ak parti, tekirdağ, brütüs

tekirdağ haberleri

AK PARTİ’NİN BRÜTÜSLERİ

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


AK PARTİ’NİN BRÜTÜSLERİ

 

Ak Parti’de bugüne kadar hissetmediğimiz kadar çok muhalefet hissediyor ve yankılarını görebiliyoruz. Genellikle Ak Parti üyeleri CHP aleyhine özellikle sosyal medyada paylaşımlar yapardı. Şimdi durum fena ki sormayın..


Ak Parti ciddi anlamda tam bir kaynayan kazan. Bu kazanın içinde kimler var kimler. Bir taraftan Genel merkez destekli gösteren Mustafalar, diğer taraftan tamamen Ak Parti Genel Başkanına bağlı olduğunu iddia eden gruplar.

 

Bu grupların bazıları ise işi abartarak iş başında olanları, yani bir dönem omuz omuza mücadele ettikleri insanları FETÖCÜ olmakla suçlayacak kadar işi daha da ileri götürüyorlar. Şu bir gerçek ki; Cüneyt Yüksel bu güne kadar görülmemiş bir şekilde muhalefetle karşı karşıya. Hem de öyle bir muhalefet ki; ciddi ciddi kırıp dökmekten çekinmiyorlar. Bunu sadece sosyal medyada yapıp algı yönetimi de oluşturmuyor değiller hani.

 

Aslında mevzu 2019 da yapılacak seçimler. Bu seçimlere kadar herkes kendine bir yer edinmek istiyor. Kimi sert muhalefet yaparak, kimisi ise mevcut yönetimde kalarak. Bunun için tavizler veriliyor mu? Hem de nasıl. Tavizin ağa babası veriliyor, ama sorarsanız vatan-millet-Sakarya.

 

Kimse kimseyi kandırmasın. Kimse vatandaşın algısıyla da oynamasın. Herkes ektiğini bir gün mutlaka biçiyor. Eğer vatandaşa zulüm eden varsa ilahi adalet bir gün tecelli ediyor. Sırf kendi çıkarları için başkalarının hakkını gasp edenleri tabi ki görebiliyoruz. Emin olan yaradan da bunu görüyor. Yani insanlar artık inanan inanmayan yaratana sığındı.

 

Siz iktidar partisi mensupları, birbirinizle kavga ederken milletin sorunları ciddi derecede büyük. Sessiz insanlar yine çoğaldı. Sesini çıkaranların ise ne olduğunu görebiliyoruz. Meclis önünde kendini yakacak kadar aciz duruma gelmiş bir vatandaşın derdine ortak olmak gerek. Ülkenin büyük bölümü bu durumdadır. Eğer durum böyle devam ederse birbirinizi yiyeceğiniz partiniz de kalmayacak. Bu bir öngörü değil. Bu geçmişten günümüze ülke siyasetinin ortaya koyduğu durumdur.

 

Sandık milletin önüne gelince çok geç olacak. Bu nedenle Ak Parti kendi içindeki kavgayı bir an önce bırakıp ciddi anlamda milletin refahını düşünerek hareket etmeli. Kimsenin keyfi yerinde değil haberiniz olsun. Ha ayrıca Ak Parti içinde eleştirilmeye tahammülü olmayan bir grup var. Onlar çok kısa süre sonra siyasi çöplükteki yerlerini de alacaklardır eminim.

 

Dedik ya; ilk kez ciddi muhalefet var diye. Bir tarafta HAS Parti’den katılan grubun başını çektiği oluşum var. Her gün yeri ‘proje’ üreterek ‘Cüneyt Yüksel’i nasıl il başkanlığından aldırırız’ düşüncesiyle kendilerince çalışmalarını yapıyorlar. Diğer tarafta ise partinin ‘eski tüfekleri’ güya kanaat önderleri havasında sağa sola çokbilmiş havalarıyla taktik veriyorlar. Ama kimse demiyor ki; ‘arkadaş bu kadar iyi taktik yapıyordun da sen neden buralarda yoksun?’

 

Size gerçek bir şey söyleyeyim mi bu yazının sonunda. Dışarıdan görülen tablo ve söylenenler aynen şöyle. Ak Parti’de menfaati bitenler bağırmaya başlıyor. Halen bir şeyler sebeplenenler ise her şeye rağmen susarak gemisini yüzdürmeye çalışıyor. Mevzu bu kadar net ve anlaşılır. Başka sorusu olan.

Okunma Sayısı : 1168
Yapılan Yorumlar
 • YÜKSEL, ŞENTOP’U ZİYARET ETTİ
  27 Şubat 2019--Cumhur İttifakı’nın AK Partili Süleymanpaşa Belediye Başkan Adayı Cüneyt Yüksel, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı seçilen Tekirdağ Milletvekili Prof. Dr. Mustafa Şentop’u ziyaret ederek, meclis başkanlığı görevinin hayırlı olması temennisinde bulundu.
 • ATÖLYEDE YENİLENİYORLAR
  27 Şubat 2019--TESKİ Genel Müdürlüğü İkmal bakım ve onarım şube müdürlüğü personelleri, kurum bünyesindeki araçların bakım ve onarımını yaparak güvenli bir şekilde trafikte kullanılmasını sağlıyor.
 • TEKNOLOJİ ARTIK DERSLERDE
  27 Şubat 2019--Tekirdağ da apple smart teknolojisini eğitimde kullanan tek okul olma özelliğini Aden Koleji taşıyor.
 • TESKİ, TAHSİLAT BÜROSU AÇTI
  11 Şubat 2019--TESKİ Genel Müdürlüğü tarafından Süleymanpaşa ilçesi çarşı da eski bedesten olarak bilinen bölgede “TESKİ Su Faturası Ödeme Noktası” açıldı.
 • ÖĞRENCİLERİ YALNIZ BIRAKMADI
  06 Şubat 2019--Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel Beren Bebek Çocuk Akademisinde eğitime başlayan küçük öğrencileri ziyaret etti. Başkan Yüksel öğrenciler ile yakından ilgilenerek onlarla birlikte oyunlar oynadı.
 • SPORDA HAFTAYA DAMGA VURDU
  04 Şubat 2019--Marmaraereğlisi Belediyespor hafta sonu oynanan müsabakalarda aldığı başarılı sonuçlarla haftaya damga vuran takım oldu. Futbol ve basketbolda alınan sonuçlarla Marmaraereğlisi Belediyespor sporda farkını ortaya koydu.
 • KURUMLAR ARASI TOPLANTI
  16 Ocak 2019--Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na bağlı kurumlar Trakya Kalkınma Ajansı merkezinde bir araya geldi. Konular gündem gündem konuşulup çözüm odaklı istişare yapıldı.
 • BAŞKANLAR BULUŞTU
  16 Ocak 2019--Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat'ı makamında ziyaret etti.
 • MARMARAEREĞLİSİ CAN DOSTLARI UNUTMUYOR
  16 Ocak 2019--Marmaraereğlisi Belediyesi, 2018 yılında sokak hayvanlarının tedaviden, beslenmesine, aşılarının yapılmasından kısırlaştırmaya kadar her zaman yanlarında oldu.
 • ÇEVRE DOSTU YOL
  4 Ocak 2019--Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi yol yapım çalışmalarını kesintisiz bir şekilde sürdürüyor. Çevre dostu olarak bilinen beton yol hizmeti Kapaklı’da gerçekleştirildi.
 • VALİDEN ŞEHİT AİLESİNE ZİYARET
  4 Ocak 2019--Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, 1994’e Ağrı’da şehit olan Er Ahmet Oral’ın ailesini ziyaret etti. Aile bu kıymetli ziyaretten çok memnun olduklarını ifade etti.
 • SPORDA MARMARAEREĞLİSİ FARKI
  3 Ocak 2019--Tekirdağ U-17 Ligi A Grubu’nu oynadığı 14 maçta 13 galibiyet bir beraberlikle şampiyon olarak tamamlayan Marmaraereğlisi Belediyespor U-17 takımı kupa sevincini Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan ile paylaştı.
 • ÇOCUKLARIN YILBAŞI PARTİSİ
  3 Ocak 2019--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Kulübü, 2019’a Merhaba partisi düzenledi. 6 yaş altı çocuklara yönelik yeni yıl partisi renkli görüntülere sahne oldu.
 • ONLAR, MUTLU KENT’İN ÇOCUKLARI
  27 Aralık 2018--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Ruh Sağlığı Merkezi, Süleymanpaşa Çocuk Kulübü üyeleri için anne-çocuk etkinliği düzenledi.
 • HİZMETE DEVAM
  26 Aralık 2018--TESKİ Genel Müdürü Dr. İbrahim İÇÖZ ilçe denetimleri kapsamında mesai saatinden önce TESKİ Şarköy personeli ile bir araya geldi.
 • HAYRABOLU’DA STK’LARA ZİYARET
  26 Aralık 2018--Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, çalışmalarını sürdürdüğü Hayrabolu ilçesinde gerçekleştirdiği incelemelerin ardından Hayrabolu Belediye Başkanı Fehmi Altayoğlu ve içlerinde sivil toplum kuruluşları ile esnaf odalarının olduğu kurumlara ziyarette bulundu.
 • DERNEK VE STK’LARLA İŞBİRLİĞİNE DEVAM
  26 Aralık 2018--Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan, ilçedeki tüm dernek ve Sivil Toplum Kuruluşları ile işbirliği içerisinde vatandaşların sorunlarına çözüm odaklı yaklaşım içerisinde olduklarını söyledi.
 • KADINLAR DA ERKEKLER DE SÜPER LİGDE
  25 Aralık 2018--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Spor Kulübü, Türkiye Judo Federasyonu tarafından düzenlenen Spor Toto Süper Lig’e yükselme karşılaşmalarında aldığı başarılı sonuçlarla hem kadınlar hem erkeklerde Süper Lig’e yükselmeyi başardı.
 • BİN AĞAÇ DİKİLDİ
  25 Aralık 2018--Ergene Belediyesi ve Çevre Koruma Dergisi (ÇEVKOR) iş birliği ile “Sağlıklı Yaşam İle Sağlıklı Çevre” projesi kapsamında Esenler Mahallesine 1000 (bin) adet Karaçam ağacı dikildi.
 • BÜYÜKŞEHİR’DEN UYGULAMA DESTEĞİ
  19 Aralık 2018--Eğitim alanındaki yatırımları ile büyükşehir belediyeleri arasında öne çıkan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, temel vizyonları arasında yer alan üniversite vizyonu doğrultusunda çalışmalarını sürdürüyor.
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 6212
Dün : 7472
Toplam : 8026776

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri