trakyatur

tekirdağ haberleri

trakyatur, gezi, turizm

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişimBAŞARISI ÖRNEK OLUYOR

 


Habibe Tilki Üzel: Beste Hanım sizi kısaca tanıyabilir miyiz?
Beste Emre Güngör: 1978 yılında İstanbul’da doğdum. İlkokulu Tekirdağ, Hayrabolu Atatürk İlköğretim Okulu’nda, Ortaokul ve Liseyi Tekirdağ Koleji’nde tamamladım. 1996 - 2001 yılları arasında 9 Eylül Üniversitesi İngilizce Turizm ve Seyahat İşletmeciliği bölümünü tamamladım. Güney Ege’de birkaç otelde çalıştıktan sonra 2003 yılında Trakyatur’da Genel Müdür olarak ticari hayatına başladım. Marmara Lions Kadın Kurulu Üyeliği 2004 - 2005, Tekirdağ Turizm Tanıtma Derneği Denetim Kurulu üyeliği 2005 - 2007, Tekirdağ Fotoğraf Sanatı Derneği (TEFSAD) Yönetim Kurulu Sayman Üyeliği 2008 - 2010 hizmetlerinin yanı sıra 2010 yılından beri TOBB Tekirdağ Kadın Girişimciler Kurulu Başkanlığı görevini yürütüyorum. 

H. T. Ü.: İş hayatına ilk nasıl atıldınız?
B. E. G.: Okuldan mezun olduktan sonra çeşitli otellerde çalıştım. Fakat daha sonra Tekirdağ’a döndüm ve o zamanki ismi Trakya Turizm olan bu şirketi devir alarak adını Trakyatur’a çevirerek iş hayatına başladım. O gün bugündür yoğun bir tempo ile çalışıyorum. 

H. T. Ü.: Trakyatur’da ne gibi hizmetler yer alıyor?
B. E. G.: Hemen hemen tüm tur operatörlerin satışını yapıyoruz. Ulusal tüm bayiliklerimiz mevcut. Aynı zamanda uluslararası uçak bileti satışlarımız bulunuyor. Ayrıca Hac – Umre seyahatlerimiz de var. Balkan turlarımız fazlasıyla bulunuyor. Transfer ve otobüs hizmeti de veriyoruz. Ofiste 6 personelimiz bulunuyor. Hepsi de eğitimli.

H. T. Ü.: Trakyatur için gelecek hedeflerinde ne bulunuyor?
B. E. G.: Hedefler her zaman var. Aksi halde yola rotasız devam etmiş oluruz. 1 Ocak 2016’dan itibaren online satış hizmeti vermeye başlayacağız ve tüm fırsat sitelerinde yerimizi alacağız. Web site ve yazılımımızı da tamamladık. İSO belgemiz de gelecek. Böylece Trakya’da her yönden bir numara bir tur şirketi olarak devam edeceğiz. Hem bölge insanımıza hizmet vermek hem de dışarıdan birçok kişiye bölgemizi tanıtmak istiyoruz.

H. T. Ü.: Sektörün güzellikleri ve zorlukları nedir?
B. E. G.: Sektör bir kere tamamen insan odaklı. Sürekli insanlarla ve onlara verebileceğimiz memnuniyetle alakalı bir sektör. Hal böyle olunca yeni yerler görmek ve insanları mutlu etmek harika bir duygu. Ancak tabii ki zorlukları da mevcut. Plan program nefis olmalı ki aksaklık yaşanmasın. Program bittiğinde misafirlerimizle mutlu bir şekilde el sıkışmamız gerekiyor. Aslında tüm bunların yanında sektörün en zor yanı artık dijitale doğru gidiyor olması. Yani pek çok insan tatilini, gezi turunu online olarak satın alıyor. Oysa online de muhatap kişi olmadığı için çıkan bir sorun da konuşacağınız kimse olmuyor. Bizim sektör de branşlaşmak şart. Zamanın gereklerine göre hareket edilmezse ne yazık ki daimi olamazsınız. Biz de tüm bu gerçekleri göz önünde bulundurarak yola devam etmeye çalışıyoruz.

H. T. Ü.: Tekirdağ’da kaç tane tur şirketi var?
B. E. G.: Tekirdağ’da 11 tane tur şirketi bulunuyor. Ancak ben iddia ediyorum ki en çok personel çalıştıran ve en eğitimli personel bizde. 
 
H. T. Ü.: Artık turizm sadece deniz havuz demek değil. Pek çok turizm şekilleri oluştu. Siz ne diyorsunuz bunun için?
B. E. G.: Aynen öyle. Sağlıktan tutun da termal, gastronomi, festival, kültür turizmine kadar pek çok çeşit var. Bu da bizim için iyi bir şey tabii ki. Biz mesela Bağbozumu Festivali için birçok kişi getirttik. Böylece bölge de tanınmış oluyor. Geçenlerde Selanik’de ki bir program da Trakya’yı tanıttım. Yine 12 – 15 Kasım’da Balkanlar da Trakya’yı anlatacağım. Bunun ben inanıyorum ki yerel anlamda çok faydası olacak.

H. T. Ü.: Peki, iş kadını olmak nasıl bir durum, hele ki maalesef erkek egemen bir toplumda?
B. E. G.: Kesinlikle erkek egemen bir toplumdayız. Her ne kadar artık eskilere nazaran çok şey değişse de kadına bakış açısı belli. Kadının yapacağı işler sınırlandırılıyor falan. Ancak kadın isterse her işi pek de güzel yapabilir. Bu yüzden elbette iş kadını olmak biraz daha zor ama ben işimi, aktif olmayı çok seviyorum. Kadının zekasına güveniyorum. Tekirdağ küçük bir yer olduğu için bakış açısı da çoğu zaman dar olsa da iş yapmak, başarmak çok keyifli. Ben kadın iş hayatında daha fazla yer alsın istiyorum. 

H.T. Ü.: Beste Hanım bize zaman ayırdığınız için çok teşekkür ederiz.
 
Okunma Sayısı : 2387
Yapılan Yorumlar
 • YÜKSEL, ŞENTOP’U ZİYARET ETTİ
  27 Şubat 2019--Cumhur İttifakı’nın AK Partili Süleymanpaşa Belediye Başkan Adayı Cüneyt Yüksel, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı seçilen Tekirdağ Milletvekili Prof. Dr. Mustafa Şentop’u ziyaret ederek, meclis başkanlığı görevinin hayırlı olması temennisinde bulundu.
 • ATÖLYEDE YENİLENİYORLAR
  27 Şubat 2019--TESKİ Genel Müdürlüğü İkmal bakım ve onarım şube müdürlüğü personelleri, kurum bünyesindeki araçların bakım ve onarımını yaparak güvenli bir şekilde trafikte kullanılmasını sağlıyor.
 • TEKNOLOJİ ARTIK DERSLERDE
  27 Şubat 2019--Tekirdağ da apple smart teknolojisini eğitimde kullanan tek okul olma özelliğini Aden Koleji taşıyor.
 • TESKİ, TAHSİLAT BÜROSU AÇTI
  11 Şubat 2019--TESKİ Genel Müdürlüğü tarafından Süleymanpaşa ilçesi çarşı da eski bedesten olarak bilinen bölgede “TESKİ Su Faturası Ödeme Noktası” açıldı.
 • ÖĞRENCİLERİ YALNIZ BIRAKMADI
  06 Şubat 2019--Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel Beren Bebek Çocuk Akademisinde eğitime başlayan küçük öğrencileri ziyaret etti. Başkan Yüksel öğrenciler ile yakından ilgilenerek onlarla birlikte oyunlar oynadı.
 • SPORDA HAFTAYA DAMGA VURDU
  04 Şubat 2019--Marmaraereğlisi Belediyespor hafta sonu oynanan müsabakalarda aldığı başarılı sonuçlarla haftaya damga vuran takım oldu. Futbol ve basketbolda alınan sonuçlarla Marmaraereğlisi Belediyespor sporda farkını ortaya koydu.
 • KURUMLAR ARASI TOPLANTI
  16 Ocak 2019--Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na bağlı kurumlar Trakya Kalkınma Ajansı merkezinde bir araya geldi. Konular gündem gündem konuşulup çözüm odaklı istişare yapıldı.
 • BAŞKANLAR BULUŞTU
  16 Ocak 2019--Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat'ı makamında ziyaret etti.
 • MARMARAEREĞLİSİ CAN DOSTLARI UNUTMUYOR
  16 Ocak 2019--Marmaraereğlisi Belediyesi, 2018 yılında sokak hayvanlarının tedaviden, beslenmesine, aşılarının yapılmasından kısırlaştırmaya kadar her zaman yanlarında oldu.
 • ÇEVRE DOSTU YOL
  4 Ocak 2019--Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi yol yapım çalışmalarını kesintisiz bir şekilde sürdürüyor. Çevre dostu olarak bilinen beton yol hizmeti Kapaklı’da gerçekleştirildi.
 • VALİDEN ŞEHİT AİLESİNE ZİYARET
  4 Ocak 2019--Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, 1994’e Ağrı’da şehit olan Er Ahmet Oral’ın ailesini ziyaret etti. Aile bu kıymetli ziyaretten çok memnun olduklarını ifade etti.
 • SPORDA MARMARAEREĞLİSİ FARKI
  3 Ocak 2019--Tekirdağ U-17 Ligi A Grubu’nu oynadığı 14 maçta 13 galibiyet bir beraberlikle şampiyon olarak tamamlayan Marmaraereğlisi Belediyespor U-17 takımı kupa sevincini Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan ile paylaştı.
 • ÇOCUKLARIN YILBAŞI PARTİSİ
  3 Ocak 2019--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Kulübü, 2019’a Merhaba partisi düzenledi. 6 yaş altı çocuklara yönelik yeni yıl partisi renkli görüntülere sahne oldu.
 • ONLAR, MUTLU KENT’İN ÇOCUKLARI
  27 Aralık 2018--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Ruh Sağlığı Merkezi, Süleymanpaşa Çocuk Kulübü üyeleri için anne-çocuk etkinliği düzenledi.
 • HİZMETE DEVAM
  26 Aralık 2018--TESKİ Genel Müdürü Dr. İbrahim İÇÖZ ilçe denetimleri kapsamında mesai saatinden önce TESKİ Şarköy personeli ile bir araya geldi.
 • HAYRABOLU’DA STK’LARA ZİYARET
  26 Aralık 2018--Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, çalışmalarını sürdürdüğü Hayrabolu ilçesinde gerçekleştirdiği incelemelerin ardından Hayrabolu Belediye Başkanı Fehmi Altayoğlu ve içlerinde sivil toplum kuruluşları ile esnaf odalarının olduğu kurumlara ziyarette bulundu.
 • DERNEK VE STK’LARLA İŞBİRLİĞİNE DEVAM
  26 Aralık 2018--Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan, ilçedeki tüm dernek ve Sivil Toplum Kuruluşları ile işbirliği içerisinde vatandaşların sorunlarına çözüm odaklı yaklaşım içerisinde olduklarını söyledi.
 • KADINLAR DA ERKEKLER DE SÜPER LİGDE
  25 Aralık 2018--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Spor Kulübü, Türkiye Judo Federasyonu tarafından düzenlenen Spor Toto Süper Lig’e yükselme karşılaşmalarında aldığı başarılı sonuçlarla hem kadınlar hem erkeklerde Süper Lig’e yükselmeyi başardı.
 • BİN AĞAÇ DİKİLDİ
  25 Aralık 2018--Ergene Belediyesi ve Çevre Koruma Dergisi (ÇEVKOR) iş birliği ile “Sağlıklı Yaşam İle Sağlıklı Çevre” projesi kapsamında Esenler Mahallesine 1000 (bin) adet Karaçam ağacı dikildi.
 • BÜYÜKŞEHİR’DEN UYGULAMA DESTEĞİ
  19 Aralık 2018--Eğitim alanındaki yatırımları ile büyükşehir belediyeleri arasında öne çıkan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, temel vizyonları arasında yer alan üniversite vizyonu doğrultusunda çalışmalarını sürdürüyor.
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 6485
Dün : 7231
Toplam : 8034280

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri