trakyatur

tekirdağ haberleri

trakyatur, gezi, turizm

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişimBAŞARISI ÖRNEK OLUYOR

 


Habibe Tilki Üzel: Beste Hanım sizi kısaca tanıyabilir miyiz?
Beste Emre Güngör: 1978 yılında İstanbul’da doğdum. İlkokulu Tekirdağ, Hayrabolu Atatürk İlköğretim Okulu’nda, Ortaokul ve Liseyi Tekirdağ Koleji’nde tamamladım. 1996 - 2001 yılları arasında 9 Eylül Üniversitesi İngilizce Turizm ve Seyahat İşletmeciliği bölümünü tamamladım. Güney Ege’de birkaç otelde çalıştıktan sonra 2003 yılında Trakyatur’da Genel Müdür olarak ticari hayatına başladım. Marmara Lions Kadın Kurulu Üyeliği 2004 - 2005, Tekirdağ Turizm Tanıtma Derneği Denetim Kurulu üyeliği 2005 - 2007, Tekirdağ Fotoğraf Sanatı Derneği (TEFSAD) Yönetim Kurulu Sayman Üyeliği 2008 - 2010 hizmetlerinin yanı sıra 2010 yılından beri TOBB Tekirdağ Kadın Girişimciler Kurulu Başkanlığı görevini yürütüyorum. 

H. T. Ü.: İş hayatına ilk nasıl atıldınız?
B. E. G.: Okuldan mezun olduktan sonra çeşitli otellerde çalıştım. Fakat daha sonra Tekirdağ’a döndüm ve o zamanki ismi Trakya Turizm olan bu şirketi devir alarak adını Trakyatur’a çevirerek iş hayatına başladım. O gün bugündür yoğun bir tempo ile çalışıyorum. 

H. T. Ü.: Trakyatur’da ne gibi hizmetler yer alıyor?
B. E. G.: Hemen hemen tüm tur operatörlerin satışını yapıyoruz. Ulusal tüm bayiliklerimiz mevcut. Aynı zamanda uluslararası uçak bileti satışlarımız bulunuyor. Ayrıca Hac – Umre seyahatlerimiz de var. Balkan turlarımız fazlasıyla bulunuyor. Transfer ve otobüs hizmeti de veriyoruz. Ofiste 6 personelimiz bulunuyor. Hepsi de eğitimli.

H. T. Ü.: Trakyatur için gelecek hedeflerinde ne bulunuyor?
B. E. G.: Hedefler her zaman var. Aksi halde yola rotasız devam etmiş oluruz. 1 Ocak 2016’dan itibaren online satış hizmeti vermeye başlayacağız ve tüm fırsat sitelerinde yerimizi alacağız. Web site ve yazılımımızı da tamamladık. İSO belgemiz de gelecek. Böylece Trakya’da her yönden bir numara bir tur şirketi olarak devam edeceğiz. Hem bölge insanımıza hizmet vermek hem de dışarıdan birçok kişiye bölgemizi tanıtmak istiyoruz.

H. T. Ü.: Sektörün güzellikleri ve zorlukları nedir?
B. E. G.: Sektör bir kere tamamen insan odaklı. Sürekli insanlarla ve onlara verebileceğimiz memnuniyetle alakalı bir sektör. Hal böyle olunca yeni yerler görmek ve insanları mutlu etmek harika bir duygu. Ancak tabii ki zorlukları da mevcut. Plan program nefis olmalı ki aksaklık yaşanmasın. Program bittiğinde misafirlerimizle mutlu bir şekilde el sıkışmamız gerekiyor. Aslında tüm bunların yanında sektörün en zor yanı artık dijitale doğru gidiyor olması. Yani pek çok insan tatilini, gezi turunu online olarak satın alıyor. Oysa online de muhatap kişi olmadığı için çıkan bir sorun da konuşacağınız kimse olmuyor. Bizim sektör de branşlaşmak şart. Zamanın gereklerine göre hareket edilmezse ne yazık ki daimi olamazsınız. Biz de tüm bu gerçekleri göz önünde bulundurarak yola devam etmeye çalışıyoruz.

H. T. Ü.: Tekirdağ’da kaç tane tur şirketi var?
B. E. G.: Tekirdağ’da 11 tane tur şirketi bulunuyor. Ancak ben iddia ediyorum ki en çok personel çalıştıran ve en eğitimli personel bizde. 
 
H. T. Ü.: Artık turizm sadece deniz havuz demek değil. Pek çok turizm şekilleri oluştu. Siz ne diyorsunuz bunun için?
B. E. G.: Aynen öyle. Sağlıktan tutun da termal, gastronomi, festival, kültür turizmine kadar pek çok çeşit var. Bu da bizim için iyi bir şey tabii ki. Biz mesela Bağbozumu Festivali için birçok kişi getirttik. Böylece bölge de tanınmış oluyor. Geçenlerde Selanik’de ki bir program da Trakya’yı tanıttım. Yine 12 – 15 Kasım’da Balkanlar da Trakya’yı anlatacağım. Bunun ben inanıyorum ki yerel anlamda çok faydası olacak.

H. T. Ü.: Peki, iş kadını olmak nasıl bir durum, hele ki maalesef erkek egemen bir toplumda?
B. E. G.: Kesinlikle erkek egemen bir toplumdayız. Her ne kadar artık eskilere nazaran çok şey değişse de kadına bakış açısı belli. Kadının yapacağı işler sınırlandırılıyor falan. Ancak kadın isterse her işi pek de güzel yapabilir. Bu yüzden elbette iş kadını olmak biraz daha zor ama ben işimi, aktif olmayı çok seviyorum. Kadının zekasına güveniyorum. Tekirdağ küçük bir yer olduğu için bakış açısı da çoğu zaman dar olsa da iş yapmak, başarmak çok keyifli. Ben kadın iş hayatında daha fazla yer alsın istiyorum. 

H.T. Ü.: Beste Hanım bize zaman ayırdığınız için çok teşekkür ederiz.
 
Okunma Sayısı : 2046
Yapılan Yorumlar
 • EREĞLİ'NİN ARAÇ FİLOSU GENİŞLİYOR
  Marmaraereğlisi Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü araç filosuna yeni bir figüre tanzim makinesi daha eklendi.
 • GENÇ HEYKELTRAŞLAR
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenecek olan Bisanthe Taş Heykel Sempozyumu, yeni bir etkinlikle genişlemeyi sürdürüyor.
 • İşkur’dan istihdam garantili kurs
  İŞKUR düzenleyeceği kurs ile hem meslek sahibi hem de iş sahibi yapmayı amaçlıyor. Başvurular 28 Mayısta başlayıp 1 Haziran’da son bulacak.
 • 25 KİRAZ ÜRETİCİSİ 1.LİK İÇİN YARIŞIYOR
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi işbirliğinde düzenlenen 54. Tekirdağ Uluslararası Kiraz Festivali kapsamında düzenlenecek Kiraz Yarışması için kiraz bahçeleri jüri tarafından incelenmeye başlandı.
 • ÜÇ EKİP DAHA
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi bir yandan yol yapım çalışmalarına tüm hızıyla devam ederken bir yandan da bozulan yollar için kurduğu tamirat ekipleriyle bakım ve onarım çalışmalarını arttırdı.
 • ÇERKEZKÖY’DE BÜYÜK BİR SORUN HALLEDİLDİ
  TESKİ Genel Müdürlüğünün yaptığı proje sayesinde Çerkezköy ilçesinin atıksuyu atıksu arıtma tesisine iletiliyor.
 • MALKARA ÇİÇEK AÇTI
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı'nın, Kırsal Turizmi Geliştirme Projesi kapsamında yürüttüğü Köylerimizi Güzelleştiriyoruz çalışması adı altında, 24 Mayıs 2018 Perşembe günü saat 10.00’da Elmalı Mahallesinde “Çiçek Dikim Etkinliği” gerçekleştirildi.
 • BÖLGE 2.Sİ OLDULAR
  Süleymanpaşa Belediye Gençlik ve Spor Kulübü Atletizm takımı Kırklareli’nde düzenlenen Bölge Şampiyonası’ndan madalya ile döndü.
 • ŞEHİT ve GAZİ AİLELERİNE İFTAR
  Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan, şehit aileleri, gazi ve gazi yakınları ile iftar yemeğinde bir araya geldi.
 • TASARRUFU RESİMLERLE ANLATTILAR
  TREDAŞ’ın “Aydınlık Bir Şehir, Işıldayan Bir Nesil” temalı Resim Yarışması’nın sonuçları açıklandı. Birinciliği Edirne’den Hamit Öztürk Kazandı. Dereceye giren çocuklar, çizdikleri resimlerle enerji tasarrufu yapmanın en güzel örneklerini sundu.
 • KAVAKDERE’YE İKİNCİ TEMEL
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Çerkezköy Kavakdere Islahı 1. Etap bitişi ve 2. Etap temelinin atılması münasebetiyle bir tören düzenledi.
 • ÖZTRAK’TAN ACİL ÖNLEM ÇAĞRISI
  Türk Lirası dolar karşısında bir gecede 10 kuruş değer kaybetti. TL’nin serbest düşüşe geçtiğini ve Türkiye ekonomisinde ani duruş riskinin giderek belirginleştiğini ifade eden CHP’li Öztrak, ekonomide alınması gereken acil tedbirleri şöyle sıraladı:
 • HEDİYE YAĞMURU
  19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nda Tekira AVM’de birbirinden özel hediyeler sahiplerini buldu.
 • Festival çadırlarını yerli esnaf belirleyecek
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, 54. Tekirdağ Uluslararası Kiraz Festivali kapsamında kurulacak çadırların yerli esnafımız tarafından belirleneceğinin müjdesini verirken Tekirdağ Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Sami Kayın ile protokol imzaladı.
 • BESTE YARIŞMASI
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi, ülkemizin kültür ve sanat yaşamına katkıda bulunmak amacıyla, dünyaca ünlü Devlet Sanatçımız piyanist Gülsin Onay adına, solo piyano parçalarını içeren bir beste yarışması düzenleyecek.
 • ASFALT SEFERBERLİĞİ
  Marmaraereğlisi Belediyesi asfalt sezonunun açılması ile birlikte vakit kaybetmeden başlattığı sıcak asfalt harekâtını tüm hızıyla sürdürüyor.
 • ARAÇ FİLOSU GENİŞLİYOR
  Marmaraereğlisi Belediyesi, ilçede yol yapım ve onarımını daha hızlı yapabilmek amacıyla Fen İşleri Müdürlüğü araç filosuna bir adet kombine sathi kaplama aracı daha ekledi.
 • TESKİ’DEN ÇORLU VE ERGENE İLÇELERİNE BÜYÜK ALTYAPI YATIRIMI
  Çorlu ve Ergene ilçelerimiz için oldukça önemli bir yatırım olan
 • Onlar bizim çocuklarımız fark etseniz de fark etmeseniz de!
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi, Toprak Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi ile Trakya Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi işbirliğinde
 • Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Ihlamurlara Can Veriyor
  Kırsal kalkınma ve tarımsal üretime en fazla destek veren yerel yönetim kurumu olan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi,
Tekirdağ'da yerel seçimlerde hangi partiye oy verirsiniz?
    Ak Parti
    CHP
    MHP
    İYİ Parti
    Aday ödemli
    Bilemiyorum
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 2007
Dün : 2856
Toplam : 6660942

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri