atatürk, hakaret

tekirdağ haberleri

Atatürk sevdalıları neredesiniz?

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


Atatürk sevdalıları neredesiniz?

 

 

Tüm dünya hayranlık, saygı ve hayretle hayatını incelesin, sözlerini defalarca dönüp dönüp analiz etsin, “pes etme, git bir de Atatürk gibi düşün gel” diye özdeyişleri olsun, başında olduğu millet için şans, büyük bir nimet diyedursunlar biz bunun ne kıymetini bilelim, ne söylediği sözlerdeki derin manayı anlama gücüne nail olabilelim. Ha üstüne üstlük çıkıp hakaretler yağdıralım kendi şahsına, anacığına, babacığına, manevi kızına…

Evet, Türkiye’de gelinen nokta bu. Milletin başına gelmiş geçmiş en büyük şansına, ülke tarihinin en büyük kurtuluş ve var olma mücadelesinin komutanına, bizlere özgürlüğü, Cumhuriyet’i miras bırakan Mustafa Kemal Atatürk’e ağız dolusu hakaret etmek noktasındayız. Ancak biz O’na dil uzatan zavallılar bu küfürleri sıralarken birilerinin koltuğunun altına girmeye çalıştıklarını görebiliyoruz ve yine görüyoruz ki özgürce hakaret edebilmeyi bile aslında Atatürk’e borçlular.

Öyle bir noktaya bilerek isteyerek getirildik ki eskiden Atatürk’ü sevmesen bile üzerinde yürüdüğüm topraklarda hakkı var diyerek saygıdan susulurdu. Şimdi ise O’nu yok saymak, yaptıklarını küçümsemek, kin kusmak bir halt oldu. Geçtiğimiz günlerde de tarih adı altında Atatürk’e televizyon ekranlarında ciddi derecede ağır hakaretler yapıldı.

Albayrak Holding'in sahibi olduğu TVNet'te yayınlanan "Derin Tarih" adlı programın konuğu Süleyman Yeşilyurt'un "Afet İnan Çankaya'nın nikahsız first lady'sidir" ifadesi ve Yeni Şafak yazarı Mustafa Armağan'ın "Mustafa Kemal ile Afet İnan birlikte yatıp kalkıyorlardı" iddiası ile başlayan hakaretlerin devamı geldi. Nur cemaatinin "Okuyucular" kolunda hoca olduğu belirtilen Hasan Akar'ın Atatürk ve Zübeyde Hanım için kullandığı küfüre varan ifadeler ise kan donduran cinstendi. Rıza Nur adındaki kişinin kitabı ‘hayat ve hatıram’da “Atatürk’ün annesinin genel evde çalıştığını, babasının Abdülhamit Bey değil de Abdüş adında biri olduğunu, Ata’nın eşcinsel olduğunu, kadın düşkünü olduğunu, 30 kadınla mum söndü yaptığını, erkeklerle de ağaç altlarında buluştuğunu, mekteplerde beğendiği kızı alıp götürdüğünü, para sever, ayyaş ve körkütük olduğunu” kaleme aldığını bazılarının da bu kitabı tarihi kitap diye çıkarıp anlattığına şahit oluyoruz.

 İnsan bu cümleleri ne okurken ne yazarken gözlerine inanamıyor, bu kadarı da çok ama çok fazla diyor, isyan ediyor. Bunun adı vefasızlık, nankörlük, cahillik, kendi tarihine, kendi kahramanına saygısızlık. Ne var ki burası Türkiye ve bu saatten sonra hele ki Evet’in de çıkması ile bu hakaretler muhtemelen artarak devam edecektir.

Peki, tüm bunlar olurken kim ne kadar tepki verdi? İçinde yaşadığımız şehir her zaman Atatürk’e sevgisi ve bağlılığı ile bilinen bir kent. Ancak ne var ki Ata’ya yapılan bu hakaretlerle ilgili Tekirdağ’da öyle çok da fazla yükselen sesler göremedik. Şahsen ben Tekirdağ’dan “yüksek seste” bir tepki çıkar diye bekledim. Ne yazık ki pek çok kamu kurum ve kuruluşlarından tutun da vatandaşlar da dahil bir çok kişi susup beklemeyi tercih etti. Bu sessizlik sayesinde ne yazık ki o ağzı olup konuşan kendini bilmezlere daha fazla cesaret verecek, konuşma sırası şimdi bizde,  tarih yazmış oradan anlatıyoruz deyip sahte kaynakların arkasına sığınıp neler söyleyecekler kim bilir?

 O yüzden demem o ki her ne kadar bu bir tarihi tartışma deyip televizyonlarda, orada burada Türk tarihine, Mustafa Kemal Atatürk’e isteseler de kara çalamayacak olsalar da bizler sessiz kalmayalım, kalmayalım ki meydan ne olduğu belirsiz bu cahil kafalara kalmasın!

Okunma Sayısı : 1034
Yapılan Yorumlar
 • KURUMLAR ARASI TOPLANTI
  16 Ocak 2019--Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na bağlı kurumlar Trakya Kalkınma Ajansı merkezinde bir araya geldi. Konular gündem gündem konuşulup çözüm odaklı istişare yapıldı.
 • BAŞKANLAR BULUŞTU
  16 Ocak 2019--Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat'ı makamında ziyaret etti.
 • MARMARAEREĞLİSİ CAN DOSTLARI UNUTMUYOR
  16 Ocak 2019--Marmaraereğlisi Belediyesi, 2018 yılında sokak hayvanlarının tedaviden, beslenmesine, aşılarının yapılmasından kısırlaştırmaya kadar her zaman yanlarında oldu.
 • ÇEVRE DOSTU YOL
  4 Ocak 2019--Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi yol yapım çalışmalarını kesintisiz bir şekilde sürdürüyor. Çevre dostu olarak bilinen beton yol hizmeti Kapaklı’da gerçekleştirildi.
 • VALİDEN ŞEHİT AİLESİNE ZİYARET
  4 Ocak 2019--Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, 1994’e Ağrı’da şehit olan Er Ahmet Oral’ın ailesini ziyaret etti. Aile bu kıymetli ziyaretten çok memnun olduklarını ifade etti.
 • SPORDA MARMARAEREĞLİSİ FARKI
  3 Ocak 2019--Tekirdağ U-17 Ligi A Grubu’nu oynadığı 14 maçta 13 galibiyet bir beraberlikle şampiyon olarak tamamlayan Marmaraereğlisi Belediyespor U-17 takımı kupa sevincini Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan ile paylaştı.
 • ÇOCUKLARIN YILBAŞI PARTİSİ
  3 Ocak 2019--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Kulübü, 2019’a Merhaba partisi düzenledi. 6 yaş altı çocuklara yönelik yeni yıl partisi renkli görüntülere sahne oldu.
 • ONLAR, MUTLU KENT’İN ÇOCUKLARI
  27 Aralık 2018--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Ruh Sağlığı Merkezi, Süleymanpaşa Çocuk Kulübü üyeleri için anne-çocuk etkinliği düzenledi.
 • HİZMETE DEVAM
  26 Aralık 2018--TESKİ Genel Müdürü Dr. İbrahim İÇÖZ ilçe denetimleri kapsamında mesai saatinden önce TESKİ Şarköy personeli ile bir araya geldi.
 • HAYRABOLU’DA STK’LARA ZİYARET
  26 Aralık 2018--Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, çalışmalarını sürdürdüğü Hayrabolu ilçesinde gerçekleştirdiği incelemelerin ardından Hayrabolu Belediye Başkanı Fehmi Altayoğlu ve içlerinde sivil toplum kuruluşları ile esnaf odalarının olduğu kurumlara ziyarette bulundu.
 • DERNEK VE STK’LARLA İŞBİRLİĞİNE DEVAM
  26 Aralık 2018--Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan, ilçedeki tüm dernek ve Sivil Toplum Kuruluşları ile işbirliği içerisinde vatandaşların sorunlarına çözüm odaklı yaklaşım içerisinde olduklarını söyledi.
 • KADINLAR DA ERKEKLER DE SÜPER LİGDE
  25 Aralık 2018--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Spor Kulübü, Türkiye Judo Federasyonu tarafından düzenlenen Spor Toto Süper Lig’e yükselme karşılaşmalarında aldığı başarılı sonuçlarla hem kadınlar hem erkeklerde Süper Lig’e yükselmeyi başardı.
 • BİN AĞAÇ DİKİLDİ
  25 Aralık 2018--Ergene Belediyesi ve Çevre Koruma Dergisi (ÇEVKOR) iş birliği ile “Sağlıklı Yaşam İle Sağlıklı Çevre” projesi kapsamında Esenler Mahallesine 1000 (bin) adet Karaçam ağacı dikildi.
 • BÜYÜKŞEHİR’DEN UYGULAMA DESTEĞİ
  19 Aralık 2018--Eğitim alanındaki yatırımları ile büyükşehir belediyeleri arasında öne çıkan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, temel vizyonları arasında yer alan üniversite vizyonu doğrultusunda çalışmalarını sürdürüyor.
 • MİNİKLER, ENERJİYİ TREDAŞ’TAN ÖĞRENDİ
  19 Aralık 2018--4 - 5 yaş grubu kreş öğrencileri, enerjinin, elektriğin ne olduğunu ve enerjiyi verimli kullanma bilgilerini, TREDAŞ Genel Müdürlüğü’nde düzenlenen program yardımıyla eğlenerek öğrendi.
 • 7/24 HİZMET
  19 Aralık 2018--Marmaraereğlisi Belediyesi ilçede etkili olan kar yağışı nedeniyle tuzlama ve kar temizleme çalışmalarını sürdürüyor.
 • DOÇEK, TAYFUR KÖYÜNDEYDİ
  19 Aralık 2018--Farklı yaş gruplarından oluşan yürüyüşçüler Erikli, Yayla, Danişment, Gökçetepe sahillerini bu kez de karşı yakadan seyretmenin keyfini çıkardılar.
 • KADINLARIN KALEMİNDEN KADIN
  17 Aralık 2018--Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen, kadınların gözüyle yaşanmış kadın hikayelerinin kaleme alındığı öykü yarışmasına Türkiye’nin dört bir yanından katılım devam ediyor.
 • NKܒDE KONSER RÜZGARI
  13 Aralık 2018--Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Türk Müziği Devlet Konservatuvarı tarafından ‘Türk Müziği Saz Eserleri Konseri’ düzenlendi.
 • YARALI AT TEDAVİ EDİLDİ
  13 Aralık 2018--Ergene Belediyesi sınırları içinde ayağından yaralı halde bulunan ata Ergene Belediyesi sahip çıktı, yaralı ata Ergene Belediyesi sorumlu veterineri ilk müdahalede bulunarak at tedavi edildi.
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 983
Dün : 5221
Toplam : 7672753

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri