atatürk, hakaret

tekirdağ haberleri

Atatürk sevdalıları neredesiniz?

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


Atatürk sevdalıları neredesiniz?

 

 

Tüm dünya hayranlık, saygı ve hayretle hayatını incelesin, sözlerini defalarca dönüp dönüp analiz etsin, “pes etme, git bir de Atatürk gibi düşün gel” diye özdeyişleri olsun, başında olduğu millet için şans, büyük bir nimet diyedursunlar biz bunun ne kıymetini bilelim, ne söylediği sözlerdeki derin manayı anlama gücüne nail olabilelim. Ha üstüne üstlük çıkıp hakaretler yağdıralım kendi şahsına, anacığına, babacığına, manevi kızına…

Evet, Türkiye’de gelinen nokta bu. Milletin başına gelmiş geçmiş en büyük şansına, ülke tarihinin en büyük kurtuluş ve var olma mücadelesinin komutanına, bizlere özgürlüğü, Cumhuriyet’i miras bırakan Mustafa Kemal Atatürk’e ağız dolusu hakaret etmek noktasındayız. Ancak biz O’na dil uzatan zavallılar bu küfürleri sıralarken birilerinin koltuğunun altına girmeye çalıştıklarını görebiliyoruz ve yine görüyoruz ki özgürce hakaret edebilmeyi bile aslında Atatürk’e borçlular.

Öyle bir noktaya bilerek isteyerek getirildik ki eskiden Atatürk’ü sevmesen bile üzerinde yürüdüğüm topraklarda hakkı var diyerek saygıdan susulurdu. Şimdi ise O’nu yok saymak, yaptıklarını küçümsemek, kin kusmak bir halt oldu. Geçtiğimiz günlerde de tarih adı altında Atatürk’e televizyon ekranlarında ciddi derecede ağır hakaretler yapıldı.

Albayrak Holding'in sahibi olduğu TVNet'te yayınlanan "Derin Tarih" adlı programın konuğu Süleyman Yeşilyurt'un "Afet İnan Çankaya'nın nikahsız first lady'sidir" ifadesi ve Yeni Şafak yazarı Mustafa Armağan'ın "Mustafa Kemal ile Afet İnan birlikte yatıp kalkıyorlardı" iddiası ile başlayan hakaretlerin devamı geldi. Nur cemaatinin "Okuyucular" kolunda hoca olduğu belirtilen Hasan Akar'ın Atatürk ve Zübeyde Hanım için kullandığı küfüre varan ifadeler ise kan donduran cinstendi. Rıza Nur adındaki kişinin kitabı ‘hayat ve hatıram’da “Atatürk’ün annesinin genel evde çalıştığını, babasının Abdülhamit Bey değil de Abdüş adında biri olduğunu, Ata’nın eşcinsel olduğunu, kadın düşkünü olduğunu, 30 kadınla mum söndü yaptığını, erkeklerle de ağaç altlarında buluştuğunu, mekteplerde beğendiği kızı alıp götürdüğünü, para sever, ayyaş ve körkütük olduğunu” kaleme aldığını bazılarının da bu kitabı tarihi kitap diye çıkarıp anlattığına şahit oluyoruz.

 İnsan bu cümleleri ne okurken ne yazarken gözlerine inanamıyor, bu kadarı da çok ama çok fazla diyor, isyan ediyor. Bunun adı vefasızlık, nankörlük, cahillik, kendi tarihine, kendi kahramanına saygısızlık. Ne var ki burası Türkiye ve bu saatten sonra hele ki Evet’in de çıkması ile bu hakaretler muhtemelen artarak devam edecektir.

Peki, tüm bunlar olurken kim ne kadar tepki verdi? İçinde yaşadığımız şehir her zaman Atatürk’e sevgisi ve bağlılığı ile bilinen bir kent. Ancak ne var ki Ata’ya yapılan bu hakaretlerle ilgili Tekirdağ’da öyle çok da fazla yükselen sesler göremedik. Şahsen ben Tekirdağ’dan “yüksek seste” bir tepki çıkar diye bekledim. Ne yazık ki pek çok kamu kurum ve kuruluşlarından tutun da vatandaşlar da dahil bir çok kişi susup beklemeyi tercih etti. Bu sessizlik sayesinde ne yazık ki o ağzı olup konuşan kendini bilmezlere daha fazla cesaret verecek, konuşma sırası şimdi bizde,  tarih yazmış oradan anlatıyoruz deyip sahte kaynakların arkasına sığınıp neler söyleyecekler kim bilir?

 O yüzden demem o ki her ne kadar bu bir tarihi tartışma deyip televizyonlarda, orada burada Türk tarihine, Mustafa Kemal Atatürk’e isteseler de kara çalamayacak olsalar da bizler sessiz kalmayalım, kalmayalım ki meydan ne olduğu belirsiz bu cahil kafalara kalmasın!

Okunma Sayısı : 1168
Yapılan Yorumlar
 • BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI
  09 Nisan 2019--Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Etüt ve Projeler Dairesi Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen brifing toplantısına katıldı.
 • ALBAYRAK YİNE VATANDAŞLARLA
  2 Nisan 2019--Büyükşehir koltuğuna yeniden oturan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, seçim biter bitmez kaldığı yerden devam etmeye başladı.
 • YÜKSEL, ŞENTOP’U ZİYARET ETTİ
  27 Şubat 2019--Cumhur İttifakı’nın AK Partili Süleymanpaşa Belediye Başkan Adayı Cüneyt Yüksel, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı seçilen Tekirdağ Milletvekili Prof. Dr. Mustafa Şentop’u ziyaret ederek, meclis başkanlığı görevinin hayırlı olması temennisinde bulundu.
 • ATÖLYEDE YENİLENİYORLAR
  27 Şubat 2019--TESKİ Genel Müdürlüğü İkmal bakım ve onarım şube müdürlüğü personelleri, kurum bünyesindeki araçların bakım ve onarımını yaparak güvenli bir şekilde trafikte kullanılmasını sağlıyor.
 • TEKNOLOJİ ARTIK DERSLERDE
  27 Şubat 2019--Tekirdağ da apple smart teknolojisini eğitimde kullanan tek okul olma özelliğini Aden Koleji taşıyor.
 • TESKİ, TAHSİLAT BÜROSU AÇTI
  11 Şubat 2019--TESKİ Genel Müdürlüğü tarafından Süleymanpaşa ilçesi çarşı da eski bedesten olarak bilinen bölgede “TESKİ Su Faturası Ödeme Noktası” açıldı.
 • ÖĞRENCİLERİ YALNIZ BIRAKMADI
  06 Şubat 2019--Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel Beren Bebek Çocuk Akademisinde eğitime başlayan küçük öğrencileri ziyaret etti. Başkan Yüksel öğrenciler ile yakından ilgilenerek onlarla birlikte oyunlar oynadı.
 • SPORDA HAFTAYA DAMGA VURDU
  04 Şubat 2019--Marmaraereğlisi Belediyespor hafta sonu oynanan müsabakalarda aldığı başarılı sonuçlarla haftaya damga vuran takım oldu. Futbol ve basketbolda alınan sonuçlarla Marmaraereğlisi Belediyespor sporda farkını ortaya koydu.
 • KURUMLAR ARASI TOPLANTI
  16 Ocak 2019--Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na bağlı kurumlar Trakya Kalkınma Ajansı merkezinde bir araya geldi. Konular gündem gündem konuşulup çözüm odaklı istişare yapıldı.
 • BAŞKANLAR BULUŞTU
  16 Ocak 2019--Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat'ı makamında ziyaret etti.
 • MARMARAEREĞLİSİ CAN DOSTLARI UNUTMUYOR
  16 Ocak 2019--Marmaraereğlisi Belediyesi, 2018 yılında sokak hayvanlarının tedaviden, beslenmesine, aşılarının yapılmasından kısırlaştırmaya kadar her zaman yanlarında oldu.
 • ÇEVRE DOSTU YOL
  4 Ocak 2019--Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi yol yapım çalışmalarını kesintisiz bir şekilde sürdürüyor. Çevre dostu olarak bilinen beton yol hizmeti Kapaklı’da gerçekleştirildi.
 • VALİDEN ŞEHİT AİLESİNE ZİYARET
  4 Ocak 2019--Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, 1994’e Ağrı’da şehit olan Er Ahmet Oral’ın ailesini ziyaret etti. Aile bu kıymetli ziyaretten çok memnun olduklarını ifade etti.
 • SPORDA MARMARAEREĞLİSİ FARKI
  3 Ocak 2019--Tekirdağ U-17 Ligi A Grubu’nu oynadığı 14 maçta 13 galibiyet bir beraberlikle şampiyon olarak tamamlayan Marmaraereğlisi Belediyespor U-17 takımı kupa sevincini Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan ile paylaştı.
 • ÇOCUKLARIN YILBAŞI PARTİSİ
  3 Ocak 2019--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Kulübü, 2019’a Merhaba partisi düzenledi. 6 yaş altı çocuklara yönelik yeni yıl partisi renkli görüntülere sahne oldu.
 • ONLAR, MUTLU KENT’İN ÇOCUKLARI
  27 Aralık 2018--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Ruh Sağlığı Merkezi, Süleymanpaşa Çocuk Kulübü üyeleri için anne-çocuk etkinliği düzenledi.
 • HİZMETE DEVAM
  26 Aralık 2018--TESKİ Genel Müdürü Dr. İbrahim İÇÖZ ilçe denetimleri kapsamında mesai saatinden önce TESKİ Şarköy personeli ile bir araya geldi.
 • HAYRABOLU’DA STK’LARA ZİYARET
  26 Aralık 2018--Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, çalışmalarını sürdürdüğü Hayrabolu ilçesinde gerçekleştirdiği incelemelerin ardından Hayrabolu Belediye Başkanı Fehmi Altayoğlu ve içlerinde sivil toplum kuruluşları ile esnaf odalarının olduğu kurumlara ziyarette bulundu.
 • DERNEK VE STK’LARLA İŞBİRLİĞİNE DEVAM
  26 Aralık 2018--Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan, ilçedeki tüm dernek ve Sivil Toplum Kuruluşları ile işbirliği içerisinde vatandaşların sorunlarına çözüm odaklı yaklaşım içerisinde olduklarını söyledi.
 • KADINLAR DA ERKEKLER DE SÜPER LİGDE
  25 Aralık 2018--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Spor Kulübü, Türkiye Judo Federasyonu tarafından düzenlenen Spor Toto Süper Lig’e yükselme karşılaşmalarında aldığı başarılı sonuçlarla hem kadınlar hem erkeklerde Süper Lig’e yükselmeyi başardı.
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 2741
Dün : 7231
Toplam : 8459865

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri