hayvan mezarlığı, tekirdağ, belediyeler

tekirdağ haberleri

BELEDİYELERE ÖNERİMDİR

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


BELEDİYELERE ÖNERİMDİR

 

Konuya nereden başlanır bilinmez ancak son zamanların kıyıda köşede kalmış konularından birisi de hiç şüphe yok ki hayvanlar ve hayvan sevgisi. Gündemimiz içinde zaman zaman gerek sosyal medyadan gerek se yazılı ve görsel medyadan hayvanlara yapılan eziyetleri veya bize keyif veren hayvanların marifetlerini görürüz. Üzülürüz, seviniriz ama bu sessiz dostlarımızın sonlarının nasıl olduğunu bir türlü konuşmak istemeyiz.

 

Tam da bu noktada belediyelere bir önerim olacak. Türkiye’de bazı belediyeler bunu yaptılar ve gayet de güzel işliyor. Bu işe ilk sahip çıkan da hiç kuşku yok ki hayvan severlerin büyük takdirini kazanacak.

HAYVAN MEZARLIĞI diyorum. Hani canlıların yaşamlarının sona erdiğinde toprakla buluştuğu alanlar. Hayvanlarımız yaşamlarını tamamladıklarında ne yapıyoruz? Ben söyleyeyim. Belediyeye haber veriyoruz. Onlarda geliyorlar bir araçla alıyorlar ve doğru şehir çöplüğüne. Peki bu hak mıdır? Bana göre imkânsızlık ve bilgisizlik içinde bir vicdansızlıktır.

 

Buradan hareketle önerimizi biraz daha genişletelim. Bazı illerde yapılan uygulamadan bahsedeyim. Hayvanları ölen insanlar belediyenin hayvan mezarlığına defin işlemini yapıyor. Yıllarca bir hayatı paylaşmış olan suskun dostunun öldükten sonra da nerede olduğunu biliyor. Gidip iki fatiha okumasın tabi ama, en azından yıllarca ona arkadaşlık yapmış bir canlının bundan sonra da nerede olduğunu bilsin. Bunu yapmak isteyen vatandaşlara belediye ise iki adet fidan veriyor ve sadece iki fidan karşılığında hayvanının gömmesi için yer gösteriyor. Yani bir tarafta suskun dostlarımıza öldükten sonra çöplüm muamelesi yapmıyoruz. Diğer taraftan da ülkemizin yeşillenmesine katkıda bulunuyoruz.

 

Dedik ya; bu önerimize ilk sahip çıkan belediye başkanı bir adım öde geçer. Benden söylemesi.


KONGRELER

Bu aralar Ak Parti ve CHP’de kongre sürece devam ediyor. Ak Parti önceden belli olan ve icazet alan ilçebaşkanlarını usulen yapılan kongrelerle yeniliyor. CHP’de ise delege seçimlerinin ardından yapılan kongrelerle başkanlarını belirliyor.

 

Ak Parti’nin kongreleri oldukça sakin geçerken, CHP’de ise iç hesaplaşma zaman zaman dışarı vuruyor. Herkes eteğindeki taşın bir kısmını döküyor. Kimileri ise gazını çıkarıyor. Ama görünen bir durum var ki; kim ne derse desin tabandan gelen sesin CHP’de olduğu nettir. CHP’de yanlış yok mudur? Vardır tabi ki, belki de Ak Parti’de olmadığı kadar. Ancak demokrasinin işlemesi ve belli bir süreç içinde yarışa ortak olunması halkın siyasete, dolayısıyla yönetimlerde söz sahibi olması da böyle bir şey.

 

CHP’deki büyükşehir başkan adayları ise bu süreçte kendini göstermeye başladı. İsimleri geçen milletvekillerinden tutun da, eski başkanlara, Ankara’da ‘abisi’ olanlara herkes kongrelerde kendini biraz daha fazla gösterme derdinde. Kadir Albayrak ise tüm bunları büyük bir sükûnet içinde izliyor ve ‘şimdilik’ hizmet ediyoruz sonrasına sonra bakacağız havasında. 2018 ile birlikte bizleri başka bir süreç bekliyor. Ne yalan söyleyeyim fallarımda bile öyle çıkıyor… 

Okunma Sayısı : 967
Yapılan Yorumlar
 • YÜKSEL, ŞENTOP’U ZİYARET ETTİ
  27 Şubat 2019--Cumhur İttifakı’nın AK Partili Süleymanpaşa Belediye Başkan Adayı Cüneyt Yüksel, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı seçilen Tekirdağ Milletvekili Prof. Dr. Mustafa Şentop’u ziyaret ederek, meclis başkanlığı görevinin hayırlı olması temennisinde bulundu.
 • ATÖLYEDE YENİLENİYORLAR
  27 Şubat 2019--TESKİ Genel Müdürlüğü İkmal bakım ve onarım şube müdürlüğü personelleri, kurum bünyesindeki araçların bakım ve onarımını yaparak güvenli bir şekilde trafikte kullanılmasını sağlıyor.
 • TEKNOLOJİ ARTIK DERSLERDE
  27 Şubat 2019--Tekirdağ da apple smart teknolojisini eğitimde kullanan tek okul olma özelliğini Aden Koleji taşıyor.
 • TESKİ, TAHSİLAT BÜROSU AÇTI
  11 Şubat 2019--TESKİ Genel Müdürlüğü tarafından Süleymanpaşa ilçesi çarşı da eski bedesten olarak bilinen bölgede “TESKİ Su Faturası Ödeme Noktası” açıldı.
 • ÖĞRENCİLERİ YALNIZ BIRAKMADI
  06 Şubat 2019--Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel Beren Bebek Çocuk Akademisinde eğitime başlayan küçük öğrencileri ziyaret etti. Başkan Yüksel öğrenciler ile yakından ilgilenerek onlarla birlikte oyunlar oynadı.
 • SPORDA HAFTAYA DAMGA VURDU
  04 Şubat 2019--Marmaraereğlisi Belediyespor hafta sonu oynanan müsabakalarda aldığı başarılı sonuçlarla haftaya damga vuran takım oldu. Futbol ve basketbolda alınan sonuçlarla Marmaraereğlisi Belediyespor sporda farkını ortaya koydu.
 • KURUMLAR ARASI TOPLANTI
  16 Ocak 2019--Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na bağlı kurumlar Trakya Kalkınma Ajansı merkezinde bir araya geldi. Konular gündem gündem konuşulup çözüm odaklı istişare yapıldı.
 • BAŞKANLAR BULUŞTU
  16 Ocak 2019--Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat'ı makamında ziyaret etti.
 • MARMARAEREĞLİSİ CAN DOSTLARI UNUTMUYOR
  16 Ocak 2019--Marmaraereğlisi Belediyesi, 2018 yılında sokak hayvanlarının tedaviden, beslenmesine, aşılarının yapılmasından kısırlaştırmaya kadar her zaman yanlarında oldu.
 • ÇEVRE DOSTU YOL
  4 Ocak 2019--Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi yol yapım çalışmalarını kesintisiz bir şekilde sürdürüyor. Çevre dostu olarak bilinen beton yol hizmeti Kapaklı’da gerçekleştirildi.
 • VALİDEN ŞEHİT AİLESİNE ZİYARET
  4 Ocak 2019--Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, 1994’e Ağrı’da şehit olan Er Ahmet Oral’ın ailesini ziyaret etti. Aile bu kıymetli ziyaretten çok memnun olduklarını ifade etti.
 • SPORDA MARMARAEREĞLİSİ FARKI
  3 Ocak 2019--Tekirdağ U-17 Ligi A Grubu’nu oynadığı 14 maçta 13 galibiyet bir beraberlikle şampiyon olarak tamamlayan Marmaraereğlisi Belediyespor U-17 takımı kupa sevincini Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan ile paylaştı.
 • ÇOCUKLARIN YILBAŞI PARTİSİ
  3 Ocak 2019--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Kulübü, 2019’a Merhaba partisi düzenledi. 6 yaş altı çocuklara yönelik yeni yıl partisi renkli görüntülere sahne oldu.
 • ONLAR, MUTLU KENT’İN ÇOCUKLARI
  27 Aralık 2018--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Ruh Sağlığı Merkezi, Süleymanpaşa Çocuk Kulübü üyeleri için anne-çocuk etkinliği düzenledi.
 • HİZMETE DEVAM
  26 Aralık 2018--TESKİ Genel Müdürü Dr. İbrahim İÇÖZ ilçe denetimleri kapsamında mesai saatinden önce TESKİ Şarköy personeli ile bir araya geldi.
 • HAYRABOLU’DA STK’LARA ZİYARET
  26 Aralık 2018--Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, çalışmalarını sürdürdüğü Hayrabolu ilçesinde gerçekleştirdiği incelemelerin ardından Hayrabolu Belediye Başkanı Fehmi Altayoğlu ve içlerinde sivil toplum kuruluşları ile esnaf odalarının olduğu kurumlara ziyarette bulundu.
 • DERNEK VE STK’LARLA İŞBİRLİĞİNE DEVAM
  26 Aralık 2018--Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan, ilçedeki tüm dernek ve Sivil Toplum Kuruluşları ile işbirliği içerisinde vatandaşların sorunlarına çözüm odaklı yaklaşım içerisinde olduklarını söyledi.
 • KADINLAR DA ERKEKLER DE SÜPER LİGDE
  25 Aralık 2018--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Spor Kulübü, Türkiye Judo Federasyonu tarafından düzenlenen Spor Toto Süper Lig’e yükselme karşılaşmalarında aldığı başarılı sonuçlarla hem kadınlar hem erkeklerde Süper Lig’e yükselmeyi başardı.
 • BİN AĞAÇ DİKİLDİ
  25 Aralık 2018--Ergene Belediyesi ve Çevre Koruma Dergisi (ÇEVKOR) iş birliği ile “Sağlıklı Yaşam İle Sağlıklı Çevre” projesi kapsamında Esenler Mahallesine 1000 (bin) adet Karaçam ağacı dikildi.
 • BÜYÜKŞEHİR’DEN UYGULAMA DESTEĞİ
  19 Aralık 2018--Eğitim alanındaki yatırımları ile büyükşehir belediyeleri arasında öne çıkan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, temel vizyonları arasında yer alan üniversite vizyonu doğrultusunda çalışmalarını sürdürüyor.
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 2628
Dün : 8487
Toplam : 8047030

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri