marmaraereğlisi, avrupa, ibrahim uyan

tekirdağ haberleri

AVRUPA ŞARTLARINDA ÇALIŞMA

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


AVRUPA ŞARTLARINDA ÇALIŞMA

 

 

Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan, Marmaraereğlisi Düğün Salonu’nda gerçekleştirilen iftar yemeğinde yaptığı konuşmada Avrupa şartlarında bir ilçe oluşturabilmek için altyapıdan, üstyapıya, eğitimden, engelli bireylerin ihtiyaçlarının karşılanabilmesine kadar ilçede yapılan ve planlanan tüm yatırımları anlattı.

 

Başkan Uyan, ilçede yapılması planlanan kömürlü termik santraller konusunda Danıştay’ın ret kararı verdiğini de dile getirerek Nato Limanı’nı da içine kapsayan alanda kimyasal depolama tesisleri yapılması konusunun gündemde olduğunu belirterek halk sağlığının her zaman koruyucusu olduklarını söyledi.

 

4000 KİŞİ İFTARDA BULUŞTU

Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan’ın geleneksel hale getirdiği iftar yemekleri, Marmaraereğlisi ilçe merkezinde yaklaşık 4000 vatandaşın katılımıyla gerçekleştirilen ifatr yemeğiyle devam etti.

Marmaraereğlisi Belediyesi Düğün Salonu bahçesinde gerçekleştirilen iftarda Başkan İbrahim Uyan, vatandaşlarla sohbet edip sorunlarını dinledi.

Dua edilmesi ve oruç açılmasının ardından Başkan Uyan, vatandaşlara hitap etti.

 

“AVRUPA ŞARTLARINDA BİR İLÇE İÇİN ÇALIŞIYORUZ”

İlçedeki altyapı yatırımlarının tamamlanmak üzere olduğunu, yol yapım-onarım, sıcak asfalt ve sathi kaplama çalışmalarının hızla devam ettiğini dile getiren Başkan Uyan; “Bizler belediye başkanları olarak sizlerin teveccühleri ile bu makamlara geldik. Beni bu mevkie layık gördüğünüz için hepinize çok teşekkür ediyorum. Ben de ekibimle birlikte sizlere layık olmaya çalışıyorum. Geçen yıldan bugüne ilçemizde nelerin değiştiğini sizlere anlatmak istiyorum. Yazlıkçı arkadaşlarımızı da burada görüyorum. Tekirdağ’ın en küçük ilçesiyiz. 25 bin nüfusa sahibiz. Ama yaz nüfusumuz 300 bin. Genel bütçeden devletten belediyelere nüfusa pay veriliyor. Bize gelen pay 25 bin nüfusa göre. Biz 300 bin nüfusa en az 6 ay hizmet ediyoruz. Daha önceden sizlere verdiğimiz sözler vardı. Doğalgazı getirdik. Kanalizasyon hattını yapıyoruz. Büyük oranda tamamlandı. Altyapısı biten bölgelerimizde asfalt çalışmalarına başladık. Yeniçiftlik’te kanalizasyon devam ediyor. Tüm yazlık bölgelerde kanalizasyonu bitireceğiz. Doğalgaz hattı geçtiği için yollarımızda bazı bölgelerde bozukluklar var. 6 ekibimizle altyapısı biten yerlerde asfalt serimini yapıyoruz. Yol tamiratı, sıcak asfalt serimi ve sathi kaplamaya da başladık. İnşallah bu yaz sonuna kadar yaklaşık 200 km sathi kaplama yapacağız. Sadece biraz sabır istiyorum. Avrupa şartlarında bir ilçe oluşturabilmek için her zaman mücadele ettik. Yeniçiftlik’e şuana kadar 150 milyonluk altyapı malzemesi döktük“ diye konuştu.

 

EĞİTİMDEN, ENGELSİZ YAŞAM MERKEZİNE KADAR BİRÇOK ALANDA YATIRIM YAPILIYOR

İlçedeki yatırımlardan bahseden Başkan Uyan; “İlçemizde eğitime de desteğimiz sürüyor. Seymen yolu üzerinde Meslek Yüksek Okulu binası tamamlandı. Yine Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi yaptırmış olduğumuz okul tamamlandı. Onun yanında belediyemizden arsasını tahsisi ettiğimiz yeni bir lise. Belediyemizden vermiş olduğumuz arsaya Kaptan Çebi’nin yaptığı lise. Şimdi Yeniçiftlik Mahallemizde liseye ihtiyaç var. İnşallah Yençiftlik’e bir lise kazandıracağız. Pazartesi ve Salı günü Çeşmeli ve Türkmenli Mahallelerimizde kültür merkezlerinin temellerini atacağız. Çok amaçlı olarak tasarlanan merkezler olacak. Hizmetlerimiz devam ediyor. Ayrıca ilçemizde yapılacak olan Engelsiz Yaşam Merkezi için belediyemizin tahsis ettiği arsada yapılacak projeyi Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı onayladı. İnşallah onun da temellerini atacağız. Engelsiz Yaşam Merkezi ayrıca Yaşlılar Rehabilitasyon Merkezi olacak ayını zamanda. Yaşlılarımız ve engelli vatandaşlarımızın tüm ihtiyaçları bu merkezimizde karşılanacak“ ifadelerini kullandı.

 

KÖMÜRLÜ TERMİK SANTRALE KARŞI VERİLEN MÜCADELE BAŞARIYA ULAŞTI

İlçede yapılması planlanan kömürlü termik santrale karşı verilen mücadelenin başarıya ulaştığını açıklayan Başkan Uyan; “Ankara’dan burayı hedef belirlemişler. Kömürlü termik santral dediler başaramadılar. Şimdi de Nato Limanı’nın olduğu bölgede özelleştirmeye verilmiş. 900 dönüm denizin içerisi doldurulacak. Bakanlık planları resen onaylamış. Bize de görüş yazısı göndermiş. Bir baktık ki kimyasal depolama tesisleri planlanıyor. Yahu burası nüfusu 300 bini bulan bir yazlık yer. Gidin bunları dağın başına kurun. Marmaraereğlisi’nde ne işiniz var. Sizlerden ricam buraya oy istemeye gelenlere bunları sorun. Biz mücadelemizi en iyi şekilde veriyoruz.  Kömürlü termik santrale karşı 25. 500 imzayla itiraz etmiştik. 2 gün önce Danıştay burada kömürlü termik santral yapılmasını tamamen ortadan kaldırdı. Sizlerin desteğiyle bu sonuçları aldık” ifadelerini kaydetti.

 

“PRESTİJ CADDESİ PROJESİ 2 YILDIR ONAY BEKLİYOR”

Marmaraereğlisi ilçe merkezine giriş yolu olan Rahmi Özcan Bulvarı projesinin yaklaşık 2 yıldır Edirne Anıtlar Kurulu’ndan onay beklediğini dile getiren Başkan Uyan; “Sizlere hizmet etmeyi ben ibadet kadar kutsal saydım. Tek amacımız sizlerin refah içerisinde yaşayabilmesi için ilçemize hizmetlerin en iyisini getirmek.  Bizim Rahmi Özcan Bulvarı projemiz hazır. 5. 500 milyon TL’lik parası da bankada hazır. Orası sit alanı olduğu için proje yaptırdık. Orada bir bazilika var. Bazilika Rahmi Özcan Bulvarı’nın altından geçtiği için oraya bir köprü isteniyordu. Köprülü bir proje hazırladık. Edirne Anıtlar Kurulu’na yaklaşık 2 yıl önce projeyi gönderdik. Proje yaklaşık 2 yıldır Edirne Anıtlar Kurulu’nda onay bekliyor. Siyasilere bunları sorun. Buraya gelen milletvekilleri Edirne Anıtlar Kurulu’na bunun nedenini sorsun. Rahmi Özcan Bulvarı projesi onaylandıktan sonra 3 ay içerisinde en iyi şekilde kaldırımlarını da granit yaparak prestij caddesi olarak teslim etmezsem bu görevden istifa ederim. Burada siyasette oy devşirmeye gelenlere bunları sorun. Bu akşam vermiş olduğumuz iftar yemeğimize katılımlarınızdan dolayı hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim“ diyerek sözlerini tamamladı.

 

 


Okunma Sayısı : 659
Yapılan Yorumlar
 • EREĞLİ'NİN ARAÇ FİLOSU GENİŞLİYOR
  Marmaraereğlisi Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü araç filosuna yeni bir figüre tanzim makinesi daha eklendi.
 • GENÇ HEYKELTRAŞLAR
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenecek olan Bisanthe Taş Heykel Sempozyumu, yeni bir etkinlikle genişlemeyi sürdürüyor.
 • İşkur’dan istihdam garantili kurs
  İŞKUR düzenleyeceği kurs ile hem meslek sahibi hem de iş sahibi yapmayı amaçlıyor. Başvurular 28 Mayısta başlayıp 1 Haziran’da son bulacak.
 • 25 KİRAZ ÜRETİCİSİ 1.LİK İÇİN YARIŞIYOR
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi işbirliğinde düzenlenen 54. Tekirdağ Uluslararası Kiraz Festivali kapsamında düzenlenecek Kiraz Yarışması için kiraz bahçeleri jüri tarafından incelenmeye başlandı.
 • ÜÇ EKİP DAHA
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi bir yandan yol yapım çalışmalarına tüm hızıyla devam ederken bir yandan da bozulan yollar için kurduğu tamirat ekipleriyle bakım ve onarım çalışmalarını arttırdı.
 • ÇERKEZKÖY’DE BÜYÜK BİR SORUN HALLEDİLDİ
  TESKİ Genel Müdürlüğünün yaptığı proje sayesinde Çerkezköy ilçesinin atıksuyu atıksu arıtma tesisine iletiliyor.
 • MALKARA ÇİÇEK AÇTI
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı'nın, Kırsal Turizmi Geliştirme Projesi kapsamında yürüttüğü Köylerimizi Güzelleştiriyoruz çalışması adı altında, 24 Mayıs 2018 Perşembe günü saat 10.00’da Elmalı Mahallesinde “Çiçek Dikim Etkinliği” gerçekleştirildi.
 • BÖLGE 2.Sİ OLDULAR
  Süleymanpaşa Belediye Gençlik ve Spor Kulübü Atletizm takımı Kırklareli’nde düzenlenen Bölge Şampiyonası’ndan madalya ile döndü.
 • ŞEHİT ve GAZİ AİLELERİNE İFTAR
  Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan, şehit aileleri, gazi ve gazi yakınları ile iftar yemeğinde bir araya geldi.
 • TASARRUFU RESİMLERLE ANLATTILAR
  TREDAŞ’ın “Aydınlık Bir Şehir, Işıldayan Bir Nesil” temalı Resim Yarışması’nın sonuçları açıklandı. Birinciliği Edirne’den Hamit Öztürk Kazandı. Dereceye giren çocuklar, çizdikleri resimlerle enerji tasarrufu yapmanın en güzel örneklerini sundu.
 • KAVAKDERE’YE İKİNCİ TEMEL
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Çerkezköy Kavakdere Islahı 1. Etap bitişi ve 2. Etap temelinin atılması münasebetiyle bir tören düzenledi.
 • ÖZTRAK’TAN ACİL ÖNLEM ÇAĞRISI
  Türk Lirası dolar karşısında bir gecede 10 kuruş değer kaybetti. TL’nin serbest düşüşe geçtiğini ve Türkiye ekonomisinde ani duruş riskinin giderek belirginleştiğini ifade eden CHP’li Öztrak, ekonomide alınması gereken acil tedbirleri şöyle sıraladı:
 • HEDİYE YAĞMURU
  19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nda Tekira AVM’de birbirinden özel hediyeler sahiplerini buldu.
 • Festival çadırlarını yerli esnaf belirleyecek
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, 54. Tekirdağ Uluslararası Kiraz Festivali kapsamında kurulacak çadırların yerli esnafımız tarafından belirleneceğinin müjdesini verirken Tekirdağ Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Sami Kayın ile protokol imzaladı.
 • BESTE YARIŞMASI
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi, ülkemizin kültür ve sanat yaşamına katkıda bulunmak amacıyla, dünyaca ünlü Devlet Sanatçımız piyanist Gülsin Onay adına, solo piyano parçalarını içeren bir beste yarışması düzenleyecek.
 • ASFALT SEFERBERLİĞİ
  Marmaraereğlisi Belediyesi asfalt sezonunun açılması ile birlikte vakit kaybetmeden başlattığı sıcak asfalt harekâtını tüm hızıyla sürdürüyor.
 • ARAÇ FİLOSU GENİŞLİYOR
  Marmaraereğlisi Belediyesi, ilçede yol yapım ve onarımını daha hızlı yapabilmek amacıyla Fen İşleri Müdürlüğü araç filosuna bir adet kombine sathi kaplama aracı daha ekledi.
 • TESKİ’DEN ÇORLU VE ERGENE İLÇELERİNE BÜYÜK ALTYAPI YATIRIMI
  Çorlu ve Ergene ilçelerimiz için oldukça önemli bir yatırım olan
 • Onlar bizim çocuklarımız fark etseniz de fark etmeseniz de!
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi, Toprak Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi ile Trakya Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi işbirliğinde
 • Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Ihlamurlara Can Veriyor
  Kırsal kalkınma ve tarımsal üretime en fazla destek veren yerel yönetim kurumu olan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi,
Tekirdağ'da yerel seçimlerde hangi partiye oy verirsiniz?
    Ak Parti
    CHP
    MHP
    İYİ Parti
    Aday ödemli
    Bilemiyorum
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 1341
Dün : 3980
Toplam : 6776194

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri