habibe, pusula, tekirdağ, asfalt

tekirdağ haberleri

Bekliyoruz, bozulan asfaltların hesabını kim verecek?

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


Bekliyoruz, bozulan asfaltların hesabını kim verecek?

 

Herkesi bilmem ama ben bu kentin hem bir vatandaşı olarak hem de sorgulamayı ilke edinmiş bir gazetecisi olarak Tekirdağ’ın yollarına takık vaziyetteyim. Çünkü bu şehrin kadının, erkeğinin, çocuklarının herkes gibi düzgün yollarda huzurla yürüyebilmesi arzusundayım. Şahsen ben hem yürürken hem araç kullanırken bu pervasızlığa tahammül edemiyorum. Aynı konuyu defalarca dile getirdim yine getiriyorum ve ne yazık ki bu gidişatla yine getireceğim. Çünkü düzelme şurada dursun yolların vahim hali daha da bozulmaya devam ediyor.

Hep söylediğim gibi bir kentin, memleketinin gelişmişlik düzeyini önce o kentin yolları, kaldırımları, şehir içi düzeni gösteriyor. Bunları henüz halledememişseniz durmayın “biz gelişiyoruz, gelişeceğiz” palavralarını halka söyleyin durun. Yemiyoruz artık!

E, hani “Prestij Caddesi” olacaktı Tekirdağ’ın? Nerede? Ben öyle bir cadde görmüyorum. Prestij Caddesi adını verdiğiniz yol ne hale geldi hem de bir kışı atlatamadan. Neyse ki memlekete öyle çok karlı, buzlu, dondurucu soğuklarda yaşanmıyor. Yoksa maazallah bu kadarı da kalmayacak elimizde. Bu rezil yola “Prestij Caddesi” nasıl diyebiliyor kentin yöneticileri akıl almıyor. Yolunu malzemeye yolsuzluk katmadan yapmış büyükşehirlerimize bir bakın üstelik bu kentlerin bazıları bir hayli soğuk kış mevsimini de geçiriyorlar. Ama bizde ki gibi 3-4 ayda asfaltları çöpe dönmüyor.

Tekirdağ’a atılan son asfaltların neredeyse hepsi kalkmış, içinden çakılları çıkmış, köy yoluna dönmüştür. Bunu acaba sadece bizler mi görüyoruz? Ne Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak’tan ne danışmanlarından ne belediyenin onca eleman çalıştırdığı, bu işleri yapan Fen İşleri Dairesi Başkanlığı’ndan ne de Fen İşleri Daire Başkanı Metin Pakdil’den asfalt işini neden ellerine yüzlerine bulaştırdıklarına dair bir açıklama bir türlü alamıyoruz. Oysa Tekirdağ halkı olarak, bu yolları kullanan vatandaşlar olarak açıklama istemek en doğal hakkımız.

Biz bu kısa sürede bozulan yolların hesabını kime soracağız, bize kim hesap verecek?

Durum sadece Tekirdağ merkezde böyle sanıyorsanız yanılıyorsunuz. Biliyorsunuz merkez dahil tüm ilçelere bu sözde Prestij Caddesi projesi vardı. Mesleğimiz gereği ilçelerde yapılmış olan Prestij Caddeleri’ni de gezdik. Onların hali de içler acısı. Saray, Hayrabolu, Çerkezköy hepsi önce düzgün yolları olan ilçelerde yaşamak istediklerini ifade ediyorlar.

Büyükşehir Belediyesi asfaltları kendi asfalt şantiyelerinde hazırlayarak uyguladı. Vaziyet ortada. Anlaşılan göstermelik yol yapmışlar. Anlaşılan bir yerde hileye kaçmışlar. 3-5 ayda elimizde kaldı.  Anlaşılan malzemede eksikler var ki sadece bir iki personelin zamanında uyardığı, “bu yollar kalkar bu şekilde yapmayın” dediği de bilgilerimiz arasında. Zamanı geldiğinde onu da açıklarız efendim.  Muhtemelen sorunun nerede olduğunu da çok iyi biliyor ancak ses etmiyorlar. Çünkü körler sağırlar birbirini ağırlıyor.

 Keşke bu görev taşeron bir firmaya verilseydi en azından uzun ömürlü yola kavuşmuş olur üzerine de yine bu tarz bir sorun yaşarsak hesabını kime soracağımızı bilirdik.

İstediğiniz kadar susun bu millete her yapacağım deyip yapamadığınız, yarım bıraktığınız, kötüsünü sunup biz yaptık ama bu kadar oldu dediğiniz her şey için hesap vermek zorundasınız. Şuan oturduğunuz koltuklar ömürlük değil unutmayın gün gelir bir bakmışsınız koltuk altınızdan hoooppp kayıvermiş. 

Okunma Sayısı : 1601
Yapılan Yorumlar
 • NKܒDE KONSER RÜZGARI
  13 Aralık 2018--Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Türk Müziği Devlet Konservatuvarı tarafından ‘Türk Müziği Saz Eserleri Konseri’ düzenlendi.
 • YARALI AT TEDAVİ EDİLDİ
  13 Aralık 2018--Ergene Belediyesi sınırları içinde ayağından yaralı halde bulunan ata Ergene Belediyesi sahip çıktı, yaralı ata Ergene Belediyesi sorumlu veterineri ilk müdahalede bulunarak at tedavi edildi.
 • BURÇİN BÜKE MEST ETTİ
  11 Aralık 2018--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi tarafından düzenlenen Bisanthe 4. Gülsin Onay Piyano Günleri tüm hızıyla devam ediyor. Etkinliğin üçüncü konuğu Burçin Büke oldu. Büke’nin performansı büyük ilgi gördü.
 • TEKİRDAĞ BİRİNCİ OLDU
  11 Aralık 2018---Toprak özellikleri bakımında ülkede önemli bir yeri olan Trakya Bölgesi’nin ili olan Tekirdağ toprağını en çok işleyen iller arasında birinciliği kaptı.
 • BARİYERLER KAZA NEDENİ
  10 Aralık 2018---Tekirdağ Motosiklet Derneği üyeleri, kazalarda çok sayıda ölümlere neden olduğunu öne sürdükleri çelik bariyerlerin değiştirilmesini istedi.
 • FARKINDALIK EĞİTİMİ VERİLDİ
  10 Aralık 2018---Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, Marmaraereğlisi Belediyesi personele, engelli ve yaşlı vatandaşlara davranış biçimleri ile ilgili "Farkındalık Eğitimi" ve "Erişilebilirlik ve Ulaşılabilirlik TSE Standartları" konulu eğitim verdi.
 • TEKİRA DRONE BÜYÜK BEĞENİ TOPLADI
  7 Aralık 2018---Tekira AVM, açıldığı günden bu yana ziyaretçilerine ilkleri yaşatmaya ve farklı deneyimler kazandırmaya devam ediyor. Geçtiğimiz hafta sonu Tekira’da yapılan ‘’Drone Festivali’’ ile, son yıllarda hızla yaygınlaşan bir spor haline gelen drone yarışları Tekirdağlıların beğenisine sunuldu.
 • EV VE SÜS HAYVANLARI SEMİNERİ GERÇEKLEŞTİ
  7 Aralık 2018---Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı Veteriner İşleri Şube Müdürlüğü tarafından düzenlenen “5. Ev ve Süs Hayvanları Satış Yeri Eğitim Semineri” Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı toplantı salonunda yoğun bir katılımla gerçekleşti.
 • ALBAYRAK’TAN PERSONELE TEBRİK
  3 Aralık 2018---- Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, geçtiğimiz günlerde Edirne’de yaşanan sel felaketinde kurtarma ve tahliye çalışmalarında görev alan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı ve Tekirdağ Su ve Kanalizasyon İdaresi ekiplerine teşekkür etti.
 • ÇÖP KUTULARI YENİLENDİ
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri şehrin dört bir yanında montajı yapılan çöp kutularının yıpranma meydana gelenlerini toplarken yerlerine yenilerini yerleştirdi.
 • Malkara'da Gıda Denetimleri
  Tekirdağ Malkara İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından ilçe merkezindeki marketlerde gıda denetimleri aralıksız devam ediyor.
 • HAYDİ, SEN DE BİR UMUT OL!
  Yaptığı sosyal sorumluluk projeleri ile gönülleri fetheden Anadolu Halk ve Barış Platformu (AHBAP), belirli aralıklarla yaptığı kan ve kök hücre bağışı kampanyalarını bir araya toplayarak tüm vatandaşları hafta sonu düzenleyeceği bağış kampanyasına davet etti.
 • GÖNÜLLÜ ÖĞRENCİLERE DESTEK
  Marmaraereğlisi Belediyesi ihtiyaç sahibi öğrenciler için yardım kampanyası başlatan gönüllü öğrencilere destek verdi.
 • ÇOCUK HAKLARI ANLATILDI
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi ile Ahbap Tekirdağ işbirliğinde Dünya Çocuk Hakları Günü dolayısıyla Süleymanpaşa Çocuk Kulübü’nde etkinlik gerçekleştirdi.
 • ATLARIN PARKTA İŞİ NE?
  Tekirdağ’ın Süleymanpaşa ilçesinde başıboş atlar aç kalınca Yüzüncüyıl Mahallesi’nde bulunan çocuk parklarında otlamaya başladı. Vatandaşla bu görüntü büyükşehir olmuş bir şehre yakışıyor mu demeden edemedi.
 • TEKİRDAĞ'IN KURTULUŞU KUTLU OLSUN
  Tekirdağ’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 96. yılı Tekirdağ Valiliği önünde düzenlenen çelenk töreni ile kutlandı.
 • NE KADAR KIRMIZI ET ÜRETİLİYOR?
  Toplam kırmızı et üretimi III. çeyrekte 339 379 ton olarak tahmin edildi. Ülkede toplam kırmızı et üretiminde fazlalık görüldü.
 • EMEKLİ ALBAY ADAY ADAYI
  Tekirdağlı emekli albay, inşaat mühendisi Sebahattin Ümet, AK Parti’den Süleymanpaşa’ya aday adayı oldu.
 • MASKENLE DE GÜZELSİN
  2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası’nda farkındalık yaratmak amacıyla bir araya gelen Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem Dairesi Başkanı R. Alpaslan Kurtoğlu ve daire personelleri maske takarak, lösemi ile mücadele eden çocuklara destek oldular.
 • ÇOCUK DİLİNDE ATATÜRK
  Malkara Belediyesi’nin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında düzenlediği “Çocuk Dilinde Atatürk” konulu 5 – 10 yaş video yarışması sonuçları belli oldu.
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 4155
Dün : 7743
Toplam : 7480687

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri