası” açıldı.
 • ÖĞRENCİLERİ YALNIZ BIRAKMADI
  06 Şubat 2019--Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel Beren Bebek Çocuk Akademisinde eğitime başlayan küçük öğrencileri ziyaret etti. Başkan Yüksel öğrenciler ile yakından ilgilenerek onlarla birlikte oyunlar oynadı.
 • SPORDA HAFTAYA DAMGA VURDU
  04 Şubat 2019--Marmaraereğlisi Belediyespor hafta sonu oynanan müsabakalarda aldığı başarılı sonuçlarla haftaya damga vuran takım oldu. Futbol ve basketbolda alınan sonuçlarla Marmaraereğlisi Belediyespor sporda farkını ortaya koydu.
 • KURUMLAR ARASI TOPLANTI
  16 Ocak 2019--Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na bağlı kurumlar Trakya Kalkınma Ajansı merkezinde bir araya geldi. Konular gündem gündem konuşulup çözüm odaklı istişare yapıldı.
 • BAŞKANLAR BULUŞTU
  16 Ocak 2019--Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat'ı makamında ziyaret etti.
 • MARMARAEREĞLİSİ CAN DOSTLARI UNUTMUYOR
  16 Ocak 2019--Marmaraereğlisi Belediyesi, 2018 yılında sokak hayvanlarının tedaviden, beslenmesine, aşılarının yapılmasından kısırlaştırmaya kadar her zaman yanlarında oldu.
 • ÇEVRE DOSTU YOL
  4 Ocak 2019--Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi yol yapım çalışmalarını kesintisiz bir şekilde sürdürüyor. Çevre dostu olarak bilinen beton yol hizmeti Kapaklı’da gerçekleştirildi.
 • VALİDEN ŞEHİT AİLESİNE ZİYARET
  4 Ocak 2019--Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, 1994’e Ağrı’da şehit olan Er Ahmet Oral’ın ailesini ziyaret etti. Aile bu kıymetli ziyaretten çok memnun olduklarını ifade etti.
 • SPORDA MARMARAEREĞLİSİ FARKI
  3 Ocak 2019--Tekirdağ U-17 Ligi A Grubu’nu oynadığı 14 maçta 13 galibiyet bir beraberlikle şampiyon olarak tamamlayan Marmaraereğlisi Belediyespor U-17 takımı kupa sevincini Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan ile paylaştı.
 • ÇOCUKLARIN YILBAŞI PARTİSİ
  3 Ocak 2019--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Kulübü, 2019’a Merhaba partisi düzenledi. 6 yaş altı çocuklara yönelik yeni yıl partisi renkli görüntülere sahne oldu.
 • ONLAR, MUTLU KENT’İN ÇOCUKLARI
  27 Aralık 2018--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Ruh Sağlığı Merkezi, Süleymanpaşa Çocuk Kulübü üyeleri için anne-çocuk etkinliği düzenledi.
 • HİZMETE DEVAM
  26 Aralık 2018--TESKİ Genel Müdürü Dr. İbrahim İÇÖZ ilçe denetimleri kapsamında mesai saatinden önce TESKİ Şarköy personeli ile bir araya geldi.
 • HAYRABOLU’DA STK’LARA ZİYARET
  26 Aralık 2018--Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, çalışmalarını sürdürdüğü Hayrabolu ilçesinde gerçekleştirdiği incelemelerin ardından Hayrabolu Belediye Başkanı Fehmi Altayoğlu ve içlerinde sivil toplum kuruluşları ile esnaf odalarının olduğu kurumlara ziyarette bulundu.
 • DERNEK VE STK’LARLA İŞBİRLİĞİNE DEVAM
  26 Aralık 2018--Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan, ilçedeki tüm dernek ve Sivil Toplum Kuruluşları ile işbirliği içerisinde vatandaşların sorunlarına çözüm odaklı yaklaşım içerisinde olduklarını söyledi.
 • KADINLAR DA ERKEKLER DE SÜPER LİGDE
  25 Aralık 2018--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Spor Kulübü, Türkiye Judo Federasyonu tarafından düzenlenen Spor Toto Süper Lig’e yükselme karşılaşmalarında aldığı başarılı sonuçlarla hem kadınlar hem erkeklerde Süper Lig’e yükselmeyi başardı.
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 4854
Dün : 8134
Toplam : 10229990

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri