atatürk, sevgi, millet

tekirdağ haberleri

Size inat çok seviyoruz Atamızı

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


Size inat çok seviyoruz Atamızı


Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk dendi mi tüm dünya ülkeleri şöyle bir duruyor. Atatürk’ün önemi, var oluş, başarıları, örnek alınacak davranışları, aklı, zekası, ön görüleri ve aydınlık fikirleri sadece bizim için kıymetli değil. Sadece bize ışık tutmuyor dediğim gibi dünya ülkeleri de tek lidere saygıyla bakıyor. Öyle ki bugün pek çok ülkede heykelleri bulunuyor. Böyle bir onur kaç insan evladına nasip olur bilinmez. ABD, Meksika, Şili, Küba, Japonya, Hindistan, Macaristan gibi çoğu ülke onun heykeli ve söylediği sözlerden kendilerine uygun gördüklerini sokaklarına koymuş durumdalar. Bu manzara bizler için de gurur duyulacak türden değil mi? kaç millet var ki Atatürk’ün kendilerine gönderilmiş liderleri olmasını isteyen. Fakat o aziz Türk Milleti’nin makus tarihini değiştirmek için gönderilen bir kahraman olur.

 

Gel gelelim insanın elindekinin kıymetini zor anlaması gibi bir durum yaşanıyor bu topraklarda. Açıp tarih okumayanlar, okuduğunu anlayacak kapasitede olmayanlar çıkıp “Atatürk ne yaptı ki?” gibi zavallı cümleler kurabiliyor. “Atatürk çok şey yaptı da sen ne yaptın asıl ey garip?” demek geliyor içimden.

 

Rusların meşhur bir sözü var, “Git bir de Atatürk gibi düşün gel.” Evet, Rus halkı bir konu hakkında bir çözümü olmadığını düşündüğü konular için bu cümleyi söylüyor. Yani diyor ki illa vardır bir çözümü. Pes etme ve git bir de Atatürk gibi düşün diyor. Biz ne yapıyoruz bize söylemiş olduğu onca kıymetli sözü doğru dürüst anlamak yerine ya başını anlıyor ya sonunu sonuç olarak yarım yamalak anlıyoruz. Israrla unutturulmaya çalışılıyor. Sokaklarımız da pek çok Atatürk heykeli var fakat kaç kere dönüp saygıyla, şükranla baktınız bu heykellere soruyorum size. Önünden geçerken her şey için teşekkürler Atam ruhun şad olsun dediniz mi? hak etmiyor mu sonuna kadar hak ediyor.

 

Ne acı ki büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’e yapılan çok yönlü saldırılar artarak devam ediyor.

Bu ülkenin Diyanet İşleri Başkanı kalkıp “Keşke Yunanlılar galip gelseydi”, “10 Kasım’da saat 09:05’de kenefe gidin”  gibi aciz cümleler sarf eden bir aklı kaçığı ziyaret edebiliyor. Hem de Ata’nın ölüm yıldönümünden bir gün önce sanki planlı işler gibi.

 

Hemen akabinde Atatürk sevgisiyle anılan Trakya Bölgesi’nin illerinde Ata’ya saygısızlık yapıldı.

Geçtiğimiz günlerde önce Edirne’de üniversite öğrencisi bir kız Atatürk’e hakaretler ederek bağırdı.  “Atatürk’ün Hatırasına Alenen Hakaret” suçlamasıyla gözaltına alındı sonra da serbest bırakıldı. Peki, bu kişi ifadesinde ne dedi biliyor musunuz?

 

“Pişman olmadığını, Atatürk’ü bu şekilde anmanın dinine aykırı olduğunu” söyleyerek bilerek isteyerek yaptığını belirtti. Ancak salındı oysa yasalarımızda Atatürk’ün hatırasına saygı diye bir madde var. Bu madde ihlal ediliyor fakat salınıyor…

 

Örnekler bitiyor mu bitmiyor.

 Bu kez Tekirdağ’ın Çorlu ilçesinden Atatürk heykeline “baltalı saldırı” haberi gündeme geldi. Kara çarşaflı bir kadın ilçedeki Atatürk heykeline elindeki baltayla vurdu. Bu kadına ne oldu dersiniz? Tabii önce gözaltına alındı sonrada “Psikolojik sorunları olduğunun anlaşıldığı” gerekçesiyle serbest bırakıldı. Böylesi saldırılar ülkenin hiçbir yerine yakışmazken Edirne ve Tekirdağ’a hiç yakışmadığını söylemeden edemeyeceğim.

 

Görünen o ki çok ciddi bir şekilde Atatürk düşmanlığı, saldırganlığı ortaya çıkartılıyor. Bazı kesimlerin bu hareketleri bilerek planladığı ise ortada. E yasalar, kanunlar da Atatürk’e hakaret eden ya da heykellerine saldıranlara etkili cezalar uygulamazlar ise bu saygısız, kendi Atasına nankörlük edenleri cesaretlendirmiş oluyor. Bir an evvel bu konuyla ilgili caydırıcı düzenlemeler gelmeli.

 

Peki, diğer taraftan bu ülkede Atatürk’ü seven, sayan, yaptıklarına hayran olan, gelmiş geçmiş tek önder, lider, başkomutan gören bir kitle yok mu? Hem de kocaman bir kitle var. 3-5 tane kendini bilmeze inat Anıtkabir milyonlarca Atatürk sevdalısı tarafından ziyaret ediliyor. Zaten bu manzara o zavallıları zıvanadan çıkartmaya yetiyor. Gelmiş geçmiş en büyük kahramana bir de bu yazı aracılığıyla selam olsun…


Okunma Sayısı : 88
Yapılan Yorumlar
 • NKܒDE KONSER RÜZGARI
  13 Aralık 2018--Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Türk Müziği Devlet Konservatuvarı tarafından ‘Türk Müziği Saz Eserleri Konseri’ düzenlendi.
 • YARALI AT TEDAVİ EDİLDİ
  13 Aralık 2018--Ergene Belediyesi sınırları içinde ayağından yaralı halde bulunan ata Ergene Belediyesi sahip çıktı, yaralı ata Ergene Belediyesi sorumlu veterineri ilk müdahalede bulunarak at tedavi edildi.
 • BURÇİN BÜKE MEST ETTİ
  11 Aralık 2018--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi tarafından düzenlenen Bisanthe 4. Gülsin Onay Piyano Günleri tüm hızıyla devam ediyor. Etkinliğin üçüncü konuğu Burçin Büke oldu. Büke’nin performansı büyük ilgi gördü.
 • TEKİRDAĞ BİRİNCİ OLDU
  11 Aralık 2018---Toprak özellikleri bakımında ülkede önemli bir yeri olan Trakya Bölgesi’nin ili olan Tekirdağ toprağını en çok işleyen iller arasında birinciliği kaptı.
 • BARİYERLER KAZA NEDENİ
  10 Aralık 2018---Tekirdağ Motosiklet Derneği üyeleri, kazalarda çok sayıda ölümlere neden olduğunu öne sürdükleri çelik bariyerlerin değiştirilmesini istedi.
 • FARKINDALIK EĞİTİMİ VERİLDİ
  10 Aralık 2018---Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, Marmaraereğlisi Belediyesi personele, engelli ve yaşlı vatandaşlara davranış biçimleri ile ilgili "Farkındalık Eğitimi" ve "Erişilebilirlik ve Ulaşılabilirlik TSE Standartları" konulu eğitim verdi.
 • TEKİRA DRONE BÜYÜK BEĞENİ TOPLADI
  7 Aralık 2018---Tekira AVM, açıldığı günden bu yana ziyaretçilerine ilkleri yaşatmaya ve farklı deneyimler kazandırmaya devam ediyor. Geçtiğimiz hafta sonu Tekira’da yapılan ‘’Drone Festivali’’ ile, son yıllarda hızla yaygınlaşan bir spor haline gelen drone yarışları Tekirdağlıların beğenisine sunuldu.
 • EV VE SÜS HAYVANLARI SEMİNERİ GERÇEKLEŞTİ
  7 Aralık 2018---Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı Veteriner İşleri Şube Müdürlüğü tarafından düzenlenen “5. Ev ve Süs Hayvanları Satış Yeri Eğitim Semineri” Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı toplantı salonunda yoğun bir katılımla gerçekleşti.
 • ALBAYRAK’TAN PERSONELE TEBRİK
  3 Aralık 2018---- Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, geçtiğimiz günlerde Edirne’de yaşanan sel felaketinde kurtarma ve tahliye çalışmalarında görev alan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı ve Tekirdağ Su ve Kanalizasyon İdaresi ekiplerine teşekkür etti.
 • ÇÖP KUTULARI YENİLENDİ
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri şehrin dört bir yanında montajı yapılan çöp kutularının yıpranma meydana gelenlerini toplarken yerlerine yenilerini yerleştirdi.
 • Malkara'da Gıda Denetimleri
  Tekirdağ Malkara İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından ilçe merkezindeki marketlerde gıda denetimleri aralıksız devam ediyor.
 • HAYDİ, SEN DE BİR UMUT OL!
  Yaptığı sosyal sorumluluk projeleri ile gönülleri fetheden Anadolu Halk ve Barış Platformu (AHBAP), belirli aralıklarla yaptığı kan ve kök hücre bağışı kampanyalarını bir araya toplayarak tüm vatandaşları hafta sonu düzenleyeceği bağış kampanyasına davet etti.
 • GÖNÜLLÜ ÖĞRENCİLERE DESTEK
  Marmaraereğlisi Belediyesi ihtiyaç sahibi öğrenciler için yardım kampanyası başlatan gönüllü öğrencilere destek verdi.
 • ÇOCUK HAKLARI ANLATILDI
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi ile Ahbap Tekirdağ işbirliğinde Dünya Çocuk Hakları Günü dolayısıyla Süleymanpaşa Çocuk Kulübü’nde etkinlik gerçekleştirdi.
 • ATLARIN PARKTA İŞİ NE?
  Tekirdağ’ın Süleymanpaşa ilçesinde başıboş atlar aç kalınca Yüzüncüyıl Mahallesi’nde bulunan çocuk parklarında otlamaya başladı. Vatandaşla bu görüntü büyükşehir olmuş bir şehre yakışıyor mu demeden edemedi.
 • TEKİRDAĞ'IN KURTULUŞU KUTLU OLSUN
  Tekirdağ’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 96. yılı Tekirdağ Valiliği önünde düzenlenen çelenk töreni ile kutlandı.
 • NE KADAR KIRMIZI ET ÜRETİLİYOR?
  Toplam kırmızı et üretimi III. çeyrekte 339 379 ton olarak tahmin edildi. Ülkede toplam kırmızı et üretiminde fazlalık görüldü.
 • EMEKLİ ALBAY ADAY ADAYI
  Tekirdağlı emekli albay, inşaat mühendisi Sebahattin Ümet, AK Parti’den Süleymanpaşa’ya aday adayı oldu.
 • MASKENLE DE GÜZELSİN
  2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası’nda farkındalık yaratmak amacıyla bir araya gelen Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem Dairesi Başkanı R. Alpaslan Kurtoğlu ve daire personelleri maske takarak, lösemi ile mücadele eden çocuklara destek oldular.
 • ÇOCUK DİLİNDE ATATÜRK
  Malkara Belediyesi’nin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında düzenlediği “Çocuk Dilinde Atatürk” konulu 5 – 10 yaş video yarışması sonuçları belli oldu.
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 5141
Dün : 9409
Toplam : 7467270

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri