özkan dikmen, tekirdağ, pusula tekirdağ

tekirdağ haberleri

BİRAZ SERT Mİ OLACAK BU YAZI

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


BİRAZ SERT Mİ OLACAK BU YAZI

 

Kimse belli etmiyor ama, herkes yavaş yavaş 2019 seçim havasına girmeye başladı. Saflar belli oluyor. Her siyasi parti seçim takvimini belirlemeye başladı. İlk Ak Parti adım attı. Belli ki her şeyini halledip erkenden seçim çalışmalarına başlayacaklar. Öyle ya, erken kalkan erken yol alır.

Ak Parti Tekirdağ il ve ilçe teşkilatlarında bugünden itibaren ciddi hareketlilik olacak. Özellikle ilçe başkanları konusunda ciddi bir adım atmak istiyorlar. Genel merkez talimatı nedeniyle belediye başkan adayı olmak istedikleri için bazı ilçe başkanları aday olmayacaklar. Bazıları ise başarısızlık nedeniyle görev alamayacak.

Bu yönde ciddi çalışmalar varken il ve ilçe teşkilatlarında kimse neyin nasıl olacağını henüz kestirebilmiş değil. Ancak görünen o ki, Cüneyt Yüksel 2019 seçimlerine girilirken, Ak Parti teşkilatını şekillendiren il başkanı olarak dikkat çekecek. Tabi sadece Cüneyt Yüksel değil, arkasında Anayasa Profesörü Mustafa Şentop, Milletvekili Mustafa Yel ile birlikte istişareler yaparak ilçe ve il yönetimlerini belirlemiş olacak.

CHP’de ise durum çok farklı değil. Süleymanpaşa ilçe ikiye bölünmüşken orada da kongre süreci hızlanmış durumda. Bir tarafta Özgür Taşmerdivenli ve eski ilçe başkanı Cenk Boduç’un başını çektiği grup, diğer tarafta ise istifalarla sarsılan İlçe Başkanı İlker Yağcıoğlu. Partideki bağımlılığı karşı daha önce birlikte hareket ederek ciddi bir yol alan bu grup şimdi dağılmış durumda. Bir taraf Faik Öztrak’ın desteklemesi nedeniyle ayrılmış durumda. Söyledikleri ise, “Biz kimsenin adamı olmadan, vatandaşı kucaklayan bir yapıyla siyaset yapmalıyız. Bu nedenle milletvekillerinin herhangi biriyle ismimin anılmamalı” diyorlar.

Aslında olması gereken tam da bu. Kimsenin müdahalesi olmadan kongreler yapma CHP’nin en yakışan siyaset biçimi olmalı. Ama bunu bugüne kadar kimse göremedi. Genel Başkanları Ankara’dan İstanbul’a yürümüş olsa bile taşradaki siyasi kısır çekişme yine aynen devam ediyor. Bunu genel başkan bilemiyor.

İl Başkanlığı konusunda da bir sürü dedikodu varken, nasıl bir siyasi hamle yapılabilir onu kestirmek şimdiden güç. CHP bu konuda ne yapacağı çok belli olmayan bir çizgi üzerinde. Yani durum CHP’de dün neyse bugünde böyle görünüyor. Esasen Recep Ökten ve ilçeler son kongrelerden sonra siyaset adına çok iyi şeyler yaptı diyebiliriz. Yerel yönetimlerin de desteklerini arkalarına aldılar ve önemli işlere imza attılar. Ancak içerideki siyasi çekişmeler klasik hastalığı tekrar ortaya çıkardı.

Herkesin konuştuğu ve kimsenin birbirinin yüzüne söyleyemediğini yine ben söyleyeyim de kötü çocuk ben olayım. Emekli öğretmen tayfası ve bu klasmandakiler CHP’nin yakasından düşmeli. Çünkü halen öğretmenlik havasındalar ve vatandaşa da böyle yaklaşımda bulunuyorlar. ‘Ben biliyorum, kimse benden daha iyi biliyor’ havasıyla vatandaşa yaklaşım gösterirsen, her gün siyasi olarak bir şeyler kaybedersin. Zaten kaybetmeye de mahkûmsun. Şimdi bu emekli öğretmen abi ve ablalarımız benim üzerime gelecek ama ben onların siyaseten kötü olduğunu söylemiyorum. Sadece kenara çekilip ‘abi ve ablalık’ yapmalarının daha doğru olabileceğini söylüyorum.

Ayrıca yıllar önce il ve ilçe başkanlığı yapmış zat-ı muhteremler de var. Etraflarında üç kişi var ama sorarsan en az 500 kişilik ordular. Bu tiplerin de parti içinde tehdit ve şantaj kokan yaklaşımlarına artık kimse prim vermesin vermemeli. Halen partinin bir tarafından tutup söz sahibi olmak isteyenler, yani ‘BENİM DEDİĞİM OLACAK’ diyen muhteremler, lütfen sizler de partideki genç ve dinamik kuşağın önünü açın. Bırakın değişen siyasi konjonktürde yeni planlaması eski siyasi anlayışı olan sizler değil, ileri görüşlü genç beyinler yapsın. Emin olun sizden dahi iyi siyaset yapacaklardır. Yapıyorlar da.. Yeter ki gölge etmeyin. 

Çok kızdınız değil mi? Bence de kızmalısınız. Kızmazsanız hatırım kalır. Şimdi gidin bana kıyıda köşede küfür edin. Size anca bu yakışır. Doğruyu size alenen söylüyorum. Bu doğru sadece benim doğrum değil, herkesin doğrusu. Eğer gerçekten CHP’nin başarılı olmasını isteyenler varsa genç ve fikri olan insanların önünü açarlar.

Okunma Sayısı : 1614
Yapılan Yorumlar
 • EREĞLİ'NİN ARAÇ FİLOSU GENİŞLİYOR
  Marmaraereğlisi Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü araç filosuna yeni bir figüre tanzim makinesi daha eklendi.
 • GENÇ HEYKELTRAŞLAR
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenecek olan Bisanthe Taş Heykel Sempozyumu, yeni bir etkinlikle genişlemeyi sürdürüyor.
 • İşkur’dan istihdam garantili kurs
  İŞKUR düzenleyeceği kurs ile hem meslek sahibi hem de iş sahibi yapmayı amaçlıyor. Başvurular 28 Mayısta başlayıp 1 Haziran’da son bulacak.
 • 25 KİRAZ ÜRETİCİSİ 1.LİK İÇİN YARIŞIYOR
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi işbirliğinde düzenlenen 54. Tekirdağ Uluslararası Kiraz Festivali kapsamında düzenlenecek Kiraz Yarışması için kiraz bahçeleri jüri tarafından incelenmeye başlandı.
 • ÜÇ EKİP DAHA
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi bir yandan yol yapım çalışmalarına tüm hızıyla devam ederken bir yandan da bozulan yollar için kurduğu tamirat ekipleriyle bakım ve onarım çalışmalarını arttırdı.
 • ÇERKEZKÖY’DE BÜYÜK BİR SORUN HALLEDİLDİ
  TESKİ Genel Müdürlüğünün yaptığı proje sayesinde Çerkezköy ilçesinin atıksuyu atıksu arıtma tesisine iletiliyor.
 • MALKARA ÇİÇEK AÇTI
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı'nın, Kırsal Turizmi Geliştirme Projesi kapsamında yürüttüğü Köylerimizi Güzelleştiriyoruz çalışması adı altında, 24 Mayıs 2018 Perşembe günü saat 10.00’da Elmalı Mahallesinde “Çiçek Dikim Etkinliği” gerçekleştirildi.
 • BÖLGE 2.Sİ OLDULAR
  Süleymanpaşa Belediye Gençlik ve Spor Kulübü Atletizm takımı Kırklareli’nde düzenlenen Bölge Şampiyonası’ndan madalya ile döndü.
 • ŞEHİT ve GAZİ AİLELERİNE İFTAR
  Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan, şehit aileleri, gazi ve gazi yakınları ile iftar yemeğinde bir araya geldi.
 • TASARRUFU RESİMLERLE ANLATTILAR
  TREDAŞ’ın “Aydınlık Bir Şehir, Işıldayan Bir Nesil” temalı Resim Yarışması’nın sonuçları açıklandı. Birinciliği Edirne’den Hamit Öztürk Kazandı. Dereceye giren çocuklar, çizdikleri resimlerle enerji tasarrufu yapmanın en güzel örneklerini sundu.
 • KAVAKDERE’YE İKİNCİ TEMEL
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Çerkezköy Kavakdere Islahı 1. Etap bitişi ve 2. Etap temelinin atılması münasebetiyle bir tören düzenledi.
 • ÖZTRAK’TAN ACİL ÖNLEM ÇAĞRISI
  Türk Lirası dolar karşısında bir gecede 10 kuruş değer kaybetti. TL’nin serbest düşüşe geçtiğini ve Türkiye ekonomisinde ani duruş riskinin giderek belirginleştiğini ifade eden CHP’li Öztrak, ekonomide alınması gereken acil tedbirleri şöyle sıraladı:
 • HEDİYE YAĞMURU
  19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nda Tekira AVM’de birbirinden özel hediyeler sahiplerini buldu.
 • Festival çadırlarını yerli esnaf belirleyecek
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, 54. Tekirdağ Uluslararası Kiraz Festivali kapsamında kurulacak çadırların yerli esnafımız tarafından belirleneceğinin müjdesini verirken Tekirdağ Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Sami Kayın ile protokol imzaladı.
 • BESTE YARIŞMASI
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi, ülkemizin kültür ve sanat yaşamına katkıda bulunmak amacıyla, dünyaca ünlü Devlet Sanatçımız piyanist Gülsin Onay adına, solo piyano parçalarını içeren bir beste yarışması düzenleyecek.
 • ASFALT SEFERBERLİĞİ
  Marmaraereğlisi Belediyesi asfalt sezonunun açılması ile birlikte vakit kaybetmeden başlattığı sıcak asfalt harekâtını tüm hızıyla sürdürüyor.
 • ARAÇ FİLOSU GENİŞLİYOR
  Marmaraereğlisi Belediyesi, ilçede yol yapım ve onarımını daha hızlı yapabilmek amacıyla Fen İşleri Müdürlüğü araç filosuna bir adet kombine sathi kaplama aracı daha ekledi.
 • TESKİ’DEN ÇORLU VE ERGENE İLÇELERİNE BÜYÜK ALTYAPI YATIRIMI
  Çorlu ve Ergene ilçelerimiz için oldukça önemli bir yatırım olan
 • Onlar bizim çocuklarımız fark etseniz de fark etmeseniz de!
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi, Toprak Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi ile Trakya Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi işbirliğinde
 • Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Ihlamurlara Can Veriyor
  Kırsal kalkınma ve tarımsal üretime en fazla destek veren yerel yönetim kurumu olan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi,
Tekirdağ'da yerel seçimlerde hangi partiye oy verirsiniz?
    Ak Parti
    CHP
    MHP
    İYİ Parti
    Aday ödemli
    Bilemiyorum
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 1365
Dün : 3980
Toplam : 6776218

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri