habibe, pusula, tekirdağ, asfalt

tekirdağ haberleri

Bekliyoruz, bozulan asfaltların hesabını kim verecek?

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


Bekliyoruz, bozulan asfaltların hesabını kim verecek?

 

Herkesi bilmem ama ben bu kentin hem bir vatandaşı olarak hem de sorgulamayı ilke edinmiş bir gazetecisi olarak Tekirdağ’ın yollarına takık vaziyetteyim. Çünkü bu şehrin kadının, erkeğinin, çocuklarının herkes gibi düzgün yollarda huzurla yürüyebilmesi arzusundayım. Şahsen ben hem yürürken hem araç kullanırken bu pervasızlığa tahammül edemiyorum. Aynı konuyu defalarca dile getirdim yine getiriyorum ve ne yazık ki bu gidişatla yine getireceğim. Çünkü düzelme şurada dursun yolların vahim hali daha da bozulmaya devam ediyor.

Hep söylediğim gibi bir kentin, memleketinin gelişmişlik düzeyini önce o kentin yolları, kaldırımları, şehir içi düzeni gösteriyor. Bunları henüz halledememişseniz durmayın “biz gelişiyoruz, gelişeceğiz” palavralarını halka söyleyin durun. Yemiyoruz artık!

E, hani “Prestij Caddesi” olacaktı Tekirdağ’ın? Nerede? Ben öyle bir cadde görmüyorum. Prestij Caddesi adını verdiğiniz yol ne hale geldi hem de bir kışı atlatamadan. Neyse ki memlekete öyle çok karlı, buzlu, dondurucu soğuklarda yaşanmıyor. Yoksa maazallah bu kadarı da kalmayacak elimizde. Bu rezil yola “Prestij Caddesi” nasıl diyebiliyor kentin yöneticileri akıl almıyor. Yolunu malzemeye yolsuzluk katmadan yapmış büyükşehirlerimize bir bakın üstelik bu kentlerin bazıları bir hayli soğuk kış mevsimini de geçiriyorlar. Ama bizde ki gibi 3-4 ayda asfaltları çöpe dönmüyor.

Tekirdağ’a atılan son asfaltların neredeyse hepsi kalkmış, içinden çakılları çıkmış, köy yoluna dönmüştür. Bunu acaba sadece bizler mi görüyoruz? Ne Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak’tan ne danışmanlarından ne belediyenin onca eleman çalıştırdığı, bu işleri yapan Fen İşleri Dairesi Başkanlığı’ndan ne de Fen İşleri Daire Başkanı Metin Pakdil’den asfalt işini neden ellerine yüzlerine bulaştırdıklarına dair bir açıklama bir türlü alamıyoruz. Oysa Tekirdağ halkı olarak, bu yolları kullanan vatandaşlar olarak açıklama istemek en doğal hakkımız.

Biz bu kısa sürede bozulan yolların hesabını kime soracağız, bize kim hesap verecek?

Durum sadece Tekirdağ merkezde böyle sanıyorsanız yanılıyorsunuz. Biliyorsunuz merkez dahil tüm ilçelere bu sözde Prestij Caddesi projesi vardı. Mesleğimiz gereği ilçelerde yapılmış olan Prestij Caddeleri’ni de gezdik. Onların hali de içler acısı. Saray, Hayrabolu, Çerkezköy hepsi önce düzgün yolları olan ilçelerde yaşamak istediklerini ifade ediyorlar.

Büyükşehir Belediyesi asfaltları kendi asfalt şantiyelerinde hazırlayarak uyguladı. Vaziyet ortada. Anlaşılan göstermelik yol yapmışlar. Anlaşılan bir yerde hileye kaçmışlar. 3-5 ayda elimizde kaldı.  Anlaşılan malzemede eksikler var ki sadece bir iki personelin zamanında uyardığı, “bu yollar kalkar bu şekilde yapmayın” dediği de bilgilerimiz arasında. Zamanı geldiğinde onu da açıklarız efendim.  Muhtemelen sorunun nerede olduğunu da çok iyi biliyor ancak ses etmiyorlar. Çünkü körler sağırlar birbirini ağırlıyor.

 Keşke bu görev taşeron bir firmaya verilseydi en azından uzun ömürlü yola kavuşmuş olur üzerine de yine bu tarz bir sorun yaşarsak hesabını kime soracağımızı bilirdik.

İstediğiniz kadar susun bu millete her yapacağım deyip yapamadığınız, yarım bıraktığınız, kötüsünü sunup biz yaptık ama bu kadar oldu dediğiniz her şey için hesap vermek zorundasınız. Şuan oturduğunuz koltuklar ömürlük değil unutmayın gün gelir bir bakmışsınız koltuk altınızdan hoooppp kayıvermiş. 

Okunma Sayısı : 1463
Yapılan Yorumlar
 • Kadın ressamlardan Eşkinat’a ziyaret
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, Bisanthe Uluslararası Kadın Ressamlar Çalıştayı için Tekirdağ’a gelen ressamları makamında ağırladı.
 • Vali Yardımcısı Suat Yıldız’ın Veda Ziyareti
  2018/157 Sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile İçişleri Bakanlığına ait 2018 yılı mülki idari amirleri atama kararnamesiyle Tekirdağ Vali Yardımcılığından Kocaeli Vali Yardımcılığına atanan Suat Yıldız,
 • Alzheimerlıların evden çıkması gerekiyor
  21 Eylül Dünya Alzheimer Günü.
 • Protokol, Şehit ve Gazi Aileleriyle Yemekte
  Hem Tekirdağ Valisi Mehmet Ceylan hem de Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Tekirdağ Valiliği tarafından Gaziler Günü dolayısıyla, şehit ve gazi aileleri için düzenlenen öğle yemeği programına katıldı.
 • İYİ Parti, TSO’yu ziyaret etti
  İYİ Parti Heyeti Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret etti. Ziyarette gündeme dair gelişmeler konuşuldu.
 • Marmaraereğlisi 19 Eylül’ü unutmadı
  Marmaraereğlisi’nde 19 Eylül Gaziler Günü törenle kutlandı. Çelenk sunma töreni sonrası Marmaraereğlisi Belediyesi tarafından verilen yemekte gaziler ve gazi aileleri, protokol üyeleri bir araya geldi.
 • Çocuk Ruh Sağlığı Merkezi çok yakında
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Ruh Sağlığı Merkezi, çalışmalarına ara vermeden devam ediyor.
 • Akıllı tahta kolaylığı
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Çerkezköy Kreşi ve Gündüz Bakımevi, 2018-2019 eğitim-öğretim yılına akıllı tahta ile başladı.
 • ULUSAL BASIN İLGİSİ
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenen Trakya Bağbozumu ve Ekoloji Festivali,
 • AHİLİK HAFTASI KUTLANIYOR
  Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Ahilik Haftası kapsamında gerçekleştirilen kutlama etkinliklerine katıldı.
 • Başarı dolu bir yıl olsun
  Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Günay,
 • CHP Heyeti Tekirdağ İş Dünyası İle Bir Araya Geldi
  Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Tekirdağ Milletvekili Candan Yüceer,
 • Çorlu Kaymakamı Levent Kılıç’a Ziyaret
  Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Çorlu Kaymakamı Levent Kılıç’ı makamında ziyaret etti.
 • EREĞLİ'NİN ARAÇ FİLOSU GENİŞLİYOR
  Marmaraereğlisi Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü araç filosuna yeni bir figüre tanzim makinesi daha eklendi.
 • GENÇ HEYKELTRAŞLAR
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenecek olan Bisanthe Taş Heykel Sempozyumu, yeni bir etkinlikle genişlemeyi sürdürüyor.
 • İşkur’dan istihdam garantili kurs
  İŞKUR düzenleyeceği kurs ile hem meslek sahibi hem de iş sahibi yapmayı amaçlıyor. Başvurular 28 Mayısta başlayıp 1 Haziran’da son bulacak.
 • 25 KİRAZ ÜRETİCİSİ 1.LİK İÇİN YARIŞIYOR
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi işbirliğinde düzenlenen 54. Tekirdağ Uluslararası Kiraz Festivali kapsamında düzenlenecek Kiraz Yarışması için kiraz bahçeleri jüri tarafından incelenmeye başlandı.
 • ÜÇ EKİP DAHA
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi bir yandan yol yapım çalışmalarına tüm hızıyla devam ederken bir yandan da bozulan yollar için kurduğu tamirat ekipleriyle bakım ve onarım çalışmalarını arttırdı.
 • ÇERKEZKÖY’DE BÜYÜK BİR SORUN HALLEDİLDİ
  TESKİ Genel Müdürlüğünün yaptığı proje sayesinde Çerkezköy ilçesinin atıksuyu atıksu arıtma tesisine iletiliyor.
 • MALKARA ÇİÇEK AÇTI
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı'nın, Kırsal Turizmi Geliştirme Projesi kapsamında yürüttüğü Köylerimizi Güzelleştiriyoruz çalışması adı altında, 24 Mayıs 2018 Perşembe günü saat 10.00’da Elmalı Mahallesinde “Çiçek Dikim Etkinliği” gerçekleştirildi.
Tekirdağ'da yerel seçimlerde hangi partiye oy verirsiniz?
    Ak Parti
    CHP
    MHP
    İYİ Parti
    Aday ödemli
    Bilemiyorum
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 537
Dün : 5342
Toplam : 6926853

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri