seçim, 24 haziran, chp, ak parti, iyi parti

tekirdağ haberleri

BEREKETLİ SEÇİM!

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


BEREKETLİ SEÇİM!

 

Yok yok, o öyle anladığınız gibi gazeteciler için bereketli bir seçim değil. Zaten böyle bir algı da nasıl oluştu onu da anlamış değilim ya neyse. Bereketli dediğimiz milletvekili başvuru yoğunluğu. Yani sabah erken kalkan adaylık başvurusu yapıyor.


Bunu ipini koparan olarak da argo da bir değerlendirme var ama biz kullanmayalım. Benim vurgulamak istediğim konu ise sanki biraz haddimizi hududumuzu bilmiyoruz gibi. Ya da belediye meclis üyeliğine ‘tav’ olmuşken bunu göstermenin başka bir yol haritası olabilir mi?

 

Siyaseti kıyıdan köşeden bulaşmış ve kendini ispata çalışan bir dünya insan müracaat için sıraya girdi adeta. Yangından mal kaçırır gibi veya sel önünden kütük kapmak gibi bir durum söz konusu. Yani ‘haddinizi bilin biraz yahu’ diyesim var da, diyemiyorum.

 

Milletin vekili olmanın ne kadar zor olabileceğini iyice unutmuş olmalıyız. Vekillik sıradan bir olay olmamalı. Ankara’da çocuklarına iş kapısı olarak görülen vekilliğin geldiği son noktada görülebiliyor. Bu fazlalıktan şikâyetçiyim. Ha bir de her dönem aynı isimlerden siz sıkılmadınız mı?

 

Velhasıl her müracaatı haber yapacak olsak gazetemiz seçim broşürü gibi olur. Emin olun o kadar çok. Şimdiye kadar Tekirdağ’da sadece Ak Parti’ye müracaatlar altmışı buldu. Gazetemizde bu yazıyı okurken CHP’de de o kadar bir başvurunun olduğunu görebileceksiniz. İYİ Parti daha çok taze olduğu için ona da hatırı sayılır bir müracaatın olduğu aşikâr. MHP’nin klasik belli sayıda kalır ama o da diğerlerinden aşağı kalmaz söylemiş olayım.

 

Şimdi herkes başladı seçim toto yapmaya. Kim ne kadar oy alır? Hangi parti barajı geçer? Kim baraja takılır? Kim Cumhurbaşkanı olur? Herkes kendi siyasi çerçevesinde tahminler yapıp karşısındaki ile sıkı bir tartışmaya giriyor. İyi de zaman zaman kırılan kalpler çıkan ciddi tartışmalar insanı insan olmaktan çıkaran ayrıştırmalar fena halde içimize işlemiş, gözlemlediğim bu.

 

Özellikle bu süreçte dikkatimi çeken en önemli hususlar ise normal yaşantısında el pençe divan durulan siyasi önderlerin arkasından özellikle de sosyal medyadan ağıza alınmayacak laflar eden karakter yoksunları. Bu tipler ne yazık ki hayatımızın her alanında var. Üstelik troller tarafından ortaya atılan ve asla gerçeği yansıtmayan bir dünya yanıltıcı görsel ve sözlere inanarak hareket edenlerin biraz daha dikkatli olması kanaatindeyim.

 

Sırf birilerine ‘ŞİRİN’ görünmek ve bir yerlerden MAMALANMAK için yapılan kasıtlı ve asılsız karalamaların hiçbir zaman sonuca oluşmadığını görmemiz sanırım bizlere yabancı gelmiyor. Bunları bile bile bu yalanlara inanarak hareket eden şahsiyetlerin beyinlerini birazcık çalıştırmaları hem kendileri hem de toplum için oldukça faydalı bir çalışma olacaktır.

 

Dikkat ederseniz herhangi bir partiyi veya şahsı hedef almadan, kimseye mesaj vermeden bir yazı kaleme aldım. Tabi ki; mesaj vereceğimiz, dikkatini çekeceğimiz siyasiler de olacaktır bu süreçte. Şimdilik ajandamızda notlarımız duruyor. Zamanı geldikçe mutlaka sizlerle paylaşacağımdan emin olabilirsiniz. Hem de tarafsız ve iyi bir analizle.


Okunma Sayısı : 524
Yapılan Yorumlar
 • Yaşlılıkta sivilceye dikkat!
  Sivilce sadece ergenlik dönemindeki kişileri etkilemiyor. Her yaş grubunda görülebilen sivilceler özellikle erişkinlerde ergenlik sivilcelerine göre daha da inatçı oluyor.
 • İŞ SAĞLIĞININ ÖNEMİ
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi; 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu kapsamında çalışanlarına yönelik “İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi” düzenledi.
 • İKRAM ÇEŞMELERİNDEN İKRAM
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi’nin yaz ayları gün boyu soğuk su, kış ayları ise çorba ikramı yaptığı İkram Çeşmelerinde sıcak havaların sona ermesiyle birlikte yeniden sıcak çorba ikramı başladı.
 • DAHA HIZLI OLUNMALI
  Süleymanpaşa İlçesinde Meydan Projesi kapsamında yapılan yıkım çalışması yerinde incelendi. Başkan Kadir Albayrak bu anlamda personele daha hızlı olunması konusunda talimat verdi.
 • KÜLTÜR BULUŞMASI
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, Rumeli Balkan Dernekleri Federasyonu tarafından organize edilen ‘Rumeli Balkan Trakya Kültür Buluşması ve Tanıtım Günleri’ etkinliğine katıldı.
 • ONLAR YALNIZ DEĞİL
  Marmaraereğlisi Belediyesi 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü’nde Sokak hayvanlarının beslenme sorununa dikkat çekti.
 • NKÜ VE MÜSİAD İŞBİRLİĞİ
  Namık Kemal Üniversitesi ile Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) arasında Çorlu Meslek Yüksekokulu tüm programlarında öğrenim gören öğrencilerin kamu ya da özel sektöre ait işyerlerinde yapacakları
 • KENDİMİ SEVİYORUM
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Ruh Sağlığı Merkezi ve Süleymanpaşa Çocuk Kulübü işbirliğinde çocuklara yönelik “Kendimi Seviyorum” etkinliği düzenlendi.
 • Zabıtalar denetimde
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, halk sağlığının ve tüketici haklarının korunması ile gıda güvenliği konusunda denetimlerini sürdürüyor. Bu kapsamda Süleymanpaşa ve Çorlu ilçelerinde market denetimi gerçekleştirildi.
 • NKÜ, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde
  Cumhurbaşkanlığı Külliyesi Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezinde gerçekleştirilen 2018-2019 Akademik Yıl Açılış Törenine Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Osman Şimşek ve üniversite akademisyenleri de katıldı.
 • Yaşlılar unutulmadı
  Malkara Belediyesi 1 Ekim Yaşlılar Günü sebebiyle ilçede bulunan büyükleri evlerinde ziyaret etti.
 • Çorlu istihdam buluşması
  Çorlu İşkur Hizmet Merkezi tarafından düzenlenen 4 -5 Ekim tarihleri arasında Çorlu Halk Eğitim Merkezi ev sahipliğinde gerçekleştirilmesi planlanan istihdam buluşması 30 prestijli firmanın insan kaynakları temsilcileri katılımıyla gerçekleştirildi.
 • Dost Eli Giyim Mağazası hizmette
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Dost Eli Giyim Mağazası yaklaşan kış ayları nedeniyle raflarda değişikliğe giderek kışlık kıyafetleri ihtiyaç sahiplerinin kullanımına sundu.
 • İlker Yağcıoğlu Süleymanpaşa’yı İstiyor
  CHP’nin Süleymanpaşa ilçe Başkanı İlker Yağcıoğlu, Süleymanpaşa Belediye Başkanlığı aday adayı oldu. İlçe Başkanlığından istifa eden Yağcıoğlu, 7 Ekim Pazar günü büyük bir katılımla adaylığını açıklayacak.
 • ORYANTASYON PROGRAMI
  Namık Kemal Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi birinci sınıf öğrencilerine, fakültelerine ve bölümlerine uyum sürecini hızlandırmak,
 • BALIKÇILARLA SOHBET
  Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Süleymanpaşa Balık Hali’ni ziyaret ederek balıkçı esnafı ile bir araya geldi.
 • Bereketli kazançlar olsun
  Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Günay, DMR Gıda Paz. San. Ve Tic. Ltd. Şti.’nin Tekirdağ/Süleymanpaşa – Hürriyet Mahallesindeki şube açılışı törenine katıldı.
 • Öcalan'ın başvurusuna ret
  Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi, Abdullah Öcalan'a İmralı cezaevinde kötü muamelede bulunulduğuna dair dava başvurusunu reddetti.
 • Adriana Lima'dan Türk kadınlarına övgü
  Türk yazar Metin Hara ile birlikteliğine devam eden Adriana Lima, "Türk kadınlarının gözleri öne çıkaran makyajlarını çok beğeniyorum,
 • Dünya liderleri Trump’a güldü
  ABD Başkanı Donald Trump'ın, Birleşmiş Milletler Genel Kurulundaki konuşmasında sarf ettiği sözler, dünya liderlerlerini güldürdü.
Tekirdağ'da yerel seçimlerde hangi partiye oy verirsiniz?
    Ak Parti
    CHP
    MHP
    İYİ Parti
    Aday ödemli
    Bilemiyorum
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 4797
Dün : 7632
Toplam : 7104453

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri