ayar, chp, ak parti, iyi parti

tekirdağ haberleri

BIRAKIN AYAR VERMEYİ

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


BIRAKIN AYAR VERMEYİ


Çok gülüyorum, sosyal medyada iki takipçi bulup kendini KANNAT ÖNDERİ zanneden zavallılara. Hele ki iki de güzel yorum geldiğinde değmeyin keyfine. Bir hafta onu konuşuyor. Zannedersiniz ülkeye yön veren kendisi. İki tane de kendince egzotik bilgi eklediğinde iletisine of of of. Tamam oluyor bu iş.


Hiç kendimizi şöyle bir analiz ediyor muyuz? Yoksa ‘bulunmaz Hint kumaşı’ anlayışı ile çok bilmiş havasında ortalarda ahkam mı kesiyoruz? Kafada deli sorular olunca arada böyle çıkıyor. Kimse ‘çapı’nın hesabını yapmadan ortaya çıkıyor, esas benim o zoruma gidiyor. Arkadaş bir dur ve düşün bakalım. FETÖ’den yırtmaya mı çalışıyorsun, yoksa kendini gerçekten vekil olarak yeterli mi görüyorsun? Yoksa gerçekten hiçbir terör bağlantın var ama, “Yahu ne insanlar aday adayı oldu, ben niye olmayayım?” havasında mısın?

 

Süreç kısa, gelinen nokta ise enteresan. Bu nedenle özellikle sosyal medyada kendince kanaat önderi olan arkadaşlarda biraz düşünerek ve irdeleyerek paylaşımlarda bulunurlarsa, zaten gergin olan toplumu daha da germiş olmazlar. Koparsa sonu felaket olur. O nedenle daha önce de gündeme getirdiğim gibi lütfen her yazılanı ve her görseli gerçek zannederek peşinden koşmak akıllı insanın işi değil. Her şeyi iyi analiz ederek yorumlamak daha doğru olur. Böylece sosyal medyadaki görevli trollere de istediklerini vermemiş olursunuz.


Gelelim Tekirdağ özelindeki siyasete. Toplamda 100 aday adayını geçen bir başvuru var. Bunlardan sadece 7 tanesi bizi temsil hakkı elde edecek. Hangi partiden kaç vekil çıkan, kim ne kadar alır bilemeyiz. Analizlerimizi yapmaya devam ediyoruz. Her seçimde yaptığımız doğru analizleri bu seçimde de yapmaya devam edeceğiz. Ancak şu kadarını söyleyeyim, bu seçim de kimsenin tahmini tutmayacak. Tablo çok karmaşık bir yapıya sahip. Bunu şöyle de özetleyebiliriz. Muharrem İnce’nin Cumhurbaşkanlığı adaylığı öncesi ve sonrası olarak değerlendirmek daha doğru olur. Çünkü oy kaybeden bir CHP’nin tabanda ciddi bir potansiyeli olan İnce ile hamle yapması olumlu karşılandı. Diğer tarafta ise yıkılması çok güç olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan var. Buna bir de her geçen gün ilgi artan İYİ Parti Lideri Meral Akşener’i eklersek aslında Cumhurbaşkanlığı yarışının Akşener ile İnce arasında geçeceğini söylememiz yanlış olmaz. Çünkü her ikisi de ikinci tura kalmak için mücadele edecekler. Sayın Erdoğan’ın böyle bir kaygısı yok. Hatta ilk turda işi bitirme düşüncesinde. Olmayacak bur durum değil, ancak bu sefer rakipler daha güçlü ve seçmende ciddi karşılığı olan adaylar.

 

Tekirdağ özelinde sanırım yine bilindik veya kamuoyunda bilinen isimlerin her parti tarafından seçilebilecek sıralara konulacağı düşüncesindeyim. Daha önce birçok seçimlerde meydanlara çıkmış, seçmene kendini ve mensubu olduğu siyasi partinin vaatlerini aktarmış isimler listelerde olur gibi duruyor. Bir taraftan da genç arkadaşlar en azından deneyim kazanmak adına son sıralarda da olsa listelerde yer bulabilirler. Şimdilik kanaatimiz bu yönde. İYİ Parti denklemini iyi okuyamayanlar sınıfta kalacak bunu şimdiden söyleyebiliriz. Ak Parti ‘CHP’den oy olacak’ diyor. CHP ‘AK Parti’den oy alacak’ diyor. İYİ Partililer ise ‘her ikisini de eriteceğiz’ diyor. Er Meydanı ortada, Güreş başladı. Hakkaniyetli ve sağlıklı bir güreş olacağına inancımızı koruyarak hayırlı olsun demekten başkası gelmiyor içimizden.


Okunma Sayısı : 920
Yapılan Yorumlar
 • BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI
  09 Nisan 2019--Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Etüt ve Projeler Dairesi Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen brifing toplantısına katıldı.
 • ALBAYRAK YİNE VATANDAŞLARLA
  2 Nisan 2019--Büyükşehir koltuğuna yeniden oturan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, seçim biter bitmez kaldığı yerden devam etmeye başladı.
 • YÜKSEL, ŞENTOP’U ZİYARET ETTİ
  27 Şubat 2019--Cumhur İttifakı’nın AK Partili Süleymanpaşa Belediye Başkan Adayı Cüneyt Yüksel, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı seçilen Tekirdağ Milletvekili Prof. Dr. Mustafa Şentop’u ziyaret ederek, meclis başkanlığı görevinin hayırlı olması temennisinde bulundu.
 • ATÖLYEDE YENİLENİYORLAR
  27 Şubat 2019--TESKİ Genel Müdürlüğü İkmal bakım ve onarım şube müdürlüğü personelleri, kurum bünyesindeki araçların bakım ve onarımını yaparak güvenli bir şekilde trafikte kullanılmasını sağlıyor.
 • TEKNOLOJİ ARTIK DERSLERDE
  27 Şubat 2019--Tekirdağ da apple smart teknolojisini eğitimde kullanan tek okul olma özelliğini Aden Koleji taşıyor.
 • TESKİ, TAHSİLAT BÜROSU AÇTI
  11 Şubat 2019--TESKİ Genel Müdürlüğü tarafından Süleymanpaşa ilçesi çarşı da eski bedesten olarak bilinen bölgede “TESKİ Su Faturası Ödeme Noktası” açıldı.
 • ÖĞRENCİLERİ YALNIZ BIRAKMADI
  06 Şubat 2019--Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel Beren Bebek Çocuk Akademisinde eğitime başlayan küçük öğrencileri ziyaret etti. Başkan Yüksel öğrenciler ile yakından ilgilenerek onlarla birlikte oyunlar oynadı.
 • SPORDA HAFTAYA DAMGA VURDU
  04 Şubat 2019--Marmaraereğlisi Belediyespor hafta sonu oynanan müsabakalarda aldığı başarılı sonuçlarla haftaya damga vuran takım oldu. Futbol ve basketbolda alınan sonuçlarla Marmaraereğlisi Belediyespor sporda farkını ortaya koydu.
 • KURUMLAR ARASI TOPLANTI
  16 Ocak 2019--Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na bağlı kurumlar Trakya Kalkınma Ajansı merkezinde bir araya geldi. Konular gündem gündem konuşulup çözüm odaklı istişare yapıldı.
 • BAŞKANLAR BULUŞTU
  16 Ocak 2019--Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat'ı makamında ziyaret etti.
 • MARMARAEREĞLİSİ CAN DOSTLARI UNUTMUYOR
  16 Ocak 2019--Marmaraereğlisi Belediyesi, 2018 yılında sokak hayvanlarının tedaviden, beslenmesine, aşılarının yapılmasından kısırlaştırmaya kadar her zaman yanlarında oldu.
 • ÇEVRE DOSTU YOL
  4 Ocak 2019--Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi yol yapım çalışmalarını kesintisiz bir şekilde sürdürüyor. Çevre dostu olarak bilinen beton yol hizmeti Kapaklı’da gerçekleştirildi.
 • VALİDEN ŞEHİT AİLESİNE ZİYARET
  4 Ocak 2019--Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, 1994’e Ağrı’da şehit olan Er Ahmet Oral’ın ailesini ziyaret etti. Aile bu kıymetli ziyaretten çok memnun olduklarını ifade etti.
 • SPORDA MARMARAEREĞLİSİ FARKI
  3 Ocak 2019--Tekirdağ U-17 Ligi A Grubu’nu oynadığı 14 maçta 13 galibiyet bir beraberlikle şampiyon olarak tamamlayan Marmaraereğlisi Belediyespor U-17 takımı kupa sevincini Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan ile paylaştı.
 • ÇOCUKLARIN YILBAŞI PARTİSİ
  3 Ocak 2019--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Kulübü, 2019’a Merhaba partisi düzenledi. 6 yaş altı çocuklara yönelik yeni yıl partisi renkli görüntülere sahne oldu.
 • ONLAR, MUTLU KENT’İN ÇOCUKLARI
  27 Aralık 2018--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Ruh Sağlığı Merkezi, Süleymanpaşa Çocuk Kulübü üyeleri için anne-çocuk etkinliği düzenledi.
 • HİZMETE DEVAM
  26 Aralık 2018--TESKİ Genel Müdürü Dr. İbrahim İÇÖZ ilçe denetimleri kapsamında mesai saatinden önce TESKİ Şarköy personeli ile bir araya geldi.
 • HAYRABOLU’DA STK’LARA ZİYARET
  26 Aralık 2018--Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, çalışmalarını sürdürdüğü Hayrabolu ilçesinde gerçekleştirdiği incelemelerin ardından Hayrabolu Belediye Başkanı Fehmi Altayoğlu ve içlerinde sivil toplum kuruluşları ile esnaf odalarının olduğu kurumlara ziyarette bulundu.
 • DERNEK VE STK’LARLA İŞBİRLİĞİNE DEVAM
  26 Aralık 2018--Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan, ilçedeki tüm dernek ve Sivil Toplum Kuruluşları ile işbirliği içerisinde vatandaşların sorunlarına çözüm odaklı yaklaşım içerisinde olduklarını söyledi.
 • KADINLAR DA ERKEKLER DE SÜPER LİGDE
  25 Aralık 2018--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Spor Kulübü, Türkiye Judo Federasyonu tarafından düzenlenen Spor Toto Süper Lig’e yükselme karşılaşmalarında aldığı başarılı sonuçlarla hem kadınlar hem erkeklerde Süper Lig’e yükselmeyi başardı.
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 3760
Dün : 10880
Toplam : 8227121

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri