marmaraereğlisi, avrupa, ibrahim uyan

tekirdağ haberleri

AVRUPA ŞARTLARINDA ÇALIŞMA

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


AVRUPA ŞARTLARINDA ÇALIŞMA

 

 

Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan, Marmaraereğlisi Düğün Salonu’nda gerçekleştirilen iftar yemeğinde yaptığı konuşmada Avrupa şartlarında bir ilçe oluşturabilmek için altyapıdan, üstyapıya, eğitimden, engelli bireylerin ihtiyaçlarının karşılanabilmesine kadar ilçede yapılan ve planlanan tüm yatırımları anlattı.

 

Başkan Uyan, ilçede yapılması planlanan kömürlü termik santraller konusunda Danıştay’ın ret kararı verdiğini de dile getirerek Nato Limanı’nı da içine kapsayan alanda kimyasal depolama tesisleri yapılması konusunun gündemde olduğunu belirterek halk sağlığının her zaman koruyucusu olduklarını söyledi.

 

4000 KİŞİ İFTARDA BULUŞTU

Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan’ın geleneksel hale getirdiği iftar yemekleri, Marmaraereğlisi ilçe merkezinde yaklaşık 4000 vatandaşın katılımıyla gerçekleştirilen ifatr yemeğiyle devam etti.

Marmaraereğlisi Belediyesi Düğün Salonu bahçesinde gerçekleştirilen iftarda Başkan İbrahim Uyan, vatandaşlarla sohbet edip sorunlarını dinledi.

Dua edilmesi ve oruç açılmasının ardından Başkan Uyan, vatandaşlara hitap etti.

 

“AVRUPA ŞARTLARINDA BİR İLÇE İÇİN ÇALIŞIYORUZ”

İlçedeki altyapı yatırımlarının tamamlanmak üzere olduğunu, yol yapım-onarım, sıcak asfalt ve sathi kaplama çalışmalarının hızla devam ettiğini dile getiren Başkan Uyan; “Bizler belediye başkanları olarak sizlerin teveccühleri ile bu makamlara geldik. Beni bu mevkie layık gördüğünüz için hepinize çok teşekkür ediyorum. Ben de ekibimle birlikte sizlere layık olmaya çalışıyorum. Geçen yıldan bugüne ilçemizde nelerin değiştiğini sizlere anlatmak istiyorum. Yazlıkçı arkadaşlarımızı da burada görüyorum. Tekirdağ’ın en küçük ilçesiyiz. 25 bin nüfusa sahibiz. Ama yaz nüfusumuz 300 bin. Genel bütçeden devletten belediyelere nüfusa pay veriliyor. Bize gelen pay 25 bin nüfusa göre. Biz 300 bin nüfusa en az 6 ay hizmet ediyoruz. Daha önceden sizlere verdiğimiz sözler vardı. Doğalgazı getirdik. Kanalizasyon hattını yapıyoruz. Büyük oranda tamamlandı. Altyapısı biten bölgelerimizde asfalt çalışmalarına başladık. Yeniçiftlik’te kanalizasyon devam ediyor. Tüm yazlık bölgelerde kanalizasyonu bitireceğiz. Doğalgaz hattı geçtiği için yollarımızda bazı bölgelerde bozukluklar var. 6 ekibimizle altyapısı biten yerlerde asfalt serimini yapıyoruz. Yol tamiratı, sıcak asfalt serimi ve sathi kaplamaya da başladık. İnşallah bu yaz sonuna kadar yaklaşık 200 km sathi kaplama yapacağız. Sadece biraz sabır istiyorum. Avrupa şartlarında bir ilçe oluşturabilmek için her zaman mücadele ettik. Yeniçiftlik’e şuana kadar 150 milyonluk altyapı malzemesi döktük“ diye konuştu.

 

EĞİTİMDEN, ENGELSİZ YAŞAM MERKEZİNE KADAR BİRÇOK ALANDA YATIRIM YAPILIYOR

İlçedeki yatırımlardan bahseden Başkan Uyan; “İlçemizde eğitime de desteğimiz sürüyor. Seymen yolu üzerinde Meslek Yüksek Okulu binası tamamlandı. Yine Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi yaptırmış olduğumuz okul tamamlandı. Onun yanında belediyemizden arsasını tahsisi ettiğimiz yeni bir lise. Belediyemizden vermiş olduğumuz arsaya Kaptan Çebi’nin yaptığı lise. Şimdi Yeniçiftlik Mahallemizde liseye ihtiyaç var. İnşallah Yençiftlik’e bir lise kazandıracağız. Pazartesi ve Salı günü Çeşmeli ve Türkmenli Mahallelerimizde kültür merkezlerinin temellerini atacağız. Çok amaçlı olarak tasarlanan merkezler olacak. Hizmetlerimiz devam ediyor. Ayrıca ilçemizde yapılacak olan Engelsiz Yaşam Merkezi için belediyemizin tahsis ettiği arsada yapılacak projeyi Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı onayladı. İnşallah onun da temellerini atacağız. Engelsiz Yaşam Merkezi ayrıca Yaşlılar Rehabilitasyon Merkezi olacak ayını zamanda. Yaşlılarımız ve engelli vatandaşlarımızın tüm ihtiyaçları bu merkezimizde karşılanacak“ ifadelerini kullandı.

 

KÖMÜRLÜ TERMİK SANTRALE KARŞI VERİLEN MÜCADELE BAŞARIYA ULAŞTI

İlçede yapılması planlanan kömürlü termik santrale karşı verilen mücadelenin başarıya ulaştığını açıklayan Başkan Uyan; “Ankara’dan burayı hedef belirlemişler. Kömürlü termik santral dediler başaramadılar. Şimdi de Nato Limanı’nın olduğu bölgede özelleştirmeye verilmiş. 900 dönüm denizin içerisi doldurulacak. Bakanlık planları resen onaylamış. Bize de görüş yazısı göndermiş. Bir baktık ki kimyasal depolama tesisleri planlanıyor. Yahu burası nüfusu 300 bini bulan bir yazlık yer. Gidin bunları dağın başına kurun. Marmaraereğlisi’nde ne işiniz var. Sizlerden ricam buraya oy istemeye gelenlere bunları sorun. Biz mücadelemizi en iyi şekilde veriyoruz.  Kömürlü termik santrale karşı 25. 500 imzayla itiraz etmiştik. 2 gün önce Danıştay burada kömürlü termik santral yapılmasını tamamen ortadan kaldırdı. Sizlerin desteğiyle bu sonuçları aldık” ifadelerini kaydetti.

 

“PRESTİJ CADDESİ PROJESİ 2 YILDIR ONAY BEKLİYOR”

Marmaraereğlisi ilçe merkezine giriş yolu olan Rahmi Özcan Bulvarı projesinin yaklaşık 2 yıldır Edirne Anıtlar Kurulu’ndan onay beklediğini dile getiren Başkan Uyan; “Sizlere hizmet etmeyi ben ibadet kadar kutsal saydım. Tek amacımız sizlerin refah içerisinde yaşayabilmesi için ilçemize hizmetlerin en iyisini getirmek.  Bizim Rahmi Özcan Bulvarı projemiz hazır. 5. 500 milyon TL’lik parası da bankada hazır. Orası sit alanı olduğu için proje yaptırdık. Orada bir bazilika var. Bazilika Rahmi Özcan Bulvarı’nın altından geçtiği için oraya bir köprü isteniyordu. Köprülü bir proje hazırladık. Edirne Anıtlar Kurulu’na yaklaşık 2 yıl önce projeyi gönderdik. Proje yaklaşık 2 yıldır Edirne Anıtlar Kurulu’nda onay bekliyor. Siyasilere bunları sorun. Buraya gelen milletvekilleri Edirne Anıtlar Kurulu’na bunun nedenini sorsun. Rahmi Özcan Bulvarı projesi onaylandıktan sonra 3 ay içerisinde en iyi şekilde kaldırımlarını da granit yaparak prestij caddesi olarak teslim etmezsem bu görevden istifa ederim. Burada siyasette oy devşirmeye gelenlere bunları sorun. Bu akşam vermiş olduğumuz iftar yemeğimize katılımlarınızdan dolayı hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim“ diyerek sözlerini tamamladı.

 

 


Okunma Sayısı : 752
Yapılan Yorumlar
 • CEZAEVİNE CAMİ
  Yüksek Güvenlikli F Tipi Ceza İnfaz Kurumu'nun içinde yer aldığı kampüste, cezaevi personelince yaptırılacak caminin temelleri atıldı.
 • ŞEREF ÇETİN ‘VARIM’ DEDİ
  İnşaat Mühendisi Şeref Çetin Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanlığı görevinden istifa ederek Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanlığına aday adayı olduğunu açıkladı.
 • KORE BAŞKONSOLOSU AĞIRLANDI
  Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Kore Cumhuriyeti Başkonsolosu Keewon Hong ile beraberindeki Konsolos Jinhiu Mun makamında ağırladı.
 • ENGELLERİ BİRLİKTE AŞABİLİRİZ
  Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan, engelli vatandaşları makamında ağırlayarak yakından ilgilendi.
 • SAĞLIK ÇALIŞANLARINA DESTEK
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi personeli, son zamanlarda sağlık çalışanlarına yönelik artan şiddet olaylarına dikkat çekmek için `Sağlıkta Şiddete Hayır' sloganı ile gerçekleştirilen eyleme katılarak sağlık çalışanları ve doktorlara destek verdi.
 • BÜTÇE ONAYLANDI
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Meclisi gerçekleştirilen toplantıda bütçe konusu üzerinde duruldu ve bütçe onaylandı.
 • ÇOCUKLAR GELECEĞE HAZIRLANIYOR
  Marmaraereğlisi Belediyesi Gençlik Merkezi’nde devam eden ücretsiz kurslara öğrenciler yoğun ilgi gösteriyor. Akademik ve sosyal etkinliklerin bir arada verildiği kurslarda öğrenciler hem derslerindeki eksiklikleri tamamlıyorlar hem de sosyal ve kültürel etkinliklere katılıyorlar.
 • TRAKYAKA EDİRNE TOPLANDI
  Trakya Kalkınma Ajansı, Ekim ayı olağan yönetim kurulu toplantısını Tekirdağ Valisi Mehmet Ceylan Başkanlığında Edirne’de gerçekleştirdi.
 • Yaşlılıkta sivilceye dikkat!
  Sivilce sadece ergenlik dönemindeki kişileri etkilemiyor. Her yaş grubunda görülebilen sivilceler özellikle erişkinlerde ergenlik sivilcelerine göre daha da inatçı oluyor.
 • İŞ SAĞLIĞININ ÖNEMİ
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi; 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu kapsamında çalışanlarına yönelik “İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi” düzenledi.
 • İKRAM ÇEŞMELERİNDEN İKRAM
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi’nin yaz ayları gün boyu soğuk su, kış ayları ise çorba ikramı yaptığı İkram Çeşmelerinde sıcak havaların sona ermesiyle birlikte yeniden sıcak çorba ikramı başladı.
 • DAHA HIZLI OLUNMALI
  Süleymanpaşa İlçesinde Meydan Projesi kapsamında yapılan yıkım çalışması yerinde incelendi. Başkan Kadir Albayrak bu anlamda personele daha hızlı olunması konusunda talimat verdi.
 • KÜLTÜR BULUŞMASI
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, Rumeli Balkan Dernekleri Federasyonu tarafından organize edilen ‘Rumeli Balkan Trakya Kültür Buluşması ve Tanıtım Günleri’ etkinliğine katıldı.
 • ONLAR YALNIZ DEĞİL
  Marmaraereğlisi Belediyesi 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü’nde Sokak hayvanlarının beslenme sorununa dikkat çekti.
 • NKÜ VE MÜSİAD İŞBİRLİĞİ
  Namık Kemal Üniversitesi ile Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) arasında Çorlu Meslek Yüksekokulu tüm programlarında öğrenim gören öğrencilerin kamu ya da özel sektöre ait işyerlerinde yapacakları
 • KENDİMİ SEVİYORUM
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Ruh Sağlığı Merkezi ve Süleymanpaşa Çocuk Kulübü işbirliğinde çocuklara yönelik “Kendimi Seviyorum” etkinliği düzenlendi.
 • Zabıtalar denetimde
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, halk sağlığının ve tüketici haklarının korunması ile gıda güvenliği konusunda denetimlerini sürdürüyor. Bu kapsamda Süleymanpaşa ve Çorlu ilçelerinde market denetimi gerçekleştirildi.
 • NKÜ, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde
  Cumhurbaşkanlığı Külliyesi Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezinde gerçekleştirilen 2018-2019 Akademik Yıl Açılış Törenine Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Osman Şimşek ve üniversite akademisyenleri de katıldı.
 • Yaşlılar unutulmadı
  Malkara Belediyesi 1 Ekim Yaşlılar Günü sebebiyle ilçede bulunan büyükleri evlerinde ziyaret etti.
 • Çorlu istihdam buluşması
  Çorlu İşkur Hizmet Merkezi tarafından düzenlenen 4 -5 Ekim tarihleri arasında Çorlu Halk Eğitim Merkezi ev sahipliğinde gerçekleştirilmesi planlanan istihdam buluşması 30 prestijli firmanın insan kaynakları temsilcileri katılımıyla gerçekleştirildi.
Tekirdağ'da yerel seçimlerde hangi partiye oy verirsiniz?
    Ak Parti
    CHP
    MHP
    İYİ Parti
    Aday ödemli
    Bilemiyorum
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 3854
Dün : 4544
Toplam : 7145851

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri