kadir albayrak, tekirdağ büyükşehir

tekirdağ haberleri

YAZARIZ BAŞKAN SIKINTI YOK

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


YAZARIZ BAŞKAN SIKINTI YOK

 

Geçtiğimiz gün Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Kadir Albayrak ile karşılaştık bir mekanda. Bana sitem etti(!) Kendisine artık onun deyimi ile fırça atmadığımı ifade etti. Karşılıklı gülüştük ve ayrıldık.

Başkanın canı çok çekmiş belli. Benim eleştirilerimi özleyenler arasına girmiş. Hakaret etmediğimiz ve kendisine yönelik küçük düşürücü ifadeleri kullanmadığımız için böyle esprili çıkışlarla da karşılaşabiliyoruz. Bir gazeteci için oldukça keyif verici bir durum.

Bu güne kadar doğru bildiğimizi söyledik, yazdık ve değerlendirmesini yaptık. Üslubumuzu bozmadık. Aynı topumun içinde yaşadığımızı unutmadan, yarın selam vereceğimiz insanların hatalarını ortaya koyarken onu da incitmemeye özen gösterdik. Tıpkı birazdan Başkan ve ahalisi ile ilgili yazacaklarım gibi. ‘Özkan yazıyorsa doğrudur’ anlayışı, ‘Pusula’da yazdıysa doğrudur’ olarak değişti ve bu yayın politikamızda da ne kadar doğru gittiğimizi gösterdi. Tabi ki zaman zaman ipin ucunu kaçırdığımız oluyor. Sosyal medya da bunun için çok şahane bir ortam. Çünkü okurlarımız hemen oradan yapıştırıyorlar bizlere eleştirilerini. Hakaret olmayan ve üslubu düzgün olanların eleştirilerine anında yanıt vermeye alışıyoruz ve bu anlamda kendimizi biraz daha geliştirme imkanı buluyoruz. Okurların tepkileri ile yayıncılık anlayışımıza tekrar gözden geçiriyoruz. Yorumlarımızı ona göre değerlendiriyoruz.


Şimdi gelelim Başkan Kadir Albayrak mevzusuna. Evet eleştirmiyoruz. Çünkü ‘çocuk gibi’ hemen küsüyorsun. Kin tutuyorsun. Kızgınlığını hemen gösteriyorsun. Bunun için tırsıyoruz yazmıyoruz. Şaka tabi ki…. Bunları bildiğimiz için özellikle üzerine üzerine gideriz. Hem de keyifle. Ama etrafında seni kandırmaya meyilli o kadar ÇETİN ceviz danışmanların var ki, seni öyle bir dolduruyorlar ki, sen bunun farkına bile varmıyorsun. Kendi doğrunmuş gibi işleri yapmaya çalışıyorsun. Aslında birazcık değer verdiğini söylediğin insanları ve bu kendin gerçek sahipleri halkı dinleyebilsen emin ol daha güzel işler ortaya çıkacak. Yani işin özeti ve kısası ciddi bir şekilde danışmanlarını kendi menfaatleri için seni ablukaya aldıkları vatandaşlar arasında oldukça sık konuşulmaya başlandı. Bunu nereye gitsek duyuyoruz. ÇETİN ceviz danışmanların ZEKİce hareket ederek yapılan her uygulamayı sen istiyormuşsun gibi yaptırıyorlar. Bir zamanlan bunu en güzel şekilde ŞEYTAN beceriyordu. Neyse ki o kendi açtığı kuyuya kendi düştü.

Çerkezköy, Çorlu, Süleymanpaşa hattında bir şeyler oluyor ve sen bunun farkında değilsin. Sayın Kadir Albayrak eğer kavrayabilirsen arıtma tesislerindeki atıkların toplanması ihalesinin neden iptal edildiği ile işe başlayabilirsin. Olmadı iki de bir önüne konulan Çerkezköy ve Kapaklı hattındaki bazı imar durumları ile ilgili bir araştırma yapabilirsin. Tabi ki Büyükşehir Belediyesi güzel işler yapıyor. Okullar yapıldı. Hatta bu okulun yapımları eleştirildi. Bu eleştirilere de kısmen katılıyorum. Üniversite öğrencilerimiz için yurt projelerini de süratle hayata geçirmenizi umuyorum. Bu mümkündür ve başlanabilir. 2018 yılı programına alabilirsiniz. En azından birkaç ilçede seçim dönemine kadar bu yönde de bir çalışmanız olmuş olur.

Konu ile ilgisi yok ama İl Çevre ve Şehircilik Müdürü özel takibimde. Marmaraereğlisi’nde bulunan liman ve bu limanı ait fabrikanın çevreyi kirlettiği ile ilgili ciddi veriler var ve neler yaptığını merak ediyorum. O koltukta bedava oturmak yok. Ak Parti il başkanı eğer bu memleketi seviyorsa milletvekilleri ile birlikte bu konunun üzerine hassasiyetle giderler. Yoksa kimse bana Tekirdağ’ı çok seviyoruz demesin. İnandırıcı olmaz.

Okunma Sayısı : 1175
Yapılan Yorumlar
 • DAHA HIZLI OLUNMALI
  Süleymanpaşa İlçesinde Meydan Projesi kapsamında yapılan yıkım çalışması yerinde incelendi. Başkan Kadir Albayrak bu anlamda personele daha hızlı olunması konusunda talimat verdi.
 • KÜLTÜR BULUŞMASI
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, Rumeli Balkan Dernekleri Federasyonu tarafından organize edilen ‘Rumeli Balkan Trakya Kültür Buluşması ve Tanıtım Günleri’ etkinliğine katıldı.
 • ONLAR YALNIZ DEĞİL
  Marmaraereğlisi Belediyesi 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü’nde Sokak hayvanlarının beslenme sorununa dikkat çekti.
 • NKÜ VE MÜSİAD İŞBİRLİĞİ
  Namık Kemal Üniversitesi ile Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) arasında Çorlu Meslek Yüksekokulu tüm programlarında öğrenim gören öğrencilerin kamu ya da özel sektöre ait işyerlerinde yapacakları
 • KENDİMİ SEVİYORUM
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Ruh Sağlığı Merkezi ve Süleymanpaşa Çocuk Kulübü işbirliğinde çocuklara yönelik “Kendimi Seviyorum” etkinliği düzenlendi.
 • Zabıtalar denetimde
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, halk sağlığının ve tüketici haklarının korunması ile gıda güvenliği konusunda denetimlerini sürdürüyor. Bu kapsamda Süleymanpaşa ve Çorlu ilçelerinde market denetimi gerçekleştirildi.
 • NKÜ, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde
  Cumhurbaşkanlığı Külliyesi Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezinde gerçekleştirilen 2018-2019 Akademik Yıl Açılış Törenine Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Osman Şimşek ve üniversite akademisyenleri de katıldı.
 • Yaşlılar unutulmadı
  Malkara Belediyesi 1 Ekim Yaşlılar Günü sebebiyle ilçede bulunan büyükleri evlerinde ziyaret etti.
 • Çorlu istihdam buluşması
  Çorlu İşkur Hizmet Merkezi tarafından düzenlenen 4 -5 Ekim tarihleri arasında Çorlu Halk Eğitim Merkezi ev sahipliğinde gerçekleştirilmesi planlanan istihdam buluşması 30 prestijli firmanın insan kaynakları temsilcileri katılımıyla gerçekleştirildi.
 • Dost Eli Giyim Mağazası hizmette
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Dost Eli Giyim Mağazası yaklaşan kış ayları nedeniyle raflarda değişikliğe giderek kışlık kıyafetleri ihtiyaç sahiplerinin kullanımına sundu.
 • İlker Yağcıoğlu Süleymanpaşa’yı İstiyor
  CHP’nin Süleymanpaşa ilçe Başkanı İlker Yağcıoğlu, Süleymanpaşa Belediye Başkanlığı aday adayı oldu. İlçe Başkanlığından istifa eden Yağcıoğlu, 7 Ekim Pazar günü büyük bir katılımla adaylığını açıklayacak.
 • ORYANTASYON PROGRAMI
  Namık Kemal Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi birinci sınıf öğrencilerine, fakültelerine ve bölümlerine uyum sürecini hızlandırmak,
 • BALIKÇILARLA SOHBET
  Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Süleymanpaşa Balık Hali’ni ziyaret ederek balıkçı esnafı ile bir araya geldi.
 • Bereketli kazançlar olsun
  Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Günay, DMR Gıda Paz. San. Ve Tic. Ltd. Şti.’nin Tekirdağ/Süleymanpaşa – Hürriyet Mahallesindeki şube açılışı törenine katıldı.
 • Öcalan'ın başvurusuna ret
  Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi, Abdullah Öcalan'a İmralı cezaevinde kötü muamelede bulunulduğuna dair dava başvurusunu reddetti.
 • Adriana Lima'dan Türk kadınlarına övgü
  Türk yazar Metin Hara ile birlikteliğine devam eden Adriana Lima, "Türk kadınlarının gözleri öne çıkaran makyajlarını çok beğeniyorum,
 • Dünya liderleri Trump’a güldü
  ABD Başkanı Donald Trump'ın, Birleşmiş Milletler Genel Kurulundaki konuşmasında sarf ettiği sözler, dünya liderlerlerini güldürdü.
 • Son 68 bin metrekare
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından yürütülen ve altyapı çalışmaları tamamlanan cadde ve sokaklarda sürdürülen yol yapım ve bakım çalışmalarında sona gelindi. Yaklaşık 2 milyon metrekarelik yol çalışması tamamlandı.
 • Kurumsal Mükemmellik toplantıları
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Kurumsal Mükemmellik konulu toplantılar kapsamında, Dış Değerlendirme Toplantısı gerçekleştirildi.
 • Şarköy de Aşure Günü’nü unutmadı
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve Cem Vakfı Şarköy Şubesi tarafından Muharrem ayı dolayısıyla Aşure Günü Etkinliği düzenlendi.
Tekirdağ'da yerel seçimlerde hangi partiye oy verirsiniz?
    Ak Parti
    CHP
    MHP
    İYİ Parti
    Aday ödemli
    Bilemiyorum
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 5269
Dün : 5113
Toplam : 7090669

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri