tekirdağ, albayrak, habibe köşe

tekirdağ haberleri

Albayrak ve ekibi gazeteciler gününde sınıfta kaldı!

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


Albayrak ve ekibi gazeteciler gününde sınıfta kaldı!


Çalışan gazeteciler günü gazetecilik mesleğini icra edenleri, başka mesleklerin yanı sıra bu işi yapmayıp sadece bu meslekten para kazanıp evini geçindirenleri onurlandırmak için 1961’den beri 10 Ocak günü düzenlenen Türkiye’ye özgü bir kutlama günüdür. Zira günümüzde ve ülkemizde gazetecilik mesleğini icra etmenin bir hayli zor olduğunu hepimiz biliyoruz. Bu anlamda senede bir gün hatırlanmak yerinde ve hak eden bir hareket. Toplumun sesi, soluğu olan biz gazeteciler için birçok zorluğun ve engelin olduğunu yine en iyi biz biliyoruz. Hele ki yerel basında mesleği yapmak iki kat daha güçleşiyor. Ancak her şeye rağmen bu meslek kesinlikle sevilmeden, ilgi duyulmadan, aşık olunmadan asla yapılamaz. Bir gazetecinin en önemli aracı kalemi ve objektifidir. Tabii bunları yersiz ve kötü amaçla kullananlar yok mu elbette var. Ama gördüğünü, bildiğini adaletli ve cesur bir şekilde yazıp vatandaşın sesi olabilen tüm meslektaşlarımı saygıyla selamlıyorum.

Evet, dedik ya meslek zor, meşakkatli bu yüzden 10 Ocak günü bir nebze olsun bizleri hatırlamak, kıymetli hissettirmek için bir vesile oluyor. Türkiye’nin her yerinde 10 Ocak günü gazeteciler için organizasyonlar düzenleniyor. Durum Tekirdağ’da da diğer şehirlerden çok farklı olmuyor genel olarak.

Ancak gel gelelim bu sene yerel basın olarak hepimiz biraz şaşırmış durumdayız. Neden mi? Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü geçiştirdi dersek yalan söylemiş olmayız. Belediyeye ait sosyal tesiste bir öğle yemeği ile gün oldu bittiye getirildi. Birçok şehirdeki organizasyonlara baktığımız zaman bize ayarlanan programın ne kadar özentisiz, ne kadar sıradan, “aman adımız yapmadı olmasın da bir öğle yemeğiyle geçiştirelim” dermiş gibi olduğu izlenimine kapıldık. Üstelik bu sene yerel basın ile Albayrak’ın arası geçen yıla nazaran daha iyiydi. Geçen sene bizlerle o kadar problemliyken bile şık bir akşam yemeği ile çoğumuzun kalbini kazanmışken bu sene bu gel geçliğin nedenini hepimiz çok merak ettik açıkçası. Acaba geçen seneki göz boyamaydı da bu sene nasılsa aramız iyi deyip rahatladılar mı?

Öğle yemeğinde kısa bir konuşma yapan sürekli yer değiştiren ancak şuan Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Dairesi Başkanı olan Ahmet Poyraz, “tesisimize gelemeyenleriniz olduğunu düşünerek burada öğle yemeğinde bir araya gelmeyi düşündük” dedi. Biz kendimiz giderdik bir ara tesisi ziyarete siz keşke Tekirdağ’ın yerel basınını esnaf lokantasına çorba içmeye davet etseydiniz Ahmet Başkan!

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi kendi kentinin basın emekçisine nasıl ve ne kadar değer verdiğini bu basit daveti ile göstermiş oldu. Bu kentin eli, kolu, sesi, nefesi olmaya çalışan bir kadın gazetecisi olarak, yerel basını olarak bu özensizliği esefle kınıyor, seneye buna da hiç zahmet etmeyin gazete ofislerimize birer ekmek arası ile ayran gönderin biz yeriz diyorum!...      

Okunma Sayısı : 1183
Yapılan Yorumlar
 • GENÇ HEYKELTRAŞLAR
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenecek olan Bisanthe Taş Heykel Sempozyumu, yeni bir etkinlikle genişlemeyi sürdürüyor.
 • İşkur’dan istihdam garantili kurs
  İŞKUR düzenleyeceği kurs ile hem meslek sahibi hem de iş sahibi yapmayı amaçlıyor. Başvurular 28 Mayısta başlayıp 1 Haziran’da son bulacak.
 • 25 KİRAZ ÜRETİCİSİ 1.LİK İÇİN YARIŞIYOR
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi işbirliğinde düzenlenen 54. Tekirdağ Uluslararası Kiraz Festivali kapsamında düzenlenecek Kiraz Yarışması için kiraz bahçeleri jüri tarafından incelenmeye başlandı.
 • ÜÇ EKİP DAHA
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi bir yandan yol yapım çalışmalarına tüm hızıyla devam ederken bir yandan da bozulan yollar için kurduğu tamirat ekipleriyle bakım ve onarım çalışmalarını arttırdı.
 • ÇERKEZKÖY’DE BÜYÜK BİR SORUN HALLEDİLDİ
  TESKİ Genel Müdürlüğünün yaptığı proje sayesinde Çerkezköy ilçesinin atıksuyu atıksu arıtma tesisine iletiliyor.
 • MALKARA ÇİÇEK AÇTI
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı'nın, Kırsal Turizmi Geliştirme Projesi kapsamında yürüttüğü Köylerimizi Güzelleştiriyoruz çalışması adı altında, 24 Mayıs 2018 Perşembe günü saat 10.00’da Elmalı Mahallesinde “Çiçek Dikim Etkinliği” gerçekleştirildi.
 • BÖLGE 2.Sİ OLDULAR
  Süleymanpaşa Belediye Gençlik ve Spor Kulübü Atletizm takımı Kırklareli’nde düzenlenen Bölge Şampiyonası’ndan madalya ile döndü.
 • ŞEHİT ve GAZİ AİLELERİNE İFTAR
  Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan, şehit aileleri, gazi ve gazi yakınları ile iftar yemeğinde bir araya geldi.
 • TASARRUFU RESİMLERLE ANLATTILAR
  TREDAŞ’ın “Aydınlık Bir Şehir, Işıldayan Bir Nesil” temalı Resim Yarışması’nın sonuçları açıklandı. Birinciliği Edirne’den Hamit Öztürk Kazandı. Dereceye giren çocuklar, çizdikleri resimlerle enerji tasarrufu yapmanın en güzel örneklerini sundu.
 • KAVAKDERE’YE İKİNCİ TEMEL
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Çerkezköy Kavakdere Islahı 1. Etap bitişi ve 2. Etap temelinin atılması münasebetiyle bir tören düzenledi.
 • ÖZTRAK’TAN ACİL ÖNLEM ÇAĞRISI
  Türk Lirası dolar karşısında bir gecede 10 kuruş değer kaybetti. TL’nin serbest düşüşe geçtiğini ve Türkiye ekonomisinde ani duruş riskinin giderek belirginleştiğini ifade eden CHP’li Öztrak, ekonomide alınması gereken acil tedbirleri şöyle sıraladı:
 • HEDİYE YAĞMURU
  19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nda Tekira AVM’de birbirinden özel hediyeler sahiplerini buldu.
 • Festival çadırlarını yerli esnaf belirleyecek
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, 54. Tekirdağ Uluslararası Kiraz Festivali kapsamında kurulacak çadırların yerli esnafımız tarafından belirleneceğinin müjdesini verirken Tekirdağ Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Sami Kayın ile protokol imzaladı.
 • BESTE YARIŞMASI
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi, ülkemizin kültür ve sanat yaşamına katkıda bulunmak amacıyla, dünyaca ünlü Devlet Sanatçımız piyanist Gülsin Onay adına, solo piyano parçalarını içeren bir beste yarışması düzenleyecek.
 • ASFALT SEFERBERLİĞİ
  Marmaraereğlisi Belediyesi asfalt sezonunun açılması ile birlikte vakit kaybetmeden başlattığı sıcak asfalt harekâtını tüm hızıyla sürdürüyor.
 • ARAÇ FİLOSU GENİŞLİYOR
  Marmaraereğlisi Belediyesi, ilçede yol yapım ve onarımını daha hızlı yapabilmek amacıyla Fen İşleri Müdürlüğü araç filosuna bir adet kombine sathi kaplama aracı daha ekledi.
 • TESKİ’DEN ÇORLU VE ERGENE İLÇELERİNE BÜYÜK ALTYAPI YATIRIMI
  Çorlu ve Ergene ilçelerimiz için oldukça önemli bir yatırım olan
 • Onlar bizim çocuklarımız fark etseniz de fark etmeseniz de!
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi, Toprak Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi ile Trakya Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi işbirliğinde
 • Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Ihlamurlara Can Veriyor
  Kırsal kalkınma ve tarımsal üretime en fazla destek veren yerel yönetim kurumu olan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi,
 • Hayrabolu’da TETUS Açılışı Törenle Gerçekleştirildi
  Ulaşım alanında yaptığı hizmetlerle Tekirdağlı vatandaşların hayatını kolaylaştıran Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi,
Cumhurbaşkanlığı seçiminde kime oy vereceksiniz?
    Muharrem İNCE
    Meral AKŞENER
    Recep Tayyip ERDOĞAN
    Selahattin DEMİRTAŞ
    Temel KARAMOLLAOĞLU
    Doğu PERİNÇEK
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 5041
Dün : 4057
Toplam : 6522936

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri