özkan dikmen, tekirdağ, pusula tekirdağ

tekirdağ haberleri

BİRAZ SERT Mİ OLACAK BU YAZI

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


BİRAZ SERT Mİ OLACAK BU YAZI

 

Kimse belli etmiyor ama, herkes yavaş yavaş 2019 seçim havasına girmeye başladı. Saflar belli oluyor. Her siyasi parti seçim takvimini belirlemeye başladı. İlk Ak Parti adım attı. Belli ki her şeyini halledip erkenden seçim çalışmalarına başlayacaklar. Öyle ya, erken kalkan erken yol alır.

Ak Parti Tekirdağ il ve ilçe teşkilatlarında bugünden itibaren ciddi hareketlilik olacak. Özellikle ilçe başkanları konusunda ciddi bir adım atmak istiyorlar. Genel merkez talimatı nedeniyle belediye başkan adayı olmak istedikleri için bazı ilçe başkanları aday olmayacaklar. Bazıları ise başarısızlık nedeniyle görev alamayacak.

Bu yönde ciddi çalışmalar varken il ve ilçe teşkilatlarında kimse neyin nasıl olacağını henüz kestirebilmiş değil. Ancak görünen o ki, Cüneyt Yüksel 2019 seçimlerine girilirken, Ak Parti teşkilatını şekillendiren il başkanı olarak dikkat çekecek. Tabi sadece Cüneyt Yüksel değil, arkasında Anayasa Profesörü Mustafa Şentop, Milletvekili Mustafa Yel ile birlikte istişareler yaparak ilçe ve il yönetimlerini belirlemiş olacak.

CHP’de ise durum çok farklı değil. Süleymanpaşa ilçe ikiye bölünmüşken orada da kongre süreci hızlanmış durumda. Bir tarafta Özgür Taşmerdivenli ve eski ilçe başkanı Cenk Boduç’un başını çektiği grup, diğer tarafta ise istifalarla sarsılan İlçe Başkanı İlker Yağcıoğlu. Partideki bağımlılığı karşı daha önce birlikte hareket ederek ciddi bir yol alan bu grup şimdi dağılmış durumda. Bir taraf Faik Öztrak’ın desteklemesi nedeniyle ayrılmış durumda. Söyledikleri ise, “Biz kimsenin adamı olmadan, vatandaşı kucaklayan bir yapıyla siyaset yapmalıyız. Bu nedenle milletvekillerinin herhangi biriyle ismimin anılmamalı” diyorlar.

Aslında olması gereken tam da bu. Kimsenin müdahalesi olmadan kongreler yapma CHP’nin en yakışan siyaset biçimi olmalı. Ama bunu bugüne kadar kimse göremedi. Genel Başkanları Ankara’dan İstanbul’a yürümüş olsa bile taşradaki siyasi kısır çekişme yine aynen devam ediyor. Bunu genel başkan bilemiyor.

İl Başkanlığı konusunda da bir sürü dedikodu varken, nasıl bir siyasi hamle yapılabilir onu kestirmek şimdiden güç. CHP bu konuda ne yapacağı çok belli olmayan bir çizgi üzerinde. Yani durum CHP’de dün neyse bugünde böyle görünüyor. Esasen Recep Ökten ve ilçeler son kongrelerden sonra siyaset adına çok iyi şeyler yaptı diyebiliriz. Yerel yönetimlerin de desteklerini arkalarına aldılar ve önemli işlere imza attılar. Ancak içerideki siyasi çekişmeler klasik hastalığı tekrar ortaya çıkardı.

Herkesin konuştuğu ve kimsenin birbirinin yüzüne söyleyemediğini yine ben söyleyeyim de kötü çocuk ben olayım. Emekli öğretmen tayfası ve bu klasmandakiler CHP’nin yakasından düşmeli. Çünkü halen öğretmenlik havasındalar ve vatandaşa da böyle yaklaşımda bulunuyorlar. ‘Ben biliyorum, kimse benden daha iyi biliyor’ havasıyla vatandaşa yaklaşım gösterirsen, her gün siyasi olarak bir şeyler kaybedersin. Zaten kaybetmeye de mahkûmsun. Şimdi bu emekli öğretmen abi ve ablalarımız benim üzerime gelecek ama ben onların siyaseten kötü olduğunu söylemiyorum. Sadece kenara çekilip ‘abi ve ablalık’ yapmalarının daha doğru olabileceğini söylüyorum.

Ayrıca yıllar önce il ve ilçe başkanlığı yapmış zat-ı muhteremler de var. Etraflarında üç kişi var ama sorarsan en az 500 kişilik ordular. Bu tiplerin de parti içinde tehdit ve şantaj kokan yaklaşımlarına artık kimse prim vermesin vermemeli. Halen partinin bir tarafından tutup söz sahibi olmak isteyenler, yani ‘BENİM DEDİĞİM OLACAK’ diyen muhteremler, lütfen sizler de partideki genç ve dinamik kuşağın önünü açın. Bırakın değişen siyasi konjonktürde yeni planlaması eski siyasi anlayışı olan sizler değil, ileri görüşlü genç beyinler yapsın. Emin olun sizden dahi iyi siyaset yapacaklardır. Yapıyorlar da.. Yeter ki gölge etmeyin. 

Çok kızdınız değil mi? Bence de kızmalısınız. Kızmazsanız hatırım kalır. Şimdi gidin bana kıyıda köşede küfür edin. Size anca bu yakışır. Doğruyu size alenen söylüyorum. Bu doğru sadece benim doğrum değil, herkesin doğrusu. Eğer gerçekten CHP’nin başarılı olmasını isteyenler varsa genç ve fikri olan insanların önünü açarlar.

Okunma Sayısı : 1796
Yapılan Yorumlar
 • KURUMLAR ARASI TOPLANTI
  16 Ocak 2019--Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na bağlı kurumlar Trakya Kalkınma Ajansı merkezinde bir araya geldi. Konular gündem gündem konuşulup çözüm odaklı istişare yapıldı.
 • BAŞKANLAR BULUŞTU
  16 Ocak 2019--Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat'ı makamında ziyaret etti.
 • MARMARAEREĞLİSİ CAN DOSTLARI UNUTMUYOR
  16 Ocak 2019--Marmaraereğlisi Belediyesi, 2018 yılında sokak hayvanlarının tedaviden, beslenmesine, aşılarının yapılmasından kısırlaştırmaya kadar her zaman yanlarında oldu.
 • ÇEVRE DOSTU YOL
  4 Ocak 2019--Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi yol yapım çalışmalarını kesintisiz bir şekilde sürdürüyor. Çevre dostu olarak bilinen beton yol hizmeti Kapaklı’da gerçekleştirildi.
 • VALİDEN ŞEHİT AİLESİNE ZİYARET
  4 Ocak 2019--Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, 1994’e Ağrı’da şehit olan Er Ahmet Oral’ın ailesini ziyaret etti. Aile bu kıymetli ziyaretten çok memnun olduklarını ifade etti.
 • SPORDA MARMARAEREĞLİSİ FARKI
  3 Ocak 2019--Tekirdağ U-17 Ligi A Grubu’nu oynadığı 14 maçta 13 galibiyet bir beraberlikle şampiyon olarak tamamlayan Marmaraereğlisi Belediyespor U-17 takımı kupa sevincini Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan ile paylaştı.
 • ÇOCUKLARIN YILBAŞI PARTİSİ
  3 Ocak 2019--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Kulübü, 2019’a Merhaba partisi düzenledi. 6 yaş altı çocuklara yönelik yeni yıl partisi renkli görüntülere sahne oldu.
 • ONLAR, MUTLU KENT’İN ÇOCUKLARI
  27 Aralık 2018--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Ruh Sağlığı Merkezi, Süleymanpaşa Çocuk Kulübü üyeleri için anne-çocuk etkinliği düzenledi.
 • HİZMETE DEVAM
  26 Aralık 2018--TESKİ Genel Müdürü Dr. İbrahim İÇÖZ ilçe denetimleri kapsamında mesai saatinden önce TESKİ Şarköy personeli ile bir araya geldi.
 • HAYRABOLU’DA STK’LARA ZİYARET
  26 Aralık 2018--Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, çalışmalarını sürdürdüğü Hayrabolu ilçesinde gerçekleştirdiği incelemelerin ardından Hayrabolu Belediye Başkanı Fehmi Altayoğlu ve içlerinde sivil toplum kuruluşları ile esnaf odalarının olduğu kurumlara ziyarette bulundu.
 • DERNEK VE STK’LARLA İŞBİRLİĞİNE DEVAM
  26 Aralık 2018--Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan, ilçedeki tüm dernek ve Sivil Toplum Kuruluşları ile işbirliği içerisinde vatandaşların sorunlarına çözüm odaklı yaklaşım içerisinde olduklarını söyledi.
 • KADINLAR DA ERKEKLER DE SÜPER LİGDE
  25 Aralık 2018--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Spor Kulübü, Türkiye Judo Federasyonu tarafından düzenlenen Spor Toto Süper Lig’e yükselme karşılaşmalarında aldığı başarılı sonuçlarla hem kadınlar hem erkeklerde Süper Lig’e yükselmeyi başardı.
 • BİN AĞAÇ DİKİLDİ
  25 Aralık 2018--Ergene Belediyesi ve Çevre Koruma Dergisi (ÇEVKOR) iş birliği ile “Sağlıklı Yaşam İle Sağlıklı Çevre” projesi kapsamında Esenler Mahallesine 1000 (bin) adet Karaçam ağacı dikildi.
 • BÜYÜKŞEHİR’DEN UYGULAMA DESTEĞİ
  19 Aralık 2018--Eğitim alanındaki yatırımları ile büyükşehir belediyeleri arasında öne çıkan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, temel vizyonları arasında yer alan üniversite vizyonu doğrultusunda çalışmalarını sürdürüyor.
 • MİNİKLER, ENERJİYİ TREDAŞ’TAN ÖĞRENDİ
  19 Aralık 2018--4 - 5 yaş grubu kreş öğrencileri, enerjinin, elektriğin ne olduğunu ve enerjiyi verimli kullanma bilgilerini, TREDAŞ Genel Müdürlüğü’nde düzenlenen program yardımıyla eğlenerek öğrendi.
 • 7/24 HİZMET
  19 Aralık 2018--Marmaraereğlisi Belediyesi ilçede etkili olan kar yağışı nedeniyle tuzlama ve kar temizleme çalışmalarını sürdürüyor.
 • DOÇEK, TAYFUR KÖYÜNDEYDİ
  19 Aralık 2018--Farklı yaş gruplarından oluşan yürüyüşçüler Erikli, Yayla, Danişment, Gökçetepe sahillerini bu kez de karşı yakadan seyretmenin keyfini çıkardılar.
 • KADINLARIN KALEMİNDEN KADIN
  17 Aralık 2018--Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen, kadınların gözüyle yaşanmış kadın hikayelerinin kaleme alındığı öykü yarışmasına Türkiye’nin dört bir yanından katılım devam ediyor.
 • NKܒDE KONSER RÜZGARI
  13 Aralık 2018--Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Türk Müziği Devlet Konservatuvarı tarafından ‘Türk Müziği Saz Eserleri Konseri’ düzenlendi.
 • YARALI AT TEDAVİ EDİLDİ
  13 Aralık 2018--Ergene Belediyesi sınırları içinde ayağından yaralı halde bulunan ata Ergene Belediyesi sahip çıktı, yaralı ata Ergene Belediyesi sorumlu veterineri ilk müdahalede bulunarak at tedavi edildi.
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 2486
Dün : 6341
Toplam : 7654165

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri