tekirdağ, beklenti, hizmet, süleymanpaşa

tekirdağ haberleri

BEKLENTİLERİMİZ

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


BEKLENTİLERİMİZ


Tekirdağ’da daha doğrusu kentin merkez ilçesi Süleymanpaşa’da vatandaşın beklediği aslında çok bir şey yok. Aslında çok daha fazlasını istemeliler şehir için ama bu güne kadar az ile yetinmeyi öğrendikleri için fazla da bir şey istemiyorlar.


Vatandaş musluğunu açtığında çeşmesi aksın, düğmeye bastığında elektriği yansın, çocuğu okusun iyi bir işe girsin, sokağa çıktığında yolları düzgün olsun vs. Aslında çağdaş ülkelerde vatandaşın ‘istemediği’ şeyler bunlar. Çünkü bu sayılanlar zaten gerek hükümet, gerekse yerel yönetimler tarafından sağlanmış olması gereken unsurlar.

 

İleri toplumlarda vatandaşlar en az haftada bir gidecekleri bir tiyatro, sinema, açık havada çocukları ile geçirebilecekleri güzel vakitlerin olacağı park ve bahçeler ve bu alanlarda bir köşede kitaplarını okumak. Çocuklarının doğumdan iş sahibi olana kadar devlet kontrolünde hassas bir birey olarak yetişip topluma gerçekten faydalı birer birey olmasını sağlamak.


Yurt dışına gidenler bilir. Bazen tvlerde de sık sık rastlarız. Avrupa da yoksul bir kesim vardır. Bu biraz da onların tercihidir. Ancak devlet hiçbir zaman onları sosyal haklardan mahrum bırakmaz. Sokakta yaşayan evsizlerin ise büyük çoğunluğu fazla okumaktan kafayı sıyırmış veya tercihini öyle yapmış kişiler. Bizdeki evsizler ise son günlerde Suriyeliler veya devletin sahip çıkamadığı madde bağımlıları.

 

Hal böyle olunca ülke kaotik bir ortamda savrulup gidiyor. Gerek yurt dışı operasyonları gerekse yurt içindeki yasa dışı faaliyetlerle boğuşan devlet vatandaşına istediğini verecek duruma gelemiyor. Belki birileri öyle istiyor olabilir. Ancak biz Türk soyundan gelen Türkoğlu Türk olduğumuzu unutup her türlü şartta nasıl mücadele edebileceğimizi bir kenara koyuyoruz. Yani yedi düvele kafa tutmuş Atalarımızın kemiklerini sızlatıyoruz.

 

Konuyu dağıtmadan Tekirdağ merkez ve diğer ilçelerde ciddi beklentilerin olduğu muhakkak. Bunu zaman zaman siyasi söylemlerle ve sırf eleştirmek için yapanlar olabilir. Benim bakış açım hiçbir zaman öyle olmadı. Şahsi olarak siyasi bir duruşumuz her zaman var. O başka. Ancak gazetemiz yayına başladığında kendime verdiğim bir söz vardı. Kesinlikle yayınlarımız tarafsız olacak. Buna bu güne kadar dikkat etmeye gayret ettik. Bundan sonra da yazılarımız bu yönde olacak. Zaten son günlerde tarafıma gelen söylemler de bu yönde ve memnun edici. Her zaman olaylara geniş açıdan baktığımızı söyleyen okurlarımız ve dostlarımızı da üzmek istemeyiz. Kentin beklentisi büyük dedik. Bunun sebebi ise daha önceki yazılarımda yazdığım gibi onlarca yıl önce yapılması gerekenlere kentin bazı dinamiklerinin (baronlar dememe kızıyorlar) buna izin vermemesi. Bunu belki de cesaretle dillendiren tek gazeteci olmanın da verdiği bir yalnızlık var. Ancak bu tespitlerimi okuyan büyük çoğunluk, hatta neredeyse kentin tamamı bana hak veriyor.

 

En azından bundan sonrası için hızlı bir gelişim şart. Gerek Büyükşehir Belediye Başkanı gerekse ilçe belediye başkanlarının bu konuda benden farklı düşündüğünü sanmıyorum. Yapılması gereken sadece bu çalışmalara vatandaş olarak destek olmak. Eskiler çok iyi bilir. İmece konusu vardı. Herkes işin ucundan tutardı. Seçilen yöneticileri de söylüyorum. Sadece ‘Belediye olarak şunu yaptık’ demeyim. Vatandaşların da ortak olacağı çalışmalarda halkı yanınıza alın. Hem o yaptığınız icraat halka mal olur, hem de bir dünya masraftan kurtarırsınız. Küçük ama önemli bir çalışma olabilir.


Okunma Sayısı : 241
Yapılan Yorumlar
 • BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI
  09 Nisan 2019--Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Etüt ve Projeler Dairesi Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen brifing toplantısına katıldı.
 • ALBAYRAK YİNE VATANDAŞLARLA
  2 Nisan 2019--Büyükşehir koltuğuna yeniden oturan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, seçim biter bitmez kaldığı yerden devam etmeye başladı.
 • YÜKSEL, ŞENTOP’U ZİYARET ETTİ
  27 Şubat 2019--Cumhur İttifakı’nın AK Partili Süleymanpaşa Belediye Başkan Adayı Cüneyt Yüksel, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı seçilen Tekirdağ Milletvekili Prof. Dr. Mustafa Şentop’u ziyaret ederek, meclis başkanlığı görevinin hayırlı olması temennisinde bulundu.
 • ATÖLYEDE YENİLENİYORLAR
  27 Şubat 2019--TESKİ Genel Müdürlüğü İkmal bakım ve onarım şube müdürlüğü personelleri, kurum bünyesindeki araçların bakım ve onarımını yaparak güvenli bir şekilde trafikte kullanılmasını sağlıyor.
 • TEKNOLOJİ ARTIK DERSLERDE
  27 Şubat 2019--Tekirdağ da apple smart teknolojisini eğitimde kullanan tek okul olma özelliğini Aden Koleji taşıyor.
 • TESKİ, TAHSİLAT BÜROSU AÇTI
  11 Şubat 2019--TESKİ Genel Müdürlüğü tarafından Süleymanpaşa ilçesi çarşı da eski bedesten olarak bilinen bölgede “TESKİ Su Faturası Ödeme Noktası” açıldı.
 • ÖĞRENCİLERİ YALNIZ BIRAKMADI
  06 Şubat 2019--Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel Beren Bebek Çocuk Akademisinde eğitime başlayan küçük öğrencileri ziyaret etti. Başkan Yüksel öğrenciler ile yakından ilgilenerek onlarla birlikte oyunlar oynadı.
 • SPORDA HAFTAYA DAMGA VURDU
  04 Şubat 2019--Marmaraereğlisi Belediyespor hafta sonu oynanan müsabakalarda aldığı başarılı sonuçlarla haftaya damga vuran takım oldu. Futbol ve basketbolda alınan sonuçlarla Marmaraereğlisi Belediyespor sporda farkını ortaya koydu.
 • KURUMLAR ARASI TOPLANTI
  16 Ocak 2019--Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na bağlı kurumlar Trakya Kalkınma Ajansı merkezinde bir araya geldi. Konular gündem gündem konuşulup çözüm odaklı istişare yapıldı.
 • BAŞKANLAR BULUŞTU
  16 Ocak 2019--Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat'ı makamında ziyaret etti.
 • MARMARAEREĞLİSİ CAN DOSTLARI UNUTMUYOR
  16 Ocak 2019--Marmaraereğlisi Belediyesi, 2018 yılında sokak hayvanlarının tedaviden, beslenmesine, aşılarının yapılmasından kısırlaştırmaya kadar her zaman yanlarında oldu.
 • ÇEVRE DOSTU YOL
  4 Ocak 2019--Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi yol yapım çalışmalarını kesintisiz bir şekilde sürdürüyor. Çevre dostu olarak bilinen beton yol hizmeti Kapaklı’da gerçekleştirildi.
 • VALİDEN ŞEHİT AİLESİNE ZİYARET
  4 Ocak 2019--Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, 1994’e Ağrı’da şehit olan Er Ahmet Oral’ın ailesini ziyaret etti. Aile bu kıymetli ziyaretten çok memnun olduklarını ifade etti.
 • SPORDA MARMARAEREĞLİSİ FARKI
  3 Ocak 2019--Tekirdağ U-17 Ligi A Grubu’nu oynadığı 14 maçta 13 galibiyet bir beraberlikle şampiyon olarak tamamlayan Marmaraereğlisi Belediyespor U-17 takımı kupa sevincini Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan ile paylaştı.
 • ÇOCUKLARIN YILBAŞI PARTİSİ
  3 Ocak 2019--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Kulübü, 2019’a Merhaba partisi düzenledi. 6 yaş altı çocuklara yönelik yeni yıl partisi renkli görüntülere sahne oldu.
 • ONLAR, MUTLU KENT’İN ÇOCUKLARI
  27 Aralık 2018--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Ruh Sağlığı Merkezi, Süleymanpaşa Çocuk Kulübü üyeleri için anne-çocuk etkinliği düzenledi.
 • HİZMETE DEVAM
  26 Aralık 2018--TESKİ Genel Müdürü Dr. İbrahim İÇÖZ ilçe denetimleri kapsamında mesai saatinden önce TESKİ Şarköy personeli ile bir araya geldi.
 • HAYRABOLU’DA STK’LARA ZİYARET
  26 Aralık 2018--Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, çalışmalarını sürdürdüğü Hayrabolu ilçesinde gerçekleştirdiği incelemelerin ardından Hayrabolu Belediye Başkanı Fehmi Altayoğlu ve içlerinde sivil toplum kuruluşları ile esnaf odalarının olduğu kurumlara ziyarette bulundu.
 • DERNEK VE STK’LARLA İŞBİRLİĞİNE DEVAM
  26 Aralık 2018--Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan, ilçedeki tüm dernek ve Sivil Toplum Kuruluşları ile işbirliği içerisinde vatandaşların sorunlarına çözüm odaklı yaklaşım içerisinde olduklarını söyledi.
 • KADINLAR DA ERKEKLER DE SÜPER LİGDE
  25 Aralık 2018--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Spor Kulübü, Türkiye Judo Federasyonu tarafından düzenlenen Spor Toto Süper Lig’e yükselme karşılaşmalarında aldığı başarılı sonuçlarla hem kadınlar hem erkeklerde Süper Lig’e yükselmeyi başardı.
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 5931
Dün : 5609
Toplam : 9644291

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri