habibe, pusula, tekirdağ, asfalt

tekirdağ haberleri

Bekliyoruz, bozulan asfaltların hesabını kim verecek?

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


Bekliyoruz, bozulan asfaltların hesabını kim verecek?

 

Herkesi bilmem ama ben bu kentin hem bir vatandaşı olarak hem de sorgulamayı ilke edinmiş bir gazetecisi olarak Tekirdağ’ın yollarına takık vaziyetteyim. Çünkü bu şehrin kadının, erkeğinin, çocuklarının herkes gibi düzgün yollarda huzurla yürüyebilmesi arzusundayım. Şahsen ben hem yürürken hem araç kullanırken bu pervasızlığa tahammül edemiyorum. Aynı konuyu defalarca dile getirdim yine getiriyorum ve ne yazık ki bu gidişatla yine getireceğim. Çünkü düzelme şurada dursun yolların vahim hali daha da bozulmaya devam ediyor.

Hep söylediğim gibi bir kentin, memleketinin gelişmişlik düzeyini önce o kentin yolları, kaldırımları, şehir içi düzeni gösteriyor. Bunları henüz halledememişseniz durmayın “biz gelişiyoruz, gelişeceğiz” palavralarını halka söyleyin durun. Yemiyoruz artık!

E, hani “Prestij Caddesi” olacaktı Tekirdağ’ın? Nerede? Ben öyle bir cadde görmüyorum. Prestij Caddesi adını verdiğiniz yol ne hale geldi hem de bir kışı atlatamadan. Neyse ki memlekete öyle çok karlı, buzlu, dondurucu soğuklarda yaşanmıyor. Yoksa maazallah bu kadarı da kalmayacak elimizde. Bu rezil yola “Prestij Caddesi” nasıl diyebiliyor kentin yöneticileri akıl almıyor. Yolunu malzemeye yolsuzluk katmadan yapmış büyükşehirlerimize bir bakın üstelik bu kentlerin bazıları bir hayli soğuk kış mevsimini de geçiriyorlar. Ama bizde ki gibi 3-4 ayda asfaltları çöpe dönmüyor.

Tekirdağ’a atılan son asfaltların neredeyse hepsi kalkmış, içinden çakılları çıkmış, köy yoluna dönmüştür. Bunu acaba sadece bizler mi görüyoruz? Ne Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak’tan ne danışmanlarından ne belediyenin onca eleman çalıştırdığı, bu işleri yapan Fen İşleri Dairesi Başkanlığı’ndan ne de Fen İşleri Daire Başkanı Metin Pakdil’den asfalt işini neden ellerine yüzlerine bulaştırdıklarına dair bir açıklama bir türlü alamıyoruz. Oysa Tekirdağ halkı olarak, bu yolları kullanan vatandaşlar olarak açıklama istemek en doğal hakkımız.

Biz bu kısa sürede bozulan yolların hesabını kime soracağız, bize kim hesap verecek?

Durum sadece Tekirdağ merkezde böyle sanıyorsanız yanılıyorsunuz. Biliyorsunuz merkez dahil tüm ilçelere bu sözde Prestij Caddesi projesi vardı. Mesleğimiz gereği ilçelerde yapılmış olan Prestij Caddeleri’ni de gezdik. Onların hali de içler acısı. Saray, Hayrabolu, Çerkezköy hepsi önce düzgün yolları olan ilçelerde yaşamak istediklerini ifade ediyorlar.

Büyükşehir Belediyesi asfaltları kendi asfalt şantiyelerinde hazırlayarak uyguladı. Vaziyet ortada. Anlaşılan göstermelik yol yapmışlar. Anlaşılan bir yerde hileye kaçmışlar. 3-5 ayda elimizde kaldı.  Anlaşılan malzemede eksikler var ki sadece bir iki personelin zamanında uyardığı, “bu yollar kalkar bu şekilde yapmayın” dediği de bilgilerimiz arasında. Zamanı geldiğinde onu da açıklarız efendim.  Muhtemelen sorunun nerede olduğunu da çok iyi biliyor ancak ses etmiyorlar. Çünkü körler sağırlar birbirini ağırlıyor.

 Keşke bu görev taşeron bir firmaya verilseydi en azından uzun ömürlü yola kavuşmuş olur üzerine de yine bu tarz bir sorun yaşarsak hesabını kime soracağımızı bilirdik.

İstediğiniz kadar susun bu millete her yapacağım deyip yapamadığınız, yarım bıraktığınız, kötüsünü sunup biz yaptık ama bu kadar oldu dediğiniz her şey için hesap vermek zorundasınız. Şuan oturduğunuz koltuklar ömürlük değil unutmayın gün gelir bir bakmışsınız koltuk altınızdan hoooppp kayıvermiş. 

Okunma Sayısı : 1699
Yapılan Yorumlar
 • YÜKSEL, ŞENTOP’U ZİYARET ETTİ
  27 Şubat 2019--Cumhur İttifakı’nın AK Partili Süleymanpaşa Belediye Başkan Adayı Cüneyt Yüksel, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı seçilen Tekirdağ Milletvekili Prof. Dr. Mustafa Şentop’u ziyaret ederek, meclis başkanlığı görevinin hayırlı olması temennisinde bulundu.
 • ATÖLYEDE YENİLENİYORLAR
  27 Şubat 2019--TESKİ Genel Müdürlüğü İkmal bakım ve onarım şube müdürlüğü personelleri, kurum bünyesindeki araçların bakım ve onarımını yaparak güvenli bir şekilde trafikte kullanılmasını sağlıyor.
 • TEKNOLOJİ ARTIK DERSLERDE
  27 Şubat 2019--Tekirdağ da apple smart teknolojisini eğitimde kullanan tek okul olma özelliğini Aden Koleji taşıyor.
 • TESKİ, TAHSİLAT BÜROSU AÇTI
  11 Şubat 2019--TESKİ Genel Müdürlüğü tarafından Süleymanpaşa ilçesi çarşı da eski bedesten olarak bilinen bölgede “TESKİ Su Faturası Ödeme Noktası” açıldı.
 • ÖĞRENCİLERİ YALNIZ BIRAKMADI
  06 Şubat 2019--Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel Beren Bebek Çocuk Akademisinde eğitime başlayan küçük öğrencileri ziyaret etti. Başkan Yüksel öğrenciler ile yakından ilgilenerek onlarla birlikte oyunlar oynadı.
 • SPORDA HAFTAYA DAMGA VURDU
  04 Şubat 2019--Marmaraereğlisi Belediyespor hafta sonu oynanan müsabakalarda aldığı başarılı sonuçlarla haftaya damga vuran takım oldu. Futbol ve basketbolda alınan sonuçlarla Marmaraereğlisi Belediyespor sporda farkını ortaya koydu.
 • KURUMLAR ARASI TOPLANTI
  16 Ocak 2019--Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na bağlı kurumlar Trakya Kalkınma Ajansı merkezinde bir araya geldi. Konular gündem gündem konuşulup çözüm odaklı istişare yapıldı.
 • BAŞKANLAR BULUŞTU
  16 Ocak 2019--Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat'ı makamında ziyaret etti.
 • MARMARAEREĞLİSİ CAN DOSTLARI UNUTMUYOR
  16 Ocak 2019--Marmaraereğlisi Belediyesi, 2018 yılında sokak hayvanlarının tedaviden, beslenmesine, aşılarının yapılmasından kısırlaştırmaya kadar her zaman yanlarında oldu.
 • ÇEVRE DOSTU YOL
  4 Ocak 2019--Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi yol yapım çalışmalarını kesintisiz bir şekilde sürdürüyor. Çevre dostu olarak bilinen beton yol hizmeti Kapaklı’da gerçekleştirildi.
 • VALİDEN ŞEHİT AİLESİNE ZİYARET
  4 Ocak 2019--Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, 1994’e Ağrı’da şehit olan Er Ahmet Oral’ın ailesini ziyaret etti. Aile bu kıymetli ziyaretten çok memnun olduklarını ifade etti.
 • SPORDA MARMARAEREĞLİSİ FARKI
  3 Ocak 2019--Tekirdağ U-17 Ligi A Grubu’nu oynadığı 14 maçta 13 galibiyet bir beraberlikle şampiyon olarak tamamlayan Marmaraereğlisi Belediyespor U-17 takımı kupa sevincini Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan ile paylaştı.
 • ÇOCUKLARIN YILBAŞI PARTİSİ
  3 Ocak 2019--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Kulübü, 2019’a Merhaba partisi düzenledi. 6 yaş altı çocuklara yönelik yeni yıl partisi renkli görüntülere sahne oldu.
 • ONLAR, MUTLU KENT’İN ÇOCUKLARI
  27 Aralık 2018--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Ruh Sağlığı Merkezi, Süleymanpaşa Çocuk Kulübü üyeleri için anne-çocuk etkinliği düzenledi.
 • HİZMETE DEVAM
  26 Aralık 2018--TESKİ Genel Müdürü Dr. İbrahim İÇÖZ ilçe denetimleri kapsamında mesai saatinden önce TESKİ Şarköy personeli ile bir araya geldi.
 • HAYRABOLU’DA STK’LARA ZİYARET
  26 Aralık 2018--Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, çalışmalarını sürdürdüğü Hayrabolu ilçesinde gerçekleştirdiği incelemelerin ardından Hayrabolu Belediye Başkanı Fehmi Altayoğlu ve içlerinde sivil toplum kuruluşları ile esnaf odalarının olduğu kurumlara ziyarette bulundu.
 • DERNEK VE STK’LARLA İŞBİRLİĞİNE DEVAM
  26 Aralık 2018--Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan, ilçedeki tüm dernek ve Sivil Toplum Kuruluşları ile işbirliği içerisinde vatandaşların sorunlarına çözüm odaklı yaklaşım içerisinde olduklarını söyledi.
 • KADINLAR DA ERKEKLER DE SÜPER LİGDE
  25 Aralık 2018--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Spor Kulübü, Türkiye Judo Federasyonu tarafından düzenlenen Spor Toto Süper Lig’e yükselme karşılaşmalarında aldığı başarılı sonuçlarla hem kadınlar hem erkeklerde Süper Lig’e yükselmeyi başardı.
 • BİN AĞAÇ DİKİLDİ
  25 Aralık 2018--Ergene Belediyesi ve Çevre Koruma Dergisi (ÇEVKOR) iş birliği ile “Sağlıklı Yaşam İle Sağlıklı Çevre” projesi kapsamında Esenler Mahallesine 1000 (bin) adet Karaçam ağacı dikildi.
 • BÜYÜKŞEHİR’DEN UYGULAMA DESTEĞİ
  19 Aralık 2018--Eğitim alanındaki yatırımları ile büyükşehir belediyeleri arasında öne çıkan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, temel vizyonları arasında yer alan üniversite vizyonu doğrultusunda çalışmalarını sürdürüyor.
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 6083
Dün : 7472
Toplam : 8026647

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri