trakyatur

tekirdağ haberleri

trakyatur, gezi, turizm

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişimBAŞARISI ÖRNEK OLUYOR

 


Habibe Tilki Üzel: Beste Hanım sizi kısaca tanıyabilir miyiz?
Beste Emre Güngör: 1978 yılında İstanbul’da doğdum. İlkokulu Tekirdağ, Hayrabolu Atatürk İlköğretim Okulu’nda, Ortaokul ve Liseyi Tekirdağ Koleji’nde tamamladım. 1996 - 2001 yılları arasında 9 Eylül Üniversitesi İngilizce Turizm ve Seyahat İşletmeciliği bölümünü tamamladım. Güney Ege’de birkaç otelde çalıştıktan sonra 2003 yılında Trakyatur’da Genel Müdür olarak ticari hayatına başladım. Marmara Lions Kadın Kurulu Üyeliği 2004 - 2005, Tekirdağ Turizm Tanıtma Derneği Denetim Kurulu üyeliği 2005 - 2007, Tekirdağ Fotoğraf Sanatı Derneği (TEFSAD) Yönetim Kurulu Sayman Üyeliği 2008 - 2010 hizmetlerinin yanı sıra 2010 yılından beri TOBB Tekirdağ Kadın Girişimciler Kurulu Başkanlığı görevini yürütüyorum. 

H. T. Ü.: İş hayatına ilk nasıl atıldınız?
B. E. G.: Okuldan mezun olduktan sonra çeşitli otellerde çalıştım. Fakat daha sonra Tekirdağ’a döndüm ve o zamanki ismi Trakya Turizm olan bu şirketi devir alarak adını Trakyatur’a çevirerek iş hayatına başladım. O gün bugündür yoğun bir tempo ile çalışıyorum. 

H. T. Ü.: Trakyatur’da ne gibi hizmetler yer alıyor?
B. E. G.: Hemen hemen tüm tur operatörlerin satışını yapıyoruz. Ulusal tüm bayiliklerimiz mevcut. Aynı zamanda uluslararası uçak bileti satışlarımız bulunuyor. Ayrıca Hac – Umre seyahatlerimiz de var. Balkan turlarımız fazlasıyla bulunuyor. Transfer ve otobüs hizmeti de veriyoruz. Ofiste 6 personelimiz bulunuyor. Hepsi de eğitimli.

H. T. Ü.: Trakyatur için gelecek hedeflerinde ne bulunuyor?
B. E. G.: Hedefler her zaman var. Aksi halde yola rotasız devam etmiş oluruz. 1 Ocak 2016’dan itibaren online satış hizmeti vermeye başlayacağız ve tüm fırsat sitelerinde yerimizi alacağız. Web site ve yazılımımızı da tamamladık. İSO belgemiz de gelecek. Böylece Trakya’da her yönden bir numara bir tur şirketi olarak devam edeceğiz. Hem bölge insanımıza hizmet vermek hem de dışarıdan birçok kişiye bölgemizi tanıtmak istiyoruz.

H. T. Ü.: Sektörün güzellikleri ve zorlukları nedir?
B. E. G.: Sektör bir kere tamamen insan odaklı. Sürekli insanlarla ve onlara verebileceğimiz memnuniyetle alakalı bir sektör. Hal böyle olunca yeni yerler görmek ve insanları mutlu etmek harika bir duygu. Ancak tabii ki zorlukları da mevcut. Plan program nefis olmalı ki aksaklık yaşanmasın. Program bittiğinde misafirlerimizle mutlu bir şekilde el sıkışmamız gerekiyor. Aslında tüm bunların yanında sektörün en zor yanı artık dijitale doğru gidiyor olması. Yani pek çok insan tatilini, gezi turunu online olarak satın alıyor. Oysa online de muhatap kişi olmadığı için çıkan bir sorun da konuşacağınız kimse olmuyor. Bizim sektör de branşlaşmak şart. Zamanın gereklerine göre hareket edilmezse ne yazık ki daimi olamazsınız. Biz de tüm bu gerçekleri göz önünde bulundurarak yola devam etmeye çalışıyoruz.

H. T. Ü.: Tekirdağ’da kaç tane tur şirketi var?
B. E. G.: Tekirdağ’da 11 tane tur şirketi bulunuyor. Ancak ben iddia ediyorum ki en çok personel çalıştıran ve en eğitimli personel bizde. 
 
H. T. Ü.: Artık turizm sadece deniz havuz demek değil. Pek çok turizm şekilleri oluştu. Siz ne diyorsunuz bunun için?
B. E. G.: Aynen öyle. Sağlıktan tutun da termal, gastronomi, festival, kültür turizmine kadar pek çok çeşit var. Bu da bizim için iyi bir şey tabii ki. Biz mesela Bağbozumu Festivali için birçok kişi getirttik. Böylece bölge de tanınmış oluyor. Geçenlerde Selanik’de ki bir program da Trakya’yı tanıttım. Yine 12 – 15 Kasım’da Balkanlar da Trakya’yı anlatacağım. Bunun ben inanıyorum ki yerel anlamda çok faydası olacak.

H. T. Ü.: Peki, iş kadını olmak nasıl bir durum, hele ki maalesef erkek egemen bir toplumda?
B. E. G.: Kesinlikle erkek egemen bir toplumdayız. Her ne kadar artık eskilere nazaran çok şey değişse de kadına bakış açısı belli. Kadının yapacağı işler sınırlandırılıyor falan. Ancak kadın isterse her işi pek de güzel yapabilir. Bu yüzden elbette iş kadını olmak biraz daha zor ama ben işimi, aktif olmayı çok seviyorum. Kadının zekasına güveniyorum. Tekirdağ küçük bir yer olduğu için bakış açısı da çoğu zaman dar olsa da iş yapmak, başarmak çok keyifli. Ben kadın iş hayatında daha fazla yer alsın istiyorum. 

H.T. Ü.: Beste Hanım bize zaman ayırdığınız için çok teşekkür ederiz.
 
Okunma Sayısı : 2250
Yapılan Yorumlar
 • NKܒDE KONSER RÜZGARI
  13 Aralık 2018--Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Türk Müziği Devlet Konservatuvarı tarafından ‘Türk Müziği Saz Eserleri Konseri’ düzenlendi.
 • YARALI AT TEDAVİ EDİLDİ
  13 Aralık 2018--Ergene Belediyesi sınırları içinde ayağından yaralı halde bulunan ata Ergene Belediyesi sahip çıktı, yaralı ata Ergene Belediyesi sorumlu veterineri ilk müdahalede bulunarak at tedavi edildi.
 • BURÇİN BÜKE MEST ETTİ
  11 Aralık 2018--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi tarafından düzenlenen Bisanthe 4. Gülsin Onay Piyano Günleri tüm hızıyla devam ediyor. Etkinliğin üçüncü konuğu Burçin Büke oldu. Büke’nin performansı büyük ilgi gördü.
 • TEKİRDAĞ BİRİNCİ OLDU
  11 Aralık 2018---Toprak özellikleri bakımında ülkede önemli bir yeri olan Trakya Bölgesi’nin ili olan Tekirdağ toprağını en çok işleyen iller arasında birinciliği kaptı.
 • BARİYERLER KAZA NEDENİ
  10 Aralık 2018---Tekirdağ Motosiklet Derneği üyeleri, kazalarda çok sayıda ölümlere neden olduğunu öne sürdükleri çelik bariyerlerin değiştirilmesini istedi.
 • FARKINDALIK EĞİTİMİ VERİLDİ
  10 Aralık 2018---Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, Marmaraereğlisi Belediyesi personele, engelli ve yaşlı vatandaşlara davranış biçimleri ile ilgili "Farkındalık Eğitimi" ve "Erişilebilirlik ve Ulaşılabilirlik TSE Standartları" konulu eğitim verdi.
 • TEKİRA DRONE BÜYÜK BEĞENİ TOPLADI
  7 Aralık 2018---Tekira AVM, açıldığı günden bu yana ziyaretçilerine ilkleri yaşatmaya ve farklı deneyimler kazandırmaya devam ediyor. Geçtiğimiz hafta sonu Tekira’da yapılan ‘’Drone Festivali’’ ile, son yıllarda hızla yaygınlaşan bir spor haline gelen drone yarışları Tekirdağlıların beğenisine sunuldu.
 • EV VE SÜS HAYVANLARI SEMİNERİ GERÇEKLEŞTİ
  7 Aralık 2018---Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı Veteriner İşleri Şube Müdürlüğü tarafından düzenlenen “5. Ev ve Süs Hayvanları Satış Yeri Eğitim Semineri” Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı toplantı salonunda yoğun bir katılımla gerçekleşti.
 • ALBAYRAK’TAN PERSONELE TEBRİK
  3 Aralık 2018---- Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, geçtiğimiz günlerde Edirne’de yaşanan sel felaketinde kurtarma ve tahliye çalışmalarında görev alan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı ve Tekirdağ Su ve Kanalizasyon İdaresi ekiplerine teşekkür etti.
 • ÇÖP KUTULARI YENİLENDİ
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri şehrin dört bir yanında montajı yapılan çöp kutularının yıpranma meydana gelenlerini toplarken yerlerine yenilerini yerleştirdi.
 • Malkara'da Gıda Denetimleri
  Tekirdağ Malkara İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından ilçe merkezindeki marketlerde gıda denetimleri aralıksız devam ediyor.
 • HAYDİ, SEN DE BİR UMUT OL!
  Yaptığı sosyal sorumluluk projeleri ile gönülleri fetheden Anadolu Halk ve Barış Platformu (AHBAP), belirli aralıklarla yaptığı kan ve kök hücre bağışı kampanyalarını bir araya toplayarak tüm vatandaşları hafta sonu düzenleyeceği bağış kampanyasına davet etti.
 • GÖNÜLLÜ ÖĞRENCİLERE DESTEK
  Marmaraereğlisi Belediyesi ihtiyaç sahibi öğrenciler için yardım kampanyası başlatan gönüllü öğrencilere destek verdi.
 • ÇOCUK HAKLARI ANLATILDI
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi ile Ahbap Tekirdağ işbirliğinde Dünya Çocuk Hakları Günü dolayısıyla Süleymanpaşa Çocuk Kulübü’nde etkinlik gerçekleştirdi.
 • ATLARIN PARKTA İŞİ NE?
  Tekirdağ’ın Süleymanpaşa ilçesinde başıboş atlar aç kalınca Yüzüncüyıl Mahallesi’nde bulunan çocuk parklarında otlamaya başladı. Vatandaşla bu görüntü büyükşehir olmuş bir şehre yakışıyor mu demeden edemedi.
 • TEKİRDAĞ'IN KURTULUŞU KUTLU OLSUN
  Tekirdağ’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 96. yılı Tekirdağ Valiliği önünde düzenlenen çelenk töreni ile kutlandı.
 • NE KADAR KIRMIZI ET ÜRETİLİYOR?
  Toplam kırmızı et üretimi III. çeyrekte 339 379 ton olarak tahmin edildi. Ülkede toplam kırmızı et üretiminde fazlalık görüldü.
 • EMEKLİ ALBAY ADAY ADAYI
  Tekirdağlı emekli albay, inşaat mühendisi Sebahattin Ümet, AK Parti’den Süleymanpaşa’ya aday adayı oldu.
 • MASKENLE DE GÜZELSİN
  2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası’nda farkındalık yaratmak amacıyla bir araya gelen Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem Dairesi Başkanı R. Alpaslan Kurtoğlu ve daire personelleri maske takarak, lösemi ile mücadele eden çocuklara destek oldular.
 • ÇOCUK DİLİNDE ATATÜRK
  Malkara Belediyesi’nin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında düzenlediği “Çocuk Dilinde Atatürk” konulu 5 – 10 yaş video yarışması sonuçları belli oldu.
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 5421
Dün : 9409
Toplam : 7467550

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri