tekirdağ, albayrak, habibe köşe

tekirdağ haberleri

Albayrak ve ekibi gazeteciler gününde sınıfta kaldı!

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


Albayrak ve ekibi gazeteciler gününde sınıfta kaldı!


Çalışan gazeteciler günü gazetecilik mesleğini icra edenleri, başka mesleklerin yanı sıra bu işi yapmayıp sadece bu meslekten para kazanıp evini geçindirenleri onurlandırmak için 1961’den beri 10 Ocak günü düzenlenen Türkiye’ye özgü bir kutlama günüdür. Zira günümüzde ve ülkemizde gazetecilik mesleğini icra etmenin bir hayli zor olduğunu hepimiz biliyoruz. Bu anlamda senede bir gün hatırlanmak yerinde ve hak eden bir hareket. Toplumun sesi, soluğu olan biz gazeteciler için birçok zorluğun ve engelin olduğunu yine en iyi biz biliyoruz. Hele ki yerel basında mesleği yapmak iki kat daha güçleşiyor. Ancak her şeye rağmen bu meslek kesinlikle sevilmeden, ilgi duyulmadan, aşık olunmadan asla yapılamaz. Bir gazetecinin en önemli aracı kalemi ve objektifidir. Tabii bunları yersiz ve kötü amaçla kullananlar yok mu elbette var. Ama gördüğünü, bildiğini adaletli ve cesur bir şekilde yazıp vatandaşın sesi olabilen tüm meslektaşlarımı saygıyla selamlıyorum.

Evet, dedik ya meslek zor, meşakkatli bu yüzden 10 Ocak günü bir nebze olsun bizleri hatırlamak, kıymetli hissettirmek için bir vesile oluyor. Türkiye’nin her yerinde 10 Ocak günü gazeteciler için organizasyonlar düzenleniyor. Durum Tekirdağ’da da diğer şehirlerden çok farklı olmuyor genel olarak.

Ancak gel gelelim bu sene yerel basın olarak hepimiz biraz şaşırmış durumdayız. Neden mi? Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü geçiştirdi dersek yalan söylemiş olmayız. Belediyeye ait sosyal tesiste bir öğle yemeği ile gün oldu bittiye getirildi. Birçok şehirdeki organizasyonlara baktığımız zaman bize ayarlanan programın ne kadar özentisiz, ne kadar sıradan, “aman adımız yapmadı olmasın da bir öğle yemeğiyle geçiştirelim” dermiş gibi olduğu izlenimine kapıldık. Üstelik bu sene yerel basın ile Albayrak’ın arası geçen yıla nazaran daha iyiydi. Geçen sene bizlerle o kadar problemliyken bile şık bir akşam yemeği ile çoğumuzun kalbini kazanmışken bu sene bu gel geçliğin nedenini hepimiz çok merak ettik açıkçası. Acaba geçen seneki göz boyamaydı da bu sene nasılsa aramız iyi deyip rahatladılar mı?

Öğle yemeğinde kısa bir konuşma yapan sürekli yer değiştiren ancak şuan Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Dairesi Başkanı olan Ahmet Poyraz, “tesisimize gelemeyenleriniz olduğunu düşünerek burada öğle yemeğinde bir araya gelmeyi düşündük” dedi. Biz kendimiz giderdik bir ara tesisi ziyarete siz keşke Tekirdağ’ın yerel basınını esnaf lokantasına çorba içmeye davet etseydiniz Ahmet Başkan!

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi kendi kentinin basın emekçisine nasıl ve ne kadar değer verdiğini bu basit daveti ile göstermiş oldu. Bu kentin eli, kolu, sesi, nefesi olmaya çalışan bir kadın gazetecisi olarak, yerel basını olarak bu özensizliği esefle kınıyor, seneye buna da hiç zahmet etmeyin gazete ofislerimize birer ekmek arası ile ayran gönderin biz yeriz diyorum!...      

Okunma Sayısı : 1355
Yapılan Yorumlar
 • NKܒDE KONSER RÜZGARI
  13 Aralık 2018--Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Türk Müziği Devlet Konservatuvarı tarafından ‘Türk Müziği Saz Eserleri Konseri’ düzenlendi.
 • YARALI AT TEDAVİ EDİLDİ
  13 Aralık 2018--Ergene Belediyesi sınırları içinde ayağından yaralı halde bulunan ata Ergene Belediyesi sahip çıktı, yaralı ata Ergene Belediyesi sorumlu veterineri ilk müdahalede bulunarak at tedavi edildi.
 • BURÇİN BÜKE MEST ETTİ
  11 Aralık 2018--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi tarafından düzenlenen Bisanthe 4. Gülsin Onay Piyano Günleri tüm hızıyla devam ediyor. Etkinliğin üçüncü konuğu Burçin Büke oldu. Büke’nin performansı büyük ilgi gördü.
 • TEKİRDAĞ BİRİNCİ OLDU
  11 Aralık 2018---Toprak özellikleri bakımında ülkede önemli bir yeri olan Trakya Bölgesi’nin ili olan Tekirdağ toprağını en çok işleyen iller arasında birinciliği kaptı.
 • BARİYERLER KAZA NEDENİ
  10 Aralık 2018---Tekirdağ Motosiklet Derneği üyeleri, kazalarda çok sayıda ölümlere neden olduğunu öne sürdükleri çelik bariyerlerin değiştirilmesini istedi.
 • FARKINDALIK EĞİTİMİ VERİLDİ
  10 Aralık 2018---Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, Marmaraereğlisi Belediyesi personele, engelli ve yaşlı vatandaşlara davranış biçimleri ile ilgili "Farkındalık Eğitimi" ve "Erişilebilirlik ve Ulaşılabilirlik TSE Standartları" konulu eğitim verdi.
 • TEKİRA DRONE BÜYÜK BEĞENİ TOPLADI
  7 Aralık 2018---Tekira AVM, açıldığı günden bu yana ziyaretçilerine ilkleri yaşatmaya ve farklı deneyimler kazandırmaya devam ediyor. Geçtiğimiz hafta sonu Tekira’da yapılan ‘’Drone Festivali’’ ile, son yıllarda hızla yaygınlaşan bir spor haline gelen drone yarışları Tekirdağlıların beğenisine sunuldu.
 • EV VE SÜS HAYVANLARI SEMİNERİ GERÇEKLEŞTİ
  7 Aralık 2018---Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı Veteriner İşleri Şube Müdürlüğü tarafından düzenlenen “5. Ev ve Süs Hayvanları Satış Yeri Eğitim Semineri” Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı toplantı salonunda yoğun bir katılımla gerçekleşti.
 • ALBAYRAK’TAN PERSONELE TEBRİK
  3 Aralık 2018---- Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, geçtiğimiz günlerde Edirne’de yaşanan sel felaketinde kurtarma ve tahliye çalışmalarında görev alan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı ve Tekirdağ Su ve Kanalizasyon İdaresi ekiplerine teşekkür etti.
 • ÇÖP KUTULARI YENİLENDİ
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri şehrin dört bir yanında montajı yapılan çöp kutularının yıpranma meydana gelenlerini toplarken yerlerine yenilerini yerleştirdi.
 • Malkara'da Gıda Denetimleri
  Tekirdağ Malkara İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından ilçe merkezindeki marketlerde gıda denetimleri aralıksız devam ediyor.
 • HAYDİ, SEN DE BİR UMUT OL!
  Yaptığı sosyal sorumluluk projeleri ile gönülleri fetheden Anadolu Halk ve Barış Platformu (AHBAP), belirli aralıklarla yaptığı kan ve kök hücre bağışı kampanyalarını bir araya toplayarak tüm vatandaşları hafta sonu düzenleyeceği bağış kampanyasına davet etti.
 • GÖNÜLLÜ ÖĞRENCİLERE DESTEK
  Marmaraereğlisi Belediyesi ihtiyaç sahibi öğrenciler için yardım kampanyası başlatan gönüllü öğrencilere destek verdi.
 • ÇOCUK HAKLARI ANLATILDI
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi ile Ahbap Tekirdağ işbirliğinde Dünya Çocuk Hakları Günü dolayısıyla Süleymanpaşa Çocuk Kulübü’nde etkinlik gerçekleştirdi.
 • ATLARIN PARKTA İŞİ NE?
  Tekirdağ’ın Süleymanpaşa ilçesinde başıboş atlar aç kalınca Yüzüncüyıl Mahallesi’nde bulunan çocuk parklarında otlamaya başladı. Vatandaşla bu görüntü büyükşehir olmuş bir şehre yakışıyor mu demeden edemedi.
 • TEKİRDAĞ'IN KURTULUŞU KUTLU OLSUN
  Tekirdağ’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 96. yılı Tekirdağ Valiliği önünde düzenlenen çelenk töreni ile kutlandı.
 • NE KADAR KIRMIZI ET ÜRETİLİYOR?
  Toplam kırmızı et üretimi III. çeyrekte 339 379 ton olarak tahmin edildi. Ülkede toplam kırmızı et üretiminde fazlalık görüldü.
 • EMEKLİ ALBAY ADAY ADAYI
  Tekirdağlı emekli albay, inşaat mühendisi Sebahattin Ümet, AK Parti’den Süleymanpaşa’ya aday adayı oldu.
 • MASKENLE DE GÜZELSİN
  2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası’nda farkındalık yaratmak amacıyla bir araya gelen Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem Dairesi Başkanı R. Alpaslan Kurtoğlu ve daire personelleri maske takarak, lösemi ile mücadele eden çocuklara destek oldular.
 • ÇOCUK DİLİNDE ATATÜRK
  Malkara Belediyesi’nin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında düzenlediği “Çocuk Dilinde Atatürk” konulu 5 – 10 yaş video yarışması sonuçları belli oldu.
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 2605
Dün : 7743
Toplam : 7479137

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri