kadir, şentop, tbmm, tekirdağ, chp, ak parti

tekirdağ haberleri

BAŞKANIN İNCE PLANI

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


BAŞKANIN İNCE PLANI


Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak her fırsatta ikinci dönemin daha iyi bir kent için olacağını ve yapılan hatalardan da ders alındığını sürekli tekrarlar durur. Bu söylediklerindeki samimiyete bizzat şahit olmak ise benim için önemliydi. Çünkü Sayın Albayrak geçtiğimiz dönem kentin neredeyse tamamına yakın alt yapısını Şafak Başa’nın yönetimsel beceresi ile birleştirmiş ve tamamlamıştı.


Siyasete bazı çıkışlar olabilir, kırgınlıklar olur. Üzüntüler ve sevinçler olur bu konunun başka tarafı. Ben bu yazımda TESKİ’nin şimdiki yönetimine değinmeyeceğim. O konuyla ilgili ayrıca ilgileniyorum. Başkanın bilmediği bir sürü şeylerin olduğuna bizzat şahit oluyorum.

 

Başkanın ince planı dedik ya, işte tam bu noktayı aktaracağım size. Geçtiğimiz günlerde Kadir Başkan ile kısa bir sohbet etme imkanımız oldu. Tabi ki, özel konular da konuşuldu o başka. Geçmiş dönem aramızdaki kırgınlıklara kadar, bunların nedenlerine kadar hepsini açıksa konuştuk. Sonuçta biz dün tanışmadık Sayın Albayrak ile. 1994 yılından bu güne gelen bir dostuk, ağabey-kardeşlik var. Belki de kızgınlıklarımız ve kırgınlıklarımız da bu yüzden. İyi tanıdığımız için birbirimizi.

 

Aslında bir konuyu el alırken bu kadar peşrev yapmazdım ya neyse… Gelelim asıl mevzuya. Kadir Başkan sohbet sırasında bana herkesin bildiği ama “nasıl olacak?” sorusunu sorduğu bir durumdan bahsetti. “Benim siyasi kimliğim bir tarafa, ben Tekirdağlıyım. Bu kentin daha iyi olmasını isteyenlerden biriyim. Bunu yapması gereken koltukta oturuyorum. Bu güne kadar Tekirdağ’a arzu edilen yatırımlar yapılmadı. Bir çok konuda geride kaldığımızı söyleyebilirim. Özellikle hükümet yatırımları konusunda sıkıntılı bir kentiz” diyor.

 

Ve ekliyor Başkan Albayrak…

“Bizim bu dönem önemli bir şansımız var. Ak Parti’nin ve hükümetin ikinci adamı ile CHP’nin ikinci adamı Tekirdağlı. Yani bizim milletvekilimiz. Yani bizlerden birisi. 81 vilayetin hiçbirinde bu şans yok. Bu dönem bu şansı çok iyi kullanacağıma inanıyorum. Bunu ilk kez açıklıyorum ki, hem sayın Şentop hocamızı, hem de Öztrak’ı kent için bir araya getirip çalışmalar yaptıracağım. Bak bunu bu dönem yapacağım ve herkes görecek” diyor.

 

Daha aynı partiden üç milletvekilinin bir araya gelemediği Tekirdağ için böyle bir düşünce ve bunu hayata geçirmek için yaptığı girişimler Kadir Albayrak’ın o koltukta 5 yılı boşuna geçirmediğini gösteriyor. Hem siyasi olarak, hem de bürokrasi olarak oldukça olgunlaşmış ve kime nasıl davranacağını da iyi analiz etmiş. Geçmiş dönem bizim de zaman zaman eleştirdiğimiz ve iletişim konusunda ciddi sıkıntılar yaşayan Başkan Albayrak bu kez daha kararlı ve sakin bir tavırla çevresine güven veriyor. Eğer bu ikiliyi Tekirdağ için ciddi anlamda çalışmaya zorlar ise şehir kısa sürede 10 adım birden atar şimdiden söyleyeyim. Gerçek bir kent kimliği ile yaşayacağımız Tekirdağ’ın oluşumu için bizler de elimizden geleni yapmalı ve bu tür girişimlere destek vermeliyiz.

 

Son söz, TESKİ eski Genel Müdürü Şafak Başa’nın izlerini silmek için oturmuş kadroyu anlamsız ve alakasız bir şekilde rotasyon yapmaya devam ederse kurumu hem maddi hem manevi zarara uğratacak ve Başkan Albayrak’ın gururla bahsettiği kurum hantal bir yapıya bürünecek. Benden söylemesi. Bu konunun detayları da var. Yakında zamanı gelir onları da aktarırım. Her şey göründüğü gibi değil.


Okunma Sayısı : 277
Yapılan Yorumlar
 • BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI
  09 Nisan 2019--Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Etüt ve Projeler Dairesi Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen brifing toplantısına katıldı.
 • ALBAYRAK YİNE VATANDAŞLARLA
  2 Nisan 2019--Büyükşehir koltuğuna yeniden oturan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, seçim biter bitmez kaldığı yerden devam etmeye başladı.
 • YÜKSEL, ŞENTOP’U ZİYARET ETTİ
  27 Şubat 2019--Cumhur İttifakı’nın AK Partili Süleymanpaşa Belediye Başkan Adayı Cüneyt Yüksel, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı seçilen Tekirdağ Milletvekili Prof. Dr. Mustafa Şentop’u ziyaret ederek, meclis başkanlığı görevinin hayırlı olması temennisinde bulundu.
 • ATÖLYEDE YENİLENİYORLAR
  27 Şubat 2019--TESKİ Genel Müdürlüğü İkmal bakım ve onarım şube müdürlüğü personelleri, kurum bünyesindeki araçların bakım ve onarımını yaparak güvenli bir şekilde trafikte kullanılmasını sağlıyor.
 • TEKNOLOJİ ARTIK DERSLERDE
  27 Şubat 2019--Tekirdağ da apple smart teknolojisini eğitimde kullanan tek okul olma özelliğini Aden Koleji taşıyor.
 • TESKİ, TAHSİLAT BÜROSU AÇTI
  11 Şubat 2019--TESKİ Genel Müdürlüğü tarafından Süleymanpaşa ilçesi çarşı da eski bedesten olarak bilinen bölgede “TESKİ Su Faturası Ödeme Noktası” açıldı.
 • ÖĞRENCİLERİ YALNIZ BIRAKMADI
  06 Şubat 2019--Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel Beren Bebek Çocuk Akademisinde eğitime başlayan küçük öğrencileri ziyaret etti. Başkan Yüksel öğrenciler ile yakından ilgilenerek onlarla birlikte oyunlar oynadı.
 • SPORDA HAFTAYA DAMGA VURDU
  04 Şubat 2019--Marmaraereğlisi Belediyespor hafta sonu oynanan müsabakalarda aldığı başarılı sonuçlarla haftaya damga vuran takım oldu. Futbol ve basketbolda alınan sonuçlarla Marmaraereğlisi Belediyespor sporda farkını ortaya koydu.
 • KURUMLAR ARASI TOPLANTI
  16 Ocak 2019--Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na bağlı kurumlar Trakya Kalkınma Ajansı merkezinde bir araya geldi. Konular gündem gündem konuşulup çözüm odaklı istişare yapıldı.
 • BAŞKANLAR BULUŞTU
  16 Ocak 2019--Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat'ı makamında ziyaret etti.
 • MARMARAEREĞLİSİ CAN DOSTLARI UNUTMUYOR
  16 Ocak 2019--Marmaraereğlisi Belediyesi, 2018 yılında sokak hayvanlarının tedaviden, beslenmesine, aşılarının yapılmasından kısırlaştırmaya kadar her zaman yanlarında oldu.
 • ÇEVRE DOSTU YOL
  4 Ocak 2019--Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi yol yapım çalışmalarını kesintisiz bir şekilde sürdürüyor. Çevre dostu olarak bilinen beton yol hizmeti Kapaklı’da gerçekleştirildi.
 • VALİDEN ŞEHİT AİLESİNE ZİYARET
  4 Ocak 2019--Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, 1994’e Ağrı’da şehit olan Er Ahmet Oral’ın ailesini ziyaret etti. Aile bu kıymetli ziyaretten çok memnun olduklarını ifade etti.
 • SPORDA MARMARAEREĞLİSİ FARKI
  3 Ocak 2019--Tekirdağ U-17 Ligi A Grubu’nu oynadığı 14 maçta 13 galibiyet bir beraberlikle şampiyon olarak tamamlayan Marmaraereğlisi Belediyespor U-17 takımı kupa sevincini Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan ile paylaştı.
 • ÇOCUKLARIN YILBAŞI PARTİSİ
  3 Ocak 2019--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Kulübü, 2019’a Merhaba partisi düzenledi. 6 yaş altı çocuklara yönelik yeni yıl partisi renkli görüntülere sahne oldu.
 • ONLAR, MUTLU KENT’İN ÇOCUKLARI
  27 Aralık 2018--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Ruh Sağlığı Merkezi, Süleymanpaşa Çocuk Kulübü üyeleri için anne-çocuk etkinliği düzenledi.
 • HİZMETE DEVAM
  26 Aralık 2018--TESKİ Genel Müdürü Dr. İbrahim İÇÖZ ilçe denetimleri kapsamında mesai saatinden önce TESKİ Şarköy personeli ile bir araya geldi.
 • HAYRABOLU’DA STK’LARA ZİYARET
  26 Aralık 2018--Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, çalışmalarını sürdürdüğü Hayrabolu ilçesinde gerçekleştirdiği incelemelerin ardından Hayrabolu Belediye Başkanı Fehmi Altayoğlu ve içlerinde sivil toplum kuruluşları ile esnaf odalarının olduğu kurumlara ziyarette bulundu.
 • DERNEK VE STK’LARLA İŞBİRLİĞİNE DEVAM
  26 Aralık 2018--Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan, ilçedeki tüm dernek ve Sivil Toplum Kuruluşları ile işbirliği içerisinde vatandaşların sorunlarına çözüm odaklı yaklaşım içerisinde olduklarını söyledi.
 • KADINLAR DA ERKEKLER DE SÜPER LİGDE
  25 Aralık 2018--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Spor Kulübü, Türkiye Judo Federasyonu tarafından düzenlenen Spor Toto Süper Lig’e yükselme karşılaşmalarında aldığı başarılı sonuçlarla hem kadınlar hem erkeklerde Süper Lig’e yükselmeyi başardı.
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 2535
Dün : 8226
Toplam : 9416271

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri