kadir albayrak, tekirdağ büyükşehir

tekirdağ haberleri

YAZARIZ BAŞKAN SIKINTI YOK

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


YAZARIZ BAŞKAN SIKINTI YOK

 

Geçtiğimiz gün Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Kadir Albayrak ile karşılaştık bir mekanda. Bana sitem etti(!) Kendisine artık onun deyimi ile fırça atmadığımı ifade etti. Karşılıklı gülüştük ve ayrıldık.

Başkanın canı çok çekmiş belli. Benim eleştirilerimi özleyenler arasına girmiş. Hakaret etmediğimiz ve kendisine yönelik küçük düşürücü ifadeleri kullanmadığımız için böyle esprili çıkışlarla da karşılaşabiliyoruz. Bir gazeteci için oldukça keyif verici bir durum.

Bu güne kadar doğru bildiğimizi söyledik, yazdık ve değerlendirmesini yaptık. Üslubumuzu bozmadık. Aynı topumun içinde yaşadığımızı unutmadan, yarın selam vereceğimiz insanların hatalarını ortaya koyarken onu da incitmemeye özen gösterdik. Tıpkı birazdan Başkan ve ahalisi ile ilgili yazacaklarım gibi. ‘Özkan yazıyorsa doğrudur’ anlayışı, ‘Pusula’da yazdıysa doğrudur’ olarak değişti ve bu yayın politikamızda da ne kadar doğru gittiğimizi gösterdi. Tabi ki zaman zaman ipin ucunu kaçırdığımız oluyor. Sosyal medya da bunun için çok şahane bir ortam. Çünkü okurlarımız hemen oradan yapıştırıyorlar bizlere eleştirilerini. Hakaret olmayan ve üslubu düzgün olanların eleştirilerine anında yanıt vermeye alışıyoruz ve bu anlamda kendimizi biraz daha geliştirme imkanı buluyoruz. Okurların tepkileri ile yayıncılık anlayışımıza tekrar gözden geçiriyoruz. Yorumlarımızı ona göre değerlendiriyoruz.


Şimdi gelelim Başkan Kadir Albayrak mevzusuna. Evet eleştirmiyoruz. Çünkü ‘çocuk gibi’ hemen küsüyorsun. Kin tutuyorsun. Kızgınlığını hemen gösteriyorsun. Bunun için tırsıyoruz yazmıyoruz. Şaka tabi ki…. Bunları bildiğimiz için özellikle üzerine üzerine gideriz. Hem de keyifle. Ama etrafında seni kandırmaya meyilli o kadar ÇETİN ceviz danışmanların var ki, seni öyle bir dolduruyorlar ki, sen bunun farkına bile varmıyorsun. Kendi doğrunmuş gibi işleri yapmaya çalışıyorsun. Aslında birazcık değer verdiğini söylediğin insanları ve bu kendin gerçek sahipleri halkı dinleyebilsen emin ol daha güzel işler ortaya çıkacak. Yani işin özeti ve kısası ciddi bir şekilde danışmanlarını kendi menfaatleri için seni ablukaya aldıkları vatandaşlar arasında oldukça sık konuşulmaya başlandı. Bunu nereye gitsek duyuyoruz. ÇETİN ceviz danışmanların ZEKİce hareket ederek yapılan her uygulamayı sen istiyormuşsun gibi yaptırıyorlar. Bir zamanlan bunu en güzel şekilde ŞEYTAN beceriyordu. Neyse ki o kendi açtığı kuyuya kendi düştü.

Çerkezköy, Çorlu, Süleymanpaşa hattında bir şeyler oluyor ve sen bunun farkında değilsin. Sayın Kadir Albayrak eğer kavrayabilirsen arıtma tesislerindeki atıkların toplanması ihalesinin neden iptal edildiği ile işe başlayabilirsin. Olmadı iki de bir önüne konulan Çerkezköy ve Kapaklı hattındaki bazı imar durumları ile ilgili bir araştırma yapabilirsin. Tabi ki Büyükşehir Belediyesi güzel işler yapıyor. Okullar yapıldı. Hatta bu okulun yapımları eleştirildi. Bu eleştirilere de kısmen katılıyorum. Üniversite öğrencilerimiz için yurt projelerini de süratle hayata geçirmenizi umuyorum. Bu mümkündür ve başlanabilir. 2018 yılı programına alabilirsiniz. En azından birkaç ilçede seçim dönemine kadar bu yönde de bir çalışmanız olmuş olur.

Konu ile ilgisi yok ama İl Çevre ve Şehircilik Müdürü özel takibimde. Marmaraereğlisi’nde bulunan liman ve bu limanı ait fabrikanın çevreyi kirlettiği ile ilgili ciddi veriler var ve neler yaptığını merak ediyorum. O koltukta bedava oturmak yok. Ak Parti il başkanı eğer bu memleketi seviyorsa milletvekilleri ile birlikte bu konunun üzerine hassasiyetle giderler. Yoksa kimse bana Tekirdağ’ı çok seviyoruz demesin. İnandırıcı olmaz.

Okunma Sayısı : 1277
Yapılan Yorumlar
 • KURUMLAR ARASI TOPLANTI
  16 Ocak 2019--Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na bağlı kurumlar Trakya Kalkınma Ajansı merkezinde bir araya geldi. Konular gündem gündem konuşulup çözüm odaklı istişare yapıldı.
 • BAŞKANLAR BULUŞTU
  16 Ocak 2019--Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat'ı makamında ziyaret etti.
 • MARMARAEREĞLİSİ CAN DOSTLARI UNUTMUYOR
  16 Ocak 2019--Marmaraereğlisi Belediyesi, 2018 yılında sokak hayvanlarının tedaviden, beslenmesine, aşılarının yapılmasından kısırlaştırmaya kadar her zaman yanlarında oldu.
 • ÇEVRE DOSTU YOL
  4 Ocak 2019--Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi yol yapım çalışmalarını kesintisiz bir şekilde sürdürüyor. Çevre dostu olarak bilinen beton yol hizmeti Kapaklı’da gerçekleştirildi.
 • VALİDEN ŞEHİT AİLESİNE ZİYARET
  4 Ocak 2019--Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, 1994’e Ağrı’da şehit olan Er Ahmet Oral’ın ailesini ziyaret etti. Aile bu kıymetli ziyaretten çok memnun olduklarını ifade etti.
 • SPORDA MARMARAEREĞLİSİ FARKI
  3 Ocak 2019--Tekirdağ U-17 Ligi A Grubu’nu oynadığı 14 maçta 13 galibiyet bir beraberlikle şampiyon olarak tamamlayan Marmaraereğlisi Belediyespor U-17 takımı kupa sevincini Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan ile paylaştı.
 • ÇOCUKLARIN YILBAŞI PARTİSİ
  3 Ocak 2019--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Kulübü, 2019’a Merhaba partisi düzenledi. 6 yaş altı çocuklara yönelik yeni yıl partisi renkli görüntülere sahne oldu.
 • ONLAR, MUTLU KENT’İN ÇOCUKLARI
  27 Aralık 2018--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Ruh Sağlığı Merkezi, Süleymanpaşa Çocuk Kulübü üyeleri için anne-çocuk etkinliği düzenledi.
 • HİZMETE DEVAM
  26 Aralık 2018--TESKİ Genel Müdürü Dr. İbrahim İÇÖZ ilçe denetimleri kapsamında mesai saatinden önce TESKİ Şarköy personeli ile bir araya geldi.
 • HAYRABOLU’DA STK’LARA ZİYARET
  26 Aralık 2018--Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, çalışmalarını sürdürdüğü Hayrabolu ilçesinde gerçekleştirdiği incelemelerin ardından Hayrabolu Belediye Başkanı Fehmi Altayoğlu ve içlerinde sivil toplum kuruluşları ile esnaf odalarının olduğu kurumlara ziyarette bulundu.
 • DERNEK VE STK’LARLA İŞBİRLİĞİNE DEVAM
  26 Aralık 2018--Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan, ilçedeki tüm dernek ve Sivil Toplum Kuruluşları ile işbirliği içerisinde vatandaşların sorunlarına çözüm odaklı yaklaşım içerisinde olduklarını söyledi.
 • KADINLAR DA ERKEKLER DE SÜPER LİGDE
  25 Aralık 2018--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Spor Kulübü, Türkiye Judo Federasyonu tarafından düzenlenen Spor Toto Süper Lig’e yükselme karşılaşmalarında aldığı başarılı sonuçlarla hem kadınlar hem erkeklerde Süper Lig’e yükselmeyi başardı.
 • BİN AĞAÇ DİKİLDİ
  25 Aralık 2018--Ergene Belediyesi ve Çevre Koruma Dergisi (ÇEVKOR) iş birliği ile “Sağlıklı Yaşam İle Sağlıklı Çevre” projesi kapsamında Esenler Mahallesine 1000 (bin) adet Karaçam ağacı dikildi.
 • BÜYÜKŞEHİR’DEN UYGULAMA DESTEĞİ
  19 Aralık 2018--Eğitim alanındaki yatırımları ile büyükşehir belediyeleri arasında öne çıkan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, temel vizyonları arasında yer alan üniversite vizyonu doğrultusunda çalışmalarını sürdürüyor.
 • MİNİKLER, ENERJİYİ TREDAŞ’TAN ÖĞRENDİ
  19 Aralık 2018--4 - 5 yaş grubu kreş öğrencileri, enerjinin, elektriğin ne olduğunu ve enerjiyi verimli kullanma bilgilerini, TREDAŞ Genel Müdürlüğü’nde düzenlenen program yardımıyla eğlenerek öğrendi.
 • 7/24 HİZMET
  19 Aralık 2018--Marmaraereğlisi Belediyesi ilçede etkili olan kar yağışı nedeniyle tuzlama ve kar temizleme çalışmalarını sürdürüyor.
 • DOÇEK, TAYFUR KÖYÜNDEYDİ
  19 Aralık 2018--Farklı yaş gruplarından oluşan yürüyüşçüler Erikli, Yayla, Danişment, Gökçetepe sahillerini bu kez de karşı yakadan seyretmenin keyfini çıkardılar.
 • KADINLARIN KALEMİNDEN KADIN
  17 Aralık 2018--Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen, kadınların gözüyle yaşanmış kadın hikayelerinin kaleme alındığı öykü yarışmasına Türkiye’nin dört bir yanından katılım devam ediyor.
 • NKܒDE KONSER RÜZGARI
  13 Aralık 2018--Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Türk Müziği Devlet Konservatuvarı tarafından ‘Türk Müziği Saz Eserleri Konseri’ düzenlendi.
 • YARALI AT TEDAVİ EDİLDİ
  13 Aralık 2018--Ergene Belediyesi sınırları içinde ayağından yaralı halde bulunan ata Ergene Belediyesi sahip çıktı, yaralı ata Ergene Belediyesi sorumlu veterineri ilk müdahalede bulunarak at tedavi edildi.
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 2530
Dün : 6341
Toplam : 7654209

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri