ayar, chp, ak parti, iyi parti

tekirdağ haberleri

BIRAKIN AYAR VERMEYİ

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


BIRAKIN AYAR VERMEYİ


Çok gülüyorum, sosyal medyada iki takipçi bulup kendini KANNAT ÖNDERİ zanneden zavallılara. Hele ki iki de güzel yorum geldiğinde değmeyin keyfine. Bir hafta onu konuşuyor. Zannedersiniz ülkeye yön veren kendisi. İki tane de kendince egzotik bilgi eklediğinde iletisine of of of. Tamam oluyor bu iş.


Hiç kendimizi şöyle bir analiz ediyor muyuz? Yoksa ‘bulunmaz Hint kumaşı’ anlayışı ile çok bilmiş havasında ortalarda ahkam mı kesiyoruz? Kafada deli sorular olunca arada böyle çıkıyor. Kimse ‘çapı’nın hesabını yapmadan ortaya çıkıyor, esas benim o zoruma gidiyor. Arkadaş bir dur ve düşün bakalım. FETÖ’den yırtmaya mı çalışıyorsun, yoksa kendini gerçekten vekil olarak yeterli mi görüyorsun? Yoksa gerçekten hiçbir terör bağlantın var ama, “Yahu ne insanlar aday adayı oldu, ben niye olmayayım?” havasında mısın?

 

Süreç kısa, gelinen nokta ise enteresan. Bu nedenle özellikle sosyal medyada kendince kanaat önderi olan arkadaşlarda biraz düşünerek ve irdeleyerek paylaşımlarda bulunurlarsa, zaten gergin olan toplumu daha da germiş olmazlar. Koparsa sonu felaket olur. O nedenle daha önce de gündeme getirdiğim gibi lütfen her yazılanı ve her görseli gerçek zannederek peşinden koşmak akıllı insanın işi değil. Her şeyi iyi analiz ederek yorumlamak daha doğru olur. Böylece sosyal medyadaki görevli trollere de istediklerini vermemiş olursunuz.


Gelelim Tekirdağ özelindeki siyasete. Toplamda 100 aday adayını geçen bir başvuru var. Bunlardan sadece 7 tanesi bizi temsil hakkı elde edecek. Hangi partiden kaç vekil çıkan, kim ne kadar alır bilemeyiz. Analizlerimizi yapmaya devam ediyoruz. Her seçimde yaptığımız doğru analizleri bu seçimde de yapmaya devam edeceğiz. Ancak şu kadarını söyleyeyim, bu seçim de kimsenin tahmini tutmayacak. Tablo çok karmaşık bir yapıya sahip. Bunu şöyle de özetleyebiliriz. Muharrem İnce’nin Cumhurbaşkanlığı adaylığı öncesi ve sonrası olarak değerlendirmek daha doğru olur. Çünkü oy kaybeden bir CHP’nin tabanda ciddi bir potansiyeli olan İnce ile hamle yapması olumlu karşılandı. Diğer tarafta ise yıkılması çok güç olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan var. Buna bir de her geçen gün ilgi artan İYİ Parti Lideri Meral Akşener’i eklersek aslında Cumhurbaşkanlığı yarışının Akşener ile İnce arasında geçeceğini söylememiz yanlış olmaz. Çünkü her ikisi de ikinci tura kalmak için mücadele edecekler. Sayın Erdoğan’ın böyle bir kaygısı yok. Hatta ilk turda işi bitirme düşüncesinde. Olmayacak bur durum değil, ancak bu sefer rakipler daha güçlü ve seçmende ciddi karşılığı olan adaylar.

 

Tekirdağ özelinde sanırım yine bilindik veya kamuoyunda bilinen isimlerin her parti tarafından seçilebilecek sıralara konulacağı düşüncesindeyim. Daha önce birçok seçimlerde meydanlara çıkmış, seçmene kendini ve mensubu olduğu siyasi partinin vaatlerini aktarmış isimler listelerde olur gibi duruyor. Bir taraftan da genç arkadaşlar en azından deneyim kazanmak adına son sıralarda da olsa listelerde yer bulabilirler. Şimdilik kanaatimiz bu yönde. İYİ Parti denklemini iyi okuyamayanlar sınıfta kalacak bunu şimdiden söyleyebiliriz. Ak Parti ‘CHP’den oy olacak’ diyor. CHP ‘AK Parti’den oy alacak’ diyor. İYİ Partililer ise ‘her ikisini de eriteceğiz’ diyor. Er Meydanı ortada, Güreş başladı. Hakkaniyetli ve sağlıklı bir güreş olacağına inancımızı koruyarak hayırlı olsun demekten başkası gelmiyor içimizden.


Okunma Sayısı : 676
Yapılan Yorumlar
 • Kadın ressamlardan Eşkinat’a ziyaret
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, Bisanthe Uluslararası Kadın Ressamlar Çalıştayı için Tekirdağ’a gelen ressamları makamında ağırladı.
 • Vali Yardımcısı Suat Yıldız’ın Veda Ziyareti
  2018/157 Sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile İçişleri Bakanlığına ait 2018 yılı mülki idari amirleri atama kararnamesiyle Tekirdağ Vali Yardımcılığından Kocaeli Vali Yardımcılığına atanan Suat Yıldız,
 • Alzheimerlıların evden çıkması gerekiyor
  21 Eylül Dünya Alzheimer Günü.
 • Protokol, Şehit ve Gazi Aileleriyle Yemekte
  Hem Tekirdağ Valisi Mehmet Ceylan hem de Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Tekirdağ Valiliği tarafından Gaziler Günü dolayısıyla, şehit ve gazi aileleri için düzenlenen öğle yemeği programına katıldı.
 • İYİ Parti, TSO’yu ziyaret etti
  İYİ Parti Heyeti Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret etti. Ziyarette gündeme dair gelişmeler konuşuldu.
 • Marmaraereğlisi 19 Eylül’ü unutmadı
  Marmaraereğlisi’nde 19 Eylül Gaziler Günü törenle kutlandı. Çelenk sunma töreni sonrası Marmaraereğlisi Belediyesi tarafından verilen yemekte gaziler ve gazi aileleri, protokol üyeleri bir araya geldi.
 • Çocuk Ruh Sağlığı Merkezi çok yakında
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Ruh Sağlığı Merkezi, çalışmalarına ara vermeden devam ediyor.
 • Akıllı tahta kolaylığı
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Çerkezköy Kreşi ve Gündüz Bakımevi, 2018-2019 eğitim-öğretim yılına akıllı tahta ile başladı.
 • ULUSAL BASIN İLGİSİ
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenen Trakya Bağbozumu ve Ekoloji Festivali,
 • AHİLİK HAFTASI KUTLANIYOR
  Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Ahilik Haftası kapsamında gerçekleştirilen kutlama etkinliklerine katıldı.
 • Başarı dolu bir yıl olsun
  Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Günay,
 • CHP Heyeti Tekirdağ İş Dünyası İle Bir Araya Geldi
  Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Tekirdağ Milletvekili Candan Yüceer,
 • Çorlu Kaymakamı Levent Kılıç’a Ziyaret
  Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Çorlu Kaymakamı Levent Kılıç’ı makamında ziyaret etti.
 • EREĞLİ'NİN ARAÇ FİLOSU GENİŞLİYOR
  Marmaraereğlisi Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü araç filosuna yeni bir figüre tanzim makinesi daha eklendi.
 • GENÇ HEYKELTRAŞLAR
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenecek olan Bisanthe Taş Heykel Sempozyumu, yeni bir etkinlikle genişlemeyi sürdürüyor.
 • İşkur’dan istihdam garantili kurs
  İŞKUR düzenleyeceği kurs ile hem meslek sahibi hem de iş sahibi yapmayı amaçlıyor. Başvurular 28 Mayısta başlayıp 1 Haziran’da son bulacak.
 • 25 KİRAZ ÜRETİCİSİ 1.LİK İÇİN YARIŞIYOR
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi işbirliğinde düzenlenen 54. Tekirdağ Uluslararası Kiraz Festivali kapsamında düzenlenecek Kiraz Yarışması için kiraz bahçeleri jüri tarafından incelenmeye başlandı.
 • ÜÇ EKİP DAHA
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi bir yandan yol yapım çalışmalarına tüm hızıyla devam ederken bir yandan da bozulan yollar için kurduğu tamirat ekipleriyle bakım ve onarım çalışmalarını arttırdı.
 • ÇERKEZKÖY’DE BÜYÜK BİR SORUN HALLEDİLDİ
  TESKİ Genel Müdürlüğünün yaptığı proje sayesinde Çerkezköy ilçesinin atıksuyu atıksu arıtma tesisine iletiliyor.
 • MALKARA ÇİÇEK AÇTI
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı'nın, Kırsal Turizmi Geliştirme Projesi kapsamında yürüttüğü Köylerimizi Güzelleştiriyoruz çalışması adı altında, 24 Mayıs 2018 Perşembe günü saat 10.00’da Elmalı Mahallesinde “Çiçek Dikim Etkinliği” gerçekleştirildi.
Tekirdağ'da yerel seçimlerde hangi partiye oy verirsiniz?
    Ak Parti
    CHP
    MHP
    İYİ Parti
    Aday ödemli
    Bilemiyorum
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 676
Dün : 5342
Toplam : 6926992

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri