trakyatur

tekirdağ haberleri

trakyatur, gezi, turizm

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişimBAŞARISI ÖRNEK OLUYOR

 


Habibe Tilki Üzel: Beste Hanım sizi kısaca tanıyabilir miyiz?
Beste Emre Güngör: 1978 yılında İstanbul’da doğdum. İlkokulu Tekirdağ, Hayrabolu Atatürk İlköğretim Okulu’nda, Ortaokul ve Liseyi Tekirdağ Koleji’nde tamamladım. 1996 - 2001 yılları arasında 9 Eylül Üniversitesi İngilizce Turizm ve Seyahat İşletmeciliği bölümünü tamamladım. Güney Ege’de birkaç otelde çalıştıktan sonra 2003 yılında Trakyatur’da Genel Müdür olarak ticari hayatına başladım. Marmara Lions Kadın Kurulu Üyeliği 2004 - 2005, Tekirdağ Turizm Tanıtma Derneği Denetim Kurulu üyeliği 2005 - 2007, Tekirdağ Fotoğraf Sanatı Derneği (TEFSAD) Yönetim Kurulu Sayman Üyeliği 2008 - 2010 hizmetlerinin yanı sıra 2010 yılından beri TOBB Tekirdağ Kadın Girişimciler Kurulu Başkanlığı görevini yürütüyorum. 

H. T. Ü.: İş hayatına ilk nasıl atıldınız?
B. E. G.: Okuldan mezun olduktan sonra çeşitli otellerde çalıştım. Fakat daha sonra Tekirdağ’a döndüm ve o zamanki ismi Trakya Turizm olan bu şirketi devir alarak adını Trakyatur’a çevirerek iş hayatına başladım. O gün bugündür yoğun bir tempo ile çalışıyorum. 

H. T. Ü.: Trakyatur’da ne gibi hizmetler yer alıyor?
B. E. G.: Hemen hemen tüm tur operatörlerin satışını yapıyoruz. Ulusal tüm bayiliklerimiz mevcut. Aynı zamanda uluslararası uçak bileti satışlarımız bulunuyor. Ayrıca Hac – Umre seyahatlerimiz de var. Balkan turlarımız fazlasıyla bulunuyor. Transfer ve otobüs hizmeti de veriyoruz. Ofiste 6 personelimiz bulunuyor. Hepsi de eğitimli.

H. T. Ü.: Trakyatur için gelecek hedeflerinde ne bulunuyor?
B. E. G.: Hedefler her zaman var. Aksi halde yola rotasız devam etmiş oluruz. 1 Ocak 2016’dan itibaren online satış hizmeti vermeye başlayacağız ve tüm fırsat sitelerinde yerimizi alacağız. Web site ve yazılımımızı da tamamladık. İSO belgemiz de gelecek. Böylece Trakya’da her yönden bir numara bir tur şirketi olarak devam edeceğiz. Hem bölge insanımıza hizmet vermek hem de dışarıdan birçok kişiye bölgemizi tanıtmak istiyoruz.

H. T. Ü.: Sektörün güzellikleri ve zorlukları nedir?
B. E. G.: Sektör bir kere tamamen insan odaklı. Sürekli insanlarla ve onlara verebileceğimiz memnuniyetle alakalı bir sektör. Hal böyle olunca yeni yerler görmek ve insanları mutlu etmek harika bir duygu. Ancak tabii ki zorlukları da mevcut. Plan program nefis olmalı ki aksaklık yaşanmasın. Program bittiğinde misafirlerimizle mutlu bir şekilde el sıkışmamız gerekiyor. Aslında tüm bunların yanında sektörün en zor yanı artık dijitale doğru gidiyor olması. Yani pek çok insan tatilini, gezi turunu online olarak satın alıyor. Oysa online de muhatap kişi olmadığı için çıkan bir sorun da konuşacağınız kimse olmuyor. Bizim sektör de branşlaşmak şart. Zamanın gereklerine göre hareket edilmezse ne yazık ki daimi olamazsınız. Biz de tüm bu gerçekleri göz önünde bulundurarak yola devam etmeye çalışıyoruz.

H. T. Ü.: Tekirdağ’da kaç tane tur şirketi var?
B. E. G.: Tekirdağ’da 11 tane tur şirketi bulunuyor. Ancak ben iddia ediyorum ki en çok personel çalıştıran ve en eğitimli personel bizde. 
 
H. T. Ü.: Artık turizm sadece deniz havuz demek değil. Pek çok turizm şekilleri oluştu. Siz ne diyorsunuz bunun için?
B. E. G.: Aynen öyle. Sağlıktan tutun da termal, gastronomi, festival, kültür turizmine kadar pek çok çeşit var. Bu da bizim için iyi bir şey tabii ki. Biz mesela Bağbozumu Festivali için birçok kişi getirttik. Böylece bölge de tanınmış oluyor. Geçenlerde Selanik’de ki bir program da Trakya’yı tanıttım. Yine 12 – 15 Kasım’da Balkanlar da Trakya’yı anlatacağım. Bunun ben inanıyorum ki yerel anlamda çok faydası olacak.

H. T. Ü.: Peki, iş kadını olmak nasıl bir durum, hele ki maalesef erkek egemen bir toplumda?
B. E. G.: Kesinlikle erkek egemen bir toplumdayız. Her ne kadar artık eskilere nazaran çok şey değişse de kadına bakış açısı belli. Kadının yapacağı işler sınırlandırılıyor falan. Ancak kadın isterse her işi pek de güzel yapabilir. Bu yüzden elbette iş kadını olmak biraz daha zor ama ben işimi, aktif olmayı çok seviyorum. Kadının zekasına güveniyorum. Tekirdağ küçük bir yer olduğu için bakış açısı da çoğu zaman dar olsa da iş yapmak, başarmak çok keyifli. Ben kadın iş hayatında daha fazla yer alsın istiyorum. 

H.T. Ü.: Beste Hanım bize zaman ayırdığınız için çok teşekkür ederiz.
 
Okunma Sayısı : 2121
Yapılan Yorumlar
 • 4. Uluslararası Rodosto Kupası başlıyor
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi, Türkiye Yelken Federasyonu ve Tekirdağ Yelken İhtisas Kulübü işbirliğinde bu yıl dördüncüsü düzenlenecek Uluslararası Rodosto Kupası’nın programı belli oldu.
 • TREDAŞ AİLESİ TEKNOFEST’TE
  20-23 Eylül 2018 tarihleri arasında gerçekleştirilen TEKNOFEST İstanbul Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali’ne, TREDAŞ çalışanları da çocuklarıyla birlikte katıldı.
 • Metruk binalar ilaçlanıyor
  Kent içindeki metruk binalar hem görsel olarak kentin görüntüsünü bozuyor hem de fiziki anlamda tehlike arz ediyor. Bir türlü dokunulmayan bu metruk binalara ilaçlama çalışması yapıldı.
 • Başkan Aşure Günü’nde
  Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Muharrem ayı münasebetiyle Marmaraereğlisi ilçesi Yeniçiftlik Mahallesinde düzenlenen Aşure Günü etkinliğine katıldı.
 • Kadın ressamlardan Eşkinat’a ziyaret
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, Bisanthe Uluslararası Kadın Ressamlar Çalıştayı için Tekirdağ’a gelen ressamları makamında ağırladı.
 • Vali Yardımcısı Suat Yıldız’ın Veda Ziyareti
  2018/157 Sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile İçişleri Bakanlığına ait 2018 yılı mülki idari amirleri atama kararnamesiyle Tekirdağ Vali Yardımcılığından Kocaeli Vali Yardımcılığına atanan Suat Yıldız,
 • Alzheimerlıların evden çıkması gerekiyor
  21 Eylül Dünya Alzheimer Günü.
 • Protokol, Şehit ve Gazi Aileleriyle Yemekte
  Hem Tekirdağ Valisi Mehmet Ceylan hem de Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Tekirdağ Valiliği tarafından Gaziler Günü dolayısıyla, şehit ve gazi aileleri için düzenlenen öğle yemeği programına katıldı.
 • İYİ Parti, TSO’yu ziyaret etti
  İYİ Parti Heyeti Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret etti. Ziyarette gündeme dair gelişmeler konuşuldu.
 • Marmaraereğlisi 19 Eylül’ü unutmadı
  Marmaraereğlisi’nde 19 Eylül Gaziler Günü törenle kutlandı. Çelenk sunma töreni sonrası Marmaraereğlisi Belediyesi tarafından verilen yemekte gaziler ve gazi aileleri, protokol üyeleri bir araya geldi.
 • Çocuk Ruh Sağlığı Merkezi çok yakında
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Ruh Sağlığı Merkezi, çalışmalarına ara vermeden devam ediyor.
 • Akıllı tahta kolaylığı
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Çerkezköy Kreşi ve Gündüz Bakımevi, 2018-2019 eğitim-öğretim yılına akıllı tahta ile başladı.
 • ULUSAL BASIN İLGİSİ
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenen Trakya Bağbozumu ve Ekoloji Festivali,
 • AHİLİK HAFTASI KUTLANIYOR
  Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Ahilik Haftası kapsamında gerçekleştirilen kutlama etkinliklerine katıldı.
 • Başarı dolu bir yıl olsun
  Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Günay,
 • CHP Heyeti Tekirdağ İş Dünyası İle Bir Araya Geldi
  Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Tekirdağ Milletvekili Candan Yüceer,
 • Çorlu Kaymakamı Levent Kılıç’a Ziyaret
  Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Çorlu Kaymakamı Levent Kılıç’ı makamında ziyaret etti.
 • EREĞLİ'NİN ARAÇ FİLOSU GENİŞLİYOR
  Marmaraereğlisi Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü araç filosuna yeni bir figüre tanzim makinesi daha eklendi.
 • GENÇ HEYKELTRAŞLAR
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenecek olan Bisanthe Taş Heykel Sempozyumu, yeni bir etkinlikle genişlemeyi sürdürüyor.
 • İşkur’dan istihdam garantili kurs
  İŞKUR düzenleyeceği kurs ile hem meslek sahibi hem de iş sahibi yapmayı amaçlıyor. Başvurular 28 Mayısta başlayıp 1 Haziran’da son bulacak.
Tekirdağ'da yerel seçimlerde hangi partiye oy verirsiniz?
    Ak Parti
    CHP
    MHP
    İYİ Parti
    Aday ödemli
    Bilemiyorum
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 2963
Dün : 7996
Toplam : 6941966

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri