tekirdağ pusula gazetesi, tilkinin günlüğü

tekirdağ haberleri

Bak babam orada, babam orada

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


Bak babam orada, babam orada

 

 

Neler oluyor bize, neler oluyor güzelim ülkemize?

2-3 ayda bir memleketimin şehirlerinde bombalar patlıyor?

Eskiden bir şehit oldu mu ciğerimiz yanarken şimdi rakamlara bakıyoruz “çok olmasa bari” diyoruz. Hangi şehrimizde olduğunun ya da asker, polis, sivil olmuş ne önemi var? Önemli olan canlarımız, yiğitlerimiz, aslanlarımız, babalarımız, evlatlarımız, eşlerimiz gidiyor.

Beşiktaş patlamasında 36’sı polis, 8’i sivil insanımız boşu boşuna çoğu da gençliğinin baharında göçtü gitti. Dedim ya polis ya da sivil ne önemi var, hepsi bizim vatandaşımız.

Sivillerden biri 19 yaşında Başkent Üniversitesi Tıp Fakültesi 2. sınıf öğrencisiydi. Vizeleri bitmiş, masal şehir İstanbul’a gezmeye gelmişti arkadaşıyla. Masal şehir mezar şehir oldu geleceğin doktoruna. Kim bilir nasıl da çok çalışmıştı üniversite sınavına ki güzel bir bölümü kazanmıştı, anası-babası nasıl gururlanmıştı “oğlumuz doktor olacak” diye. Bu son yakıştı mı bu gence? Ne için, kim için veda etti güzelim geleceğine? Babası hem ağlıyor hem isyan ediyordu: “şehit olmadı benim oğlum, katledildi!”

Diğerlerinin de elbette kendine has hikayeleri vardı, hayalleri, polis oldum diye sevinen bu gençlerin, analarının babalarının hevesleri kursaklarında kaldı.

Cenaze töreninde 3-4 yaşlarında bir evlat babası göçmüş amma adı üstünde çocuk, yok haberi. Babasının tabutu önünde kelebek gibi bilinçsizce koşturan bu çocuk herkese “bakın babam orada, babam orada” diyerek şehit olan dağını, çınarını, babasını gösteriyor.

Buna canlar, canlarımız nasıl dayanıyor? Amma da güçlü toplummuşuz diyeceğim ama acaba diyorum balık hafızalı mıyız? Alıştık mı iyice, unutuyor muyuz hemen? Zira başka türlü bu tabloları yaşayıp yaşayıp oturup oturduğumuz yerde sesimizi içimize kaçırmayız.

Yetkililer ne diyor derseniz o sıradan, o söylerken kendilerinin bile inanmadığı, her tarafından klişelik akan samimiyetsiz açıklamalarını yapıyorlar ve ekliyorlar: “bunun intikamını alacağız”. Ankara Gar patlamasının intikamını aldınız mı, İstanbul’da daha önce olan patlamaların, Doğu illerinde yıllardan beri olanların intikamını aldınız mı ki bunu alacaksınız. İnanmıyoruz, güvenmiyoruz da. Ha bir de devlet intikam almaz devlet böyle olayların olmaması için gerekli önlemleri alır, istihbaratını kurar velev ki gene oldu o zaman da tekrarlanmamak üzere gereğini yapar.

Canından olan vatandaşlarımızın fotoğraflarına baktım, gözlerine uzun uzun… Gülümseyişlerini, hayallerini, umutlarını gördüm. Şimdi ise sanki hiç olmamış gibi boşluğa yürüdüler… Bu ülke bu kadarını artık hak etmiyor… 

Okunma Sayısı : 956
Yapılan Yorumlar
 • EREĞLİ'NİN ARAÇ FİLOSU GENİŞLİYOR
  Marmaraereğlisi Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü araç filosuna yeni bir figüre tanzim makinesi daha eklendi.
 • GENÇ HEYKELTRAŞLAR
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenecek olan Bisanthe Taş Heykel Sempozyumu, yeni bir etkinlikle genişlemeyi sürdürüyor.
 • İşkur’dan istihdam garantili kurs
  İŞKUR düzenleyeceği kurs ile hem meslek sahibi hem de iş sahibi yapmayı amaçlıyor. Başvurular 28 Mayısta başlayıp 1 Haziran’da son bulacak.
 • 25 KİRAZ ÜRETİCİSİ 1.LİK İÇİN YARIŞIYOR
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi işbirliğinde düzenlenen 54. Tekirdağ Uluslararası Kiraz Festivali kapsamında düzenlenecek Kiraz Yarışması için kiraz bahçeleri jüri tarafından incelenmeye başlandı.
 • ÜÇ EKİP DAHA
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi bir yandan yol yapım çalışmalarına tüm hızıyla devam ederken bir yandan da bozulan yollar için kurduğu tamirat ekipleriyle bakım ve onarım çalışmalarını arttırdı.
 • ÇERKEZKÖY’DE BÜYÜK BİR SORUN HALLEDİLDİ
  TESKİ Genel Müdürlüğünün yaptığı proje sayesinde Çerkezköy ilçesinin atıksuyu atıksu arıtma tesisine iletiliyor.
 • MALKARA ÇİÇEK AÇTI
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı'nın, Kırsal Turizmi Geliştirme Projesi kapsamında yürüttüğü Köylerimizi Güzelleştiriyoruz çalışması adı altında, 24 Mayıs 2018 Perşembe günü saat 10.00’da Elmalı Mahallesinde “Çiçek Dikim Etkinliği” gerçekleştirildi.
 • BÖLGE 2.Sİ OLDULAR
  Süleymanpaşa Belediye Gençlik ve Spor Kulübü Atletizm takımı Kırklareli’nde düzenlenen Bölge Şampiyonası’ndan madalya ile döndü.
 • ŞEHİT ve GAZİ AİLELERİNE İFTAR
  Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan, şehit aileleri, gazi ve gazi yakınları ile iftar yemeğinde bir araya geldi.
 • TASARRUFU RESİMLERLE ANLATTILAR
  TREDAŞ’ın “Aydınlık Bir Şehir, Işıldayan Bir Nesil” temalı Resim Yarışması’nın sonuçları açıklandı. Birinciliği Edirne’den Hamit Öztürk Kazandı. Dereceye giren çocuklar, çizdikleri resimlerle enerji tasarrufu yapmanın en güzel örneklerini sundu.
 • KAVAKDERE’YE İKİNCİ TEMEL
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Çerkezköy Kavakdere Islahı 1. Etap bitişi ve 2. Etap temelinin atılması münasebetiyle bir tören düzenledi.
 • ÖZTRAK’TAN ACİL ÖNLEM ÇAĞRISI
  Türk Lirası dolar karşısında bir gecede 10 kuruş değer kaybetti. TL’nin serbest düşüşe geçtiğini ve Türkiye ekonomisinde ani duruş riskinin giderek belirginleştiğini ifade eden CHP’li Öztrak, ekonomide alınması gereken acil tedbirleri şöyle sıraladı:
 • HEDİYE YAĞMURU
  19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nda Tekira AVM’de birbirinden özel hediyeler sahiplerini buldu.
 • Festival çadırlarını yerli esnaf belirleyecek
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, 54. Tekirdağ Uluslararası Kiraz Festivali kapsamında kurulacak çadırların yerli esnafımız tarafından belirleneceğinin müjdesini verirken Tekirdağ Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Sami Kayın ile protokol imzaladı.
 • BESTE YARIŞMASI
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi, ülkemizin kültür ve sanat yaşamına katkıda bulunmak amacıyla, dünyaca ünlü Devlet Sanatçımız piyanist Gülsin Onay adına, solo piyano parçalarını içeren bir beste yarışması düzenleyecek.
 • ASFALT SEFERBERLİĞİ
  Marmaraereğlisi Belediyesi asfalt sezonunun açılması ile birlikte vakit kaybetmeden başlattığı sıcak asfalt harekâtını tüm hızıyla sürdürüyor.
 • ARAÇ FİLOSU GENİŞLİYOR
  Marmaraereğlisi Belediyesi, ilçede yol yapım ve onarımını daha hızlı yapabilmek amacıyla Fen İşleri Müdürlüğü araç filosuna bir adet kombine sathi kaplama aracı daha ekledi.
 • TESKİ’DEN ÇORLU VE ERGENE İLÇELERİNE BÜYÜK ALTYAPI YATIRIMI
  Çorlu ve Ergene ilçelerimiz için oldukça önemli bir yatırım olan
 • Onlar bizim çocuklarımız fark etseniz de fark etmeseniz de!
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi, Toprak Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi ile Trakya Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi işbirliğinde
 • Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Ihlamurlara Can Veriyor
  Kırsal kalkınma ve tarımsal üretime en fazla destek veren yerel yönetim kurumu olan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi,
Tekirdağ'da yerel seçimlerde hangi partiye oy verirsiniz?
    Ak Parti
    CHP
    MHP
    İYİ Parti
    Aday ödemli
    Bilemiyorum
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 2260
Dün : 3620
Toplam : 6763023

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri