ayar, chp, ak parti, iyi parti

tekirdağ haberleri

BIRAKIN AYAR VERMEYİ

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


BIRAKIN AYAR VERMEYİ


Çok gülüyorum, sosyal medyada iki takipçi bulup kendini KANNAT ÖNDERİ zanneden zavallılara. Hele ki iki de güzel yorum geldiğinde değmeyin keyfine. Bir hafta onu konuşuyor. Zannedersiniz ülkeye yön veren kendisi. İki tane de kendince egzotik bilgi eklediğinde iletisine of of of. Tamam oluyor bu iş.


Hiç kendimizi şöyle bir analiz ediyor muyuz? Yoksa ‘bulunmaz Hint kumaşı’ anlayışı ile çok bilmiş havasında ortalarda ahkam mı kesiyoruz? Kafada deli sorular olunca arada böyle çıkıyor. Kimse ‘çapı’nın hesabını yapmadan ortaya çıkıyor, esas benim o zoruma gidiyor. Arkadaş bir dur ve düşün bakalım. FETÖ’den yırtmaya mı çalışıyorsun, yoksa kendini gerçekten vekil olarak yeterli mi görüyorsun? Yoksa gerçekten hiçbir terör bağlantın var ama, “Yahu ne insanlar aday adayı oldu, ben niye olmayayım?” havasında mısın?

 

Süreç kısa, gelinen nokta ise enteresan. Bu nedenle özellikle sosyal medyada kendince kanaat önderi olan arkadaşlarda biraz düşünerek ve irdeleyerek paylaşımlarda bulunurlarsa, zaten gergin olan toplumu daha da germiş olmazlar. Koparsa sonu felaket olur. O nedenle daha önce de gündeme getirdiğim gibi lütfen her yazılanı ve her görseli gerçek zannederek peşinden koşmak akıllı insanın işi değil. Her şeyi iyi analiz ederek yorumlamak daha doğru olur. Böylece sosyal medyadaki görevli trollere de istediklerini vermemiş olursunuz.


Gelelim Tekirdağ özelindeki siyasete. Toplamda 100 aday adayını geçen bir başvuru var. Bunlardan sadece 7 tanesi bizi temsil hakkı elde edecek. Hangi partiden kaç vekil çıkan, kim ne kadar alır bilemeyiz. Analizlerimizi yapmaya devam ediyoruz. Her seçimde yaptığımız doğru analizleri bu seçimde de yapmaya devam edeceğiz. Ancak şu kadarını söyleyeyim, bu seçim de kimsenin tahmini tutmayacak. Tablo çok karmaşık bir yapıya sahip. Bunu şöyle de özetleyebiliriz. Muharrem İnce’nin Cumhurbaşkanlığı adaylığı öncesi ve sonrası olarak değerlendirmek daha doğru olur. Çünkü oy kaybeden bir CHP’nin tabanda ciddi bir potansiyeli olan İnce ile hamle yapması olumlu karşılandı. Diğer tarafta ise yıkılması çok güç olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan var. Buna bir de her geçen gün ilgi artan İYİ Parti Lideri Meral Akşener’i eklersek aslında Cumhurbaşkanlığı yarışının Akşener ile İnce arasında geçeceğini söylememiz yanlış olmaz. Çünkü her ikisi de ikinci tura kalmak için mücadele edecekler. Sayın Erdoğan’ın böyle bir kaygısı yok. Hatta ilk turda işi bitirme düşüncesinde. Olmayacak bur durum değil, ancak bu sefer rakipler daha güçlü ve seçmende ciddi karşılığı olan adaylar.

 

Tekirdağ özelinde sanırım yine bilindik veya kamuoyunda bilinen isimlerin her parti tarafından seçilebilecek sıralara konulacağı düşüncesindeyim. Daha önce birçok seçimlerde meydanlara çıkmış, seçmene kendini ve mensubu olduğu siyasi partinin vaatlerini aktarmış isimler listelerde olur gibi duruyor. Bir taraftan da genç arkadaşlar en azından deneyim kazanmak adına son sıralarda da olsa listelerde yer bulabilirler. Şimdilik kanaatimiz bu yönde. İYİ Parti denklemini iyi okuyamayanlar sınıfta kalacak bunu şimdiden söyleyebiliriz. Ak Parti ‘CHP’den oy olacak’ diyor. CHP ‘AK Parti’den oy alacak’ diyor. İYİ Partililer ise ‘her ikisini de eriteceğiz’ diyor. Er Meydanı ortada, Güreş başladı. Hakkaniyetli ve sağlıklı bir güreş olacağına inancımızı koruyarak hayırlı olsun demekten başkası gelmiyor içimizden.


Okunma Sayısı : 582
Yapılan Yorumlar
 • EREĞLİ'NİN ARAÇ FİLOSU GENİŞLİYOR
  Marmaraereğlisi Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü araç filosuna yeni bir figüre tanzim makinesi daha eklendi.
 • GENÇ HEYKELTRAŞLAR
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenecek olan Bisanthe Taş Heykel Sempozyumu, yeni bir etkinlikle genişlemeyi sürdürüyor.
 • İşkur’dan istihdam garantili kurs
  İŞKUR düzenleyeceği kurs ile hem meslek sahibi hem de iş sahibi yapmayı amaçlıyor. Başvurular 28 Mayısta başlayıp 1 Haziran’da son bulacak.
 • 25 KİRAZ ÜRETİCİSİ 1.LİK İÇİN YARIŞIYOR
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi işbirliğinde düzenlenen 54. Tekirdağ Uluslararası Kiraz Festivali kapsamında düzenlenecek Kiraz Yarışması için kiraz bahçeleri jüri tarafından incelenmeye başlandı.
 • ÜÇ EKİP DAHA
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi bir yandan yol yapım çalışmalarına tüm hızıyla devam ederken bir yandan da bozulan yollar için kurduğu tamirat ekipleriyle bakım ve onarım çalışmalarını arttırdı.
 • ÇERKEZKÖY’DE BÜYÜK BİR SORUN HALLEDİLDİ
  TESKİ Genel Müdürlüğünün yaptığı proje sayesinde Çerkezköy ilçesinin atıksuyu atıksu arıtma tesisine iletiliyor.
 • MALKARA ÇİÇEK AÇTI
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı'nın, Kırsal Turizmi Geliştirme Projesi kapsamında yürüttüğü Köylerimizi Güzelleştiriyoruz çalışması adı altında, 24 Mayıs 2018 Perşembe günü saat 10.00’da Elmalı Mahallesinde “Çiçek Dikim Etkinliği” gerçekleştirildi.
 • BÖLGE 2.Sİ OLDULAR
  Süleymanpaşa Belediye Gençlik ve Spor Kulübü Atletizm takımı Kırklareli’nde düzenlenen Bölge Şampiyonası’ndan madalya ile döndü.
 • ŞEHİT ve GAZİ AİLELERİNE İFTAR
  Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan, şehit aileleri, gazi ve gazi yakınları ile iftar yemeğinde bir araya geldi.
 • TASARRUFU RESİMLERLE ANLATTILAR
  TREDAŞ’ın “Aydınlık Bir Şehir, Işıldayan Bir Nesil” temalı Resim Yarışması’nın sonuçları açıklandı. Birinciliği Edirne’den Hamit Öztürk Kazandı. Dereceye giren çocuklar, çizdikleri resimlerle enerji tasarrufu yapmanın en güzel örneklerini sundu.
 • KAVAKDERE’YE İKİNCİ TEMEL
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Çerkezköy Kavakdere Islahı 1. Etap bitişi ve 2. Etap temelinin atılması münasebetiyle bir tören düzenledi.
 • ÖZTRAK’TAN ACİL ÖNLEM ÇAĞRISI
  Türk Lirası dolar karşısında bir gecede 10 kuruş değer kaybetti. TL’nin serbest düşüşe geçtiğini ve Türkiye ekonomisinde ani duruş riskinin giderek belirginleştiğini ifade eden CHP’li Öztrak, ekonomide alınması gereken acil tedbirleri şöyle sıraladı:
 • HEDİYE YAĞMURU
  19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nda Tekira AVM’de birbirinden özel hediyeler sahiplerini buldu.
 • Festival çadırlarını yerli esnaf belirleyecek
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, 54. Tekirdağ Uluslararası Kiraz Festivali kapsamında kurulacak çadırların yerli esnafımız tarafından belirleneceğinin müjdesini verirken Tekirdağ Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Sami Kayın ile protokol imzaladı.
 • BESTE YARIŞMASI
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi, ülkemizin kültür ve sanat yaşamına katkıda bulunmak amacıyla, dünyaca ünlü Devlet Sanatçımız piyanist Gülsin Onay adına, solo piyano parçalarını içeren bir beste yarışması düzenleyecek.
 • ASFALT SEFERBERLİĞİ
  Marmaraereğlisi Belediyesi asfalt sezonunun açılması ile birlikte vakit kaybetmeden başlattığı sıcak asfalt harekâtını tüm hızıyla sürdürüyor.
 • ARAÇ FİLOSU GENİŞLİYOR
  Marmaraereğlisi Belediyesi, ilçede yol yapım ve onarımını daha hızlı yapabilmek amacıyla Fen İşleri Müdürlüğü araç filosuna bir adet kombine sathi kaplama aracı daha ekledi.
 • TESKİ’DEN ÇORLU VE ERGENE İLÇELERİNE BÜYÜK ALTYAPI YATIRIMI
  Çorlu ve Ergene ilçelerimiz için oldukça önemli bir yatırım olan
 • Onlar bizim çocuklarımız fark etseniz de fark etmeseniz de!
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi, Toprak Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi ile Trakya Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi işbirliğinde
 • Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Ihlamurlara Can Veriyor
  Kırsal kalkınma ve tarımsal üretime en fazla destek veren yerel yönetim kurumu olan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi,
Tekirdağ'da yerel seçimlerde hangi partiye oy verirsiniz?
    Ak Parti
    CHP
    MHP
    İYİ Parti
    Aday ödemli
    Bilemiyorum
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 1067
Dün : 7442
Toplam : 6649795

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri