ayar, chp, ak parti, iyi parti

tekirdağ haberleri

BIRAKIN AYAR VERMEYİ

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


BIRAKIN AYAR VERMEYİ


Çok gülüyorum, sosyal medyada iki takipçi bulup kendini KANNAT ÖNDERİ zanneden zavallılara. Hele ki iki de güzel yorum geldiğinde değmeyin keyfine. Bir hafta onu konuşuyor. Zannedersiniz ülkeye yön veren kendisi. İki tane de kendince egzotik bilgi eklediğinde iletisine of of of. Tamam oluyor bu iş.


Hiç kendimizi şöyle bir analiz ediyor muyuz? Yoksa ‘bulunmaz Hint kumaşı’ anlayışı ile çok bilmiş havasında ortalarda ahkam mı kesiyoruz? Kafada deli sorular olunca arada böyle çıkıyor. Kimse ‘çapı’nın hesabını yapmadan ortaya çıkıyor, esas benim o zoruma gidiyor. Arkadaş bir dur ve düşün bakalım. FETÖ’den yırtmaya mı çalışıyorsun, yoksa kendini gerçekten vekil olarak yeterli mi görüyorsun? Yoksa gerçekten hiçbir terör bağlantın var ama, “Yahu ne insanlar aday adayı oldu, ben niye olmayayım?” havasında mısın?

 

Süreç kısa, gelinen nokta ise enteresan. Bu nedenle özellikle sosyal medyada kendince kanaat önderi olan arkadaşlarda biraz düşünerek ve irdeleyerek paylaşımlarda bulunurlarsa, zaten gergin olan toplumu daha da germiş olmazlar. Koparsa sonu felaket olur. O nedenle daha önce de gündeme getirdiğim gibi lütfen her yazılanı ve her görseli gerçek zannederek peşinden koşmak akıllı insanın işi değil. Her şeyi iyi analiz ederek yorumlamak daha doğru olur. Böylece sosyal medyadaki görevli trollere de istediklerini vermemiş olursunuz.


Gelelim Tekirdağ özelindeki siyasete. Toplamda 100 aday adayını geçen bir başvuru var. Bunlardan sadece 7 tanesi bizi temsil hakkı elde edecek. Hangi partiden kaç vekil çıkan, kim ne kadar alır bilemeyiz. Analizlerimizi yapmaya devam ediyoruz. Her seçimde yaptığımız doğru analizleri bu seçimde de yapmaya devam edeceğiz. Ancak şu kadarını söyleyeyim, bu seçim de kimsenin tahmini tutmayacak. Tablo çok karmaşık bir yapıya sahip. Bunu şöyle de özetleyebiliriz. Muharrem İnce’nin Cumhurbaşkanlığı adaylığı öncesi ve sonrası olarak değerlendirmek daha doğru olur. Çünkü oy kaybeden bir CHP’nin tabanda ciddi bir potansiyeli olan İnce ile hamle yapması olumlu karşılandı. Diğer tarafta ise yıkılması çok güç olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan var. Buna bir de her geçen gün ilgi artan İYİ Parti Lideri Meral Akşener’i eklersek aslında Cumhurbaşkanlığı yarışının Akşener ile İnce arasında geçeceğini söylememiz yanlış olmaz. Çünkü her ikisi de ikinci tura kalmak için mücadele edecekler. Sayın Erdoğan’ın böyle bir kaygısı yok. Hatta ilk turda işi bitirme düşüncesinde. Olmayacak bur durum değil, ancak bu sefer rakipler daha güçlü ve seçmende ciddi karşılığı olan adaylar.

 

Tekirdağ özelinde sanırım yine bilindik veya kamuoyunda bilinen isimlerin her parti tarafından seçilebilecek sıralara konulacağı düşüncesindeyim. Daha önce birçok seçimlerde meydanlara çıkmış, seçmene kendini ve mensubu olduğu siyasi partinin vaatlerini aktarmış isimler listelerde olur gibi duruyor. Bir taraftan da genç arkadaşlar en azından deneyim kazanmak adına son sıralarda da olsa listelerde yer bulabilirler. Şimdilik kanaatimiz bu yönde. İYİ Parti denklemini iyi okuyamayanlar sınıfta kalacak bunu şimdiden söyleyebiliriz. Ak Parti ‘CHP’den oy olacak’ diyor. CHP ‘AK Parti’den oy alacak’ diyor. İYİ Partililer ise ‘her ikisini de eriteceğiz’ diyor. Er Meydanı ortada, Güreş başladı. Hakkaniyetli ve sağlıklı bir güreş olacağına inancımızı koruyarak hayırlı olsun demekten başkası gelmiyor içimizden.


Okunma Sayısı : 739
Yapılan Yorumlar
 • EMEKLİ ALBAY ADAY ADAYI
  Tekirdağlı emekli albay, inşaat mühendisi Sebahattin Ümet, AK Parti’den Süleymanpaşa’ya aday adayı oldu.
 • MASKENLE DE GÜZELSİN
  2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası’nda farkındalık yaratmak amacıyla bir araya gelen Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem Dairesi Başkanı R. Alpaslan Kurtoğlu ve daire personelleri maske takarak, lösemi ile mücadele eden çocuklara destek oldular.
 • ÇOCUK DİLİNDE ATATÜRK
  Malkara Belediyesi’nin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında düzenlediği “Çocuk Dilinde Atatürk” konulu 5 – 10 yaş video yarışması sonuçları belli oldu.
 • GELİŞİM TARAMASI YAPILDI
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Ruh Sağlığı Merkezi, Çocuk Akademisi öğrencilerini gelişim taramasından geçirdi.
 • BASKÜL KONTROLLERİNE DEVAM
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Zabıta Ekipleri semt pazarlarında terazi ve basküllerin iki yılda bir yapılan soğuk damga kontrollerine devam ediyor.
 • ÜSTYAPI ÇALIŞMALARINA DEVAM
  Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Süleymanpaşa ilçesine bağlı Hürriyet ve Gündoğdu mahallelerinde Merkez Caddesi, Soğancılar Caddesi ve 57.Alay Caddesindeki kireç stabilizasyonu ile altyapı ve üstyapı çalışmalarını inceledi.
 • MARMARAEREĞLİSİ HER ZAMAN HAZIR
  Marmaraereğlisi Belediyesi tarafından Cumhuriyet’in kuruluşunun 95. yılına özel fener alayı ve Cumhuriyet konserleri düzenlenecek. Cumhuriyet Bayramı’na özel düzenlenecek etkinliklerin programı belli oldu.
 • ENGELSİZ PARK
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi, gerçekleştirdiği hizmetlerle vatandaşların takdirini kazanırken yarattığı yeni oyun alanları ile de dikkat çekiyor.
 • CEZAEVİNE CAMİ
  Yüksek Güvenlikli F Tipi Ceza İnfaz Kurumu'nun içinde yer aldığı kampüste, cezaevi personelince yaptırılacak caminin temelleri atıldı.
 • ŞEREF ÇETİN ‘VARIM’ DEDİ
  İnşaat Mühendisi Şeref Çetin Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanlığı görevinden istifa ederek Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanlığına aday adayı olduğunu açıkladı.
 • KORE BAŞKONSOLOSU AĞIRLANDI
  Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Kore Cumhuriyeti Başkonsolosu Keewon Hong ile beraberindeki Konsolos Jinhiu Mun makamında ağırladı.
 • ENGELLERİ BİRLİKTE AŞABİLİRİZ
  Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan, engelli vatandaşları makamında ağırlayarak yakından ilgilendi.
 • SAĞLIK ÇALIŞANLARINA DESTEK
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi personeli, son zamanlarda sağlık çalışanlarına yönelik artan şiddet olaylarına dikkat çekmek için `Sağlıkta Şiddete Hayır' sloganı ile gerçekleştirilen eyleme katılarak sağlık çalışanları ve doktorlara destek verdi.
 • BÜTÇE ONAYLANDI
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Meclisi gerçekleştirilen toplantıda bütçe konusu üzerinde duruldu ve bütçe onaylandı.
 • ÇOCUKLAR GELECEĞE HAZIRLANIYOR
  Marmaraereğlisi Belediyesi Gençlik Merkezi’nde devam eden ücretsiz kurslara öğrenciler yoğun ilgi gösteriyor. Akademik ve sosyal etkinliklerin bir arada verildiği kurslarda öğrenciler hem derslerindeki eksiklikleri tamamlıyorlar hem de sosyal ve kültürel etkinliklere katılıyorlar.
 • TRAKYAKA EDİRNE TOPLANDI
  Trakya Kalkınma Ajansı, Ekim ayı olağan yönetim kurulu toplantısını Tekirdağ Valisi Mehmet Ceylan Başkanlığında Edirne’de gerçekleştirdi.
 • Yaşlılıkta sivilceye dikkat!
  Sivilce sadece ergenlik dönemindeki kişileri etkilemiyor. Her yaş grubunda görülebilen sivilceler özellikle erişkinlerde ergenlik sivilcelerine göre daha da inatçı oluyor.
 • İŞ SAĞLIĞININ ÖNEMİ
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi; 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu kapsamında çalışanlarına yönelik “İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi” düzenledi.
 • İKRAM ÇEŞMELERİNDEN İKRAM
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi’nin yaz ayları gün boyu soğuk su, kış ayları ise çorba ikramı yaptığı İkram Çeşmelerinde sıcak havaların sona ermesiyle birlikte yeniden sıcak çorba ikramı başladı.
 • DAHA HIZLI OLUNMALI
  Süleymanpaşa İlçesinde Meydan Projesi kapsamında yapılan yıkım çalışması yerinde incelendi. Başkan Kadir Albayrak bu anlamda personele daha hızlı olunması konusunda talimat verdi.
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 1909
Dün : 4390
Toplam : 7260343

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri