marmaraereğlisi, avrupa, ibrahim uyan

tekirdağ haberleri

AVRUPA ŞARTLARINDA ÇALIŞMA

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


AVRUPA ŞARTLARINDA ÇALIŞMA

 

 

Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan, Marmaraereğlisi Düğün Salonu’nda gerçekleştirilen iftar yemeğinde yaptığı konuşmada Avrupa şartlarında bir ilçe oluşturabilmek için altyapıdan, üstyapıya, eğitimden, engelli bireylerin ihtiyaçlarının karşılanabilmesine kadar ilçede yapılan ve planlanan tüm yatırımları anlattı.

 

Başkan Uyan, ilçede yapılması planlanan kömürlü termik santraller konusunda Danıştay’ın ret kararı verdiğini de dile getirerek Nato Limanı’nı da içine kapsayan alanda kimyasal depolama tesisleri yapılması konusunun gündemde olduğunu belirterek halk sağlığının her zaman koruyucusu olduklarını söyledi.

 

4000 KİŞİ İFTARDA BULUŞTU

Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan’ın geleneksel hale getirdiği iftar yemekleri, Marmaraereğlisi ilçe merkezinde yaklaşık 4000 vatandaşın katılımıyla gerçekleştirilen ifatr yemeğiyle devam etti.

Marmaraereğlisi Belediyesi Düğün Salonu bahçesinde gerçekleştirilen iftarda Başkan İbrahim Uyan, vatandaşlarla sohbet edip sorunlarını dinledi.

Dua edilmesi ve oruç açılmasının ardından Başkan Uyan, vatandaşlara hitap etti.

 

“AVRUPA ŞARTLARINDA BİR İLÇE İÇİN ÇALIŞIYORUZ”

İlçedeki altyapı yatırımlarının tamamlanmak üzere olduğunu, yol yapım-onarım, sıcak asfalt ve sathi kaplama çalışmalarının hızla devam ettiğini dile getiren Başkan Uyan; “Bizler belediye başkanları olarak sizlerin teveccühleri ile bu makamlara geldik. Beni bu mevkie layık gördüğünüz için hepinize çok teşekkür ediyorum. Ben de ekibimle birlikte sizlere layık olmaya çalışıyorum. Geçen yıldan bugüne ilçemizde nelerin değiştiğini sizlere anlatmak istiyorum. Yazlıkçı arkadaşlarımızı da burada görüyorum. Tekirdağ’ın en küçük ilçesiyiz. 25 bin nüfusa sahibiz. Ama yaz nüfusumuz 300 bin. Genel bütçeden devletten belediyelere nüfusa pay veriliyor. Bize gelen pay 25 bin nüfusa göre. Biz 300 bin nüfusa en az 6 ay hizmet ediyoruz. Daha önceden sizlere verdiğimiz sözler vardı. Doğalgazı getirdik. Kanalizasyon hattını yapıyoruz. Büyük oranda tamamlandı. Altyapısı biten bölgelerimizde asfalt çalışmalarına başladık. Yeniçiftlik’te kanalizasyon devam ediyor. Tüm yazlık bölgelerde kanalizasyonu bitireceğiz. Doğalgaz hattı geçtiği için yollarımızda bazı bölgelerde bozukluklar var. 6 ekibimizle altyapısı biten yerlerde asfalt serimini yapıyoruz. Yol tamiratı, sıcak asfalt serimi ve sathi kaplamaya da başladık. İnşallah bu yaz sonuna kadar yaklaşık 200 km sathi kaplama yapacağız. Sadece biraz sabır istiyorum. Avrupa şartlarında bir ilçe oluşturabilmek için her zaman mücadele ettik. Yeniçiftlik’e şuana kadar 150 milyonluk altyapı malzemesi döktük“ diye konuştu.

 

EĞİTİMDEN, ENGELSİZ YAŞAM MERKEZİNE KADAR BİRÇOK ALANDA YATIRIM YAPILIYOR

İlçedeki yatırımlardan bahseden Başkan Uyan; “İlçemizde eğitime de desteğimiz sürüyor. Seymen yolu üzerinde Meslek Yüksek Okulu binası tamamlandı. Yine Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi yaptırmış olduğumuz okul tamamlandı. Onun yanında belediyemizden arsasını tahsisi ettiğimiz yeni bir lise. Belediyemizden vermiş olduğumuz arsaya Kaptan Çebi’nin yaptığı lise. Şimdi Yeniçiftlik Mahallemizde liseye ihtiyaç var. İnşallah Yençiftlik’e bir lise kazandıracağız. Pazartesi ve Salı günü Çeşmeli ve Türkmenli Mahallelerimizde kültür merkezlerinin temellerini atacağız. Çok amaçlı olarak tasarlanan merkezler olacak. Hizmetlerimiz devam ediyor. Ayrıca ilçemizde yapılacak olan Engelsiz Yaşam Merkezi için belediyemizin tahsis ettiği arsada yapılacak projeyi Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı onayladı. İnşallah onun da temellerini atacağız. Engelsiz Yaşam Merkezi ayrıca Yaşlılar Rehabilitasyon Merkezi olacak ayını zamanda. Yaşlılarımız ve engelli vatandaşlarımızın tüm ihtiyaçları bu merkezimizde karşılanacak“ ifadelerini kullandı.

 

KÖMÜRLÜ TERMİK SANTRALE KARŞI VERİLEN MÜCADELE BAŞARIYA ULAŞTI

İlçede yapılması planlanan kömürlü termik santrale karşı verilen mücadelenin başarıya ulaştığını açıklayan Başkan Uyan; “Ankara’dan burayı hedef belirlemişler. Kömürlü termik santral dediler başaramadılar. Şimdi de Nato Limanı’nın olduğu bölgede özelleştirmeye verilmiş. 900 dönüm denizin içerisi doldurulacak. Bakanlık planları resen onaylamış. Bize de görüş yazısı göndermiş. Bir baktık ki kimyasal depolama tesisleri planlanıyor. Yahu burası nüfusu 300 bini bulan bir yazlık yer. Gidin bunları dağın başına kurun. Marmaraereğlisi’nde ne işiniz var. Sizlerden ricam buraya oy istemeye gelenlere bunları sorun. Biz mücadelemizi en iyi şekilde veriyoruz.  Kömürlü termik santrale karşı 25. 500 imzayla itiraz etmiştik. 2 gün önce Danıştay burada kömürlü termik santral yapılmasını tamamen ortadan kaldırdı. Sizlerin desteğiyle bu sonuçları aldık” ifadelerini kaydetti.

 

“PRESTİJ CADDESİ PROJESİ 2 YILDIR ONAY BEKLİYOR”

Marmaraereğlisi ilçe merkezine giriş yolu olan Rahmi Özcan Bulvarı projesinin yaklaşık 2 yıldır Edirne Anıtlar Kurulu’ndan onay beklediğini dile getiren Başkan Uyan; “Sizlere hizmet etmeyi ben ibadet kadar kutsal saydım. Tek amacımız sizlerin refah içerisinde yaşayabilmesi için ilçemize hizmetlerin en iyisini getirmek.  Bizim Rahmi Özcan Bulvarı projemiz hazır. 5. 500 milyon TL’lik parası da bankada hazır. Orası sit alanı olduğu için proje yaptırdık. Orada bir bazilika var. Bazilika Rahmi Özcan Bulvarı’nın altından geçtiği için oraya bir köprü isteniyordu. Köprülü bir proje hazırladık. Edirne Anıtlar Kurulu’na yaklaşık 2 yıl önce projeyi gönderdik. Proje yaklaşık 2 yıldır Edirne Anıtlar Kurulu’nda onay bekliyor. Siyasilere bunları sorun. Buraya gelen milletvekilleri Edirne Anıtlar Kurulu’na bunun nedenini sorsun. Rahmi Özcan Bulvarı projesi onaylandıktan sonra 3 ay içerisinde en iyi şekilde kaldırımlarını da granit yaparak prestij caddesi olarak teslim etmezsem bu görevden istifa ederim. Burada siyasette oy devşirmeye gelenlere bunları sorun. Bu akşam vermiş olduğumuz iftar yemeğimize katılımlarınızdan dolayı hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim“ diyerek sözlerini tamamladı.

 

 


Okunma Sayısı : 1054
Yapılan Yorumlar
 • BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI
  09 Nisan 2019--Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Etüt ve Projeler Dairesi Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen brifing toplantısına katıldı.
 • ALBAYRAK YİNE VATANDAŞLARLA
  2 Nisan 2019--Büyükşehir koltuğuna yeniden oturan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, seçim biter bitmez kaldığı yerden devam etmeye başladı.
 • YÜKSEL, ŞENTOP’U ZİYARET ETTİ
  27 Şubat 2019--Cumhur İttifakı’nın AK Partili Süleymanpaşa Belediye Başkan Adayı Cüneyt Yüksel, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı seçilen Tekirdağ Milletvekili Prof. Dr. Mustafa Şentop’u ziyaret ederek, meclis başkanlığı görevinin hayırlı olması temennisinde bulundu.
 • ATÖLYEDE YENİLENİYORLAR
  27 Şubat 2019--TESKİ Genel Müdürlüğü İkmal bakım ve onarım şube müdürlüğü personelleri, kurum bünyesindeki araçların bakım ve onarımını yaparak güvenli bir şekilde trafikte kullanılmasını sağlıyor.
 • TEKNOLOJİ ARTIK DERSLERDE
  27 Şubat 2019--Tekirdağ da apple smart teknolojisini eğitimde kullanan tek okul olma özelliğini Aden Koleji taşıyor.
 • TESKİ, TAHSİLAT BÜROSU AÇTI
  11 Şubat 2019--TESKİ Genel Müdürlüğü tarafından Süleymanpaşa ilçesi çarşı da eski bedesten olarak bilinen bölgede “TESKİ Su Faturası Ödeme Noktası” açıldı.
 • ÖĞRENCİLERİ YALNIZ BIRAKMADI
  06 Şubat 2019--Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel Beren Bebek Çocuk Akademisinde eğitime başlayan küçük öğrencileri ziyaret etti. Başkan Yüksel öğrenciler ile yakından ilgilenerek onlarla birlikte oyunlar oynadı.
 • SPORDA HAFTAYA DAMGA VURDU
  04 Şubat 2019--Marmaraereğlisi Belediyespor hafta sonu oynanan müsabakalarda aldığı başarılı sonuçlarla haftaya damga vuran takım oldu. Futbol ve basketbolda alınan sonuçlarla Marmaraereğlisi Belediyespor sporda farkını ortaya koydu.
 • KURUMLAR ARASI TOPLANTI
  16 Ocak 2019--Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na bağlı kurumlar Trakya Kalkınma Ajansı merkezinde bir araya geldi. Konular gündem gündem konuşulup çözüm odaklı istişare yapıldı.
 • BAŞKANLAR BULUŞTU
  16 Ocak 2019--Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat'ı makamında ziyaret etti.
 • MARMARAEREĞLİSİ CAN DOSTLARI UNUTMUYOR
  16 Ocak 2019--Marmaraereğlisi Belediyesi, 2018 yılında sokak hayvanlarının tedaviden, beslenmesine, aşılarının yapılmasından kısırlaştırmaya kadar her zaman yanlarında oldu.
 • ÇEVRE DOSTU YOL
  4 Ocak 2019--Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi yol yapım çalışmalarını kesintisiz bir şekilde sürdürüyor. Çevre dostu olarak bilinen beton yol hizmeti Kapaklı’da gerçekleştirildi.
 • VALİDEN ŞEHİT AİLESİNE ZİYARET
  4 Ocak 2019--Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, 1994’e Ağrı’da şehit olan Er Ahmet Oral’ın ailesini ziyaret etti. Aile bu kıymetli ziyaretten çok memnun olduklarını ifade etti.
 • SPORDA MARMARAEREĞLİSİ FARKI
  3 Ocak 2019--Tekirdağ U-17 Ligi A Grubu’nu oynadığı 14 maçta 13 galibiyet bir beraberlikle şampiyon olarak tamamlayan Marmaraereğlisi Belediyespor U-17 takımı kupa sevincini Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan ile paylaştı.
 • ÇOCUKLARIN YILBAŞI PARTİSİ
  3 Ocak 2019--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Kulübü, 2019’a Merhaba partisi düzenledi. 6 yaş altı çocuklara yönelik yeni yıl partisi renkli görüntülere sahne oldu.
 • ONLAR, MUTLU KENT’İN ÇOCUKLARI
  27 Aralık 2018--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Ruh Sağlığı Merkezi, Süleymanpaşa Çocuk Kulübü üyeleri için anne-çocuk etkinliği düzenledi.
 • HİZMETE DEVAM
  26 Aralık 2018--TESKİ Genel Müdürü Dr. İbrahim İÇÖZ ilçe denetimleri kapsamında mesai saatinden önce TESKİ Şarköy personeli ile bir araya geldi.
 • HAYRABOLU’DA STK’LARA ZİYARET
  26 Aralık 2018--Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, çalışmalarını sürdürdüğü Hayrabolu ilçesinde gerçekleştirdiği incelemelerin ardından Hayrabolu Belediye Başkanı Fehmi Altayoğlu ve içlerinde sivil toplum kuruluşları ile esnaf odalarının olduğu kurumlara ziyarette bulundu.
 • DERNEK VE STK’LARLA İŞBİRLİĞİNE DEVAM
  26 Aralık 2018--Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan, ilçedeki tüm dernek ve Sivil Toplum Kuruluşları ile işbirliği içerisinde vatandaşların sorunlarına çözüm odaklı yaklaşım içerisinde olduklarını söyledi.
 • KADINLAR DA ERKEKLER DE SÜPER LİGDE
  25 Aralık 2018--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Spor Kulübü, Türkiye Judo Federasyonu tarafından düzenlenen Spor Toto Süper Lig’e yükselme karşılaşmalarında aldığı başarılı sonuçlarla hem kadınlar hem erkeklerde Süper Lig’e yükselmeyi başardı.
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 6404
Dün : 8883
Toplam : 8802932

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri