eskiden, tekirdağ, çocukluk

tekirdağ haberleri

BELKİ DE BİZ ÇOK DEĞİŞTİK

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


BELKİ DE BİZ ÇOK DEĞİŞTİK

 

Eskiden durum şöyle olurdu diye başlayan cümleleri sıkça duymaya başladık. Ama eskiden biz de eskisi gibi miydik? Ya da biz çocukken de aynı şeyleri duymuyor muyduk? Hani yokluk vardı ama her şeyimiz de vardı? Hah onu diyorum..

 

Bu günümüzü beğenmiyoruz. Doğru da yapıyoruz. Büyüyen ekonomik krizlerle boğuşurken değer yargılarımızı bir tarafa bırakmayı ne kadar da kolay becerebiliyoruz. Belli bir konu üzerine saptama yapmadan bugün durumun ne kadar vahim olduğunu aktarmak istiyorum. Durum vahim. Evet oldukça vahim.

 

Biz ne yapıyoruz? Bizler takılmışız bir iki siyasi partinin peşine o reis senin, bu lider benim kendimizle kavga etmekten bir adım öte gidemiyoruz. Geldiğimiz nokta tam da budur. Kimse kimseye tahammül etmiyor. Edemiyor. Herkes bir kavganın içinde yaşamaya çalışıyor. Ya da kavgasını kendi çıkarıyor. O kavgayla devam ediyor.

 

Siyasetin dili ciddi şekilde kirlendi. Bunu herkes kabul ederken, bakıyoruz birbirlerine ‘şerefsiz’ diye hitap eden siyasetçileri alkışlıyoruz. Ne kadar doğru yapıyoruz. Siyasetin dili kirlenmişken, bizim dost meclislerinde yaptığımız sohbetler çok mu masum. Kaç kişinin gıybetini yapıyoruz. Hiç çetele tuttunuz mu? Bugün geldiğimiz nokta saygısız bir toplumun parçaları ile eş değerdir. Kanunlarımız var, ama biz kendi kanunlarımızı daha çok seviyoruz.

 

İşin Türkçesi; Avrupalı gibi yaşamaya özenip, Arap kültüründen vazgeçemiyoruz. Gelinen nokta ise çok vahim. Bununla ilgili sürekli istişareler yapılıyor. Ama yine herkes bildiğini okuyor. Bu konuda örnekler ne yazık ki çok.

 

Diğer taraftan ülke kritik bir eşikte. Bir tarafta savaş, diğer tarafta siyasi ve uluslararası baskılar. Yani işin aslına bakarsanız dört yanımız cehennem. Biz halen gerginlik peşinde koşuyoruz. Neyin derdindeyiz o anlamsız. Bu anlamsızlıklarla birlikte kendimize bir anlam yüklemeye çalışıyor ve birilerin yanında yer alma gayreti içine giriyoruz. Bir taraftan siyasi, bir taraftan ticari, bir taraftan da sosyal kaygılarla kendimize yer bulmaya çalışıyoruz. Yani rüzgâra göre yelken şişirmeye çalışıyoruz. Biz böyle bir millet değiliz ve olmamalıyız. Herkes düşmüş son günlerde soy ağacı peşine. Bence soy ağacı peşine düşeceğimize, soyumuzun nasıl yaşadığını öğrenmenin peşine düşmemiz gerekmez mi? Dedelerimiz, ninelerimiz, onların bir öncekileri, onların bir öncekileri vs. vs. Bugün kundaktaki bebeğin peşine düşen ırz düşmanı sakallı yobazların aktardığı dini bilgilerle geldiğimiz noktanın neresi olduğunu gördük. Yani kılavuzu kargadan seçmişiz veya seçtirmişler haberimiz yok. Aslında hem dini, hem de milli olarak iki tane eşsiz nitelikte kılavuzumuz yok mu? Din bezirganlarının ve yobaz zihniyetteki insanların peşinden neden gideriz? Gidersiniz? Allah’ın Kur’an’ı okunmalı ve anlamı öğrenilmeli. Biz okumadığımız için başkalarının söylediklerini dinlemek daha kolayımıza geliyor. Onun için değil midir? Gazete satışları azaldı ve televizyon seyircisi arttı. Diğer taraftan da elimizde milli değerlerimize çok iyi analiz eden ve geleceğimize ışık tutan Nutuk var. Bugün ve her gün ihtiyacımız olan iki kitabı okuyalım. Gerisi mi? Teferruat…


Okunma Sayısı : 608
Yapılan Yorumlar
 • TEKİRA DRONE BÜYÜK BEĞENİ TOPLADI
  7 Aralık 2018---Tekira AVM, açıldığı günden bu yana ziyaretçilerine ilkleri yaşatmaya ve farklı deneyimler kazandırmaya devam ediyor. Geçtiğimiz hafta sonu Tekira’da yapılan ‘’Drone Festivali’’ ile, son yıllarda hızla yaygınlaşan bir spor haline gelen drone yarışları Tekirdağlıların beğenisine sunuldu.
 • EV VE SÜS HAYVANLARI SEMİNERİ GERÇEKLEŞTİ
  7 Aralık 2018---Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı Veteriner İşleri Şube Müdürlüğü tarafından düzenlenen “5. Ev ve Süs Hayvanları Satış Yeri Eğitim Semineri” Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı toplantı salonunda yoğun bir katılımla gerçekleşti.
 • ALBAYRAK’TAN PERSONELE TEBRİK
  3 Aralık 2018---- Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, geçtiğimiz günlerde Edirne’de yaşanan sel felaketinde kurtarma ve tahliye çalışmalarında görev alan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı ve Tekirdağ Su ve Kanalizasyon İdaresi ekiplerine teşekkür etti.
 • ÇÖP KUTULARI YENİLENDİ
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri şehrin dört bir yanında montajı yapılan çöp kutularının yıpranma meydana gelenlerini toplarken yerlerine yenilerini yerleştirdi.
 • Malkara'da Gıda Denetimleri
  Tekirdağ Malkara İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından ilçe merkezindeki marketlerde gıda denetimleri aralıksız devam ediyor.
 • HAYDİ, SEN DE BİR UMUT OL!
  Yaptığı sosyal sorumluluk projeleri ile gönülleri fetheden Anadolu Halk ve Barış Platformu (AHBAP), belirli aralıklarla yaptığı kan ve kök hücre bağışı kampanyalarını bir araya toplayarak tüm vatandaşları hafta sonu düzenleyeceği bağış kampanyasına davet etti.
 • GÖNÜLLÜ ÖĞRENCİLERE DESTEK
  Marmaraereğlisi Belediyesi ihtiyaç sahibi öğrenciler için yardım kampanyası başlatan gönüllü öğrencilere destek verdi.
 • ÇOCUK HAKLARI ANLATILDI
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi ile Ahbap Tekirdağ işbirliğinde Dünya Çocuk Hakları Günü dolayısıyla Süleymanpaşa Çocuk Kulübü’nde etkinlik gerçekleştirdi.
 • ATLARIN PARKTA İŞİ NE?
  Tekirdağ’ın Süleymanpaşa ilçesinde başıboş atlar aç kalınca Yüzüncüyıl Mahallesi’nde bulunan çocuk parklarında otlamaya başladı. Vatandaşla bu görüntü büyükşehir olmuş bir şehre yakışıyor mu demeden edemedi.
 • TEKİRDAĞ'IN KURTULUŞU KUTLU OLSUN
  Tekirdağ’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 96. yılı Tekirdağ Valiliği önünde düzenlenen çelenk töreni ile kutlandı.
 • NE KADAR KIRMIZI ET ÜRETİLİYOR?
  Toplam kırmızı et üretimi III. çeyrekte 339 379 ton olarak tahmin edildi. Ülkede toplam kırmızı et üretiminde fazlalık görüldü.
 • EMEKLİ ALBAY ADAY ADAYI
  Tekirdağlı emekli albay, inşaat mühendisi Sebahattin Ümet, AK Parti’den Süleymanpaşa’ya aday adayı oldu.
 • MASKENLE DE GÜZELSİN
  2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası’nda farkındalık yaratmak amacıyla bir araya gelen Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem Dairesi Başkanı R. Alpaslan Kurtoğlu ve daire personelleri maske takarak, lösemi ile mücadele eden çocuklara destek oldular.
 • ÇOCUK DİLİNDE ATATÜRK
  Malkara Belediyesi’nin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında düzenlediği “Çocuk Dilinde Atatürk” konulu 5 – 10 yaş video yarışması sonuçları belli oldu.
 • GELİŞİM TARAMASI YAPILDI
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Ruh Sağlığı Merkezi, Çocuk Akademisi öğrencilerini gelişim taramasından geçirdi.
 • BASKÜL KONTROLLERİNE DEVAM
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Zabıta Ekipleri semt pazarlarında terazi ve basküllerin iki yılda bir yapılan soğuk damga kontrollerine devam ediyor.
 • ÜSTYAPI ÇALIŞMALARINA DEVAM
  Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Süleymanpaşa ilçesine bağlı Hürriyet ve Gündoğdu mahallelerinde Merkez Caddesi, Soğancılar Caddesi ve 57.Alay Caddesindeki kireç stabilizasyonu ile altyapı ve üstyapı çalışmalarını inceledi.
 • MARMARAEREĞLİSİ HER ZAMAN HAZIR
  Marmaraereğlisi Belediyesi tarafından Cumhuriyet’in kuruluşunun 95. yılına özel fener alayı ve Cumhuriyet konserleri düzenlenecek. Cumhuriyet Bayramı’na özel düzenlenecek etkinliklerin programı belli oldu.
 • ENGELSİZ PARK
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi, gerçekleştirdiği hizmetlerle vatandaşların takdirini kazanırken yarattığı yeni oyun alanları ile de dikkat çekiyor.
 • CEZAEVİNE CAMİ
  Yüksek Güvenlikli F Tipi Ceza İnfaz Kurumu'nun içinde yer aldığı kampüste, cezaevi personelince yaptırılacak caminin temelleri atıldı.
Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı kimi istersiniz?
    CHP--Kadir Albayrak
    Ak Parti--Mestan Özcan
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 2867
Dün : 6413
Toplam : 7422409

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri