eskiden, tekirdağ, çocukluk

tekirdağ haberleri

BELKİ DE BİZ ÇOK DEĞİŞTİK

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


BELKİ DE BİZ ÇOK DEĞİŞTİK

 

Eskiden durum şöyle olurdu diye başlayan cümleleri sıkça duymaya başladık. Ama eskiden biz de eskisi gibi miydik? Ya da biz çocukken de aynı şeyleri duymuyor muyduk? Hani yokluk vardı ama her şeyimiz de vardı? Hah onu diyorum..

 

Bu günümüzü beğenmiyoruz. Doğru da yapıyoruz. Büyüyen ekonomik krizlerle boğuşurken değer yargılarımızı bir tarafa bırakmayı ne kadar da kolay becerebiliyoruz. Belli bir konu üzerine saptama yapmadan bugün durumun ne kadar vahim olduğunu aktarmak istiyorum. Durum vahim. Evet oldukça vahim.

 

Biz ne yapıyoruz? Bizler takılmışız bir iki siyasi partinin peşine o reis senin, bu lider benim kendimizle kavga etmekten bir adım öte gidemiyoruz. Geldiğimiz nokta tam da budur. Kimse kimseye tahammül etmiyor. Edemiyor. Herkes bir kavganın içinde yaşamaya çalışıyor. Ya da kavgasını kendi çıkarıyor. O kavgayla devam ediyor.

 

Siyasetin dili ciddi şekilde kirlendi. Bunu herkes kabul ederken, bakıyoruz birbirlerine ‘şerefsiz’ diye hitap eden siyasetçileri alkışlıyoruz. Ne kadar doğru yapıyoruz. Siyasetin dili kirlenmişken, bizim dost meclislerinde yaptığımız sohbetler çok mu masum. Kaç kişinin gıybetini yapıyoruz. Hiç çetele tuttunuz mu? Bugün geldiğimiz nokta saygısız bir toplumun parçaları ile eş değerdir. Kanunlarımız var, ama biz kendi kanunlarımızı daha çok seviyoruz.

 

İşin Türkçesi; Avrupalı gibi yaşamaya özenip, Arap kültüründen vazgeçemiyoruz. Gelinen nokta ise çok vahim. Bununla ilgili sürekli istişareler yapılıyor. Ama yine herkes bildiğini okuyor. Bu konuda örnekler ne yazık ki çok.

 

Diğer taraftan ülke kritik bir eşikte. Bir tarafta savaş, diğer tarafta siyasi ve uluslararası baskılar. Yani işin aslına bakarsanız dört yanımız cehennem. Biz halen gerginlik peşinde koşuyoruz. Neyin derdindeyiz o anlamsız. Bu anlamsızlıklarla birlikte kendimize bir anlam yüklemeye çalışıyor ve birilerin yanında yer alma gayreti içine giriyoruz. Bir taraftan siyasi, bir taraftan ticari, bir taraftan da sosyal kaygılarla kendimize yer bulmaya çalışıyoruz. Yani rüzgâra göre yelken şişirmeye çalışıyoruz. Biz böyle bir millet değiliz ve olmamalıyız. Herkes düşmüş son günlerde soy ağacı peşine. Bence soy ağacı peşine düşeceğimize, soyumuzun nasıl yaşadığını öğrenmenin peşine düşmemiz gerekmez mi? Dedelerimiz, ninelerimiz, onların bir öncekileri, onların bir öncekileri vs. vs. Bugün kundaktaki bebeğin peşine düşen ırz düşmanı sakallı yobazların aktardığı dini bilgilerle geldiğimiz noktanın neresi olduğunu gördük. Yani kılavuzu kargadan seçmişiz veya seçtirmişler haberimiz yok. Aslında hem dini, hem de milli olarak iki tane eşsiz nitelikte kılavuzumuz yok mu? Din bezirganlarının ve yobaz zihniyetteki insanların peşinden neden gideriz? Gidersiniz? Allah’ın Kur’an’ı okunmalı ve anlamı öğrenilmeli. Biz okumadığımız için başkalarının söylediklerini dinlemek daha kolayımıza geliyor. Onun için değil midir? Gazete satışları azaldı ve televizyon seyircisi arttı. Diğer taraftan da elimizde milli değerlerimize çok iyi analiz eden ve geleceğimize ışık tutan Nutuk var. Bugün ve her gün ihtiyacımız olan iki kitabı okuyalım. Gerisi mi? Teferruat…


Okunma Sayısı : 722
Yapılan Yorumlar
 • YÜKSEL, ŞENTOP’U ZİYARET ETTİ
  27 Şubat 2019--Cumhur İttifakı’nın AK Partili Süleymanpaşa Belediye Başkan Adayı Cüneyt Yüksel, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı seçilen Tekirdağ Milletvekili Prof. Dr. Mustafa Şentop’u ziyaret ederek, meclis başkanlığı görevinin hayırlı olması temennisinde bulundu.
 • ATÖLYEDE YENİLENİYORLAR
  27 Şubat 2019--TESKİ Genel Müdürlüğü İkmal bakım ve onarım şube müdürlüğü personelleri, kurum bünyesindeki araçların bakım ve onarımını yaparak güvenli bir şekilde trafikte kullanılmasını sağlıyor.
 • TEKNOLOJİ ARTIK DERSLERDE
  27 Şubat 2019--Tekirdağ da apple smart teknolojisini eğitimde kullanan tek okul olma özelliğini Aden Koleji taşıyor.
 • TESKİ, TAHSİLAT BÜROSU AÇTI
  11 Şubat 2019--TESKİ Genel Müdürlüğü tarafından Süleymanpaşa ilçesi çarşı da eski bedesten olarak bilinen bölgede “TESKİ Su Faturası Ödeme Noktası” açıldı.
 • ÖĞRENCİLERİ YALNIZ BIRAKMADI
  06 Şubat 2019--Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel Beren Bebek Çocuk Akademisinde eğitime başlayan küçük öğrencileri ziyaret etti. Başkan Yüksel öğrenciler ile yakından ilgilenerek onlarla birlikte oyunlar oynadı.
 • SPORDA HAFTAYA DAMGA VURDU
  04 Şubat 2019--Marmaraereğlisi Belediyespor hafta sonu oynanan müsabakalarda aldığı başarılı sonuçlarla haftaya damga vuran takım oldu. Futbol ve basketbolda alınan sonuçlarla Marmaraereğlisi Belediyespor sporda farkını ortaya koydu.
 • KURUMLAR ARASI TOPLANTI
  16 Ocak 2019--Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na bağlı kurumlar Trakya Kalkınma Ajansı merkezinde bir araya geldi. Konular gündem gündem konuşulup çözüm odaklı istişare yapıldı.
 • BAŞKANLAR BULUŞTU
  16 Ocak 2019--Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat'ı makamında ziyaret etti.
 • MARMARAEREĞLİSİ CAN DOSTLARI UNUTMUYOR
  16 Ocak 2019--Marmaraereğlisi Belediyesi, 2018 yılında sokak hayvanlarının tedaviden, beslenmesine, aşılarının yapılmasından kısırlaştırmaya kadar her zaman yanlarında oldu.
 • ÇEVRE DOSTU YOL
  4 Ocak 2019--Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi yol yapım çalışmalarını kesintisiz bir şekilde sürdürüyor. Çevre dostu olarak bilinen beton yol hizmeti Kapaklı’da gerçekleştirildi.
 • VALİDEN ŞEHİT AİLESİNE ZİYARET
  4 Ocak 2019--Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, 1994’e Ağrı’da şehit olan Er Ahmet Oral’ın ailesini ziyaret etti. Aile bu kıymetli ziyaretten çok memnun olduklarını ifade etti.
 • SPORDA MARMARAEREĞLİSİ FARKI
  3 Ocak 2019--Tekirdağ U-17 Ligi A Grubu’nu oynadığı 14 maçta 13 galibiyet bir beraberlikle şampiyon olarak tamamlayan Marmaraereğlisi Belediyespor U-17 takımı kupa sevincini Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan ile paylaştı.
 • ÇOCUKLARIN YILBAŞI PARTİSİ
  3 Ocak 2019--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Kulübü, 2019’a Merhaba partisi düzenledi. 6 yaş altı çocuklara yönelik yeni yıl partisi renkli görüntülere sahne oldu.
 • ONLAR, MUTLU KENT’İN ÇOCUKLARI
  27 Aralık 2018--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Ruh Sağlığı Merkezi, Süleymanpaşa Çocuk Kulübü üyeleri için anne-çocuk etkinliği düzenledi.
 • HİZMETE DEVAM
  26 Aralık 2018--TESKİ Genel Müdürü Dr. İbrahim İÇÖZ ilçe denetimleri kapsamında mesai saatinden önce TESKİ Şarköy personeli ile bir araya geldi.
 • HAYRABOLU’DA STK’LARA ZİYARET
  26 Aralık 2018--Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, çalışmalarını sürdürdüğü Hayrabolu ilçesinde gerçekleştirdiği incelemelerin ardından Hayrabolu Belediye Başkanı Fehmi Altayoğlu ve içlerinde sivil toplum kuruluşları ile esnaf odalarının olduğu kurumlara ziyarette bulundu.
 • DERNEK VE STK’LARLA İŞBİRLİĞİNE DEVAM
  26 Aralık 2018--Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan, ilçedeki tüm dernek ve Sivil Toplum Kuruluşları ile işbirliği içerisinde vatandaşların sorunlarına çözüm odaklı yaklaşım içerisinde olduklarını söyledi.
 • KADINLAR DA ERKEKLER DE SÜPER LİGDE
  25 Aralık 2018--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Spor Kulübü, Türkiye Judo Federasyonu tarafından düzenlenen Spor Toto Süper Lig’e yükselme karşılaşmalarında aldığı başarılı sonuçlarla hem kadınlar hem erkeklerde Süper Lig’e yükselmeyi başardı.
 • BİN AĞAÇ DİKİLDİ
  25 Aralık 2018--Ergene Belediyesi ve Çevre Koruma Dergisi (ÇEVKOR) iş birliği ile “Sağlıklı Yaşam İle Sağlıklı Çevre” projesi kapsamında Esenler Mahallesine 1000 (bin) adet Karaçam ağacı dikildi.
 • BÜYÜKŞEHİR’DEN UYGULAMA DESTEĞİ
  19 Aralık 2018--Eğitim alanındaki yatırımları ile büyükşehir belediyeleri arasında öne çıkan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, temel vizyonları arasında yer alan üniversite vizyonu doğrultusunda çalışmalarını sürdürüyor.
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 2434
Dün : 8487
Toplam : 8046836

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri