ak parti, tekirdağ, brütüs

tekirdağ haberleri

AK PARTİ’NİN BRÜTÜSLERİ

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


AK PARTİ’NİN BRÜTÜSLERİ

 

Ak Parti’de bugüne kadar hissetmediğimiz kadar çok muhalefet hissediyor ve yankılarını görebiliyoruz. Genellikle Ak Parti üyeleri CHP aleyhine özellikle sosyal medyada paylaşımlar yapardı. Şimdi durum fena ki sormayın..


Ak Parti ciddi anlamda tam bir kaynayan kazan. Bu kazanın içinde kimler var kimler. Bir taraftan Genel merkez destekli gösteren Mustafalar, diğer taraftan tamamen Ak Parti Genel Başkanına bağlı olduğunu iddia eden gruplar.

 

Bu grupların bazıları ise işi abartarak iş başında olanları, yani bir dönem omuz omuza mücadele ettikleri insanları FETÖCÜ olmakla suçlayacak kadar işi daha da ileri götürüyorlar. Şu bir gerçek ki; Cüneyt Yüksel bu güne kadar görülmemiş bir şekilde muhalefetle karşı karşıya. Hem de öyle bir muhalefet ki; ciddi ciddi kırıp dökmekten çekinmiyorlar. Bunu sadece sosyal medyada yapıp algı yönetimi de oluşturmuyor değiller hani.

 

Aslında mevzu 2019 da yapılacak seçimler. Bu seçimlere kadar herkes kendine bir yer edinmek istiyor. Kimi sert muhalefet yaparak, kimisi ise mevcut yönetimde kalarak. Bunun için tavizler veriliyor mu? Hem de nasıl. Tavizin ağa babası veriliyor, ama sorarsanız vatan-millet-Sakarya.

 

Kimse kimseyi kandırmasın. Kimse vatandaşın algısıyla da oynamasın. Herkes ektiğini bir gün mutlaka biçiyor. Eğer vatandaşa zulüm eden varsa ilahi adalet bir gün tecelli ediyor. Sırf kendi çıkarları için başkalarının hakkını gasp edenleri tabi ki görebiliyoruz. Emin olan yaradan da bunu görüyor. Yani insanlar artık inanan inanmayan yaratana sığındı.

 

Siz iktidar partisi mensupları, birbirinizle kavga ederken milletin sorunları ciddi derecede büyük. Sessiz insanlar yine çoğaldı. Sesini çıkaranların ise ne olduğunu görebiliyoruz. Meclis önünde kendini yakacak kadar aciz duruma gelmiş bir vatandaşın derdine ortak olmak gerek. Ülkenin büyük bölümü bu durumdadır. Eğer durum böyle devam ederse birbirinizi yiyeceğiniz partiniz de kalmayacak. Bu bir öngörü değil. Bu geçmişten günümüze ülke siyasetinin ortaya koyduğu durumdur.

 

Sandık milletin önüne gelince çok geç olacak. Bu nedenle Ak Parti kendi içindeki kavgayı bir an önce bırakıp ciddi anlamda milletin refahını düşünerek hareket etmeli. Kimsenin keyfi yerinde değil haberiniz olsun. Ha ayrıca Ak Parti içinde eleştirilmeye tahammülü olmayan bir grup var. Onlar çok kısa süre sonra siyasi çöplükteki yerlerini de alacaklardır eminim.

 

Dedik ya; ilk kez ciddi muhalefet var diye. Bir tarafta HAS Parti’den katılan grubun başını çektiği oluşum var. Her gün yeri ‘proje’ üreterek ‘Cüneyt Yüksel’i nasıl il başkanlığından aldırırız’ düşüncesiyle kendilerince çalışmalarını yapıyorlar. Diğer tarafta ise partinin ‘eski tüfekleri’ güya kanaat önderleri havasında sağa sola çokbilmiş havalarıyla taktik veriyorlar. Ama kimse demiyor ki; ‘arkadaş bu kadar iyi taktik yapıyordun da sen neden buralarda yoksun?’

 

Size gerçek bir şey söyleyeyim mi bu yazının sonunda. Dışarıdan görülen tablo ve söylenenler aynen şöyle. Ak Parti’de menfaati bitenler bağırmaya başlıyor. Halen bir şeyler sebeplenenler ise her şeye rağmen susarak gemisini yüzdürmeye çalışıyor. Mevzu bu kadar net ve anlaşılır. Başka sorusu olan.

Okunma Sayısı : 1072
Yapılan Yorumlar
 • NKܒDE KONSER RÜZGARI
  13 Aralık 2018--Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Türk Müziği Devlet Konservatuvarı tarafından ‘Türk Müziği Saz Eserleri Konseri’ düzenlendi.
 • YARALI AT TEDAVİ EDİLDİ
  13 Aralık 2018--Ergene Belediyesi sınırları içinde ayağından yaralı halde bulunan ata Ergene Belediyesi sahip çıktı, yaralı ata Ergene Belediyesi sorumlu veterineri ilk müdahalede bulunarak at tedavi edildi.
 • BURÇİN BÜKE MEST ETTİ
  11 Aralık 2018--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi tarafından düzenlenen Bisanthe 4. Gülsin Onay Piyano Günleri tüm hızıyla devam ediyor. Etkinliğin üçüncü konuğu Burçin Büke oldu. Büke’nin performansı büyük ilgi gördü.
 • TEKİRDAĞ BİRİNCİ OLDU
  11 Aralık 2018---Toprak özellikleri bakımında ülkede önemli bir yeri olan Trakya Bölgesi’nin ili olan Tekirdağ toprağını en çok işleyen iller arasında birinciliği kaptı.
 • BARİYERLER KAZA NEDENİ
  10 Aralık 2018---Tekirdağ Motosiklet Derneği üyeleri, kazalarda çok sayıda ölümlere neden olduğunu öne sürdükleri çelik bariyerlerin değiştirilmesini istedi.
 • FARKINDALIK EĞİTİMİ VERİLDİ
  10 Aralık 2018---Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, Marmaraereğlisi Belediyesi personele, engelli ve yaşlı vatandaşlara davranış biçimleri ile ilgili "Farkındalık Eğitimi" ve "Erişilebilirlik ve Ulaşılabilirlik TSE Standartları" konulu eğitim verdi.
 • TEKİRA DRONE BÜYÜK BEĞENİ TOPLADI
  7 Aralık 2018---Tekira AVM, açıldığı günden bu yana ziyaretçilerine ilkleri yaşatmaya ve farklı deneyimler kazandırmaya devam ediyor. Geçtiğimiz hafta sonu Tekira’da yapılan ‘’Drone Festivali’’ ile, son yıllarda hızla yaygınlaşan bir spor haline gelen drone yarışları Tekirdağlıların beğenisine sunuldu.
 • EV VE SÜS HAYVANLARI SEMİNERİ GERÇEKLEŞTİ
  7 Aralık 2018---Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı Veteriner İşleri Şube Müdürlüğü tarafından düzenlenen “5. Ev ve Süs Hayvanları Satış Yeri Eğitim Semineri” Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı toplantı salonunda yoğun bir katılımla gerçekleşti.
 • ALBAYRAK’TAN PERSONELE TEBRİK
  3 Aralık 2018---- Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, geçtiğimiz günlerde Edirne’de yaşanan sel felaketinde kurtarma ve tahliye çalışmalarında görev alan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı ve Tekirdağ Su ve Kanalizasyon İdaresi ekiplerine teşekkür etti.
 • ÇÖP KUTULARI YENİLENDİ
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri şehrin dört bir yanında montajı yapılan çöp kutularının yıpranma meydana gelenlerini toplarken yerlerine yenilerini yerleştirdi.
 • Malkara'da Gıda Denetimleri
  Tekirdağ Malkara İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından ilçe merkezindeki marketlerde gıda denetimleri aralıksız devam ediyor.
 • HAYDİ, SEN DE BİR UMUT OL!
  Yaptığı sosyal sorumluluk projeleri ile gönülleri fetheden Anadolu Halk ve Barış Platformu (AHBAP), belirli aralıklarla yaptığı kan ve kök hücre bağışı kampanyalarını bir araya toplayarak tüm vatandaşları hafta sonu düzenleyeceği bağış kampanyasına davet etti.
 • GÖNÜLLÜ ÖĞRENCİLERE DESTEK
  Marmaraereğlisi Belediyesi ihtiyaç sahibi öğrenciler için yardım kampanyası başlatan gönüllü öğrencilere destek verdi.
 • ÇOCUK HAKLARI ANLATILDI
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi ile Ahbap Tekirdağ işbirliğinde Dünya Çocuk Hakları Günü dolayısıyla Süleymanpaşa Çocuk Kulübü’nde etkinlik gerçekleştirdi.
 • ATLARIN PARKTA İŞİ NE?
  Tekirdağ’ın Süleymanpaşa ilçesinde başıboş atlar aç kalınca Yüzüncüyıl Mahallesi’nde bulunan çocuk parklarında otlamaya başladı. Vatandaşla bu görüntü büyükşehir olmuş bir şehre yakışıyor mu demeden edemedi.
 • TEKİRDAĞ'IN KURTULUŞU KUTLU OLSUN
  Tekirdağ’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 96. yılı Tekirdağ Valiliği önünde düzenlenen çelenk töreni ile kutlandı.
 • NE KADAR KIRMIZI ET ÜRETİLİYOR?
  Toplam kırmızı et üretimi III. çeyrekte 339 379 ton olarak tahmin edildi. Ülkede toplam kırmızı et üretiminde fazlalık görüldü.
 • EMEKLİ ALBAY ADAY ADAYI
  Tekirdağlı emekli albay, inşaat mühendisi Sebahattin Ümet, AK Parti’den Süleymanpaşa’ya aday adayı oldu.
 • MASKENLE DE GÜZELSİN
  2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası’nda farkındalık yaratmak amacıyla bir araya gelen Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem Dairesi Başkanı R. Alpaslan Kurtoğlu ve daire personelleri maske takarak, lösemi ile mücadele eden çocuklara destek oldular.
 • ÇOCUK DİLİNDE ATATÜRK
  Malkara Belediyesi’nin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında düzenlediği “Çocuk Dilinde Atatürk” konulu 5 – 10 yaş video yarışması sonuçları belli oldu.
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 4379
Dün : 7743
Toplam : 7480911

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri