kadir albayrak, tekirdağ büyükşehir

tekirdağ haberleri

YAZARIZ BAŞKAN SIKINTI YOK

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


YAZARIZ BAŞKAN SIKINTI YOK

 

Geçtiğimiz gün Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Kadir Albayrak ile karşılaştık bir mekanda. Bana sitem etti(!) Kendisine artık onun deyimi ile fırça atmadığımı ifade etti. Karşılıklı gülüştük ve ayrıldık.

Başkanın canı çok çekmiş belli. Benim eleştirilerimi özleyenler arasına girmiş. Hakaret etmediğimiz ve kendisine yönelik küçük düşürücü ifadeleri kullanmadığımız için böyle esprili çıkışlarla da karşılaşabiliyoruz. Bir gazeteci için oldukça keyif verici bir durum.

Bu güne kadar doğru bildiğimizi söyledik, yazdık ve değerlendirmesini yaptık. Üslubumuzu bozmadık. Aynı topumun içinde yaşadığımızı unutmadan, yarın selam vereceğimiz insanların hatalarını ortaya koyarken onu da incitmemeye özen gösterdik. Tıpkı birazdan Başkan ve ahalisi ile ilgili yazacaklarım gibi. ‘Özkan yazıyorsa doğrudur’ anlayışı, ‘Pusula’da yazdıysa doğrudur’ olarak değişti ve bu yayın politikamızda da ne kadar doğru gittiğimizi gösterdi. Tabi ki zaman zaman ipin ucunu kaçırdığımız oluyor. Sosyal medya da bunun için çok şahane bir ortam. Çünkü okurlarımız hemen oradan yapıştırıyorlar bizlere eleştirilerini. Hakaret olmayan ve üslubu düzgün olanların eleştirilerine anında yanıt vermeye alışıyoruz ve bu anlamda kendimizi biraz daha geliştirme imkanı buluyoruz. Okurların tepkileri ile yayıncılık anlayışımıza tekrar gözden geçiriyoruz. Yorumlarımızı ona göre değerlendiriyoruz.


Şimdi gelelim Başkan Kadir Albayrak mevzusuna. Evet eleştirmiyoruz. Çünkü ‘çocuk gibi’ hemen küsüyorsun. Kin tutuyorsun. Kızgınlığını hemen gösteriyorsun. Bunun için tırsıyoruz yazmıyoruz. Şaka tabi ki…. Bunları bildiğimiz için özellikle üzerine üzerine gideriz. Hem de keyifle. Ama etrafında seni kandırmaya meyilli o kadar ÇETİN ceviz danışmanların var ki, seni öyle bir dolduruyorlar ki, sen bunun farkına bile varmıyorsun. Kendi doğrunmuş gibi işleri yapmaya çalışıyorsun. Aslında birazcık değer verdiğini söylediğin insanları ve bu kendin gerçek sahipleri halkı dinleyebilsen emin ol daha güzel işler ortaya çıkacak. Yani işin özeti ve kısası ciddi bir şekilde danışmanlarını kendi menfaatleri için seni ablukaya aldıkları vatandaşlar arasında oldukça sık konuşulmaya başlandı. Bunu nereye gitsek duyuyoruz. ÇETİN ceviz danışmanların ZEKİce hareket ederek yapılan her uygulamayı sen istiyormuşsun gibi yaptırıyorlar. Bir zamanlan bunu en güzel şekilde ŞEYTAN beceriyordu. Neyse ki o kendi açtığı kuyuya kendi düştü.

Çerkezköy, Çorlu, Süleymanpaşa hattında bir şeyler oluyor ve sen bunun farkında değilsin. Sayın Kadir Albayrak eğer kavrayabilirsen arıtma tesislerindeki atıkların toplanması ihalesinin neden iptal edildiği ile işe başlayabilirsin. Olmadı iki de bir önüne konulan Çerkezköy ve Kapaklı hattındaki bazı imar durumları ile ilgili bir araştırma yapabilirsin. Tabi ki Büyükşehir Belediyesi güzel işler yapıyor. Okullar yapıldı. Hatta bu okulun yapımları eleştirildi. Bu eleştirilere de kısmen katılıyorum. Üniversite öğrencilerimiz için yurt projelerini de süratle hayata geçirmenizi umuyorum. Bu mümkündür ve başlanabilir. 2018 yılı programına alabilirsiniz. En azından birkaç ilçede seçim dönemine kadar bu yönde de bir çalışmanız olmuş olur.

Konu ile ilgisi yok ama İl Çevre ve Şehircilik Müdürü özel takibimde. Marmaraereğlisi’nde bulunan liman ve bu limanı ait fabrikanın çevreyi kirlettiği ile ilgili ciddi veriler var ve neler yaptığını merak ediyorum. O koltukta bedava oturmak yok. Ak Parti il başkanı eğer bu memleketi seviyorsa milletvekilleri ile birlikte bu konunun üzerine hassasiyetle giderler. Yoksa kimse bana Tekirdağ’ı çok seviyoruz demesin. İnandırıcı olmaz.

Okunma Sayısı : 832
Yapılan Yorumlar
 • İLK ZİYARET TÜRK OCAĞINA
  İYİ Parti Süleymanpaşa İlçe Başkanı Mahmut Babayiğit ve yönetim kurulu
 • 14 ŞUBAT ÇOCUKLARLA GÜZEL
  Marmaraereğlisi Belediyesi tarafından “14 Şubat Sevgililer Günü’nde Sevgimizi Çocuklarımızla Paylaşıyoruz"
 • SATRANÇ HEYECANI
  Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan’ın katkılarıyla 2017 Tekirdağ Küçükler, Yıldızlar ve Gençler Satranç İl Birinciliği Turnuvası,
 • YAŞAM’DAN SAĞLIK
  Özel Tekirdağ Yaşam Hastanesi Fizyoterapisti İnci Kahraman, istenmeyen eklem hareketlerinde ve fonksiyonel aktivitelerde oluşan kısıtlanmaların kinezyolojik bantlama ile önüne geçilebileceğini ifade ederek, konuyla ilgili bilgiler verdi.
 • HAFTA SONU AÇIK
  Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan, çevre temizlik vergisi için hafta içinde ödeme sıkıntısı yaşayan vatandaşlar için hafta sonu Veznelerin açık olduğunu açıkladı.
 • KENDİ ÇİÇEĞİNİ ÜRETECEK
  Süleymanpaşa Belediyesi tarafından hayata geçirilen ve ilçenin kırsal kesimlerinde alternatif ve katma değeri yüksek tarım ürünleri üretimini teşvik etmek amacıyla başlatılan
 • TEMEL AFET BİLİNCİ
  12 Kasım Afet Eğitimi Farkındalık Günü” kapsamında Süleymanpaşa ilçesinde Temel Afet Bilinci Eğitimleri gerçekleştirildi.
 • MARMARAEREĞLİSİ CIVIL CIVIL
  Marmaraereğlisi Belediyesi tarafından Enis Sülün Caddesine mevsimlik çiçek ve lale soğanı ekimi için hazırlıklar başladı.
 • BELEDİYEDEN “Dost Eli”
  Ertuğrul Mahallesi’ndeki bir evde elektrik kontağından çıktığı düşünülen yangının itfaiye ekipleri tarafından söndürülmesi sonrası Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi ekipleri evi yanan aile ile iletişime geçerek “Dost Eli”ni uzattı.
 • HAFRİYAT KAMYONLARINA DENETİM
  Kapaklı belediyesi Zabıta ekipleri hafriyat kamyonlarına yönelik denetimlerini aralıksız sürdürüyor.
 • İHTİYAÇ SAHİPLERİNE TEKERLEKLİ SANDALYE
  MALKARA--Malkara Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü
 • EVDE BAKIM YÜZ GÜLDÜRÜYOR
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat’ın 2015 yılının sonunda
 • BÜRÜKSEL’DE KONFERANS
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, Sosyal Demokrat Belediyeler Derneği
 • TREDAŞ, GE USER CONFERENCE EMEA 2017'DE
  Trakya Elektrik Dağıtım A.Ş. (TREDAŞ), Hollanda'da gerçekleştirilen
 • Janos Arany 200. Doğum yılında anıldı
  İstanbul Macar Kültür Merkezinin katkıları ile Tekirdağ Macar Dostluk Derneği
 • Yol yapımı devam ediyor
  Çalışmaların alt yapı çalışmaları ile paralel ilerlediği,
 • YURT İFTARINA BÜYÜK İLGİ
  Tekirdağ merkez Süleymanpaşa ilçesinde faaliyet gösteren Rüstem Paşa
 • Hüseyin Parlak’a plaketli veda yemeği
  Sülaymanpaşa Belediyesi Zabıta Müdürlüğü bünyesinde Zabıta Memuru olarak 32 yıl boyunca hizmet veren Hüseyin Parlak’ın emekliye ayrılması sebebiyle Zabıta Müdürlüğü tarafından veda yemeği düzenlendi.
 • Eşek sütü kansere iyi geliyor mu?
  Acıbadem Kayseri Hastanesi Medikal Onkoloji Uzmanı Dr. Semiha Urvay, hem kanserden korunmak isteyenler, hem de kanser tedavisi görenler için doğru beslenmenin önemini vurguladı. Doğru beslenmenin, kanser açısından iki öneme sahip olduğunu kaydeden Urvay, ''Birincisi hastalıktan korunmak için, diğeri ise hastalıkla mücadelede'' dedi.
 • ERKEKLERE AĞRI KESİCİ UYARISI
  Kadın Hastalıkları ve Tüp Bebek Uzmanı Op. Dr. Betül Görgen, yüksek dozda ve sık ağrı kesici
Büyükşehir Belediyesi çalışmalarını genel olarak nasıl değerlendiriyorsunuz?
    Çok iyi
    İyi
    Kötü
    Çok kötü
    Zaman gerekli
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 716
Dün : 7703
Toplam : 5933480

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri