özkan dikmen, tekirdağ, pusula tekirdağ

tekirdağ haberleri

BİRAZ SERT Mİ OLACAK BU YAZI

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


BİRAZ SERT Mİ OLACAK BU YAZI

 

Kimse belli etmiyor ama, herkes yavaş yavaş 2019 seçim havasına girmeye başladı. Saflar belli oluyor. Her siyasi parti seçim takvimini belirlemeye başladı. İlk Ak Parti adım attı. Belli ki her şeyini halledip erkenden seçim çalışmalarına başlayacaklar. Öyle ya, erken kalkan erken yol alır.

Ak Parti Tekirdağ il ve ilçe teşkilatlarında bugünden itibaren ciddi hareketlilik olacak. Özellikle ilçe başkanları konusunda ciddi bir adım atmak istiyorlar. Genel merkez talimatı nedeniyle belediye başkan adayı olmak istedikleri için bazı ilçe başkanları aday olmayacaklar. Bazıları ise başarısızlık nedeniyle görev alamayacak.

Bu yönde ciddi çalışmalar varken il ve ilçe teşkilatlarında kimse neyin nasıl olacağını henüz kestirebilmiş değil. Ancak görünen o ki, Cüneyt Yüksel 2019 seçimlerine girilirken, Ak Parti teşkilatını şekillendiren il başkanı olarak dikkat çekecek. Tabi sadece Cüneyt Yüksel değil, arkasında Anayasa Profesörü Mustafa Şentop, Milletvekili Mustafa Yel ile birlikte istişareler yaparak ilçe ve il yönetimlerini belirlemiş olacak.

CHP’de ise durum çok farklı değil. Süleymanpaşa ilçe ikiye bölünmüşken orada da kongre süreci hızlanmış durumda. Bir tarafta Özgür Taşmerdivenli ve eski ilçe başkanı Cenk Boduç’un başını çektiği grup, diğer tarafta ise istifalarla sarsılan İlçe Başkanı İlker Yağcıoğlu. Partideki bağımlılığı karşı daha önce birlikte hareket ederek ciddi bir yol alan bu grup şimdi dağılmış durumda. Bir taraf Faik Öztrak’ın desteklemesi nedeniyle ayrılmış durumda. Söyledikleri ise, “Biz kimsenin adamı olmadan, vatandaşı kucaklayan bir yapıyla siyaset yapmalıyız. Bu nedenle milletvekillerinin herhangi biriyle ismimin anılmamalı” diyorlar.

Aslında olması gereken tam da bu. Kimsenin müdahalesi olmadan kongreler yapma CHP’nin en yakışan siyaset biçimi olmalı. Ama bunu bugüne kadar kimse göremedi. Genel Başkanları Ankara’dan İstanbul’a yürümüş olsa bile taşradaki siyasi kısır çekişme yine aynen devam ediyor. Bunu genel başkan bilemiyor.

İl Başkanlığı konusunda da bir sürü dedikodu varken, nasıl bir siyasi hamle yapılabilir onu kestirmek şimdiden güç. CHP bu konuda ne yapacağı çok belli olmayan bir çizgi üzerinde. Yani durum CHP’de dün neyse bugünde böyle görünüyor. Esasen Recep Ökten ve ilçeler son kongrelerden sonra siyaset adına çok iyi şeyler yaptı diyebiliriz. Yerel yönetimlerin de desteklerini arkalarına aldılar ve önemli işlere imza attılar. Ancak içerideki siyasi çekişmeler klasik hastalığı tekrar ortaya çıkardı.

Herkesin konuştuğu ve kimsenin birbirinin yüzüne söyleyemediğini yine ben söyleyeyim de kötü çocuk ben olayım. Emekli öğretmen tayfası ve bu klasmandakiler CHP’nin yakasından düşmeli. Çünkü halen öğretmenlik havasındalar ve vatandaşa da böyle yaklaşımda bulunuyorlar. ‘Ben biliyorum, kimse benden daha iyi biliyor’ havasıyla vatandaşa yaklaşım gösterirsen, her gün siyasi olarak bir şeyler kaybedersin. Zaten kaybetmeye de mahkûmsun. Şimdi bu emekli öğretmen abi ve ablalarımız benim üzerime gelecek ama ben onların siyaseten kötü olduğunu söylemiyorum. Sadece kenara çekilip ‘abi ve ablalık’ yapmalarının daha doğru olabileceğini söylüyorum.

Ayrıca yıllar önce il ve ilçe başkanlığı yapmış zat-ı muhteremler de var. Etraflarında üç kişi var ama sorarsan en az 500 kişilik ordular. Bu tiplerin de parti içinde tehdit ve şantaj kokan yaklaşımlarına artık kimse prim vermesin vermemeli. Halen partinin bir tarafından tutup söz sahibi olmak isteyenler, yani ‘BENİM DEDİĞİM OLACAK’ diyen muhteremler, lütfen sizler de partideki genç ve dinamik kuşağın önünü açın. Bırakın değişen siyasi konjonktürde yeni planlaması eski siyasi anlayışı olan sizler değil, ileri görüşlü genç beyinler yapsın. Emin olun sizden dahi iyi siyaset yapacaklardır. Yapıyorlar da.. Yeter ki gölge etmeyin. 

Çok kızdınız değil mi? Bence de kızmalısınız. Kızmazsanız hatırım kalır. Şimdi gidin bana kıyıda köşede küfür edin. Size anca bu yakışır. Doğruyu size alenen söylüyorum. Bu doğru sadece benim doğrum değil, herkesin doğrusu. Eğer gerçekten CHP’nin başarılı olmasını isteyenler varsa genç ve fikri olan insanların önünü açarlar.

Okunma Sayısı : 1685
Yapılan Yorumlar
 • DAHA HIZLI OLUNMALI
  Süleymanpaşa İlçesinde Meydan Projesi kapsamında yapılan yıkım çalışması yerinde incelendi. Başkan Kadir Albayrak bu anlamda personele daha hızlı olunması konusunda talimat verdi.
 • KÜLTÜR BULUŞMASI
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, Rumeli Balkan Dernekleri Federasyonu tarafından organize edilen ‘Rumeli Balkan Trakya Kültür Buluşması ve Tanıtım Günleri’ etkinliğine katıldı.
 • ONLAR YALNIZ DEĞİL
  Marmaraereğlisi Belediyesi 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü’nde Sokak hayvanlarının beslenme sorununa dikkat çekti.
 • NKÜ VE MÜSİAD İŞBİRLİĞİ
  Namık Kemal Üniversitesi ile Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) arasında Çorlu Meslek Yüksekokulu tüm programlarında öğrenim gören öğrencilerin kamu ya da özel sektöre ait işyerlerinde yapacakları
 • KENDİMİ SEVİYORUM
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Ruh Sağlığı Merkezi ve Süleymanpaşa Çocuk Kulübü işbirliğinde çocuklara yönelik “Kendimi Seviyorum” etkinliği düzenlendi.
 • Zabıtalar denetimde
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, halk sağlığının ve tüketici haklarının korunması ile gıda güvenliği konusunda denetimlerini sürdürüyor. Bu kapsamda Süleymanpaşa ve Çorlu ilçelerinde market denetimi gerçekleştirildi.
 • NKÜ, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde
  Cumhurbaşkanlığı Külliyesi Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezinde gerçekleştirilen 2018-2019 Akademik Yıl Açılış Törenine Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Osman Şimşek ve üniversite akademisyenleri de katıldı.
 • Yaşlılar unutulmadı
  Malkara Belediyesi 1 Ekim Yaşlılar Günü sebebiyle ilçede bulunan büyükleri evlerinde ziyaret etti.
 • Çorlu istihdam buluşması
  Çorlu İşkur Hizmet Merkezi tarafından düzenlenen 4 -5 Ekim tarihleri arasında Çorlu Halk Eğitim Merkezi ev sahipliğinde gerçekleştirilmesi planlanan istihdam buluşması 30 prestijli firmanın insan kaynakları temsilcileri katılımıyla gerçekleştirildi.
 • Dost Eli Giyim Mağazası hizmette
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Dost Eli Giyim Mağazası yaklaşan kış ayları nedeniyle raflarda değişikliğe giderek kışlık kıyafetleri ihtiyaç sahiplerinin kullanımına sundu.
 • İlker Yağcıoğlu Süleymanpaşa’yı İstiyor
  CHP’nin Süleymanpaşa ilçe Başkanı İlker Yağcıoğlu, Süleymanpaşa Belediye Başkanlığı aday adayı oldu. İlçe Başkanlığından istifa eden Yağcıoğlu, 7 Ekim Pazar günü büyük bir katılımla adaylığını açıklayacak.
 • ORYANTASYON PROGRAMI
  Namık Kemal Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi birinci sınıf öğrencilerine, fakültelerine ve bölümlerine uyum sürecini hızlandırmak,
 • BALIKÇILARLA SOHBET
  Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Süleymanpaşa Balık Hali’ni ziyaret ederek balıkçı esnafı ile bir araya geldi.
 • Bereketli kazançlar olsun
  Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Günay, DMR Gıda Paz. San. Ve Tic. Ltd. Şti.’nin Tekirdağ/Süleymanpaşa – Hürriyet Mahallesindeki şube açılışı törenine katıldı.
 • Öcalan'ın başvurusuna ret
  Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi, Abdullah Öcalan'a İmralı cezaevinde kötü muamelede bulunulduğuna dair dava başvurusunu reddetti.
 • Adriana Lima'dan Türk kadınlarına övgü
  Türk yazar Metin Hara ile birlikteliğine devam eden Adriana Lima, "Türk kadınlarının gözleri öne çıkaran makyajlarını çok beğeniyorum,
 • Dünya liderleri Trump’a güldü
  ABD Başkanı Donald Trump'ın, Birleşmiş Milletler Genel Kurulundaki konuşmasında sarf ettiği sözler, dünya liderlerlerini güldürdü.
 • Son 68 bin metrekare
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından yürütülen ve altyapı çalışmaları tamamlanan cadde ve sokaklarda sürdürülen yol yapım ve bakım çalışmalarında sona gelindi. Yaklaşık 2 milyon metrekarelik yol çalışması tamamlandı.
 • Kurumsal Mükemmellik toplantıları
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Kurumsal Mükemmellik konulu toplantılar kapsamında, Dış Değerlendirme Toplantısı gerçekleştirildi.
 • Şarköy de Aşure Günü’nü unutmadı
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve Cem Vakfı Şarköy Şubesi tarafından Muharrem ayı dolayısıyla Aşure Günü Etkinliği düzenlendi.
Tekirdağ'da yerel seçimlerde hangi partiye oy verirsiniz?
    Ak Parti
    CHP
    MHP
    İYİ Parti
    Aday ödemli
    Bilemiyorum
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 5153
Dün : 5113
Toplam : 7090553

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri