atatürk, hakaret

tekirdağ haberleri

Atatürk sevdalıları neredesiniz?

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


Atatürk sevdalıları neredesiniz?

 

 

Tüm dünya hayranlık, saygı ve hayretle hayatını incelesin, sözlerini defalarca dönüp dönüp analiz etsin, “pes etme, git bir de Atatürk gibi düşün gel” diye özdeyişleri olsun, başında olduğu millet için şans, büyük bir nimet diyedursunlar biz bunun ne kıymetini bilelim, ne söylediği sözlerdeki derin manayı anlama gücüne nail olabilelim. Ha üstüne üstlük çıkıp hakaretler yağdıralım kendi şahsına, anacığına, babacığına, manevi kızına…

Evet, Türkiye’de gelinen nokta bu. Milletin başına gelmiş geçmiş en büyük şansına, ülke tarihinin en büyük kurtuluş ve var olma mücadelesinin komutanına, bizlere özgürlüğü, Cumhuriyet’i miras bırakan Mustafa Kemal Atatürk’e ağız dolusu hakaret etmek noktasındayız. Ancak biz O’na dil uzatan zavallılar bu küfürleri sıralarken birilerinin koltuğunun altına girmeye çalıştıklarını görebiliyoruz ve yine görüyoruz ki özgürce hakaret edebilmeyi bile aslında Atatürk’e borçlular.

Öyle bir noktaya bilerek isteyerek getirildik ki eskiden Atatürk’ü sevmesen bile üzerinde yürüdüğüm topraklarda hakkı var diyerek saygıdan susulurdu. Şimdi ise O’nu yok saymak, yaptıklarını küçümsemek, kin kusmak bir halt oldu. Geçtiğimiz günlerde de tarih adı altında Atatürk’e televizyon ekranlarında ciddi derecede ağır hakaretler yapıldı.

Albayrak Holding'in sahibi olduğu TVNet'te yayınlanan "Derin Tarih" adlı programın konuğu Süleyman Yeşilyurt'un "Afet İnan Çankaya'nın nikahsız first lady'sidir" ifadesi ve Yeni Şafak yazarı Mustafa Armağan'ın "Mustafa Kemal ile Afet İnan birlikte yatıp kalkıyorlardı" iddiası ile başlayan hakaretlerin devamı geldi. Nur cemaatinin "Okuyucular" kolunda hoca olduğu belirtilen Hasan Akar'ın Atatürk ve Zübeyde Hanım için kullandığı küfüre varan ifadeler ise kan donduran cinstendi. Rıza Nur adındaki kişinin kitabı ‘hayat ve hatıram’da “Atatürk’ün annesinin genel evde çalıştığını, babasının Abdülhamit Bey değil de Abdüş adında biri olduğunu, Ata’nın eşcinsel olduğunu, kadın düşkünü olduğunu, 30 kadınla mum söndü yaptığını, erkeklerle de ağaç altlarında buluştuğunu, mekteplerde beğendiği kızı alıp götürdüğünü, para sever, ayyaş ve körkütük olduğunu” kaleme aldığını bazılarının da bu kitabı tarihi kitap diye çıkarıp anlattığına şahit oluyoruz.

 İnsan bu cümleleri ne okurken ne yazarken gözlerine inanamıyor, bu kadarı da çok ama çok fazla diyor, isyan ediyor. Bunun adı vefasızlık, nankörlük, cahillik, kendi tarihine, kendi kahramanına saygısızlık. Ne var ki burası Türkiye ve bu saatten sonra hele ki Evet’in de çıkması ile bu hakaretler muhtemelen artarak devam edecektir.

Peki, tüm bunlar olurken kim ne kadar tepki verdi? İçinde yaşadığımız şehir her zaman Atatürk’e sevgisi ve bağlılığı ile bilinen bir kent. Ancak ne var ki Ata’ya yapılan bu hakaretlerle ilgili Tekirdağ’da öyle çok da fazla yükselen sesler göremedik. Şahsen ben Tekirdağ’dan “yüksek seste” bir tepki çıkar diye bekledim. Ne yazık ki pek çok kamu kurum ve kuruluşlarından tutun da vatandaşlar da dahil bir çok kişi susup beklemeyi tercih etti. Bu sessizlik sayesinde ne yazık ki o ağzı olup konuşan kendini bilmezlere daha fazla cesaret verecek, konuşma sırası şimdi bizde,  tarih yazmış oradan anlatıyoruz deyip sahte kaynakların arkasına sığınıp neler söyleyecekler kim bilir?

 O yüzden demem o ki her ne kadar bu bir tarihi tartışma deyip televizyonlarda, orada burada Türk tarihine, Mustafa Kemal Atatürk’e isteseler de kara çalamayacak olsalar da bizler sessiz kalmayalım, kalmayalım ki meydan ne olduğu belirsiz bu cahil kafalara kalmasın!

Okunma Sayısı : 798
Yapılan Yorumlar
 • EREĞLİ'NİN ARAÇ FİLOSU GENİŞLİYOR
  Marmaraereğlisi Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü araç filosuna yeni bir figüre tanzim makinesi daha eklendi.
 • GENÇ HEYKELTRAŞLAR
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenecek olan Bisanthe Taş Heykel Sempozyumu, yeni bir etkinlikle genişlemeyi sürdürüyor.
 • İşkur’dan istihdam garantili kurs
  İŞKUR düzenleyeceği kurs ile hem meslek sahibi hem de iş sahibi yapmayı amaçlıyor. Başvurular 28 Mayısta başlayıp 1 Haziran’da son bulacak.
 • 25 KİRAZ ÜRETİCİSİ 1.LİK İÇİN YARIŞIYOR
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi işbirliğinde düzenlenen 54. Tekirdağ Uluslararası Kiraz Festivali kapsamında düzenlenecek Kiraz Yarışması için kiraz bahçeleri jüri tarafından incelenmeye başlandı.
 • ÜÇ EKİP DAHA
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi bir yandan yol yapım çalışmalarına tüm hızıyla devam ederken bir yandan da bozulan yollar için kurduğu tamirat ekipleriyle bakım ve onarım çalışmalarını arttırdı.
 • ÇERKEZKÖY’DE BÜYÜK BİR SORUN HALLEDİLDİ
  TESKİ Genel Müdürlüğünün yaptığı proje sayesinde Çerkezköy ilçesinin atıksuyu atıksu arıtma tesisine iletiliyor.
 • MALKARA ÇİÇEK AÇTI
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı'nın, Kırsal Turizmi Geliştirme Projesi kapsamında yürüttüğü Köylerimizi Güzelleştiriyoruz çalışması adı altında, 24 Mayıs 2018 Perşembe günü saat 10.00’da Elmalı Mahallesinde “Çiçek Dikim Etkinliği” gerçekleştirildi.
 • BÖLGE 2.Sİ OLDULAR
  Süleymanpaşa Belediye Gençlik ve Spor Kulübü Atletizm takımı Kırklareli’nde düzenlenen Bölge Şampiyonası’ndan madalya ile döndü.
 • ŞEHİT ve GAZİ AİLELERİNE İFTAR
  Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan, şehit aileleri, gazi ve gazi yakınları ile iftar yemeğinde bir araya geldi.
 • TASARRUFU RESİMLERLE ANLATTILAR
  TREDAŞ’ın “Aydınlık Bir Şehir, Işıldayan Bir Nesil” temalı Resim Yarışması’nın sonuçları açıklandı. Birinciliği Edirne’den Hamit Öztürk Kazandı. Dereceye giren çocuklar, çizdikleri resimlerle enerji tasarrufu yapmanın en güzel örneklerini sundu.
 • KAVAKDERE’YE İKİNCİ TEMEL
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Çerkezköy Kavakdere Islahı 1. Etap bitişi ve 2. Etap temelinin atılması münasebetiyle bir tören düzenledi.
 • ÖZTRAK’TAN ACİL ÖNLEM ÇAĞRISI
  Türk Lirası dolar karşısında bir gecede 10 kuruş değer kaybetti. TL’nin serbest düşüşe geçtiğini ve Türkiye ekonomisinde ani duruş riskinin giderek belirginleştiğini ifade eden CHP’li Öztrak, ekonomide alınması gereken acil tedbirleri şöyle sıraladı:
 • HEDİYE YAĞMURU
  19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nda Tekira AVM’de birbirinden özel hediyeler sahiplerini buldu.
 • Festival çadırlarını yerli esnaf belirleyecek
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, 54. Tekirdağ Uluslararası Kiraz Festivali kapsamında kurulacak çadırların yerli esnafımız tarafından belirleneceğinin müjdesini verirken Tekirdağ Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Sami Kayın ile protokol imzaladı.
 • BESTE YARIŞMASI
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi, ülkemizin kültür ve sanat yaşamına katkıda bulunmak amacıyla, dünyaca ünlü Devlet Sanatçımız piyanist Gülsin Onay adına, solo piyano parçalarını içeren bir beste yarışması düzenleyecek.
 • ASFALT SEFERBERLİĞİ
  Marmaraereğlisi Belediyesi asfalt sezonunun açılması ile birlikte vakit kaybetmeden başlattığı sıcak asfalt harekâtını tüm hızıyla sürdürüyor.
 • ARAÇ FİLOSU GENİŞLİYOR
  Marmaraereğlisi Belediyesi, ilçede yol yapım ve onarımını daha hızlı yapabilmek amacıyla Fen İşleri Müdürlüğü araç filosuna bir adet kombine sathi kaplama aracı daha ekledi.
 • TESKİ’DEN ÇORLU VE ERGENE İLÇELERİNE BÜYÜK ALTYAPI YATIRIMI
  Çorlu ve Ergene ilçelerimiz için oldukça önemli bir yatırım olan
 • Onlar bizim çocuklarımız fark etseniz de fark etmeseniz de!
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi, Toprak Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi ile Trakya Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi işbirliğinde
 • Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Ihlamurlara Can Veriyor
  Kırsal kalkınma ve tarımsal üretime en fazla destek veren yerel yönetim kurumu olan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi,
Tekirdağ'da yerel seçimlerde hangi partiye oy verirsiniz?
    Ak Parti
    CHP
    MHP
    İYİ Parti
    Aday ödemli
    Bilemiyorum
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 2204
Dün : 3620
Toplam : 6762967

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri