özkan dikmen, tekirdağ, pusula tekirdağ

tekirdağ haberleri

BİRAZ SERT Mİ OLACAK BU YAZI

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


BİRAZ SERT Mİ OLACAK BU YAZI

 

Kimse belli etmiyor ama, herkes yavaş yavaş 2019 seçim havasına girmeye başladı. Saflar belli oluyor. Her siyasi parti seçim takvimini belirlemeye başladı. İlk Ak Parti adım attı. Belli ki her şeyini halledip erkenden seçim çalışmalarına başlayacaklar. Öyle ya, erken kalkan erken yol alır.

Ak Parti Tekirdağ il ve ilçe teşkilatlarında bugünden itibaren ciddi hareketlilik olacak. Özellikle ilçe başkanları konusunda ciddi bir adım atmak istiyorlar. Genel merkez talimatı nedeniyle belediye başkan adayı olmak istedikleri için bazı ilçe başkanları aday olmayacaklar. Bazıları ise başarısızlık nedeniyle görev alamayacak.

Bu yönde ciddi çalışmalar varken il ve ilçe teşkilatlarında kimse neyin nasıl olacağını henüz kestirebilmiş değil. Ancak görünen o ki, Cüneyt Yüksel 2019 seçimlerine girilirken, Ak Parti teşkilatını şekillendiren il başkanı olarak dikkat çekecek. Tabi sadece Cüneyt Yüksel değil, arkasında Anayasa Profesörü Mustafa Şentop, Milletvekili Mustafa Yel ile birlikte istişareler yaparak ilçe ve il yönetimlerini belirlemiş olacak.

CHP’de ise durum çok farklı değil. Süleymanpaşa ilçe ikiye bölünmüşken orada da kongre süreci hızlanmış durumda. Bir tarafta Özgür Taşmerdivenli ve eski ilçe başkanı Cenk Boduç’un başını çektiği grup, diğer tarafta ise istifalarla sarsılan İlçe Başkanı İlker Yağcıoğlu. Partideki bağımlılığı karşı daha önce birlikte hareket ederek ciddi bir yol alan bu grup şimdi dağılmış durumda. Bir taraf Faik Öztrak’ın desteklemesi nedeniyle ayrılmış durumda. Söyledikleri ise, “Biz kimsenin adamı olmadan, vatandaşı kucaklayan bir yapıyla siyaset yapmalıyız. Bu nedenle milletvekillerinin herhangi biriyle ismimin anılmamalı” diyorlar.

Aslında olması gereken tam da bu. Kimsenin müdahalesi olmadan kongreler yapma CHP’nin en yakışan siyaset biçimi olmalı. Ama bunu bugüne kadar kimse göremedi. Genel Başkanları Ankara’dan İstanbul’a yürümüş olsa bile taşradaki siyasi kısır çekişme yine aynen devam ediyor. Bunu genel başkan bilemiyor.

İl Başkanlığı konusunda da bir sürü dedikodu varken, nasıl bir siyasi hamle yapılabilir onu kestirmek şimdiden güç. CHP bu konuda ne yapacağı çok belli olmayan bir çizgi üzerinde. Yani durum CHP’de dün neyse bugünde böyle görünüyor. Esasen Recep Ökten ve ilçeler son kongrelerden sonra siyaset adına çok iyi şeyler yaptı diyebiliriz. Yerel yönetimlerin de desteklerini arkalarına aldılar ve önemli işlere imza attılar. Ancak içerideki siyasi çekişmeler klasik hastalığı tekrar ortaya çıkardı.

Herkesin konuştuğu ve kimsenin birbirinin yüzüne söyleyemediğini yine ben söyleyeyim de kötü çocuk ben olayım. Emekli öğretmen tayfası ve bu klasmandakiler CHP’nin yakasından düşmeli. Çünkü halen öğretmenlik havasındalar ve vatandaşa da böyle yaklaşımda bulunuyorlar. ‘Ben biliyorum, kimse benden daha iyi biliyor’ havasıyla vatandaşa yaklaşım gösterirsen, her gün siyasi olarak bir şeyler kaybedersin. Zaten kaybetmeye de mahkûmsun. Şimdi bu emekli öğretmen abi ve ablalarımız benim üzerime gelecek ama ben onların siyaseten kötü olduğunu söylemiyorum. Sadece kenara çekilip ‘abi ve ablalık’ yapmalarının daha doğru olabileceğini söylüyorum.

Ayrıca yıllar önce il ve ilçe başkanlığı yapmış zat-ı muhteremler de var. Etraflarında üç kişi var ama sorarsan en az 500 kişilik ordular. Bu tiplerin de parti içinde tehdit ve şantaj kokan yaklaşımlarına artık kimse prim vermesin vermemeli. Halen partinin bir tarafından tutup söz sahibi olmak isteyenler, yani ‘BENİM DEDİĞİM OLACAK’ diyen muhteremler, lütfen sizler de partideki genç ve dinamik kuşağın önünü açın. Bırakın değişen siyasi konjonktürde yeni planlaması eski siyasi anlayışı olan sizler değil, ileri görüşlü genç beyinler yapsın. Emin olun sizden dahi iyi siyaset yapacaklardır. Yapıyorlar da.. Yeter ki gölge etmeyin. 

Çok kızdınız değil mi? Bence de kızmalısınız. Kızmazsanız hatırım kalır. Şimdi gidin bana kıyıda köşede küfür edin. Size anca bu yakışır. Doğruyu size alenen söylüyorum. Bu doğru sadece benim doğrum değil, herkesin doğrusu. Eğer gerçekten CHP’nin başarılı olmasını isteyenler varsa genç ve fikri olan insanların önünü açarlar.

Okunma Sayısı : 1338
Yapılan Yorumlar
 • İLK ZİYARET TÜRK OCAĞINA
  İYİ Parti Süleymanpaşa İlçe Başkanı Mahmut Babayiğit ve yönetim kurulu
 • 14 ŞUBAT ÇOCUKLARLA GÜZEL
  Marmaraereğlisi Belediyesi tarafından “14 Şubat Sevgililer Günü’nde Sevgimizi Çocuklarımızla Paylaşıyoruz"
 • SATRANÇ HEYECANI
  Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan’ın katkılarıyla 2017 Tekirdağ Küçükler, Yıldızlar ve Gençler Satranç İl Birinciliği Turnuvası,
 • YAŞAM’DAN SAĞLIK
  Özel Tekirdağ Yaşam Hastanesi Fizyoterapisti İnci Kahraman, istenmeyen eklem hareketlerinde ve fonksiyonel aktivitelerde oluşan kısıtlanmaların kinezyolojik bantlama ile önüne geçilebileceğini ifade ederek, konuyla ilgili bilgiler verdi.
 • HAFTA SONU AÇIK
  Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan, çevre temizlik vergisi için hafta içinde ödeme sıkıntısı yaşayan vatandaşlar için hafta sonu Veznelerin açık olduğunu açıkladı.
 • KENDİ ÇİÇEĞİNİ ÜRETECEK
  Süleymanpaşa Belediyesi tarafından hayata geçirilen ve ilçenin kırsal kesimlerinde alternatif ve katma değeri yüksek tarım ürünleri üretimini teşvik etmek amacıyla başlatılan
 • TEMEL AFET BİLİNCİ
  12 Kasım Afet Eğitimi Farkındalık Günü” kapsamında Süleymanpaşa ilçesinde Temel Afet Bilinci Eğitimleri gerçekleştirildi.
 • MARMARAEREĞLİSİ CIVIL CIVIL
  Marmaraereğlisi Belediyesi tarafından Enis Sülün Caddesine mevsimlik çiçek ve lale soğanı ekimi için hazırlıklar başladı.
 • BELEDİYEDEN “Dost Eli”
  Ertuğrul Mahallesi’ndeki bir evde elektrik kontağından çıktığı düşünülen yangının itfaiye ekipleri tarafından söndürülmesi sonrası Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi ekipleri evi yanan aile ile iletişime geçerek “Dost Eli”ni uzattı.
 • HAFRİYAT KAMYONLARINA DENETİM
  Kapaklı belediyesi Zabıta ekipleri hafriyat kamyonlarına yönelik denetimlerini aralıksız sürdürüyor.
 • İHTİYAÇ SAHİPLERİNE TEKERLEKLİ SANDALYE
  MALKARA--Malkara Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü
 • EVDE BAKIM YÜZ GÜLDÜRÜYOR
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat’ın 2015 yılının sonunda
 • BÜRÜKSEL’DE KONFERANS
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, Sosyal Demokrat Belediyeler Derneği
 • TREDAŞ, GE USER CONFERENCE EMEA 2017'DE
  Trakya Elektrik Dağıtım A.Ş. (TREDAŞ), Hollanda'da gerçekleştirilen
 • Janos Arany 200. Doğum yılında anıldı
  İstanbul Macar Kültür Merkezinin katkıları ile Tekirdağ Macar Dostluk Derneği
 • Yol yapımı devam ediyor
  Çalışmaların alt yapı çalışmaları ile paralel ilerlediği,
 • YURT İFTARINA BÜYÜK İLGİ
  Tekirdağ merkez Süleymanpaşa ilçesinde faaliyet gösteren Rüstem Paşa
 • Hüseyin Parlak’a plaketli veda yemeği
  Sülaymanpaşa Belediyesi Zabıta Müdürlüğü bünyesinde Zabıta Memuru olarak 32 yıl boyunca hizmet veren Hüseyin Parlak’ın emekliye ayrılması sebebiyle Zabıta Müdürlüğü tarafından veda yemeği düzenlendi.
 • Eşek sütü kansere iyi geliyor mu?
  Acıbadem Kayseri Hastanesi Medikal Onkoloji Uzmanı Dr. Semiha Urvay, hem kanserden korunmak isteyenler, hem de kanser tedavisi görenler için doğru beslenmenin önemini vurguladı. Doğru beslenmenin, kanser açısından iki öneme sahip olduğunu kaydeden Urvay, ''Birincisi hastalıktan korunmak için, diğeri ise hastalıkla mücadelede'' dedi.
 • ERKEKLERE AĞRI KESİCİ UYARISI
  Kadın Hastalıkları ve Tüp Bebek Uzmanı Op. Dr. Betül Görgen, yüksek dozda ve sık ağrı kesici
Büyükşehir Belediyesi çalışmalarını genel olarak nasıl değerlendiriyorsunuz?
    Çok iyi
    İyi
    Kötü
    Çok kötü
    Zaman gerekli
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 713
Dün : 7703
Toplam : 5933477

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri