ak parti, tekirdağ, brütüs

tekirdağ haberleri

AK PARTİ’NİN BRÜTÜSLERİ

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


AK PARTİ’NİN BRÜTÜSLERİ

 

Ak Parti’de bugüne kadar hissetmediğimiz kadar çok muhalefet hissediyor ve yankılarını görebiliyoruz. Genellikle Ak Parti üyeleri CHP aleyhine özellikle sosyal medyada paylaşımlar yapardı. Şimdi durum fena ki sormayın..


Ak Parti ciddi anlamda tam bir kaynayan kazan. Bu kazanın içinde kimler var kimler. Bir taraftan Genel merkez destekli gösteren Mustafalar, diğer taraftan tamamen Ak Parti Genel Başkanına bağlı olduğunu iddia eden gruplar.

 

Bu grupların bazıları ise işi abartarak iş başında olanları, yani bir dönem omuz omuza mücadele ettikleri insanları FETÖCÜ olmakla suçlayacak kadar işi daha da ileri götürüyorlar. Şu bir gerçek ki; Cüneyt Yüksel bu güne kadar görülmemiş bir şekilde muhalefetle karşı karşıya. Hem de öyle bir muhalefet ki; ciddi ciddi kırıp dökmekten çekinmiyorlar. Bunu sadece sosyal medyada yapıp algı yönetimi de oluşturmuyor değiller hani.

 

Aslında mevzu 2019 da yapılacak seçimler. Bu seçimlere kadar herkes kendine bir yer edinmek istiyor. Kimi sert muhalefet yaparak, kimisi ise mevcut yönetimde kalarak. Bunun için tavizler veriliyor mu? Hem de nasıl. Tavizin ağa babası veriliyor, ama sorarsanız vatan-millet-Sakarya.

 

Kimse kimseyi kandırmasın. Kimse vatandaşın algısıyla da oynamasın. Herkes ektiğini bir gün mutlaka biçiyor. Eğer vatandaşa zulüm eden varsa ilahi adalet bir gün tecelli ediyor. Sırf kendi çıkarları için başkalarının hakkını gasp edenleri tabi ki görebiliyoruz. Emin olan yaradan da bunu görüyor. Yani insanlar artık inanan inanmayan yaratana sığındı.

 

Siz iktidar partisi mensupları, birbirinizle kavga ederken milletin sorunları ciddi derecede büyük. Sessiz insanlar yine çoğaldı. Sesini çıkaranların ise ne olduğunu görebiliyoruz. Meclis önünde kendini yakacak kadar aciz duruma gelmiş bir vatandaşın derdine ortak olmak gerek. Ülkenin büyük bölümü bu durumdadır. Eğer durum böyle devam ederse birbirinizi yiyeceğiniz partiniz de kalmayacak. Bu bir öngörü değil. Bu geçmişten günümüze ülke siyasetinin ortaya koyduğu durumdur.

 

Sandık milletin önüne gelince çok geç olacak. Bu nedenle Ak Parti kendi içindeki kavgayı bir an önce bırakıp ciddi anlamda milletin refahını düşünerek hareket etmeli. Kimsenin keyfi yerinde değil haberiniz olsun. Ha ayrıca Ak Parti içinde eleştirilmeye tahammülü olmayan bir grup var. Onlar çok kısa süre sonra siyasi çöplükteki yerlerini de alacaklardır eminim.

 

Dedik ya; ilk kez ciddi muhalefet var diye. Bir tarafta HAS Parti’den katılan grubun başını çektiği oluşum var. Her gün yeri ‘proje’ üreterek ‘Cüneyt Yüksel’i nasıl il başkanlığından aldırırız’ düşüncesiyle kendilerince çalışmalarını yapıyorlar. Diğer tarafta ise partinin ‘eski tüfekleri’ güya kanaat önderleri havasında sağa sola çokbilmiş havalarıyla taktik veriyorlar. Ama kimse demiyor ki; ‘arkadaş bu kadar iyi taktik yapıyordun da sen neden buralarda yoksun?’

 

Size gerçek bir şey söyleyeyim mi bu yazının sonunda. Dışarıdan görülen tablo ve söylenenler aynen şöyle. Ak Parti’de menfaati bitenler bağırmaya başlıyor. Halen bir şeyler sebeplenenler ise her şeye rağmen susarak gemisini yüzdürmeye çalışıyor. Mevzu bu kadar net ve anlaşılır. Başka sorusu olan.

Okunma Sayısı : 954
Yapılan Yorumlar
 • 4. Uluslararası Rodosto Kupası başlıyor
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi, Türkiye Yelken Federasyonu ve Tekirdağ Yelken İhtisas Kulübü işbirliğinde bu yıl dördüncüsü düzenlenecek Uluslararası Rodosto Kupası’nın programı belli oldu.
 • TREDAŞ AİLESİ TEKNOFEST’TE
  20-23 Eylül 2018 tarihleri arasında gerçekleştirilen TEKNOFEST İstanbul Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali’ne, TREDAŞ çalışanları da çocuklarıyla birlikte katıldı.
 • Metruk binalar ilaçlanıyor
  Kent içindeki metruk binalar hem görsel olarak kentin görüntüsünü bozuyor hem de fiziki anlamda tehlike arz ediyor. Bir türlü dokunulmayan bu metruk binalara ilaçlama çalışması yapıldı.
 • Başkan Aşure Günü’nde
  Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Muharrem ayı münasebetiyle Marmaraereğlisi ilçesi Yeniçiftlik Mahallesinde düzenlenen Aşure Günü etkinliğine katıldı.
 • Kadın ressamlardan Eşkinat’a ziyaret
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, Bisanthe Uluslararası Kadın Ressamlar Çalıştayı için Tekirdağ’a gelen ressamları makamında ağırladı.
 • Vali Yardımcısı Suat Yıldız’ın Veda Ziyareti
  2018/157 Sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile İçişleri Bakanlığına ait 2018 yılı mülki idari amirleri atama kararnamesiyle Tekirdağ Vali Yardımcılığından Kocaeli Vali Yardımcılığına atanan Suat Yıldız,
 • Alzheimerlıların evden çıkması gerekiyor
  21 Eylül Dünya Alzheimer Günü.
 • Protokol, Şehit ve Gazi Aileleriyle Yemekte
  Hem Tekirdağ Valisi Mehmet Ceylan hem de Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Tekirdağ Valiliği tarafından Gaziler Günü dolayısıyla, şehit ve gazi aileleri için düzenlenen öğle yemeği programına katıldı.
 • İYİ Parti, TSO’yu ziyaret etti
  İYİ Parti Heyeti Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret etti. Ziyarette gündeme dair gelişmeler konuşuldu.
 • Marmaraereğlisi 19 Eylül’ü unutmadı
  Marmaraereğlisi’nde 19 Eylül Gaziler Günü törenle kutlandı. Çelenk sunma töreni sonrası Marmaraereğlisi Belediyesi tarafından verilen yemekte gaziler ve gazi aileleri, protokol üyeleri bir araya geldi.
 • Çocuk Ruh Sağlığı Merkezi çok yakında
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Ruh Sağlığı Merkezi, çalışmalarına ara vermeden devam ediyor.
 • Akıllı tahta kolaylığı
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Çerkezköy Kreşi ve Gündüz Bakımevi, 2018-2019 eğitim-öğretim yılına akıllı tahta ile başladı.
 • ULUSAL BASIN İLGİSİ
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenen Trakya Bağbozumu ve Ekoloji Festivali,
 • AHİLİK HAFTASI KUTLANIYOR
  Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Ahilik Haftası kapsamında gerçekleştirilen kutlama etkinliklerine katıldı.
 • Başarı dolu bir yıl olsun
  Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Günay,
 • CHP Heyeti Tekirdağ İş Dünyası İle Bir Araya Geldi
  Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Tekirdağ Milletvekili Candan Yüceer,
 • Çorlu Kaymakamı Levent Kılıç’a Ziyaret
  Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Çorlu Kaymakamı Levent Kılıç’ı makamında ziyaret etti.
 • EREĞLİ'NİN ARAÇ FİLOSU GENİŞLİYOR
  Marmaraereğlisi Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü araç filosuna yeni bir figüre tanzim makinesi daha eklendi.
 • GENÇ HEYKELTRAŞLAR
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenecek olan Bisanthe Taş Heykel Sempozyumu, yeni bir etkinlikle genişlemeyi sürdürüyor.
 • İşkur’dan istihdam garantili kurs
  İŞKUR düzenleyeceği kurs ile hem meslek sahibi hem de iş sahibi yapmayı amaçlıyor. Başvurular 28 Mayısta başlayıp 1 Haziran’da son bulacak.
Tekirdağ'da yerel seçimlerde hangi partiye oy verirsiniz?
    Ak Parti
    CHP
    MHP
    İYİ Parti
    Aday ödemli
    Bilemiyorum
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 2761
Dün : 7996
Toplam : 6941764

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri