trakyatur

tekirdağ haberleri

trakyatur, gezi, turizm

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişimBAŞARISI ÖRNEK OLUYOR

 


Habibe Tilki Üzel: Beste Hanım sizi kısaca tanıyabilir miyiz?
Beste Emre Güngör: 1978 yılında İstanbul’da doğdum. İlkokulu Tekirdağ, Hayrabolu Atatürk İlköğretim Okulu’nda, Ortaokul ve Liseyi Tekirdağ Koleji’nde tamamladım. 1996 - 2001 yılları arasında 9 Eylül Üniversitesi İngilizce Turizm ve Seyahat İşletmeciliği bölümünü tamamladım. Güney Ege’de birkaç otelde çalıştıktan sonra 2003 yılında Trakyatur’da Genel Müdür olarak ticari hayatına başladım. Marmara Lions Kadın Kurulu Üyeliği 2004 - 2005, Tekirdağ Turizm Tanıtma Derneği Denetim Kurulu üyeliği 2005 - 2007, Tekirdağ Fotoğraf Sanatı Derneği (TEFSAD) Yönetim Kurulu Sayman Üyeliği 2008 - 2010 hizmetlerinin yanı sıra 2010 yılından beri TOBB Tekirdağ Kadın Girişimciler Kurulu Başkanlığı görevini yürütüyorum. 

H. T. Ü.: İş hayatına ilk nasıl atıldınız?
B. E. G.: Okuldan mezun olduktan sonra çeşitli otellerde çalıştım. Fakat daha sonra Tekirdağ’a döndüm ve o zamanki ismi Trakya Turizm olan bu şirketi devir alarak adını Trakyatur’a çevirerek iş hayatına başladım. O gün bugündür yoğun bir tempo ile çalışıyorum. 

H. T. Ü.: Trakyatur’da ne gibi hizmetler yer alıyor?
B. E. G.: Hemen hemen tüm tur operatörlerin satışını yapıyoruz. Ulusal tüm bayiliklerimiz mevcut. Aynı zamanda uluslararası uçak bileti satışlarımız bulunuyor. Ayrıca Hac – Umre seyahatlerimiz de var. Balkan turlarımız fazlasıyla bulunuyor. Transfer ve otobüs hizmeti de veriyoruz. Ofiste 6 personelimiz bulunuyor. Hepsi de eğitimli.

H. T. Ü.: Trakyatur için gelecek hedeflerinde ne bulunuyor?
B. E. G.: Hedefler her zaman var. Aksi halde yola rotasız devam etmiş oluruz. 1 Ocak 2016’dan itibaren online satış hizmeti vermeye başlayacağız ve tüm fırsat sitelerinde yerimizi alacağız. Web site ve yazılımımızı da tamamladık. İSO belgemiz de gelecek. Böylece Trakya’da her yönden bir numara bir tur şirketi olarak devam edeceğiz. Hem bölge insanımıza hizmet vermek hem de dışarıdan birçok kişiye bölgemizi tanıtmak istiyoruz.

H. T. Ü.: Sektörün güzellikleri ve zorlukları nedir?
B. E. G.: Sektör bir kere tamamen insan odaklı. Sürekli insanlarla ve onlara verebileceğimiz memnuniyetle alakalı bir sektör. Hal böyle olunca yeni yerler görmek ve insanları mutlu etmek harika bir duygu. Ancak tabii ki zorlukları da mevcut. Plan program nefis olmalı ki aksaklık yaşanmasın. Program bittiğinde misafirlerimizle mutlu bir şekilde el sıkışmamız gerekiyor. Aslında tüm bunların yanında sektörün en zor yanı artık dijitale doğru gidiyor olması. Yani pek çok insan tatilini, gezi turunu online olarak satın alıyor. Oysa online de muhatap kişi olmadığı için çıkan bir sorun da konuşacağınız kimse olmuyor. Bizim sektör de branşlaşmak şart. Zamanın gereklerine göre hareket edilmezse ne yazık ki daimi olamazsınız. Biz de tüm bu gerçekleri göz önünde bulundurarak yola devam etmeye çalışıyoruz.

H. T. Ü.: Tekirdağ’da kaç tane tur şirketi var?
B. E. G.: Tekirdağ’da 11 tane tur şirketi bulunuyor. Ancak ben iddia ediyorum ki en çok personel çalıştıran ve en eğitimli personel bizde. 
 
H. T. Ü.: Artık turizm sadece deniz havuz demek değil. Pek çok turizm şekilleri oluştu. Siz ne diyorsunuz bunun için?
B. E. G.: Aynen öyle. Sağlıktan tutun da termal, gastronomi, festival, kültür turizmine kadar pek çok çeşit var. Bu da bizim için iyi bir şey tabii ki. Biz mesela Bağbozumu Festivali için birçok kişi getirttik. Böylece bölge de tanınmış oluyor. Geçenlerde Selanik’de ki bir program da Trakya’yı tanıttım. Yine 12 – 15 Kasım’da Balkanlar da Trakya’yı anlatacağım. Bunun ben inanıyorum ki yerel anlamda çok faydası olacak.

H. T. Ü.: Peki, iş kadını olmak nasıl bir durum, hele ki maalesef erkek egemen bir toplumda?
B. E. G.: Kesinlikle erkek egemen bir toplumdayız. Her ne kadar artık eskilere nazaran çok şey değişse de kadına bakış açısı belli. Kadının yapacağı işler sınırlandırılıyor falan. Ancak kadın isterse her işi pek de güzel yapabilir. Bu yüzden elbette iş kadını olmak biraz daha zor ama ben işimi, aktif olmayı çok seviyorum. Kadının zekasına güveniyorum. Tekirdağ küçük bir yer olduğu için bakış açısı da çoğu zaman dar olsa da iş yapmak, başarmak çok keyifli. Ben kadın iş hayatında daha fazla yer alsın istiyorum. 

H.T. Ü.: Beste Hanım bize zaman ayırdığınız için çok teşekkür ederiz.
 
Okunma Sayısı : 1776
Yapılan Yorumlar
 • İLK ZİYARET TÜRK OCAĞINA
  İYİ Parti Süleymanpaşa İlçe Başkanı Mahmut Babayiğit ve yönetim kurulu
 • 14 ŞUBAT ÇOCUKLARLA GÜZEL
  Marmaraereğlisi Belediyesi tarafından “14 Şubat Sevgililer Günü’nde Sevgimizi Çocuklarımızla Paylaşıyoruz"
 • SATRANÇ HEYECANI
  Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan’ın katkılarıyla 2017 Tekirdağ Küçükler, Yıldızlar ve Gençler Satranç İl Birinciliği Turnuvası,
 • YAŞAM’DAN SAĞLIK
  Özel Tekirdağ Yaşam Hastanesi Fizyoterapisti İnci Kahraman, istenmeyen eklem hareketlerinde ve fonksiyonel aktivitelerde oluşan kısıtlanmaların kinezyolojik bantlama ile önüne geçilebileceğini ifade ederek, konuyla ilgili bilgiler verdi.
 • HAFTA SONU AÇIK
  Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan, çevre temizlik vergisi için hafta içinde ödeme sıkıntısı yaşayan vatandaşlar için hafta sonu Veznelerin açık olduğunu açıkladı.
 • KENDİ ÇİÇEĞİNİ ÜRETECEK
  Süleymanpaşa Belediyesi tarafından hayata geçirilen ve ilçenin kırsal kesimlerinde alternatif ve katma değeri yüksek tarım ürünleri üretimini teşvik etmek amacıyla başlatılan
 • TEMEL AFET BİLİNCİ
  12 Kasım Afet Eğitimi Farkındalık Günü” kapsamında Süleymanpaşa ilçesinde Temel Afet Bilinci Eğitimleri gerçekleştirildi.
 • MARMARAEREĞLİSİ CIVIL CIVIL
  Marmaraereğlisi Belediyesi tarafından Enis Sülün Caddesine mevsimlik çiçek ve lale soğanı ekimi için hazırlıklar başladı.
 • BELEDİYEDEN “Dost Eli”
  Ertuğrul Mahallesi’ndeki bir evde elektrik kontağından çıktığı düşünülen yangının itfaiye ekipleri tarafından söndürülmesi sonrası Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi ekipleri evi yanan aile ile iletişime geçerek “Dost Eli”ni uzattı.
 • HAFRİYAT KAMYONLARINA DENETİM
  Kapaklı belediyesi Zabıta ekipleri hafriyat kamyonlarına yönelik denetimlerini aralıksız sürdürüyor.
 • İHTİYAÇ SAHİPLERİNE TEKERLEKLİ SANDALYE
  MALKARA--Malkara Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü
 • EVDE BAKIM YÜZ GÜLDÜRÜYOR
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat’ın 2015 yılının sonunda
 • BÜRÜKSEL’DE KONFERANS
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, Sosyal Demokrat Belediyeler Derneği
 • TREDAŞ, GE USER CONFERENCE EMEA 2017'DE
  Trakya Elektrik Dağıtım A.Ş. (TREDAŞ), Hollanda'da gerçekleştirilen
 • Janos Arany 200. Doğum yılında anıldı
  İstanbul Macar Kültür Merkezinin katkıları ile Tekirdağ Macar Dostluk Derneği
 • Yol yapımı devam ediyor
  Çalışmaların alt yapı çalışmaları ile paralel ilerlediği,
 • YURT İFTARINA BÜYÜK İLGİ
  Tekirdağ merkez Süleymanpaşa ilçesinde faaliyet gösteren Rüstem Paşa
 • Hüseyin Parlak’a plaketli veda yemeği
  Sülaymanpaşa Belediyesi Zabıta Müdürlüğü bünyesinde Zabıta Memuru olarak 32 yıl boyunca hizmet veren Hüseyin Parlak’ın emekliye ayrılması sebebiyle Zabıta Müdürlüğü tarafından veda yemeği düzenlendi.
 • Eşek sütü kansere iyi geliyor mu?
  Acıbadem Kayseri Hastanesi Medikal Onkoloji Uzmanı Dr. Semiha Urvay, hem kanserden korunmak isteyenler, hem de kanser tedavisi görenler için doğru beslenmenin önemini vurguladı. Doğru beslenmenin, kanser açısından iki öneme sahip olduğunu kaydeden Urvay, ''Birincisi hastalıktan korunmak için, diğeri ise hastalıkla mücadelede'' dedi.
 • ERKEKLERE AĞRI KESİCİ UYARISI
  Kadın Hastalıkları ve Tüp Bebek Uzmanı Op. Dr. Betül Görgen, yüksek dozda ve sık ağrı kesici
Büyükşehir Belediyesi çalışmalarını genel olarak nasıl değerlendiriyorsunuz?
    Çok iyi
    İyi
    Kötü
    Çok kötü
    Zaman gerekli
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 537
Dün : 7703
Toplam : 5933301

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri