atatürk, sevgi, millet

tekirdağ haberleri

Size inat çok seviyoruz Atamızı

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


Size inat çok seviyoruz Atamızı


Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk dendi mi tüm dünya ülkeleri şöyle bir duruyor. Atatürk’ün önemi, var oluş, başarıları, örnek alınacak davranışları, aklı, zekası, ön görüleri ve aydınlık fikirleri sadece bizim için kıymetli değil. Sadece bize ışık tutmuyor dediğim gibi dünya ülkeleri de tek lidere saygıyla bakıyor. Öyle ki bugün pek çok ülkede heykelleri bulunuyor. Böyle bir onur kaç insan evladına nasip olur bilinmez. ABD, Meksika, Şili, Küba, Japonya, Hindistan, Macaristan gibi çoğu ülke onun heykeli ve söylediği sözlerden kendilerine uygun gördüklerini sokaklarına koymuş durumdalar. Bu manzara bizler için de gurur duyulacak türden değil mi? kaç millet var ki Atatürk’ün kendilerine gönderilmiş liderleri olmasını isteyen. Fakat o aziz Türk Milleti’nin makus tarihini değiştirmek için gönderilen bir kahraman olur.

 

Gel gelelim insanın elindekinin kıymetini zor anlaması gibi bir durum yaşanıyor bu topraklarda. Açıp tarih okumayanlar, okuduğunu anlayacak kapasitede olmayanlar çıkıp “Atatürk ne yaptı ki?” gibi zavallı cümleler kurabiliyor. “Atatürk çok şey yaptı da sen ne yaptın asıl ey garip?” demek geliyor içimden.

 

Rusların meşhur bir sözü var, “Git bir de Atatürk gibi düşün gel.” Evet, Rus halkı bir konu hakkında bir çözümü olmadığını düşündüğü konular için bu cümleyi söylüyor. Yani diyor ki illa vardır bir çözümü. Pes etme ve git bir de Atatürk gibi düşün diyor. Biz ne yapıyoruz bize söylemiş olduğu onca kıymetli sözü doğru dürüst anlamak yerine ya başını anlıyor ya sonunu sonuç olarak yarım yamalak anlıyoruz. Israrla unutturulmaya çalışılıyor. Sokaklarımız da pek çok Atatürk heykeli var fakat kaç kere dönüp saygıyla, şükranla baktınız bu heykellere soruyorum size. Önünden geçerken her şey için teşekkürler Atam ruhun şad olsun dediniz mi? hak etmiyor mu sonuna kadar hak ediyor.

 

Ne acı ki büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’e yapılan çok yönlü saldırılar artarak devam ediyor.

Bu ülkenin Diyanet İşleri Başkanı kalkıp “Keşke Yunanlılar galip gelseydi”, “10 Kasım’da saat 09:05’de kenefe gidin”  gibi aciz cümleler sarf eden bir aklı kaçığı ziyaret edebiliyor. Hem de Ata’nın ölüm yıldönümünden bir gün önce sanki planlı işler gibi.

 

Hemen akabinde Atatürk sevgisiyle anılan Trakya Bölgesi’nin illerinde Ata’ya saygısızlık yapıldı.

Geçtiğimiz günlerde önce Edirne’de üniversite öğrencisi bir kız Atatürk’e hakaretler ederek bağırdı.  “Atatürk’ün Hatırasına Alenen Hakaret” suçlamasıyla gözaltına alındı sonra da serbest bırakıldı. Peki, bu kişi ifadesinde ne dedi biliyor musunuz?

 

“Pişman olmadığını, Atatürk’ü bu şekilde anmanın dinine aykırı olduğunu” söyleyerek bilerek isteyerek yaptığını belirtti. Ancak salındı oysa yasalarımızda Atatürk’ün hatırasına saygı diye bir madde var. Bu madde ihlal ediliyor fakat salınıyor…

 

Örnekler bitiyor mu bitmiyor.

 Bu kez Tekirdağ’ın Çorlu ilçesinden Atatürk heykeline “baltalı saldırı” haberi gündeme geldi. Kara çarşaflı bir kadın ilçedeki Atatürk heykeline elindeki baltayla vurdu. Bu kadına ne oldu dersiniz? Tabii önce gözaltına alındı sonrada “Psikolojik sorunları olduğunun anlaşıldığı” gerekçesiyle serbest bırakıldı. Böylesi saldırılar ülkenin hiçbir yerine yakışmazken Edirne ve Tekirdağ’a hiç yakışmadığını söylemeden edemeyeceğim.

 

Görünen o ki çok ciddi bir şekilde Atatürk düşmanlığı, saldırganlığı ortaya çıkartılıyor. Bazı kesimlerin bu hareketleri bilerek planladığı ise ortada. E yasalar, kanunlar da Atatürk’e hakaret eden ya da heykellerine saldıranlara etkili cezalar uygulamazlar ise bu saygısız, kendi Atasına nankörlük edenleri cesaretlendirmiş oluyor. Bir an evvel bu konuyla ilgili caydırıcı düzenlemeler gelmeli.

 

Peki, diğer taraftan bu ülkede Atatürk’ü seven, sayan, yaptıklarına hayran olan, gelmiş geçmiş tek önder, lider, başkomutan gören bir kitle yok mu? Hem de kocaman bir kitle var. 3-5 tane kendini bilmeze inat Anıtkabir milyonlarca Atatürk sevdalısı tarafından ziyaret ediliyor. Zaten bu manzara o zavallıları zıvanadan çıkartmaya yetiyor. Gelmiş geçmiş en büyük kahramana bir de bu yazı aracılığıyla selam olsun…


Okunma Sayısı : 288
Yapılan Yorumlar
 • BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI
  09 Nisan 2019--Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Etüt ve Projeler Dairesi Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen brifing toplantısına katıldı.
 • ALBAYRAK YİNE VATANDAŞLARLA
  2 Nisan 2019--Büyükşehir koltuğuna yeniden oturan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, seçim biter bitmez kaldığı yerden devam etmeye başladı.
 • YÜKSEL, ŞENTOP’U ZİYARET ETTİ
  27 Şubat 2019--Cumhur İttifakı’nın AK Partili Süleymanpaşa Belediye Başkan Adayı Cüneyt Yüksel, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı seçilen Tekirdağ Milletvekili Prof. Dr. Mustafa Şentop’u ziyaret ederek, meclis başkanlığı görevinin hayırlı olması temennisinde bulundu.
 • ATÖLYEDE YENİLENİYORLAR
  27 Şubat 2019--TESKİ Genel Müdürlüğü İkmal bakım ve onarım şube müdürlüğü personelleri, kurum bünyesindeki araçların bakım ve onarımını yaparak güvenli bir şekilde trafikte kullanılmasını sağlıyor.
 • TEKNOLOJİ ARTIK DERSLERDE
  27 Şubat 2019--Tekirdağ da apple smart teknolojisini eğitimde kullanan tek okul olma özelliğini Aden Koleji taşıyor.
 • TESKİ, TAHSİLAT BÜROSU AÇTI
  11 Şubat 2019--TESKİ Genel Müdürlüğü tarafından Süleymanpaşa ilçesi çarşı da eski bedesten olarak bilinen bölgede “TESKİ Su Faturası Ödeme Noktası” açıldı.
 • ÖĞRENCİLERİ YALNIZ BIRAKMADI
  06 Şubat 2019--Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel Beren Bebek Çocuk Akademisinde eğitime başlayan küçük öğrencileri ziyaret etti. Başkan Yüksel öğrenciler ile yakından ilgilenerek onlarla birlikte oyunlar oynadı.
 • SPORDA HAFTAYA DAMGA VURDU
  04 Şubat 2019--Marmaraereğlisi Belediyespor hafta sonu oynanan müsabakalarda aldığı başarılı sonuçlarla haftaya damga vuran takım oldu. Futbol ve basketbolda alınan sonuçlarla Marmaraereğlisi Belediyespor sporda farkını ortaya koydu.
 • KURUMLAR ARASI TOPLANTI
  16 Ocak 2019--Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na bağlı kurumlar Trakya Kalkınma Ajansı merkezinde bir araya geldi. Konular gündem gündem konuşulup çözüm odaklı istişare yapıldı.
 • BAŞKANLAR BULUŞTU
  16 Ocak 2019--Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat'ı makamında ziyaret etti.
 • MARMARAEREĞLİSİ CAN DOSTLARI UNUTMUYOR
  16 Ocak 2019--Marmaraereğlisi Belediyesi, 2018 yılında sokak hayvanlarının tedaviden, beslenmesine, aşılarının yapılmasından kısırlaştırmaya kadar her zaman yanlarında oldu.
 • ÇEVRE DOSTU YOL
  4 Ocak 2019--Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi yol yapım çalışmalarını kesintisiz bir şekilde sürdürüyor. Çevre dostu olarak bilinen beton yol hizmeti Kapaklı’da gerçekleştirildi.
 • VALİDEN ŞEHİT AİLESİNE ZİYARET
  4 Ocak 2019--Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, 1994’e Ağrı’da şehit olan Er Ahmet Oral’ın ailesini ziyaret etti. Aile bu kıymetli ziyaretten çok memnun olduklarını ifade etti.
 • SPORDA MARMARAEREĞLİSİ FARKI
  3 Ocak 2019--Tekirdağ U-17 Ligi A Grubu’nu oynadığı 14 maçta 13 galibiyet bir beraberlikle şampiyon olarak tamamlayan Marmaraereğlisi Belediyespor U-17 takımı kupa sevincini Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan ile paylaştı.
 • ÇOCUKLARIN YILBAŞI PARTİSİ
  3 Ocak 2019--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Kulübü, 2019’a Merhaba partisi düzenledi. 6 yaş altı çocuklara yönelik yeni yıl partisi renkli görüntülere sahne oldu.
 • ONLAR, MUTLU KENT’İN ÇOCUKLARI
  27 Aralık 2018--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Ruh Sağlığı Merkezi, Süleymanpaşa Çocuk Kulübü üyeleri için anne-çocuk etkinliği düzenledi.
 • HİZMETE DEVAM
  26 Aralık 2018--TESKİ Genel Müdürü Dr. İbrahim İÇÖZ ilçe denetimleri kapsamında mesai saatinden önce TESKİ Şarköy personeli ile bir araya geldi.
 • HAYRABOLU’DA STK’LARA ZİYARET
  26 Aralık 2018--Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, çalışmalarını sürdürdüğü Hayrabolu ilçesinde gerçekleştirdiği incelemelerin ardından Hayrabolu Belediye Başkanı Fehmi Altayoğlu ve içlerinde sivil toplum kuruluşları ile esnaf odalarının olduğu kurumlara ziyarette bulundu.
 • DERNEK VE STK’LARLA İŞBİRLİĞİNE DEVAM
  26 Aralık 2018--Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan, ilçedeki tüm dernek ve Sivil Toplum Kuruluşları ile işbirliği içerisinde vatandaşların sorunlarına çözüm odaklı yaklaşım içerisinde olduklarını söyledi.
 • KADINLAR DA ERKEKLER DE SÜPER LİGDE
  25 Aralık 2018--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Spor Kulübü, Türkiye Judo Federasyonu tarafından düzenlenen Spor Toto Süper Lig’e yükselme karşılaşmalarında aldığı başarılı sonuçlarla hem kadınlar hem erkeklerde Süper Lig’e yükselmeyi başardı.
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 7082
Dün : 10198
Toplam : 8433324

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri