tekirdağ pusula gazetesi, tilkinin günlüğü

tekirdağ haberleri

Bak babam orada, babam orada

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


Bak babam orada, babam orada

 

 

Neler oluyor bize, neler oluyor güzelim ülkemize?

2-3 ayda bir memleketimin şehirlerinde bombalar patlıyor?

Eskiden bir şehit oldu mu ciğerimiz yanarken şimdi rakamlara bakıyoruz “çok olmasa bari” diyoruz. Hangi şehrimizde olduğunun ya da asker, polis, sivil olmuş ne önemi var? Önemli olan canlarımız, yiğitlerimiz, aslanlarımız, babalarımız, evlatlarımız, eşlerimiz gidiyor.

Beşiktaş patlamasında 36’sı polis, 8’i sivil insanımız boşu boşuna çoğu da gençliğinin baharında göçtü gitti. Dedim ya polis ya da sivil ne önemi var, hepsi bizim vatandaşımız.

Sivillerden biri 19 yaşında Başkent Üniversitesi Tıp Fakültesi 2. sınıf öğrencisiydi. Vizeleri bitmiş, masal şehir İstanbul’a gezmeye gelmişti arkadaşıyla. Masal şehir mezar şehir oldu geleceğin doktoruna. Kim bilir nasıl da çok çalışmıştı üniversite sınavına ki güzel bir bölümü kazanmıştı, anası-babası nasıl gururlanmıştı “oğlumuz doktor olacak” diye. Bu son yakıştı mı bu gence? Ne için, kim için veda etti güzelim geleceğine? Babası hem ağlıyor hem isyan ediyordu: “şehit olmadı benim oğlum, katledildi!”

Diğerlerinin de elbette kendine has hikayeleri vardı, hayalleri, polis oldum diye sevinen bu gençlerin, analarının babalarının hevesleri kursaklarında kaldı.

Cenaze töreninde 3-4 yaşlarında bir evlat babası göçmüş amma adı üstünde çocuk, yok haberi. Babasının tabutu önünde kelebek gibi bilinçsizce koşturan bu çocuk herkese “bakın babam orada, babam orada” diyerek şehit olan dağını, çınarını, babasını gösteriyor.

Buna canlar, canlarımız nasıl dayanıyor? Amma da güçlü toplummuşuz diyeceğim ama acaba diyorum balık hafızalı mıyız? Alıştık mı iyice, unutuyor muyuz hemen? Zira başka türlü bu tabloları yaşayıp yaşayıp oturup oturduğumuz yerde sesimizi içimize kaçırmayız.

Yetkililer ne diyor derseniz o sıradan, o söylerken kendilerinin bile inanmadığı, her tarafından klişelik akan samimiyetsiz açıklamalarını yapıyorlar ve ekliyorlar: “bunun intikamını alacağız”. Ankara Gar patlamasının intikamını aldınız mı, İstanbul’da daha önce olan patlamaların, Doğu illerinde yıllardan beri olanların intikamını aldınız mı ki bunu alacaksınız. İnanmıyoruz, güvenmiyoruz da. Ha bir de devlet intikam almaz devlet böyle olayların olmaması için gerekli önlemleri alır, istihbaratını kurar velev ki gene oldu o zaman da tekrarlanmamak üzere gereğini yapar.

Canından olan vatandaşlarımızın fotoğraflarına baktım, gözlerine uzun uzun… Gülümseyişlerini, hayallerini, umutlarını gördüm. Şimdi ise sanki hiç olmamış gibi boşluğa yürüdüler… Bu ülke bu kadarını artık hak etmiyor… 

Okunma Sayısı : 1323
Yapılan Yorumlar
 • BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI
  09 Nisan 2019--Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Etüt ve Projeler Dairesi Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen brifing toplantısına katıldı.
 • ALBAYRAK YİNE VATANDAŞLARLA
  2 Nisan 2019--Büyükşehir koltuğuna yeniden oturan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, seçim biter bitmez kaldığı yerden devam etmeye başladı.
 • YÜKSEL, ŞENTOP’U ZİYARET ETTİ
  27 Şubat 2019--Cumhur İttifakı’nın AK Partili Süleymanpaşa Belediye Başkan Adayı Cüneyt Yüksel, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı seçilen Tekirdağ Milletvekili Prof. Dr. Mustafa Şentop’u ziyaret ederek, meclis başkanlığı görevinin hayırlı olması temennisinde bulundu.
 • ATÖLYEDE YENİLENİYORLAR
  27 Şubat 2019--TESKİ Genel Müdürlüğü İkmal bakım ve onarım şube müdürlüğü personelleri, kurum bünyesindeki araçların bakım ve onarımını yaparak güvenli bir şekilde trafikte kullanılmasını sağlıyor.
 • TEKNOLOJİ ARTIK DERSLERDE
  27 Şubat 2019--Tekirdağ da apple smart teknolojisini eğitimde kullanan tek okul olma özelliğini Aden Koleji taşıyor.
 • TESKİ, TAHSİLAT BÜROSU AÇTI
  11 Şubat 2019--TESKİ Genel Müdürlüğü tarafından Süleymanpaşa ilçesi çarşı da eski bedesten olarak bilinen bölgede “TESKİ Su Faturası Ödeme Noktası” açıldı.
 • ÖĞRENCİLERİ YALNIZ BIRAKMADI
  06 Şubat 2019--Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel Beren Bebek Çocuk Akademisinde eğitime başlayan küçük öğrencileri ziyaret etti. Başkan Yüksel öğrenciler ile yakından ilgilenerek onlarla birlikte oyunlar oynadı.
 • SPORDA HAFTAYA DAMGA VURDU
  04 Şubat 2019--Marmaraereğlisi Belediyespor hafta sonu oynanan müsabakalarda aldığı başarılı sonuçlarla haftaya damga vuran takım oldu. Futbol ve basketbolda alınan sonuçlarla Marmaraereğlisi Belediyespor sporda farkını ortaya koydu.
 • KURUMLAR ARASI TOPLANTI
  16 Ocak 2019--Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na bağlı kurumlar Trakya Kalkınma Ajansı merkezinde bir araya geldi. Konular gündem gündem konuşulup çözüm odaklı istişare yapıldı.
 • BAŞKANLAR BULUŞTU
  16 Ocak 2019--Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat'ı makamında ziyaret etti.
 • MARMARAEREĞLİSİ CAN DOSTLARI UNUTMUYOR
  16 Ocak 2019--Marmaraereğlisi Belediyesi, 2018 yılında sokak hayvanlarının tedaviden, beslenmesine, aşılarının yapılmasından kısırlaştırmaya kadar her zaman yanlarında oldu.
 • ÇEVRE DOSTU YOL
  4 Ocak 2019--Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi yol yapım çalışmalarını kesintisiz bir şekilde sürdürüyor. Çevre dostu olarak bilinen beton yol hizmeti Kapaklı’da gerçekleştirildi.
 • VALİDEN ŞEHİT AİLESİNE ZİYARET
  4 Ocak 2019--Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, 1994’e Ağrı’da şehit olan Er Ahmet Oral’ın ailesini ziyaret etti. Aile bu kıymetli ziyaretten çok memnun olduklarını ifade etti.
 • SPORDA MARMARAEREĞLİSİ FARKI
  3 Ocak 2019--Tekirdağ U-17 Ligi A Grubu’nu oynadığı 14 maçta 13 galibiyet bir beraberlikle şampiyon olarak tamamlayan Marmaraereğlisi Belediyespor U-17 takımı kupa sevincini Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan ile paylaştı.
 • ÇOCUKLARIN YILBAŞI PARTİSİ
  3 Ocak 2019--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Kulübü, 2019’a Merhaba partisi düzenledi. 6 yaş altı çocuklara yönelik yeni yıl partisi renkli görüntülere sahne oldu.
 • ONLAR, MUTLU KENT’İN ÇOCUKLARI
  27 Aralık 2018--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Ruh Sağlığı Merkezi, Süleymanpaşa Çocuk Kulübü üyeleri için anne-çocuk etkinliği düzenledi.
 • HİZMETE DEVAM
  26 Aralık 2018--TESKİ Genel Müdürü Dr. İbrahim İÇÖZ ilçe denetimleri kapsamında mesai saatinden önce TESKİ Şarköy personeli ile bir araya geldi.
 • HAYRABOLU’DA STK’LARA ZİYARET
  26 Aralık 2018--Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, çalışmalarını sürdürdüğü Hayrabolu ilçesinde gerçekleştirdiği incelemelerin ardından Hayrabolu Belediye Başkanı Fehmi Altayoğlu ve içlerinde sivil toplum kuruluşları ile esnaf odalarının olduğu kurumlara ziyarette bulundu.
 • DERNEK VE STK’LARLA İŞBİRLİĞİNE DEVAM
  26 Aralık 2018--Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan, ilçedeki tüm dernek ve Sivil Toplum Kuruluşları ile işbirliği içerisinde vatandaşların sorunlarına çözüm odaklı yaklaşım içerisinde olduklarını söyledi.
 • KADINLAR DA ERKEKLER DE SÜPER LİGDE
  25 Aralık 2018--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Spor Kulübü, Türkiye Judo Federasyonu tarafından düzenlenen Spor Toto Süper Lig’e yükselme karşılaşmalarında aldığı başarılı sonuçlarla hem kadınlar hem erkeklerde Süper Lig’e yükselmeyi başardı.
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 2594
Dün : 7231
Toplam : 8459718

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri