atatürk, hakaret

tekirdağ haberleri

Atatürk sevdalıları neredesiniz?

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


Atatürk sevdalıları neredesiniz?

 

 

Tüm dünya hayranlık, saygı ve hayretle hayatını incelesin, sözlerini defalarca dönüp dönüp analiz etsin, “pes etme, git bir de Atatürk gibi düşün gel” diye özdeyişleri olsun, başında olduğu millet için şans, büyük bir nimet diyedursunlar biz bunun ne kıymetini bilelim, ne söylediği sözlerdeki derin manayı anlama gücüne nail olabilelim. Ha üstüne üstlük çıkıp hakaretler yağdıralım kendi şahsına, anacığına, babacığına, manevi kızına…

Evet, Türkiye’de gelinen nokta bu. Milletin başına gelmiş geçmiş en büyük şansına, ülke tarihinin en büyük kurtuluş ve var olma mücadelesinin komutanına, bizlere özgürlüğü, Cumhuriyet’i miras bırakan Mustafa Kemal Atatürk’e ağız dolusu hakaret etmek noktasındayız. Ancak biz O’na dil uzatan zavallılar bu küfürleri sıralarken birilerinin koltuğunun altına girmeye çalıştıklarını görebiliyoruz ve yine görüyoruz ki özgürce hakaret edebilmeyi bile aslında Atatürk’e borçlular.

Öyle bir noktaya bilerek isteyerek getirildik ki eskiden Atatürk’ü sevmesen bile üzerinde yürüdüğüm topraklarda hakkı var diyerek saygıdan susulurdu. Şimdi ise O’nu yok saymak, yaptıklarını küçümsemek, kin kusmak bir halt oldu. Geçtiğimiz günlerde de tarih adı altında Atatürk’e televizyon ekranlarında ciddi derecede ağır hakaretler yapıldı.

Albayrak Holding'in sahibi olduğu TVNet'te yayınlanan "Derin Tarih" adlı programın konuğu Süleyman Yeşilyurt'un "Afet İnan Çankaya'nın nikahsız first lady'sidir" ifadesi ve Yeni Şafak yazarı Mustafa Armağan'ın "Mustafa Kemal ile Afet İnan birlikte yatıp kalkıyorlardı" iddiası ile başlayan hakaretlerin devamı geldi. Nur cemaatinin "Okuyucular" kolunda hoca olduğu belirtilen Hasan Akar'ın Atatürk ve Zübeyde Hanım için kullandığı küfüre varan ifadeler ise kan donduran cinstendi. Rıza Nur adındaki kişinin kitabı ‘hayat ve hatıram’da “Atatürk’ün annesinin genel evde çalıştığını, babasının Abdülhamit Bey değil de Abdüş adında biri olduğunu, Ata’nın eşcinsel olduğunu, kadın düşkünü olduğunu, 30 kadınla mum söndü yaptığını, erkeklerle de ağaç altlarında buluştuğunu, mekteplerde beğendiği kızı alıp götürdüğünü, para sever, ayyaş ve körkütük olduğunu” kaleme aldığını bazılarının da bu kitabı tarihi kitap diye çıkarıp anlattığına şahit oluyoruz.

 İnsan bu cümleleri ne okurken ne yazarken gözlerine inanamıyor, bu kadarı da çok ama çok fazla diyor, isyan ediyor. Bunun adı vefasızlık, nankörlük, cahillik, kendi tarihine, kendi kahramanına saygısızlık. Ne var ki burası Türkiye ve bu saatten sonra hele ki Evet’in de çıkması ile bu hakaretler muhtemelen artarak devam edecektir.

Peki, tüm bunlar olurken kim ne kadar tepki verdi? İçinde yaşadığımız şehir her zaman Atatürk’e sevgisi ve bağlılığı ile bilinen bir kent. Ancak ne var ki Ata’ya yapılan bu hakaretlerle ilgili Tekirdağ’da öyle çok da fazla yükselen sesler göremedik. Şahsen ben Tekirdağ’dan “yüksek seste” bir tepki çıkar diye bekledim. Ne yazık ki pek çok kamu kurum ve kuruluşlarından tutun da vatandaşlar da dahil bir çok kişi susup beklemeyi tercih etti. Bu sessizlik sayesinde ne yazık ki o ağzı olup konuşan kendini bilmezlere daha fazla cesaret verecek, konuşma sırası şimdi bizde,  tarih yazmış oradan anlatıyoruz deyip sahte kaynakların arkasına sığınıp neler söyleyecekler kim bilir?

 O yüzden demem o ki her ne kadar bu bir tarihi tartışma deyip televizyonlarda, orada burada Türk tarihine, Mustafa Kemal Atatürk’e isteseler de kara çalamayacak olsalar da bizler sessiz kalmayalım, kalmayalım ki meydan ne olduğu belirsiz bu cahil kafalara kalmasın!

Okunma Sayısı : 891
Yapılan Yorumlar
 • CEZAEVİNE CAMİ
  Yüksek Güvenlikli F Tipi Ceza İnfaz Kurumu'nun içinde yer aldığı kampüste, cezaevi personelince yaptırılacak caminin temelleri atıldı.
 • ŞEREF ÇETİN ‘VARIM’ DEDİ
  İnşaat Mühendisi Şeref Çetin Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanlığı görevinden istifa ederek Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanlığına aday adayı olduğunu açıkladı.
 • KORE BAŞKONSOLOSU AĞIRLANDI
  Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Kore Cumhuriyeti Başkonsolosu Keewon Hong ile beraberindeki Konsolos Jinhiu Mun makamında ağırladı.
 • ENGELLERİ BİRLİKTE AŞABİLİRİZ
  Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan, engelli vatandaşları makamında ağırlayarak yakından ilgilendi.
 • SAĞLIK ÇALIŞANLARINA DESTEK
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi personeli, son zamanlarda sağlık çalışanlarına yönelik artan şiddet olaylarına dikkat çekmek için `Sağlıkta Şiddete Hayır' sloganı ile gerçekleştirilen eyleme katılarak sağlık çalışanları ve doktorlara destek verdi.
 • BÜTÇE ONAYLANDI
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Meclisi gerçekleştirilen toplantıda bütçe konusu üzerinde duruldu ve bütçe onaylandı.
 • ÇOCUKLAR GELECEĞE HAZIRLANIYOR
  Marmaraereğlisi Belediyesi Gençlik Merkezi’nde devam eden ücretsiz kurslara öğrenciler yoğun ilgi gösteriyor. Akademik ve sosyal etkinliklerin bir arada verildiği kurslarda öğrenciler hem derslerindeki eksiklikleri tamamlıyorlar hem de sosyal ve kültürel etkinliklere katılıyorlar.
 • TRAKYAKA EDİRNE TOPLANDI
  Trakya Kalkınma Ajansı, Ekim ayı olağan yönetim kurulu toplantısını Tekirdağ Valisi Mehmet Ceylan Başkanlığında Edirne’de gerçekleştirdi.
 • Yaşlılıkta sivilceye dikkat!
  Sivilce sadece ergenlik dönemindeki kişileri etkilemiyor. Her yaş grubunda görülebilen sivilceler özellikle erişkinlerde ergenlik sivilcelerine göre daha da inatçı oluyor.
 • İŞ SAĞLIĞININ ÖNEMİ
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi; 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu kapsamında çalışanlarına yönelik “İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi” düzenledi.
 • İKRAM ÇEŞMELERİNDEN İKRAM
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi’nin yaz ayları gün boyu soğuk su, kış ayları ise çorba ikramı yaptığı İkram Çeşmelerinde sıcak havaların sona ermesiyle birlikte yeniden sıcak çorba ikramı başladı.
 • DAHA HIZLI OLUNMALI
  Süleymanpaşa İlçesinde Meydan Projesi kapsamında yapılan yıkım çalışması yerinde incelendi. Başkan Kadir Albayrak bu anlamda personele daha hızlı olunması konusunda talimat verdi.
 • KÜLTÜR BULUŞMASI
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, Rumeli Balkan Dernekleri Federasyonu tarafından organize edilen ‘Rumeli Balkan Trakya Kültür Buluşması ve Tanıtım Günleri’ etkinliğine katıldı.
 • ONLAR YALNIZ DEĞİL
  Marmaraereğlisi Belediyesi 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü’nde Sokak hayvanlarının beslenme sorununa dikkat çekti.
 • NKÜ VE MÜSİAD İŞBİRLİĞİ
  Namık Kemal Üniversitesi ile Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) arasında Çorlu Meslek Yüksekokulu tüm programlarında öğrenim gören öğrencilerin kamu ya da özel sektöre ait işyerlerinde yapacakları
 • KENDİMİ SEVİYORUM
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Ruh Sağlığı Merkezi ve Süleymanpaşa Çocuk Kulübü işbirliğinde çocuklara yönelik “Kendimi Seviyorum” etkinliği düzenlendi.
 • Zabıtalar denetimde
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, halk sağlığının ve tüketici haklarının korunması ile gıda güvenliği konusunda denetimlerini sürdürüyor. Bu kapsamda Süleymanpaşa ve Çorlu ilçelerinde market denetimi gerçekleştirildi.
 • NKÜ, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde
  Cumhurbaşkanlığı Külliyesi Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezinde gerçekleştirilen 2018-2019 Akademik Yıl Açılış Törenine Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Osman Şimşek ve üniversite akademisyenleri de katıldı.
 • Yaşlılar unutulmadı
  Malkara Belediyesi 1 Ekim Yaşlılar Günü sebebiyle ilçede bulunan büyükleri evlerinde ziyaret etti.
 • Çorlu istihdam buluşması
  Çorlu İşkur Hizmet Merkezi tarafından düzenlenen 4 -5 Ekim tarihleri arasında Çorlu Halk Eğitim Merkezi ev sahipliğinde gerçekleştirilmesi planlanan istihdam buluşması 30 prestijli firmanın insan kaynakları temsilcileri katılımıyla gerçekleştirildi.
Tekirdağ'da yerel seçimlerde hangi partiye oy verirsiniz?
    Ak Parti
    CHP
    MHP
    İYİ Parti
    Aday ödemli
    Bilemiyorum
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 2611
Dün : 4781
Toplam : 7140064

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri