hayvan mezarlığı, tekirdağ, belediyeler

tekirdağ haberleri

BELEDİYELERE ÖNERİMDİR

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


BELEDİYELERE ÖNERİMDİR

 

Konuya nereden başlanır bilinmez ancak son zamanların kıyıda köşede kalmış konularından birisi de hiç şüphe yok ki hayvanlar ve hayvan sevgisi. Gündemimiz içinde zaman zaman gerek sosyal medyadan gerek se yazılı ve görsel medyadan hayvanlara yapılan eziyetleri veya bize keyif veren hayvanların marifetlerini görürüz. Üzülürüz, seviniriz ama bu sessiz dostlarımızın sonlarının nasıl olduğunu bir türlü konuşmak istemeyiz.

 

Tam da bu noktada belediyelere bir önerim olacak. Türkiye’de bazı belediyeler bunu yaptılar ve gayet de güzel işliyor. Bu işe ilk sahip çıkan da hiç kuşku yok ki hayvan severlerin büyük takdirini kazanacak.

HAYVAN MEZARLIĞI diyorum. Hani canlıların yaşamlarının sona erdiğinde toprakla buluştuğu alanlar. Hayvanlarımız yaşamlarını tamamladıklarında ne yapıyoruz? Ben söyleyeyim. Belediyeye haber veriyoruz. Onlarda geliyorlar bir araçla alıyorlar ve doğru şehir çöplüğüne. Peki bu hak mıdır? Bana göre imkânsızlık ve bilgisizlik içinde bir vicdansızlıktır.

 

Buradan hareketle önerimizi biraz daha genişletelim. Bazı illerde yapılan uygulamadan bahsedeyim. Hayvanları ölen insanlar belediyenin hayvan mezarlığına defin işlemini yapıyor. Yıllarca bir hayatı paylaşmış olan suskun dostunun öldükten sonra da nerede olduğunu biliyor. Gidip iki fatiha okumasın tabi ama, en azından yıllarca ona arkadaşlık yapmış bir canlının bundan sonra da nerede olduğunu bilsin. Bunu yapmak isteyen vatandaşlara belediye ise iki adet fidan veriyor ve sadece iki fidan karşılığında hayvanının gömmesi için yer gösteriyor. Yani bir tarafta suskun dostlarımıza öldükten sonra çöplüm muamelesi yapmıyoruz. Diğer taraftan da ülkemizin yeşillenmesine katkıda bulunuyoruz.

 

Dedik ya; bu önerimize ilk sahip çıkan belediye başkanı bir adım öde geçer. Benden söylemesi.


KONGRELER

Bu aralar Ak Parti ve CHP’de kongre sürece devam ediyor. Ak Parti önceden belli olan ve icazet alan ilçebaşkanlarını usulen yapılan kongrelerle yeniliyor. CHP’de ise delege seçimlerinin ardından yapılan kongrelerle başkanlarını belirliyor.

 

Ak Parti’nin kongreleri oldukça sakin geçerken, CHP’de ise iç hesaplaşma zaman zaman dışarı vuruyor. Herkes eteğindeki taşın bir kısmını döküyor. Kimileri ise gazını çıkarıyor. Ama görünen bir durum var ki; kim ne derse desin tabandan gelen sesin CHP’de olduğu nettir. CHP’de yanlış yok mudur? Vardır tabi ki, belki de Ak Parti’de olmadığı kadar. Ancak demokrasinin işlemesi ve belli bir süreç içinde yarışa ortak olunması halkın siyasete, dolayısıyla yönetimlerde söz sahibi olması da böyle bir şey.

 

CHP’deki büyükşehir başkan adayları ise bu süreçte kendini göstermeye başladı. İsimleri geçen milletvekillerinden tutun da, eski başkanlara, Ankara’da ‘abisi’ olanlara herkes kongrelerde kendini biraz daha fazla gösterme derdinde. Kadir Albayrak ise tüm bunları büyük bir sükûnet içinde izliyor ve ‘şimdilik’ hizmet ediyoruz sonrasına sonra bakacağız havasında. 2018 ile birlikte bizleri başka bir süreç bekliyor. Ne yalan söyleyeyim fallarımda bile öyle çıkıyor… 

Okunma Sayısı : 800
Yapılan Yorumlar
 • Yaşlılıkta sivilceye dikkat!
  Sivilce sadece ergenlik dönemindeki kişileri etkilemiyor. Her yaş grubunda görülebilen sivilceler özellikle erişkinlerde ergenlik sivilcelerine göre daha da inatçı oluyor.
 • İŞ SAĞLIĞININ ÖNEMİ
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi; 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu kapsamında çalışanlarına yönelik “İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi” düzenledi.
 • İKRAM ÇEŞMELERİNDEN İKRAM
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi’nin yaz ayları gün boyu soğuk su, kış ayları ise çorba ikramı yaptığı İkram Çeşmelerinde sıcak havaların sona ermesiyle birlikte yeniden sıcak çorba ikramı başladı.
 • DAHA HIZLI OLUNMALI
  Süleymanpaşa İlçesinde Meydan Projesi kapsamında yapılan yıkım çalışması yerinde incelendi. Başkan Kadir Albayrak bu anlamda personele daha hızlı olunması konusunda talimat verdi.
 • KÜLTÜR BULUŞMASI
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, Rumeli Balkan Dernekleri Federasyonu tarafından organize edilen ‘Rumeli Balkan Trakya Kültür Buluşması ve Tanıtım Günleri’ etkinliğine katıldı.
 • ONLAR YALNIZ DEĞİL
  Marmaraereğlisi Belediyesi 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü’nde Sokak hayvanlarının beslenme sorununa dikkat çekti.
 • NKÜ VE MÜSİAD İŞBİRLİĞİ
  Namık Kemal Üniversitesi ile Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) arasında Çorlu Meslek Yüksekokulu tüm programlarında öğrenim gören öğrencilerin kamu ya da özel sektöre ait işyerlerinde yapacakları
 • KENDİMİ SEVİYORUM
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Ruh Sağlığı Merkezi ve Süleymanpaşa Çocuk Kulübü işbirliğinde çocuklara yönelik “Kendimi Seviyorum” etkinliği düzenlendi.
 • Zabıtalar denetimde
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, halk sağlığının ve tüketici haklarının korunması ile gıda güvenliği konusunda denetimlerini sürdürüyor. Bu kapsamda Süleymanpaşa ve Çorlu ilçelerinde market denetimi gerçekleştirildi.
 • NKÜ, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde
  Cumhurbaşkanlığı Külliyesi Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezinde gerçekleştirilen 2018-2019 Akademik Yıl Açılış Törenine Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Osman Şimşek ve üniversite akademisyenleri de katıldı.
 • Yaşlılar unutulmadı
  Malkara Belediyesi 1 Ekim Yaşlılar Günü sebebiyle ilçede bulunan büyükleri evlerinde ziyaret etti.
 • Çorlu istihdam buluşması
  Çorlu İşkur Hizmet Merkezi tarafından düzenlenen 4 -5 Ekim tarihleri arasında Çorlu Halk Eğitim Merkezi ev sahipliğinde gerçekleştirilmesi planlanan istihdam buluşması 30 prestijli firmanın insan kaynakları temsilcileri katılımıyla gerçekleştirildi.
 • Dost Eli Giyim Mağazası hizmette
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Dost Eli Giyim Mağazası yaklaşan kış ayları nedeniyle raflarda değişikliğe giderek kışlık kıyafetleri ihtiyaç sahiplerinin kullanımına sundu.
 • İlker Yağcıoğlu Süleymanpaşa’yı İstiyor
  CHP’nin Süleymanpaşa ilçe Başkanı İlker Yağcıoğlu, Süleymanpaşa Belediye Başkanlığı aday adayı oldu. İlçe Başkanlığından istifa eden Yağcıoğlu, 7 Ekim Pazar günü büyük bir katılımla adaylığını açıklayacak.
 • ORYANTASYON PROGRAMI
  Namık Kemal Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi birinci sınıf öğrencilerine, fakültelerine ve bölümlerine uyum sürecini hızlandırmak,
 • BALIKÇILARLA SOHBET
  Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Süleymanpaşa Balık Hali’ni ziyaret ederek balıkçı esnafı ile bir araya geldi.
 • Bereketli kazançlar olsun
  Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Günay, DMR Gıda Paz. San. Ve Tic. Ltd. Şti.’nin Tekirdağ/Süleymanpaşa – Hürriyet Mahallesindeki şube açılışı törenine katıldı.
 • Öcalan'ın başvurusuna ret
  Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi, Abdullah Öcalan'a İmralı cezaevinde kötü muamelede bulunulduğuna dair dava başvurusunu reddetti.
 • Adriana Lima'dan Türk kadınlarına övgü
  Türk yazar Metin Hara ile birlikteliğine devam eden Adriana Lima, "Türk kadınlarının gözleri öne çıkaran makyajlarını çok beğeniyorum,
 • Dünya liderleri Trump’a güldü
  ABD Başkanı Donald Trump'ın, Birleşmiş Milletler Genel Kurulundaki konuşmasında sarf ettiği sözler, dünya liderlerlerini güldürdü.
Tekirdağ'da yerel seçimlerde hangi partiye oy verirsiniz?
    Ak Parti
    CHP
    MHP
    İYİ Parti
    Aday ödemli
    Bilemiyorum
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 5230
Dün : 7632
Toplam : 7104886

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri