eskiden, tekirdağ, çocukluk

tekirdağ haberleri

BELKİ DE BİZ ÇOK DEĞİŞTİK

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


BELKİ DE BİZ ÇOK DEĞİŞTİK

 

Eskiden durum şöyle olurdu diye başlayan cümleleri sıkça duymaya başladık. Ama eskiden biz de eskisi gibi miydik? Ya da biz çocukken de aynı şeyleri duymuyor muyduk? Hani yokluk vardı ama her şeyimiz de vardı? Hah onu diyorum..

 

Bu günümüzü beğenmiyoruz. Doğru da yapıyoruz. Büyüyen ekonomik krizlerle boğuşurken değer yargılarımızı bir tarafa bırakmayı ne kadar da kolay becerebiliyoruz. Belli bir konu üzerine saptama yapmadan bugün durumun ne kadar vahim olduğunu aktarmak istiyorum. Durum vahim. Evet oldukça vahim.

 

Biz ne yapıyoruz? Bizler takılmışız bir iki siyasi partinin peşine o reis senin, bu lider benim kendimizle kavga etmekten bir adım öte gidemiyoruz. Geldiğimiz nokta tam da budur. Kimse kimseye tahammül etmiyor. Edemiyor. Herkes bir kavganın içinde yaşamaya çalışıyor. Ya da kavgasını kendi çıkarıyor. O kavgayla devam ediyor.

 

Siyasetin dili ciddi şekilde kirlendi. Bunu herkes kabul ederken, bakıyoruz birbirlerine ‘şerefsiz’ diye hitap eden siyasetçileri alkışlıyoruz. Ne kadar doğru yapıyoruz. Siyasetin dili kirlenmişken, bizim dost meclislerinde yaptığımız sohbetler çok mu masum. Kaç kişinin gıybetini yapıyoruz. Hiç çetele tuttunuz mu? Bugün geldiğimiz nokta saygısız bir toplumun parçaları ile eş değerdir. Kanunlarımız var, ama biz kendi kanunlarımızı daha çok seviyoruz.

 

İşin Türkçesi; Avrupalı gibi yaşamaya özenip, Arap kültüründen vazgeçemiyoruz. Gelinen nokta ise çok vahim. Bununla ilgili sürekli istişareler yapılıyor. Ama yine herkes bildiğini okuyor. Bu konuda örnekler ne yazık ki çok.

 

Diğer taraftan ülke kritik bir eşikte. Bir tarafta savaş, diğer tarafta siyasi ve uluslararası baskılar. Yani işin aslına bakarsanız dört yanımız cehennem. Biz halen gerginlik peşinde koşuyoruz. Neyin derdindeyiz o anlamsız. Bu anlamsızlıklarla birlikte kendimize bir anlam yüklemeye çalışıyor ve birilerin yanında yer alma gayreti içine giriyoruz. Bir taraftan siyasi, bir taraftan ticari, bir taraftan da sosyal kaygılarla kendimize yer bulmaya çalışıyoruz. Yani rüzgâra göre yelken şişirmeye çalışıyoruz. Biz böyle bir millet değiliz ve olmamalıyız. Herkes düşmüş son günlerde soy ağacı peşine. Bence soy ağacı peşine düşeceğimize, soyumuzun nasıl yaşadığını öğrenmenin peşine düşmemiz gerekmez mi? Dedelerimiz, ninelerimiz, onların bir öncekileri, onların bir öncekileri vs. vs. Bugün kundaktaki bebeğin peşine düşen ırz düşmanı sakallı yobazların aktardığı dini bilgilerle geldiğimiz noktanın neresi olduğunu gördük. Yani kılavuzu kargadan seçmişiz veya seçtirmişler haberimiz yok. Aslında hem dini, hem de milli olarak iki tane eşsiz nitelikte kılavuzumuz yok mu? Din bezirganlarının ve yobaz zihniyetteki insanların peşinden neden gideriz? Gidersiniz? Allah’ın Kur’an’ı okunmalı ve anlamı öğrenilmeli. Biz okumadığımız için başkalarının söylediklerini dinlemek daha kolayımıza geliyor. Onun için değil midir? Gazete satışları azaldı ve televizyon seyircisi arttı. Diğer taraftan da elimizde milli değerlerimize çok iyi analiz eden ve geleceğimize ışık tutan Nutuk var. Bugün ve her gün ihtiyacımız olan iki kitabı okuyalım. Gerisi mi? Teferruat…


Okunma Sayısı : 473
Yapılan Yorumlar
 • EREĞLİ'NİN ARAÇ FİLOSU GENİŞLİYOR
  Marmaraereğlisi Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü araç filosuna yeni bir figüre tanzim makinesi daha eklendi.
 • GENÇ HEYKELTRAŞLAR
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenecek olan Bisanthe Taş Heykel Sempozyumu, yeni bir etkinlikle genişlemeyi sürdürüyor.
 • İşkur’dan istihdam garantili kurs
  İŞKUR düzenleyeceği kurs ile hem meslek sahibi hem de iş sahibi yapmayı amaçlıyor. Başvurular 28 Mayısta başlayıp 1 Haziran’da son bulacak.
 • 25 KİRAZ ÜRETİCİSİ 1.LİK İÇİN YARIŞIYOR
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi işbirliğinde düzenlenen 54. Tekirdağ Uluslararası Kiraz Festivali kapsamında düzenlenecek Kiraz Yarışması için kiraz bahçeleri jüri tarafından incelenmeye başlandı.
 • ÜÇ EKİP DAHA
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi bir yandan yol yapım çalışmalarına tüm hızıyla devam ederken bir yandan da bozulan yollar için kurduğu tamirat ekipleriyle bakım ve onarım çalışmalarını arttırdı.
 • ÇERKEZKÖY’DE BÜYÜK BİR SORUN HALLEDİLDİ
  TESKİ Genel Müdürlüğünün yaptığı proje sayesinde Çerkezköy ilçesinin atıksuyu atıksu arıtma tesisine iletiliyor.
 • MALKARA ÇİÇEK AÇTI
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı'nın, Kırsal Turizmi Geliştirme Projesi kapsamında yürüttüğü Köylerimizi Güzelleştiriyoruz çalışması adı altında, 24 Mayıs 2018 Perşembe günü saat 10.00’da Elmalı Mahallesinde “Çiçek Dikim Etkinliği” gerçekleştirildi.
 • BÖLGE 2.Sİ OLDULAR
  Süleymanpaşa Belediye Gençlik ve Spor Kulübü Atletizm takımı Kırklareli’nde düzenlenen Bölge Şampiyonası’ndan madalya ile döndü.
 • ŞEHİT ve GAZİ AİLELERİNE İFTAR
  Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan, şehit aileleri, gazi ve gazi yakınları ile iftar yemeğinde bir araya geldi.
 • TASARRUFU RESİMLERLE ANLATTILAR
  TREDAŞ’ın “Aydınlık Bir Şehir, Işıldayan Bir Nesil” temalı Resim Yarışması’nın sonuçları açıklandı. Birinciliği Edirne’den Hamit Öztürk Kazandı. Dereceye giren çocuklar, çizdikleri resimlerle enerji tasarrufu yapmanın en güzel örneklerini sundu.
 • KAVAKDERE’YE İKİNCİ TEMEL
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Çerkezköy Kavakdere Islahı 1. Etap bitişi ve 2. Etap temelinin atılması münasebetiyle bir tören düzenledi.
 • ÖZTRAK’TAN ACİL ÖNLEM ÇAĞRISI
  Türk Lirası dolar karşısında bir gecede 10 kuruş değer kaybetti. TL’nin serbest düşüşe geçtiğini ve Türkiye ekonomisinde ani duruş riskinin giderek belirginleştiğini ifade eden CHP’li Öztrak, ekonomide alınması gereken acil tedbirleri şöyle sıraladı:
 • HEDİYE YAĞMURU
  19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nda Tekira AVM’de birbirinden özel hediyeler sahiplerini buldu.
 • Festival çadırlarını yerli esnaf belirleyecek
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, 54. Tekirdağ Uluslararası Kiraz Festivali kapsamında kurulacak çadırların yerli esnafımız tarafından belirleneceğinin müjdesini verirken Tekirdağ Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Sami Kayın ile protokol imzaladı.
 • BESTE YARIŞMASI
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi, ülkemizin kültür ve sanat yaşamına katkıda bulunmak amacıyla, dünyaca ünlü Devlet Sanatçımız piyanist Gülsin Onay adına, solo piyano parçalarını içeren bir beste yarışması düzenleyecek.
 • ASFALT SEFERBERLİĞİ
  Marmaraereğlisi Belediyesi asfalt sezonunun açılması ile birlikte vakit kaybetmeden başlattığı sıcak asfalt harekâtını tüm hızıyla sürdürüyor.
 • ARAÇ FİLOSU GENİŞLİYOR
  Marmaraereğlisi Belediyesi, ilçede yol yapım ve onarımını daha hızlı yapabilmek amacıyla Fen İşleri Müdürlüğü araç filosuna bir adet kombine sathi kaplama aracı daha ekledi.
 • TESKİ’DEN ÇORLU VE ERGENE İLÇELERİNE BÜYÜK ALTYAPI YATIRIMI
  Çorlu ve Ergene ilçelerimiz için oldukça önemli bir yatırım olan
 • Onlar bizim çocuklarımız fark etseniz de fark etmeseniz de!
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi, Toprak Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi ile Trakya Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi işbirliğinde
 • Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Ihlamurlara Can Veriyor
  Kırsal kalkınma ve tarımsal üretime en fazla destek veren yerel yönetim kurumu olan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi,
Tekirdağ'da yerel seçimlerde hangi partiye oy verirsiniz?
    Ak Parti
    CHP
    MHP
    İYİ Parti
    Aday ödemli
    Bilemiyorum
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 2082
Dün : 4249
Toplam : 6781184

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri