marmaraereğlisi, avrupa, ibrahim uyan

tekirdağ haberleri

AVRUPA ŞARTLARINDA ÇALIŞMA

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


AVRUPA ŞARTLARINDA ÇALIŞMA

 

 

Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan, Marmaraereğlisi Düğün Salonu’nda gerçekleştirilen iftar yemeğinde yaptığı konuşmada Avrupa şartlarında bir ilçe oluşturabilmek için altyapıdan, üstyapıya, eğitimden, engelli bireylerin ihtiyaçlarının karşılanabilmesine kadar ilçede yapılan ve planlanan tüm yatırımları anlattı.

 

Başkan Uyan, ilçede yapılması planlanan kömürlü termik santraller konusunda Danıştay’ın ret kararı verdiğini de dile getirerek Nato Limanı’nı da içine kapsayan alanda kimyasal depolama tesisleri yapılması konusunun gündemde olduğunu belirterek halk sağlığının her zaman koruyucusu olduklarını söyledi.

 

4000 KİŞİ İFTARDA BULUŞTU

Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan’ın geleneksel hale getirdiği iftar yemekleri, Marmaraereğlisi ilçe merkezinde yaklaşık 4000 vatandaşın katılımıyla gerçekleştirilen ifatr yemeğiyle devam etti.

Marmaraereğlisi Belediyesi Düğün Salonu bahçesinde gerçekleştirilen iftarda Başkan İbrahim Uyan, vatandaşlarla sohbet edip sorunlarını dinledi.

Dua edilmesi ve oruç açılmasının ardından Başkan Uyan, vatandaşlara hitap etti.

 

“AVRUPA ŞARTLARINDA BİR İLÇE İÇİN ÇALIŞIYORUZ”

İlçedeki altyapı yatırımlarının tamamlanmak üzere olduğunu, yol yapım-onarım, sıcak asfalt ve sathi kaplama çalışmalarının hızla devam ettiğini dile getiren Başkan Uyan; “Bizler belediye başkanları olarak sizlerin teveccühleri ile bu makamlara geldik. Beni bu mevkie layık gördüğünüz için hepinize çok teşekkür ediyorum. Ben de ekibimle birlikte sizlere layık olmaya çalışıyorum. Geçen yıldan bugüne ilçemizde nelerin değiştiğini sizlere anlatmak istiyorum. Yazlıkçı arkadaşlarımızı da burada görüyorum. Tekirdağ’ın en küçük ilçesiyiz. 25 bin nüfusa sahibiz. Ama yaz nüfusumuz 300 bin. Genel bütçeden devletten belediyelere nüfusa pay veriliyor. Bize gelen pay 25 bin nüfusa göre. Biz 300 bin nüfusa en az 6 ay hizmet ediyoruz. Daha önceden sizlere verdiğimiz sözler vardı. Doğalgazı getirdik. Kanalizasyon hattını yapıyoruz. Büyük oranda tamamlandı. Altyapısı biten bölgelerimizde asfalt çalışmalarına başladık. Yeniçiftlik’te kanalizasyon devam ediyor. Tüm yazlık bölgelerde kanalizasyonu bitireceğiz. Doğalgaz hattı geçtiği için yollarımızda bazı bölgelerde bozukluklar var. 6 ekibimizle altyapısı biten yerlerde asfalt serimini yapıyoruz. Yol tamiratı, sıcak asfalt serimi ve sathi kaplamaya da başladık. İnşallah bu yaz sonuna kadar yaklaşık 200 km sathi kaplama yapacağız. Sadece biraz sabır istiyorum. Avrupa şartlarında bir ilçe oluşturabilmek için her zaman mücadele ettik. Yeniçiftlik’e şuana kadar 150 milyonluk altyapı malzemesi döktük“ diye konuştu.

 

EĞİTİMDEN, ENGELSİZ YAŞAM MERKEZİNE KADAR BİRÇOK ALANDA YATIRIM YAPILIYOR

İlçedeki yatırımlardan bahseden Başkan Uyan; “İlçemizde eğitime de desteğimiz sürüyor. Seymen yolu üzerinde Meslek Yüksek Okulu binası tamamlandı. Yine Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi yaptırmış olduğumuz okul tamamlandı. Onun yanında belediyemizden arsasını tahsisi ettiğimiz yeni bir lise. Belediyemizden vermiş olduğumuz arsaya Kaptan Çebi’nin yaptığı lise. Şimdi Yeniçiftlik Mahallemizde liseye ihtiyaç var. İnşallah Yençiftlik’e bir lise kazandıracağız. Pazartesi ve Salı günü Çeşmeli ve Türkmenli Mahallelerimizde kültür merkezlerinin temellerini atacağız. Çok amaçlı olarak tasarlanan merkezler olacak. Hizmetlerimiz devam ediyor. Ayrıca ilçemizde yapılacak olan Engelsiz Yaşam Merkezi için belediyemizin tahsis ettiği arsada yapılacak projeyi Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı onayladı. İnşallah onun da temellerini atacağız. Engelsiz Yaşam Merkezi ayrıca Yaşlılar Rehabilitasyon Merkezi olacak ayını zamanda. Yaşlılarımız ve engelli vatandaşlarımızın tüm ihtiyaçları bu merkezimizde karşılanacak“ ifadelerini kullandı.

 

KÖMÜRLÜ TERMİK SANTRALE KARŞI VERİLEN MÜCADELE BAŞARIYA ULAŞTI

İlçede yapılması planlanan kömürlü termik santrale karşı verilen mücadelenin başarıya ulaştığını açıklayan Başkan Uyan; “Ankara’dan burayı hedef belirlemişler. Kömürlü termik santral dediler başaramadılar. Şimdi de Nato Limanı’nın olduğu bölgede özelleştirmeye verilmiş. 900 dönüm denizin içerisi doldurulacak. Bakanlık planları resen onaylamış. Bize de görüş yazısı göndermiş. Bir baktık ki kimyasal depolama tesisleri planlanıyor. Yahu burası nüfusu 300 bini bulan bir yazlık yer. Gidin bunları dağın başına kurun. Marmaraereğlisi’nde ne işiniz var. Sizlerden ricam buraya oy istemeye gelenlere bunları sorun. Biz mücadelemizi en iyi şekilde veriyoruz.  Kömürlü termik santrale karşı 25. 500 imzayla itiraz etmiştik. 2 gün önce Danıştay burada kömürlü termik santral yapılmasını tamamen ortadan kaldırdı. Sizlerin desteğiyle bu sonuçları aldık” ifadelerini kaydetti.

 

“PRESTİJ CADDESİ PROJESİ 2 YILDIR ONAY BEKLİYOR”

Marmaraereğlisi ilçe merkezine giriş yolu olan Rahmi Özcan Bulvarı projesinin yaklaşık 2 yıldır Edirne Anıtlar Kurulu’ndan onay beklediğini dile getiren Başkan Uyan; “Sizlere hizmet etmeyi ben ibadet kadar kutsal saydım. Tek amacımız sizlerin refah içerisinde yaşayabilmesi için ilçemize hizmetlerin en iyisini getirmek.  Bizim Rahmi Özcan Bulvarı projemiz hazır. 5. 500 milyon TL’lik parası da bankada hazır. Orası sit alanı olduğu için proje yaptırdık. Orada bir bazilika var. Bazilika Rahmi Özcan Bulvarı’nın altından geçtiği için oraya bir köprü isteniyordu. Köprülü bir proje hazırladık. Edirne Anıtlar Kurulu’na yaklaşık 2 yıl önce projeyi gönderdik. Proje yaklaşık 2 yıldır Edirne Anıtlar Kurulu’nda onay bekliyor. Siyasilere bunları sorun. Buraya gelen milletvekilleri Edirne Anıtlar Kurulu’na bunun nedenini sorsun. Rahmi Özcan Bulvarı projesi onaylandıktan sonra 3 ay içerisinde en iyi şekilde kaldırımlarını da granit yaparak prestij caddesi olarak teslim etmezsem bu görevden istifa ederim. Burada siyasette oy devşirmeye gelenlere bunları sorun. Bu akşam vermiş olduğumuz iftar yemeğimize katılımlarınızdan dolayı hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim“ diyerek sözlerini tamamladı.

 

 


Okunma Sayısı : 805
Yapılan Yorumlar
 • BARİYERLER KAZA NEDENİ
  10 Aralık 2018---Tekirdağ Motosiklet Derneği üyeleri, kazalarda çok sayıda ölümlere neden olduğunu öne sürdükleri çelik bariyerlerin değiştirilmesini istedi.
 • FARKINDALIK EĞİTİMİ VERİLDİ
  10 Aralık 2018---Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, Marmaraereğlisi Belediyesi personele, engelli ve yaşlı vatandaşlara davranış biçimleri ile ilgili "Farkındalık Eğitimi" ve "Erişilebilirlik ve Ulaşılabilirlik TSE Standartları" konulu eğitim verdi.
 • TEKİRA DRONE BÜYÜK BEĞENİ TOPLADI
  7 Aralık 2018---Tekira AVM, açıldığı günden bu yana ziyaretçilerine ilkleri yaşatmaya ve farklı deneyimler kazandırmaya devam ediyor. Geçtiğimiz hafta sonu Tekira’da yapılan ‘’Drone Festivali’’ ile, son yıllarda hızla yaygınlaşan bir spor haline gelen drone yarışları Tekirdağlıların beğenisine sunuldu.
 • EV VE SÜS HAYVANLARI SEMİNERİ GERÇEKLEŞTİ
  7 Aralık 2018---Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı Veteriner İşleri Şube Müdürlüğü tarafından düzenlenen “5. Ev ve Süs Hayvanları Satış Yeri Eğitim Semineri” Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı toplantı salonunda yoğun bir katılımla gerçekleşti.
 • ALBAYRAK’TAN PERSONELE TEBRİK
  3 Aralık 2018---- Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, geçtiğimiz günlerde Edirne’de yaşanan sel felaketinde kurtarma ve tahliye çalışmalarında görev alan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı ve Tekirdağ Su ve Kanalizasyon İdaresi ekiplerine teşekkür etti.
 • ÇÖP KUTULARI YENİLENDİ
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri şehrin dört bir yanında montajı yapılan çöp kutularının yıpranma meydana gelenlerini toplarken yerlerine yenilerini yerleştirdi.
 • Malkara'da Gıda Denetimleri
  Tekirdağ Malkara İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından ilçe merkezindeki marketlerde gıda denetimleri aralıksız devam ediyor.
 • HAYDİ, SEN DE BİR UMUT OL!
  Yaptığı sosyal sorumluluk projeleri ile gönülleri fetheden Anadolu Halk ve Barış Platformu (AHBAP), belirli aralıklarla yaptığı kan ve kök hücre bağışı kampanyalarını bir araya toplayarak tüm vatandaşları hafta sonu düzenleyeceği bağış kampanyasına davet etti.
 • GÖNÜLLÜ ÖĞRENCİLERE DESTEK
  Marmaraereğlisi Belediyesi ihtiyaç sahibi öğrenciler için yardım kampanyası başlatan gönüllü öğrencilere destek verdi.
 • ÇOCUK HAKLARI ANLATILDI
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi ile Ahbap Tekirdağ işbirliğinde Dünya Çocuk Hakları Günü dolayısıyla Süleymanpaşa Çocuk Kulübü’nde etkinlik gerçekleştirdi.
 • ATLARIN PARKTA İŞİ NE?
  Tekirdağ’ın Süleymanpaşa ilçesinde başıboş atlar aç kalınca Yüzüncüyıl Mahallesi’nde bulunan çocuk parklarında otlamaya başladı. Vatandaşla bu görüntü büyükşehir olmuş bir şehre yakışıyor mu demeden edemedi.
 • TEKİRDAĞ'IN KURTULUŞU KUTLU OLSUN
  Tekirdağ’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 96. yılı Tekirdağ Valiliği önünde düzenlenen çelenk töreni ile kutlandı.
 • NE KADAR KIRMIZI ET ÜRETİLİYOR?
  Toplam kırmızı et üretimi III. çeyrekte 339 379 ton olarak tahmin edildi. Ülkede toplam kırmızı et üretiminde fazlalık görüldü.
 • EMEKLİ ALBAY ADAY ADAYI
  Tekirdağlı emekli albay, inşaat mühendisi Sebahattin Ümet, AK Parti’den Süleymanpaşa’ya aday adayı oldu.
 • MASKENLE DE GÜZELSİN
  2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası’nda farkındalık yaratmak amacıyla bir araya gelen Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem Dairesi Başkanı R. Alpaslan Kurtoğlu ve daire personelleri maske takarak, lösemi ile mücadele eden çocuklara destek oldular.
 • ÇOCUK DİLİNDE ATATÜRK
  Malkara Belediyesi’nin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında düzenlediği “Çocuk Dilinde Atatürk” konulu 5 – 10 yaş video yarışması sonuçları belli oldu.
 • GELİŞİM TARAMASI YAPILDI
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Ruh Sağlığı Merkezi, Çocuk Akademisi öğrencilerini gelişim taramasından geçirdi.
 • BASKÜL KONTROLLERİNE DEVAM
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Zabıta Ekipleri semt pazarlarında terazi ve basküllerin iki yılda bir yapılan soğuk damga kontrollerine devam ediyor.
 • ÜSTYAPI ÇALIŞMALARINA DEVAM
  Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Süleymanpaşa ilçesine bağlı Hürriyet ve Gündoğdu mahallelerinde Merkez Caddesi, Soğancılar Caddesi ve 57.Alay Caddesindeki kireç stabilizasyonu ile altyapı ve üstyapı çalışmalarını inceledi.
 • MARMARAEREĞLİSİ HER ZAMAN HAZIR
  Marmaraereğlisi Belediyesi tarafından Cumhuriyet’in kuruluşunun 95. yılına özel fener alayı ve Cumhuriyet konserleri düzenlenecek. Cumhuriyet Bayramı’na özel düzenlenecek etkinliklerin programı belli oldu.
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 2603
Dün : 5754
Toplam : 7427899

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri