başkan albayrak, kadir, tekirdağ

tekirdağ haberleri

BAŞKAN ALBAYRAK GAZETECİ DİKMEN’İN KONUĞU OLDU

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


BAŞKAN ALBAYRAK GAZETECİ DİKMEN’İN KONUĞU OLDU

 

 

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Gazeteci Özkan Dikmen'in konuğu oldu. Radyo Can’da gerçekleşen program büyük ilgi gördü.


2018 yılında Radyo Can’da programlara başlayan Gazeteci Özkan Dikmen, Salı günü saat 17.15’de Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak’ı konuk etti. Tekirdağ’a yapılan yatırımlar ve gelecek hedeflerinin anlatıldığı programa ilginin yoğun olduğu gözlendi.


ALT YAPI

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Gazeteci Özkan Dikmen’in Radyo Can’da hazırlayıp sunduğu AÇIK ALAN programına konuk oldu. Özellikle alt yapı ve üst yapı çalışmalarının ağırlıklı konuşulduğu programda Başkan Albayrak, “Bu kentin alt yapıya ihtiyacı var. Bunu gördük ve vakit kaybetmeden başladık. Tabi ki, sıkıntılar yaşanacaktır. Bizler de elimizden geldiği kadar bu sıkıntıların en aza indirilmesi için çaba gösteriyoruz. Vatandaşlarımız bu yöndeki şikayetleri konusunda haklılar. Ama bu güne kadar yapılmayan işleri yapıyoruz. Bunun da görülmesi gerekiyor. Alt yapısı bitmemiş bir bölgede sırf insanlar çamur olmasın diye üst yapı yaparsak büyük hata yapmış olmaz mıyız?” dedi.

 

TEKİRDAĞSPOR

İki bölüm halinde gerçekleşen programda Başkan Albayrak sosyal medya takipçilerinden gelen soruları da yanıtladı. Soruların ağırlığı ise kentin önemli futbol kulüplerinin başında yer alan Tekirdağspor oldu. Bu konuda kendisine yönelik eleştirileri kabul etmeyen Başkan Albayrak, “Ben gerek şahsım olarak, gerekse kurum olarak yapabileceğim her şeyi yaptım ve yapıyorum. Bizlere diğer büyükşehirlerden örnekler veriyorlar. Ben de diğer büyükşehirler nasıl yapmışsa getirin aynı modeli biz de uygulayalım diyorum. Ancak kimsenin bu belgeleri getirdiğini görmedim. Tabi ki, bizlerde araştırdık, ancak kanun bu konuda bizlere müsaade etmiyor. Önümüzdeki dönemde tesisleşme adına Tekirdağspor’un da faydalanacağı spor kompleksi yapacağız. Diğer taraftan herkes elini taşın altına koyarsa ben de şahsım olarak maddi destek yapmaya razıyım” diye konuştu.

 

4 GÜN İZİN

Göreve geldiği günden bu yana neredeyse 24 saat çalışan Başkan Albayrak sabah erken kalkmasının da ciddi bir iş yükünü sırtladığını ve bu anlamda büyük hamleler yapmak için vakitleri olduğuna dikkat çekti. Başkan Albayrak, “Ben 4 yıllık görev sürem boyunca sadece yıllık iznimden 4 gün kullandım. O da mecbur olduğum için. Geçen bunca zaman içinde sadece ve sadece sabah 04.00’de başlayan mesaimizi gece 23.00’e kadar sürdürüyoruz. Yani tüm enerjimizi Tekirdağ’ın hizmeti için harcıyoruz” dedi.

 

Okunma Sayısı : 1360
Yapılan Yorumlar
 • Yaşlılıkta sivilceye dikkat!
  Sivilce sadece ergenlik dönemindeki kişileri etkilemiyor. Her yaş grubunda görülebilen sivilceler özellikle erişkinlerde ergenlik sivilcelerine göre daha da inatçı oluyor.
 • İŞ SAĞLIĞININ ÖNEMİ
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi; 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu kapsamında çalışanlarına yönelik “İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi” düzenledi.
 • İKRAM ÇEŞMELERİNDEN İKRAM
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi’nin yaz ayları gün boyu soğuk su, kış ayları ise çorba ikramı yaptığı İkram Çeşmelerinde sıcak havaların sona ermesiyle birlikte yeniden sıcak çorba ikramı başladı.
 • DAHA HIZLI OLUNMALI
  Süleymanpaşa İlçesinde Meydan Projesi kapsamında yapılan yıkım çalışması yerinde incelendi. Başkan Kadir Albayrak bu anlamda personele daha hızlı olunması konusunda talimat verdi.
 • KÜLTÜR BULUŞMASI
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, Rumeli Balkan Dernekleri Federasyonu tarafından organize edilen ‘Rumeli Balkan Trakya Kültür Buluşması ve Tanıtım Günleri’ etkinliğine katıldı.
 • ONLAR YALNIZ DEĞİL
  Marmaraereğlisi Belediyesi 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü’nde Sokak hayvanlarının beslenme sorununa dikkat çekti.
 • NKÜ VE MÜSİAD İŞBİRLİĞİ
  Namık Kemal Üniversitesi ile Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) arasında Çorlu Meslek Yüksekokulu tüm programlarında öğrenim gören öğrencilerin kamu ya da özel sektöre ait işyerlerinde yapacakları
 • KENDİMİ SEVİYORUM
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Ruh Sağlığı Merkezi ve Süleymanpaşa Çocuk Kulübü işbirliğinde çocuklara yönelik “Kendimi Seviyorum” etkinliği düzenlendi.
 • Zabıtalar denetimde
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, halk sağlığının ve tüketici haklarının korunması ile gıda güvenliği konusunda denetimlerini sürdürüyor. Bu kapsamda Süleymanpaşa ve Çorlu ilçelerinde market denetimi gerçekleştirildi.
 • NKÜ, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde
  Cumhurbaşkanlığı Külliyesi Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezinde gerçekleştirilen 2018-2019 Akademik Yıl Açılış Törenine Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Osman Şimşek ve üniversite akademisyenleri de katıldı.
 • Yaşlılar unutulmadı
  Malkara Belediyesi 1 Ekim Yaşlılar Günü sebebiyle ilçede bulunan büyükleri evlerinde ziyaret etti.
 • Çorlu istihdam buluşması
  Çorlu İşkur Hizmet Merkezi tarafından düzenlenen 4 -5 Ekim tarihleri arasında Çorlu Halk Eğitim Merkezi ev sahipliğinde gerçekleştirilmesi planlanan istihdam buluşması 30 prestijli firmanın insan kaynakları temsilcileri katılımıyla gerçekleştirildi.
 • Dost Eli Giyim Mağazası hizmette
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Dost Eli Giyim Mağazası yaklaşan kış ayları nedeniyle raflarda değişikliğe giderek kışlık kıyafetleri ihtiyaç sahiplerinin kullanımına sundu.
 • İlker Yağcıoğlu Süleymanpaşa’yı İstiyor
  CHP’nin Süleymanpaşa ilçe Başkanı İlker Yağcıoğlu, Süleymanpaşa Belediye Başkanlığı aday adayı oldu. İlçe Başkanlığından istifa eden Yağcıoğlu, 7 Ekim Pazar günü büyük bir katılımla adaylığını açıklayacak.
 • ORYANTASYON PROGRAMI
  Namık Kemal Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi birinci sınıf öğrencilerine, fakültelerine ve bölümlerine uyum sürecini hızlandırmak,
 • BALIKÇILARLA SOHBET
  Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Süleymanpaşa Balık Hali’ni ziyaret ederek balıkçı esnafı ile bir araya geldi.
 • Bereketli kazançlar olsun
  Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Günay, DMR Gıda Paz. San. Ve Tic. Ltd. Şti.’nin Tekirdağ/Süleymanpaşa – Hürriyet Mahallesindeki şube açılışı törenine katıldı.
 • Öcalan'ın başvurusuna ret
  Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi, Abdullah Öcalan'a İmralı cezaevinde kötü muamelede bulunulduğuna dair dava başvurusunu reddetti.
 • Adriana Lima'dan Türk kadınlarına övgü
  Türk yazar Metin Hara ile birlikteliğine devam eden Adriana Lima, "Türk kadınlarının gözleri öne çıkaran makyajlarını çok beğeniyorum,
 • Dünya liderleri Trump’a güldü
  ABD Başkanı Donald Trump'ın, Birleşmiş Milletler Genel Kurulundaki konuşmasında sarf ettiği sözler, dünya liderlerlerini güldürdü.
Tekirdağ'da yerel seçimlerde hangi partiye oy verirsiniz?
    Ak Parti
    CHP
    MHP
    İYİ Parti
    Aday ödemli
    Bilemiyorum
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 5286
Dün : 7632
Toplam : 7104942

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri