tekirdağ, albayrak, habibe köşe

tekirdağ haberleri

Albayrak ve ekibi gazeteciler gününde sınıfta kaldı!

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


Albayrak ve ekibi gazeteciler gününde sınıfta kaldı!


Çalışan gazeteciler günü gazetecilik mesleğini icra edenleri, başka mesleklerin yanı sıra bu işi yapmayıp sadece bu meslekten para kazanıp evini geçindirenleri onurlandırmak için 1961’den beri 10 Ocak günü düzenlenen Türkiye’ye özgü bir kutlama günüdür. Zira günümüzde ve ülkemizde gazetecilik mesleğini icra etmenin bir hayli zor olduğunu hepimiz biliyoruz. Bu anlamda senede bir gün hatırlanmak yerinde ve hak eden bir hareket. Toplumun sesi, soluğu olan biz gazeteciler için birçok zorluğun ve engelin olduğunu yine en iyi biz biliyoruz. Hele ki yerel basında mesleği yapmak iki kat daha güçleşiyor. Ancak her şeye rağmen bu meslek kesinlikle sevilmeden, ilgi duyulmadan, aşık olunmadan asla yapılamaz. Bir gazetecinin en önemli aracı kalemi ve objektifidir. Tabii bunları yersiz ve kötü amaçla kullananlar yok mu elbette var. Ama gördüğünü, bildiğini adaletli ve cesur bir şekilde yazıp vatandaşın sesi olabilen tüm meslektaşlarımı saygıyla selamlıyorum.

Evet, dedik ya meslek zor, meşakkatli bu yüzden 10 Ocak günü bir nebze olsun bizleri hatırlamak, kıymetli hissettirmek için bir vesile oluyor. Türkiye’nin her yerinde 10 Ocak günü gazeteciler için organizasyonlar düzenleniyor. Durum Tekirdağ’da da diğer şehirlerden çok farklı olmuyor genel olarak.

Ancak gel gelelim bu sene yerel basın olarak hepimiz biraz şaşırmış durumdayız. Neden mi? Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü geçiştirdi dersek yalan söylemiş olmayız. Belediyeye ait sosyal tesiste bir öğle yemeği ile gün oldu bittiye getirildi. Birçok şehirdeki organizasyonlara baktığımız zaman bize ayarlanan programın ne kadar özentisiz, ne kadar sıradan, “aman adımız yapmadı olmasın da bir öğle yemeğiyle geçiştirelim” dermiş gibi olduğu izlenimine kapıldık. Üstelik bu sene yerel basın ile Albayrak’ın arası geçen yıla nazaran daha iyiydi. Geçen sene bizlerle o kadar problemliyken bile şık bir akşam yemeği ile çoğumuzun kalbini kazanmışken bu sene bu gel geçliğin nedenini hepimiz çok merak ettik açıkçası. Acaba geçen seneki göz boyamaydı da bu sene nasılsa aramız iyi deyip rahatladılar mı?

Öğle yemeğinde kısa bir konuşma yapan sürekli yer değiştiren ancak şuan Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Dairesi Başkanı olan Ahmet Poyraz, “tesisimize gelemeyenleriniz olduğunu düşünerek burada öğle yemeğinde bir araya gelmeyi düşündük” dedi. Biz kendimiz giderdik bir ara tesisi ziyarete siz keşke Tekirdağ’ın yerel basınını esnaf lokantasına çorba içmeye davet etseydiniz Ahmet Başkan!

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi kendi kentinin basın emekçisine nasıl ve ne kadar değer verdiğini bu basit daveti ile göstermiş oldu. Bu kentin eli, kolu, sesi, nefesi olmaya çalışan bir kadın gazetecisi olarak, yerel basını olarak bu özensizliği esefle kınıyor, seneye buna da hiç zahmet etmeyin gazete ofislerimize birer ekmek arası ile ayran gönderin biz yeriz diyorum!...      

Okunma Sayısı : 1271
Yapılan Yorumlar
 • Kadın ressamlardan Eşkinat’a ziyaret
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, Bisanthe Uluslararası Kadın Ressamlar Çalıştayı için Tekirdağ’a gelen ressamları makamında ağırladı.
 • Vali Yardımcısı Suat Yıldız’ın Veda Ziyareti
  2018/157 Sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile İçişleri Bakanlığına ait 2018 yılı mülki idari amirleri atama kararnamesiyle Tekirdağ Vali Yardımcılığından Kocaeli Vali Yardımcılığına atanan Suat Yıldız,
 • Alzheimerlıların evden çıkması gerekiyor
  21 Eylül Dünya Alzheimer Günü.
 • Protokol, Şehit ve Gazi Aileleriyle Yemekte
  Hem Tekirdağ Valisi Mehmet Ceylan hem de Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Tekirdağ Valiliği tarafından Gaziler Günü dolayısıyla, şehit ve gazi aileleri için düzenlenen öğle yemeği programına katıldı.
 • İYİ Parti, TSO’yu ziyaret etti
  İYİ Parti Heyeti Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret etti. Ziyarette gündeme dair gelişmeler konuşuldu.
 • Marmaraereğlisi 19 Eylül’ü unutmadı
  Marmaraereğlisi’nde 19 Eylül Gaziler Günü törenle kutlandı. Çelenk sunma töreni sonrası Marmaraereğlisi Belediyesi tarafından verilen yemekte gaziler ve gazi aileleri, protokol üyeleri bir araya geldi.
 • Çocuk Ruh Sağlığı Merkezi çok yakında
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Ruh Sağlığı Merkezi, çalışmalarına ara vermeden devam ediyor.
 • Akıllı tahta kolaylığı
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Çerkezköy Kreşi ve Gündüz Bakımevi, 2018-2019 eğitim-öğretim yılına akıllı tahta ile başladı.
 • ULUSAL BASIN İLGİSİ
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenen Trakya Bağbozumu ve Ekoloji Festivali,
 • AHİLİK HAFTASI KUTLANIYOR
  Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Ahilik Haftası kapsamında gerçekleştirilen kutlama etkinliklerine katıldı.
 • Başarı dolu bir yıl olsun
  Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Günay,
 • CHP Heyeti Tekirdağ İş Dünyası İle Bir Araya Geldi
  Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Tekirdağ Milletvekili Candan Yüceer,
 • Çorlu Kaymakamı Levent Kılıç’a Ziyaret
  Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Çorlu Kaymakamı Levent Kılıç’ı makamında ziyaret etti.
 • EREĞLİ'NİN ARAÇ FİLOSU GENİŞLİYOR
  Marmaraereğlisi Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü araç filosuna yeni bir figüre tanzim makinesi daha eklendi.
 • GENÇ HEYKELTRAŞLAR
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenecek olan Bisanthe Taş Heykel Sempozyumu, yeni bir etkinlikle genişlemeyi sürdürüyor.
 • İşkur’dan istihdam garantili kurs
  İŞKUR düzenleyeceği kurs ile hem meslek sahibi hem de iş sahibi yapmayı amaçlıyor. Başvurular 28 Mayısta başlayıp 1 Haziran’da son bulacak.
 • 25 KİRAZ ÜRETİCİSİ 1.LİK İÇİN YARIŞIYOR
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi işbirliğinde düzenlenen 54. Tekirdağ Uluslararası Kiraz Festivali kapsamında düzenlenecek Kiraz Yarışması için kiraz bahçeleri jüri tarafından incelenmeye başlandı.
 • ÜÇ EKİP DAHA
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi bir yandan yol yapım çalışmalarına tüm hızıyla devam ederken bir yandan da bozulan yollar için kurduğu tamirat ekipleriyle bakım ve onarım çalışmalarını arttırdı.
 • ÇERKEZKÖY’DE BÜYÜK BİR SORUN HALLEDİLDİ
  TESKİ Genel Müdürlüğünün yaptığı proje sayesinde Çerkezköy ilçesinin atıksuyu atıksu arıtma tesisine iletiliyor.
 • MALKARA ÇİÇEK AÇTI
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı'nın, Kırsal Turizmi Geliştirme Projesi kapsamında yürüttüğü Köylerimizi Güzelleştiriyoruz çalışması adı altında, 24 Mayıs 2018 Perşembe günü saat 10.00’da Elmalı Mahallesinde “Çiçek Dikim Etkinliği” gerçekleştirildi.
Tekirdağ'da yerel seçimlerde hangi partiye oy verirsiniz?
    Ak Parti
    CHP
    MHP
    İYİ Parti
    Aday ödemli
    Bilemiyorum
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 5237
Dün : 7253
Toplam : 6926211

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri