habibe, pusula, tekirdağ, asfalt

tekirdağ haberleri

Bekliyoruz, bozulan asfaltların hesabını kim verecek?

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


Bekliyoruz, bozulan asfaltların hesabını kim verecek?

 

Herkesi bilmem ama ben bu kentin hem bir vatandaşı olarak hem de sorgulamayı ilke edinmiş bir gazetecisi olarak Tekirdağ’ın yollarına takık vaziyetteyim. Çünkü bu şehrin kadının, erkeğinin, çocuklarının herkes gibi düzgün yollarda huzurla yürüyebilmesi arzusundayım. Şahsen ben hem yürürken hem araç kullanırken bu pervasızlığa tahammül edemiyorum. Aynı konuyu defalarca dile getirdim yine getiriyorum ve ne yazık ki bu gidişatla yine getireceğim. Çünkü düzelme şurada dursun yolların vahim hali daha da bozulmaya devam ediyor.

Hep söylediğim gibi bir kentin, memleketinin gelişmişlik düzeyini önce o kentin yolları, kaldırımları, şehir içi düzeni gösteriyor. Bunları henüz halledememişseniz durmayın “biz gelişiyoruz, gelişeceğiz” palavralarını halka söyleyin durun. Yemiyoruz artık!

E, hani “Prestij Caddesi” olacaktı Tekirdağ’ın? Nerede? Ben öyle bir cadde görmüyorum. Prestij Caddesi adını verdiğiniz yol ne hale geldi hem de bir kışı atlatamadan. Neyse ki memlekete öyle çok karlı, buzlu, dondurucu soğuklarda yaşanmıyor. Yoksa maazallah bu kadarı da kalmayacak elimizde. Bu rezil yola “Prestij Caddesi” nasıl diyebiliyor kentin yöneticileri akıl almıyor. Yolunu malzemeye yolsuzluk katmadan yapmış büyükşehirlerimize bir bakın üstelik bu kentlerin bazıları bir hayli soğuk kış mevsimini de geçiriyorlar. Ama bizde ki gibi 3-4 ayda asfaltları çöpe dönmüyor.

Tekirdağ’a atılan son asfaltların neredeyse hepsi kalkmış, içinden çakılları çıkmış, köy yoluna dönmüştür. Bunu acaba sadece bizler mi görüyoruz? Ne Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak’tan ne danışmanlarından ne belediyenin onca eleman çalıştırdığı, bu işleri yapan Fen İşleri Dairesi Başkanlığı’ndan ne de Fen İşleri Daire Başkanı Metin Pakdil’den asfalt işini neden ellerine yüzlerine bulaştırdıklarına dair bir açıklama bir türlü alamıyoruz. Oysa Tekirdağ halkı olarak, bu yolları kullanan vatandaşlar olarak açıklama istemek en doğal hakkımız.

Biz bu kısa sürede bozulan yolların hesabını kime soracağız, bize kim hesap verecek?

Durum sadece Tekirdağ merkezde böyle sanıyorsanız yanılıyorsunuz. Biliyorsunuz merkez dahil tüm ilçelere bu sözde Prestij Caddesi projesi vardı. Mesleğimiz gereği ilçelerde yapılmış olan Prestij Caddeleri’ni de gezdik. Onların hali de içler acısı. Saray, Hayrabolu, Çerkezköy hepsi önce düzgün yolları olan ilçelerde yaşamak istediklerini ifade ediyorlar.

Büyükşehir Belediyesi asfaltları kendi asfalt şantiyelerinde hazırlayarak uyguladı. Vaziyet ortada. Anlaşılan göstermelik yol yapmışlar. Anlaşılan bir yerde hileye kaçmışlar. 3-5 ayda elimizde kaldı.  Anlaşılan malzemede eksikler var ki sadece bir iki personelin zamanında uyardığı, “bu yollar kalkar bu şekilde yapmayın” dediği de bilgilerimiz arasında. Zamanı geldiğinde onu da açıklarız efendim.  Muhtemelen sorunun nerede olduğunu da çok iyi biliyor ancak ses etmiyorlar. Çünkü körler sağırlar birbirini ağırlıyor.

 Keşke bu görev taşeron bir firmaya verilseydi en azından uzun ömürlü yola kavuşmuş olur üzerine de yine bu tarz bir sorun yaşarsak hesabını kime soracağımızı bilirdik.

İstediğiniz kadar susun bu millete her yapacağım deyip yapamadığınız, yarım bıraktığınız, kötüsünü sunup biz yaptık ama bu kadar oldu dediğiniz her şey için hesap vermek zorundasınız. Şuan oturduğunuz koltuklar ömürlük değil unutmayın gün gelir bir bakmışsınız koltuk altınızdan hoooppp kayıvermiş. 

Okunma Sayısı : 1328
Yapılan Yorumlar
 • GENÇ HEYKELTRAŞLAR
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenecek olan Bisanthe Taş Heykel Sempozyumu, yeni bir etkinlikle genişlemeyi sürdürüyor.
 • İşkur’dan istihdam garantili kurs
  İŞKUR düzenleyeceği kurs ile hem meslek sahibi hem de iş sahibi yapmayı amaçlıyor. Başvurular 28 Mayısta başlayıp 1 Haziran’da son bulacak.
 • 25 KİRAZ ÜRETİCİSİ 1.LİK İÇİN YARIŞIYOR
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi işbirliğinde düzenlenen 54. Tekirdağ Uluslararası Kiraz Festivali kapsamında düzenlenecek Kiraz Yarışması için kiraz bahçeleri jüri tarafından incelenmeye başlandı.
 • ÜÇ EKİP DAHA
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi bir yandan yol yapım çalışmalarına tüm hızıyla devam ederken bir yandan da bozulan yollar için kurduğu tamirat ekipleriyle bakım ve onarım çalışmalarını arttırdı.
 • ÇERKEZKÖY’DE BÜYÜK BİR SORUN HALLEDİLDİ
  TESKİ Genel Müdürlüğünün yaptığı proje sayesinde Çerkezköy ilçesinin atıksuyu atıksu arıtma tesisine iletiliyor.
 • MALKARA ÇİÇEK AÇTI
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı'nın, Kırsal Turizmi Geliştirme Projesi kapsamında yürüttüğü Köylerimizi Güzelleştiriyoruz çalışması adı altında, 24 Mayıs 2018 Perşembe günü saat 10.00’da Elmalı Mahallesinde “Çiçek Dikim Etkinliği” gerçekleştirildi.
 • BÖLGE 2.Sİ OLDULAR
  Süleymanpaşa Belediye Gençlik ve Spor Kulübü Atletizm takımı Kırklareli’nde düzenlenen Bölge Şampiyonası’ndan madalya ile döndü.
 • ŞEHİT ve GAZİ AİLELERİNE İFTAR
  Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan, şehit aileleri, gazi ve gazi yakınları ile iftar yemeğinde bir araya geldi.
 • TASARRUFU RESİMLERLE ANLATTILAR
  TREDAŞ’ın “Aydınlık Bir Şehir, Işıldayan Bir Nesil” temalı Resim Yarışması’nın sonuçları açıklandı. Birinciliği Edirne’den Hamit Öztürk Kazandı. Dereceye giren çocuklar, çizdikleri resimlerle enerji tasarrufu yapmanın en güzel örneklerini sundu.
 • KAVAKDERE’YE İKİNCİ TEMEL
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Çerkezköy Kavakdere Islahı 1. Etap bitişi ve 2. Etap temelinin atılması münasebetiyle bir tören düzenledi.
 • ÖZTRAK’TAN ACİL ÖNLEM ÇAĞRISI
  Türk Lirası dolar karşısında bir gecede 10 kuruş değer kaybetti. TL’nin serbest düşüşe geçtiğini ve Türkiye ekonomisinde ani duruş riskinin giderek belirginleştiğini ifade eden CHP’li Öztrak, ekonomide alınması gereken acil tedbirleri şöyle sıraladı:
 • HEDİYE YAĞMURU
  19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nda Tekira AVM’de birbirinden özel hediyeler sahiplerini buldu.
 • Festival çadırlarını yerli esnaf belirleyecek
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, 54. Tekirdağ Uluslararası Kiraz Festivali kapsamında kurulacak çadırların yerli esnafımız tarafından belirleneceğinin müjdesini verirken Tekirdağ Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Sami Kayın ile protokol imzaladı.
 • BESTE YARIŞMASI
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi, ülkemizin kültür ve sanat yaşamına katkıda bulunmak amacıyla, dünyaca ünlü Devlet Sanatçımız piyanist Gülsin Onay adına, solo piyano parçalarını içeren bir beste yarışması düzenleyecek.
 • ASFALT SEFERBERLİĞİ
  Marmaraereğlisi Belediyesi asfalt sezonunun açılması ile birlikte vakit kaybetmeden başlattığı sıcak asfalt harekâtını tüm hızıyla sürdürüyor.
 • ARAÇ FİLOSU GENİŞLİYOR
  Marmaraereğlisi Belediyesi, ilçede yol yapım ve onarımını daha hızlı yapabilmek amacıyla Fen İşleri Müdürlüğü araç filosuna bir adet kombine sathi kaplama aracı daha ekledi.
 • TESKİ’DEN ÇORLU VE ERGENE İLÇELERİNE BÜYÜK ALTYAPI YATIRIMI
  Çorlu ve Ergene ilçelerimiz için oldukça önemli bir yatırım olan
 • Onlar bizim çocuklarımız fark etseniz de fark etmeseniz de!
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi, Toprak Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi ile Trakya Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi işbirliğinde
 • Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Ihlamurlara Can Veriyor
  Kırsal kalkınma ve tarımsal üretime en fazla destek veren yerel yönetim kurumu olan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi,
 • Hayrabolu’da TETUS Açılışı Törenle Gerçekleştirildi
  Ulaşım alanında yaptığı hizmetlerle Tekirdağlı vatandaşların hayatını kolaylaştıran Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi,
Cumhurbaşkanlığı seçiminde kime oy vereceksiniz?
    Muharrem İNCE
    Meral AKŞENER
    Recep Tayyip ERDOĞAN
    Selahattin DEMİRTAŞ
    Temel KARAMOLLAOĞLU
    Doğu PERİNÇEK
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 375
Dün : 5529
Toplam : 6523799

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri