hayvan mezarlığı, tekirdağ, belediyeler

tekirdağ haberleri

BELEDİYELERE ÖNERİMDİR

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


BELEDİYELERE ÖNERİMDİR

 

Konuya nereden başlanır bilinmez ancak son zamanların kıyıda köşede kalmış konularından birisi de hiç şüphe yok ki hayvanlar ve hayvan sevgisi. Gündemimiz içinde zaman zaman gerek sosyal medyadan gerek se yazılı ve görsel medyadan hayvanlara yapılan eziyetleri veya bize keyif veren hayvanların marifetlerini görürüz. Üzülürüz, seviniriz ama bu sessiz dostlarımızın sonlarının nasıl olduğunu bir türlü konuşmak istemeyiz.

 

Tam da bu noktada belediyelere bir önerim olacak. Türkiye’de bazı belediyeler bunu yaptılar ve gayet de güzel işliyor. Bu işe ilk sahip çıkan da hiç kuşku yok ki hayvan severlerin büyük takdirini kazanacak.

HAYVAN MEZARLIĞI diyorum. Hani canlıların yaşamlarının sona erdiğinde toprakla buluştuğu alanlar. Hayvanlarımız yaşamlarını tamamladıklarında ne yapıyoruz? Ben söyleyeyim. Belediyeye haber veriyoruz. Onlarda geliyorlar bir araçla alıyorlar ve doğru şehir çöplüğüne. Peki bu hak mıdır? Bana göre imkânsızlık ve bilgisizlik içinde bir vicdansızlıktır.

 

Buradan hareketle önerimizi biraz daha genişletelim. Bazı illerde yapılan uygulamadan bahsedeyim. Hayvanları ölen insanlar belediyenin hayvan mezarlığına defin işlemini yapıyor. Yıllarca bir hayatı paylaşmış olan suskun dostunun öldükten sonra da nerede olduğunu biliyor. Gidip iki fatiha okumasın tabi ama, en azından yıllarca ona arkadaşlık yapmış bir canlının bundan sonra da nerede olduğunu bilsin. Bunu yapmak isteyen vatandaşlara belediye ise iki adet fidan veriyor ve sadece iki fidan karşılığında hayvanının gömmesi için yer gösteriyor. Yani bir tarafta suskun dostlarımıza öldükten sonra çöplüm muamelesi yapmıyoruz. Diğer taraftan da ülkemizin yeşillenmesine katkıda bulunuyoruz.

 

Dedik ya; bu önerimize ilk sahip çıkan belediye başkanı bir adım öde geçer. Benden söylemesi.


KONGRELER

Bu aralar Ak Parti ve CHP’de kongre sürece devam ediyor. Ak Parti önceden belli olan ve icazet alan ilçebaşkanlarını usulen yapılan kongrelerle yeniliyor. CHP’de ise delege seçimlerinin ardından yapılan kongrelerle başkanlarını belirliyor.

 

Ak Parti’nin kongreleri oldukça sakin geçerken, CHP’de ise iç hesaplaşma zaman zaman dışarı vuruyor. Herkes eteğindeki taşın bir kısmını döküyor. Kimileri ise gazını çıkarıyor. Ama görünen bir durum var ki; kim ne derse desin tabandan gelen sesin CHP’de olduğu nettir. CHP’de yanlış yok mudur? Vardır tabi ki, belki de Ak Parti’de olmadığı kadar. Ancak demokrasinin işlemesi ve belli bir süreç içinde yarışa ortak olunması halkın siyasete, dolayısıyla yönetimlerde söz sahibi olması da böyle bir şey.

 

CHP’deki büyükşehir başkan adayları ise bu süreçte kendini göstermeye başladı. İsimleri geçen milletvekillerinden tutun da, eski başkanlara, Ankara’da ‘abisi’ olanlara herkes kongrelerde kendini biraz daha fazla gösterme derdinde. Kadir Albayrak ise tüm bunları büyük bir sükûnet içinde izliyor ve ‘şimdilik’ hizmet ediyoruz sonrasına sonra bakacağız havasında. 2018 ile birlikte bizleri başka bir süreç bekliyor. Ne yalan söyleyeyim fallarımda bile öyle çıkıyor… 

Okunma Sayısı : 732
Yapılan Yorumlar
 • EREĞLİ'NİN ARAÇ FİLOSU GENİŞLİYOR
  Marmaraereğlisi Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü araç filosuna yeni bir figüre tanzim makinesi daha eklendi.
 • GENÇ HEYKELTRAŞLAR
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenecek olan Bisanthe Taş Heykel Sempozyumu, yeni bir etkinlikle genişlemeyi sürdürüyor.
 • İşkur’dan istihdam garantili kurs
  İŞKUR düzenleyeceği kurs ile hem meslek sahibi hem de iş sahibi yapmayı amaçlıyor. Başvurular 28 Mayısta başlayıp 1 Haziran’da son bulacak.
 • 25 KİRAZ ÜRETİCİSİ 1.LİK İÇİN YARIŞIYOR
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi işbirliğinde düzenlenen 54. Tekirdağ Uluslararası Kiraz Festivali kapsamında düzenlenecek Kiraz Yarışması için kiraz bahçeleri jüri tarafından incelenmeye başlandı.
 • ÜÇ EKİP DAHA
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi bir yandan yol yapım çalışmalarına tüm hızıyla devam ederken bir yandan da bozulan yollar için kurduğu tamirat ekipleriyle bakım ve onarım çalışmalarını arttırdı.
 • ÇERKEZKÖY’DE BÜYÜK BİR SORUN HALLEDİLDİ
  TESKİ Genel Müdürlüğünün yaptığı proje sayesinde Çerkezköy ilçesinin atıksuyu atıksu arıtma tesisine iletiliyor.
 • MALKARA ÇİÇEK AÇTI
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı'nın, Kırsal Turizmi Geliştirme Projesi kapsamında yürüttüğü Köylerimizi Güzelleştiriyoruz çalışması adı altında, 24 Mayıs 2018 Perşembe günü saat 10.00’da Elmalı Mahallesinde “Çiçek Dikim Etkinliği” gerçekleştirildi.
 • BÖLGE 2.Sİ OLDULAR
  Süleymanpaşa Belediye Gençlik ve Spor Kulübü Atletizm takımı Kırklareli’nde düzenlenen Bölge Şampiyonası’ndan madalya ile döndü.
 • ŞEHİT ve GAZİ AİLELERİNE İFTAR
  Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan, şehit aileleri, gazi ve gazi yakınları ile iftar yemeğinde bir araya geldi.
 • TASARRUFU RESİMLERLE ANLATTILAR
  TREDAŞ’ın “Aydınlık Bir Şehir, Işıldayan Bir Nesil” temalı Resim Yarışması’nın sonuçları açıklandı. Birinciliği Edirne’den Hamit Öztürk Kazandı. Dereceye giren çocuklar, çizdikleri resimlerle enerji tasarrufu yapmanın en güzel örneklerini sundu.
 • KAVAKDERE’YE İKİNCİ TEMEL
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Çerkezköy Kavakdere Islahı 1. Etap bitişi ve 2. Etap temelinin atılması münasebetiyle bir tören düzenledi.
 • ÖZTRAK’TAN ACİL ÖNLEM ÇAĞRISI
  Türk Lirası dolar karşısında bir gecede 10 kuruş değer kaybetti. TL’nin serbest düşüşe geçtiğini ve Türkiye ekonomisinde ani duruş riskinin giderek belirginleştiğini ifade eden CHP’li Öztrak, ekonomide alınması gereken acil tedbirleri şöyle sıraladı:
 • HEDİYE YAĞMURU
  19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nda Tekira AVM’de birbirinden özel hediyeler sahiplerini buldu.
 • Festival çadırlarını yerli esnaf belirleyecek
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, 54. Tekirdağ Uluslararası Kiraz Festivali kapsamında kurulacak çadırların yerli esnafımız tarafından belirleneceğinin müjdesini verirken Tekirdağ Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Sami Kayın ile protokol imzaladı.
 • BESTE YARIŞMASI
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi, ülkemizin kültür ve sanat yaşamına katkıda bulunmak amacıyla, dünyaca ünlü Devlet Sanatçımız piyanist Gülsin Onay adına, solo piyano parçalarını içeren bir beste yarışması düzenleyecek.
 • ASFALT SEFERBERLİĞİ
  Marmaraereğlisi Belediyesi asfalt sezonunun açılması ile birlikte vakit kaybetmeden başlattığı sıcak asfalt harekâtını tüm hızıyla sürdürüyor.
 • ARAÇ FİLOSU GENİŞLİYOR
  Marmaraereğlisi Belediyesi, ilçede yol yapım ve onarımını daha hızlı yapabilmek amacıyla Fen İşleri Müdürlüğü araç filosuna bir adet kombine sathi kaplama aracı daha ekledi.
 • TESKİ’DEN ÇORLU VE ERGENE İLÇELERİNE BÜYÜK ALTYAPI YATIRIMI
  Çorlu ve Ergene ilçelerimiz için oldukça önemli bir yatırım olan
 • Onlar bizim çocuklarımız fark etseniz de fark etmeseniz de!
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi, Toprak Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi ile Trakya Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi işbirliğinde
 • Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Ihlamurlara Can Veriyor
  Kırsal kalkınma ve tarımsal üretime en fazla destek veren yerel yönetim kurumu olan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi,
Tekirdağ'da yerel seçimlerde hangi partiye oy verirsiniz?
    Ak Parti
    CHP
    MHP
    İYİ Parti
    Aday ödemli
    Bilemiyorum
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 4348
Dün : 4124
Toplam : 6794685

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri