kadir albayrak, tekirdağ büyükşehir

tekirdağ haberleri

YAZARIZ BAŞKAN SIKINTI YOK

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


YAZARIZ BAŞKAN SIKINTI YOK

 

Geçtiğimiz gün Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Kadir Albayrak ile karşılaştık bir mekanda. Bana sitem etti(!) Kendisine artık onun deyimi ile fırça atmadığımı ifade etti. Karşılıklı gülüştük ve ayrıldık.

Başkanın canı çok çekmiş belli. Benim eleştirilerimi özleyenler arasına girmiş. Hakaret etmediğimiz ve kendisine yönelik küçük düşürücü ifadeleri kullanmadığımız için böyle esprili çıkışlarla da karşılaşabiliyoruz. Bir gazeteci için oldukça keyif verici bir durum.

Bu güne kadar doğru bildiğimizi söyledik, yazdık ve değerlendirmesini yaptık. Üslubumuzu bozmadık. Aynı topumun içinde yaşadığımızı unutmadan, yarın selam vereceğimiz insanların hatalarını ortaya koyarken onu da incitmemeye özen gösterdik. Tıpkı birazdan Başkan ve ahalisi ile ilgili yazacaklarım gibi. ‘Özkan yazıyorsa doğrudur’ anlayışı, ‘Pusula’da yazdıysa doğrudur’ olarak değişti ve bu yayın politikamızda da ne kadar doğru gittiğimizi gösterdi. Tabi ki zaman zaman ipin ucunu kaçırdığımız oluyor. Sosyal medya da bunun için çok şahane bir ortam. Çünkü okurlarımız hemen oradan yapıştırıyorlar bizlere eleştirilerini. Hakaret olmayan ve üslubu düzgün olanların eleştirilerine anında yanıt vermeye alışıyoruz ve bu anlamda kendimizi biraz daha geliştirme imkanı buluyoruz. Okurların tepkileri ile yayıncılık anlayışımıza tekrar gözden geçiriyoruz. Yorumlarımızı ona göre değerlendiriyoruz.


Şimdi gelelim Başkan Kadir Albayrak mevzusuna. Evet eleştirmiyoruz. Çünkü ‘çocuk gibi’ hemen küsüyorsun. Kin tutuyorsun. Kızgınlığını hemen gösteriyorsun. Bunun için tırsıyoruz yazmıyoruz. Şaka tabi ki…. Bunları bildiğimiz için özellikle üzerine üzerine gideriz. Hem de keyifle. Ama etrafında seni kandırmaya meyilli o kadar ÇETİN ceviz danışmanların var ki, seni öyle bir dolduruyorlar ki, sen bunun farkına bile varmıyorsun. Kendi doğrunmuş gibi işleri yapmaya çalışıyorsun. Aslında birazcık değer verdiğini söylediğin insanları ve bu kendin gerçek sahipleri halkı dinleyebilsen emin ol daha güzel işler ortaya çıkacak. Yani işin özeti ve kısası ciddi bir şekilde danışmanlarını kendi menfaatleri için seni ablukaya aldıkları vatandaşlar arasında oldukça sık konuşulmaya başlandı. Bunu nereye gitsek duyuyoruz. ÇETİN ceviz danışmanların ZEKİce hareket ederek yapılan her uygulamayı sen istiyormuşsun gibi yaptırıyorlar. Bir zamanlan bunu en güzel şekilde ŞEYTAN beceriyordu. Neyse ki o kendi açtığı kuyuya kendi düştü.

Çerkezköy, Çorlu, Süleymanpaşa hattında bir şeyler oluyor ve sen bunun farkında değilsin. Sayın Kadir Albayrak eğer kavrayabilirsen arıtma tesislerindeki atıkların toplanması ihalesinin neden iptal edildiği ile işe başlayabilirsin. Olmadı iki de bir önüne konulan Çerkezköy ve Kapaklı hattındaki bazı imar durumları ile ilgili bir araştırma yapabilirsin. Tabi ki Büyükşehir Belediyesi güzel işler yapıyor. Okullar yapıldı. Hatta bu okulun yapımları eleştirildi. Bu eleştirilere de kısmen katılıyorum. Üniversite öğrencilerimiz için yurt projelerini de süratle hayata geçirmenizi umuyorum. Bu mümkündür ve başlanabilir. 2018 yılı programına alabilirsiniz. En azından birkaç ilçede seçim dönemine kadar bu yönde de bir çalışmanız olmuş olur.

Konu ile ilgisi yok ama İl Çevre ve Şehircilik Müdürü özel takibimde. Marmaraereğlisi’nde bulunan liman ve bu limanı ait fabrikanın çevreyi kirlettiği ile ilgili ciddi veriler var ve neler yaptığını merak ediyorum. O koltukta bedava oturmak yok. Ak Parti il başkanı eğer bu memleketi seviyorsa milletvekilleri ile birlikte bu konunun üzerine hassasiyetle giderler. Yoksa kimse bana Tekirdağ’ı çok seviyoruz demesin. İnandırıcı olmaz.

Okunma Sayısı : 1097
Yapılan Yorumlar
 • EREĞLİ'NİN ARAÇ FİLOSU GENİŞLİYOR
  Marmaraereğlisi Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü araç filosuna yeni bir figüre tanzim makinesi daha eklendi.
 • GENÇ HEYKELTRAŞLAR
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenecek olan Bisanthe Taş Heykel Sempozyumu, yeni bir etkinlikle genişlemeyi sürdürüyor.
 • İşkur’dan istihdam garantili kurs
  İŞKUR düzenleyeceği kurs ile hem meslek sahibi hem de iş sahibi yapmayı amaçlıyor. Başvurular 28 Mayısta başlayıp 1 Haziran’da son bulacak.
 • 25 KİRAZ ÜRETİCİSİ 1.LİK İÇİN YARIŞIYOR
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi işbirliğinde düzenlenen 54. Tekirdağ Uluslararası Kiraz Festivali kapsamında düzenlenecek Kiraz Yarışması için kiraz bahçeleri jüri tarafından incelenmeye başlandı.
 • ÜÇ EKİP DAHA
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi bir yandan yol yapım çalışmalarına tüm hızıyla devam ederken bir yandan da bozulan yollar için kurduğu tamirat ekipleriyle bakım ve onarım çalışmalarını arttırdı.
 • ÇERKEZKÖY’DE BÜYÜK BİR SORUN HALLEDİLDİ
  TESKİ Genel Müdürlüğünün yaptığı proje sayesinde Çerkezköy ilçesinin atıksuyu atıksu arıtma tesisine iletiliyor.
 • MALKARA ÇİÇEK AÇTI
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı'nın, Kırsal Turizmi Geliştirme Projesi kapsamında yürüttüğü Köylerimizi Güzelleştiriyoruz çalışması adı altında, 24 Mayıs 2018 Perşembe günü saat 10.00’da Elmalı Mahallesinde “Çiçek Dikim Etkinliği” gerçekleştirildi.
 • BÖLGE 2.Sİ OLDULAR
  Süleymanpaşa Belediye Gençlik ve Spor Kulübü Atletizm takımı Kırklareli’nde düzenlenen Bölge Şampiyonası’ndan madalya ile döndü.
 • ŞEHİT ve GAZİ AİLELERİNE İFTAR
  Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan, şehit aileleri, gazi ve gazi yakınları ile iftar yemeğinde bir araya geldi.
 • TASARRUFU RESİMLERLE ANLATTILAR
  TREDAŞ’ın “Aydınlık Bir Şehir, Işıldayan Bir Nesil” temalı Resim Yarışması’nın sonuçları açıklandı. Birinciliği Edirne’den Hamit Öztürk Kazandı. Dereceye giren çocuklar, çizdikleri resimlerle enerji tasarrufu yapmanın en güzel örneklerini sundu.
 • KAVAKDERE’YE İKİNCİ TEMEL
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Çerkezköy Kavakdere Islahı 1. Etap bitişi ve 2. Etap temelinin atılması münasebetiyle bir tören düzenledi.
 • ÖZTRAK’TAN ACİL ÖNLEM ÇAĞRISI
  Türk Lirası dolar karşısında bir gecede 10 kuruş değer kaybetti. TL’nin serbest düşüşe geçtiğini ve Türkiye ekonomisinde ani duruş riskinin giderek belirginleştiğini ifade eden CHP’li Öztrak, ekonomide alınması gereken acil tedbirleri şöyle sıraladı:
 • HEDİYE YAĞMURU
  19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nda Tekira AVM’de birbirinden özel hediyeler sahiplerini buldu.
 • Festival çadırlarını yerli esnaf belirleyecek
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, 54. Tekirdağ Uluslararası Kiraz Festivali kapsamında kurulacak çadırların yerli esnafımız tarafından belirleneceğinin müjdesini verirken Tekirdağ Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Sami Kayın ile protokol imzaladı.
 • BESTE YARIŞMASI
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi, ülkemizin kültür ve sanat yaşamına katkıda bulunmak amacıyla, dünyaca ünlü Devlet Sanatçımız piyanist Gülsin Onay adına, solo piyano parçalarını içeren bir beste yarışması düzenleyecek.
 • ASFALT SEFERBERLİĞİ
  Marmaraereğlisi Belediyesi asfalt sezonunun açılması ile birlikte vakit kaybetmeden başlattığı sıcak asfalt harekâtını tüm hızıyla sürdürüyor.
 • ARAÇ FİLOSU GENİŞLİYOR
  Marmaraereğlisi Belediyesi, ilçede yol yapım ve onarımını daha hızlı yapabilmek amacıyla Fen İşleri Müdürlüğü araç filosuna bir adet kombine sathi kaplama aracı daha ekledi.
 • TESKİ’DEN ÇORLU VE ERGENE İLÇELERİNE BÜYÜK ALTYAPI YATIRIMI
  Çorlu ve Ergene ilçelerimiz için oldukça önemli bir yatırım olan
 • Onlar bizim çocuklarımız fark etseniz de fark etmeseniz de!
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi, Toprak Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi ile Trakya Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi işbirliğinde
 • Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Ihlamurlara Can Veriyor
  Kırsal kalkınma ve tarımsal üretime en fazla destek veren yerel yönetim kurumu olan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi,
Tekirdağ'da yerel seçimlerde hangi partiye oy verirsiniz?
    Ak Parti
    CHP
    MHP
    İYİ Parti
    Aday ödemli
    Bilemiyorum
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 617
Dün : 5867
Toplam : 6771490

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri