ak parti, chp, tekirdağ, büyükşehir

tekirdağ haberleri

AKLIMIZLA OYNAMAYIN!

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


AKLIMIZLA OYNAMAYIN!

 

Yok yok, Reza Sarraf’dan bahsetmeyeceğim. Belli ki; o eleman bir oyunun piyonu. Okyanus ötesinde onun üzerinde Türkiye’ye yeni oyun kurmaya çalışıyorlar. Bu konuda bazı gerçekler tabi ki var, ama biraz senaryoyu kötü yazmışlar gibi..

 

Ben yerelden bahsetmek istiyorum. Haftayı Kadir Albayrak ve Mustafa Yel’in karşılıklı açıklamaları ile kapattık sanıyorum. Albayrak açılışlarda yaptığı konuşmada Mustafa Yel’e çattı. Yel cevap vermekte gecikmedi ve hem yatırımlarla ilgili hem de Tekirdağspor ile ilgili Kadir Albayrak’a adeta ateş püskürdü.

 

Şimdi burada ben izninizle fikrimi söylemek isterim. Kadir Albarak kendisine yöneltilen birçok eleştiriyi kişisel algılıyor ve küsme, kırılma, darılma, trip atma, yok sayma, işten atma, sürgüne gönderme gibi davranışlar sergileyerek anında hedef haline geliyor. Aslında eleştirilerin kişiliği ile değil de tamamen oturduğu koltukla ilgili olduğunu anlasa zaten sorun kalmayacak. Albayrak, açılışlardan temel atmalara koşarken ortaya konan yatırımlar haliyle kendisine keyif veriyor. Zaten bu noktada kendisine yöneltilen bir eleştiri yok. Bazı şeylerin kendi kişisel tavırları yüzünden geciktirilmesindendir tüm eleştiriler. Ama anlatamıyoruz ki. Bir de yapılan eleştirilere karşı intikam peşinde koşuyor ya, işte o tam komedi..

 

Gelelim Mustafa Yel’e… Kadir Albayrak’ın kendisine yönelik açıklamalarına karşı, diyor ki; “İcra makamı hükümettir, biz bu yatırımları takip ederiz” tam da özeti bu. İyi de o hükümetin bir vekili değil misin sen? Diye sormak geliyor içimden. Sonra Sayın Yel açıklamasında devamla, hükümetin Tekirdağ’a yaptığı yatırımları aktarıyor. Aslında aktardığı yatırımlar devlet yatırımları ki, yıllarını devlet dairelerinde geçirmiş birisinin bu hataya düşmesi ya da bunu böyle yansıtması milletin aklıyla dalga geçmek olur ki, ben bunu kabul edemem. Devlet yatırımları hiçbir zaman hükümet yatırımı olamaz. Olmamıştır. Devleti yöneten siyasi iktidarlar bazı rutin yatırımları ülkenin dört bir tarafına yaparlar. Yani Hakkari’ye ne yapılmışsa aslında ortalama Tekirdağ’a da o yapılmıştır, Yani yıllardır Tekirdağ’a çok yatırım yaptık nidaları yükseliyor ya, aldanmayın. Ben de o zaman soruyorum. Neden halen yatırım almada ellinci sıralardayız. Madem o kadar çok yatırım yapılıyor, sıralamada yükselmemiz gerekmiyor mu?

 

Ülkenin dört bir tarafına aynı anda eşit miktarda yatırımlar yapıldığı için Tekirdağ’ın sıralaması hiçbir zaman değişmez. Böyle giderse de değişmeyecek. Herkes ağacı kendi tarafından yontuyor. Etmeyin, milletle dalga geçmeyin. Hem yerel, hem de genelde işinize bakın, diyesim var ama diyemiyorum. Çünkü siyasi hırslar o kadar yükselmiş ki; kimsenin aslında içe güce baktığı yok. Herkes birbiri ile uğraşır olmuş.

 

2009 yılında Pusula Gazetesi olarak ‘Uzay üssü gibi’ manşetiyle bir yıl sonra yani 2010 yılında şehir hastanesinin yapılacağını duyurmuştuk. Bunu karnımızdan uydurmadık. Dönemin milletvekilinin beyanatına dayanarak haberi yaptık. Yıl oldu 2017 hastane halen ortada yok. İhaleydi, yer teslimiydi, itirazdı, temeli atılacaktı derken bu yıl da bitti. Mustafa Yel, şehir hastanesini yaptırdım deseydi kendisini kutlardık ve evet bu sizin başarınız derdik. Mustafa Yel, Balkan Teknik Üniversitesi’ni (Bu İl Genel Sekreteri iken ortaya attığı projedir) kurdurmuş olsaydı evet bravo derdik. Derslik konusunda, Çerkezköy ve Kapaklı’da 20-30 kişilik sınıflar olmaya başlasaydı evet başardı bizim vekil derdik. Süleymanpaşa-Hayrabolu yolu 2 yıl önce başlayıp bugüne kadar onlarca can gitmemiş olsaydı valla brova be diye nidalar atardık.

 

Yani devlet yatırımları, hiçbir zaman hükümet yatırımı olamaz. Yapılması zorunlu bütçe harcamaları olarak değerlendirilirler o kadar.

 

Tekirdağ’ın birlikte hareket etmeye ihtiyacı var. Ayrı ayrı karşılıklı mesajlarla birbirini yıpratmaya ihtiyacı yok. İnsanlarımız bunu istiyor. İnsanlarımız Tekirdağ’ın makus talihinin artık sona ermesini istiyor. Hem yerelde, hem genelde Avrupa’nın önemli geçiş merkezlerinden birisi olan kent bunu hak ediyor ama sanırım top yekûn sizleri hak etmiyor. Farkında değil misiniz? Yaptığınız karşılıklı açıklamalar sadece birkaç partizan arkadaşlarınızı ve yandaşınızı sevindiriyor. Kafanızı kaldırın ve çevrenize bakın bakalım mutlu insan görebilecek misiniz?

Okunma Sayısı : 844
Yapılan Yorumlar
 • KADINLARIN KALEMİNDEN KADIN
  17 Aralık 2018--Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen, kadınların gözüyle yaşanmış kadın hikayelerinin kaleme alındığı öykü yarışmasına Türkiye’nin dört bir yanından katılım devam ediyor.
 • NKܒDE KONSER RÜZGARI
  13 Aralık 2018--Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Türk Müziği Devlet Konservatuvarı tarafından ‘Türk Müziği Saz Eserleri Konseri’ düzenlendi.
 • YARALI AT TEDAVİ EDİLDİ
  13 Aralık 2018--Ergene Belediyesi sınırları içinde ayağından yaralı halde bulunan ata Ergene Belediyesi sahip çıktı, yaralı ata Ergene Belediyesi sorumlu veterineri ilk müdahalede bulunarak at tedavi edildi.
 • BURÇİN BÜKE MEST ETTİ
  11 Aralık 2018--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi tarafından düzenlenen Bisanthe 4. Gülsin Onay Piyano Günleri tüm hızıyla devam ediyor. Etkinliğin üçüncü konuğu Burçin Büke oldu. Büke’nin performansı büyük ilgi gördü.
 • TEKİRDAĞ BİRİNCİ OLDU
  11 Aralık 2018---Toprak özellikleri bakımında ülkede önemli bir yeri olan Trakya Bölgesi’nin ili olan Tekirdağ toprağını en çok işleyen iller arasında birinciliği kaptı.
 • BARİYERLER KAZA NEDENİ
  10 Aralık 2018---Tekirdağ Motosiklet Derneği üyeleri, kazalarda çok sayıda ölümlere neden olduğunu öne sürdükleri çelik bariyerlerin değiştirilmesini istedi.
 • FARKINDALIK EĞİTİMİ VERİLDİ
  10 Aralık 2018---Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, Marmaraereğlisi Belediyesi personele, engelli ve yaşlı vatandaşlara davranış biçimleri ile ilgili "Farkındalık Eğitimi" ve "Erişilebilirlik ve Ulaşılabilirlik TSE Standartları" konulu eğitim verdi.
 • TEKİRA DRONE BÜYÜK BEĞENİ TOPLADI
  7 Aralık 2018---Tekira AVM, açıldığı günden bu yana ziyaretçilerine ilkleri yaşatmaya ve farklı deneyimler kazandırmaya devam ediyor. Geçtiğimiz hafta sonu Tekira’da yapılan ‘’Drone Festivali’’ ile, son yıllarda hızla yaygınlaşan bir spor haline gelen drone yarışları Tekirdağlıların beğenisine sunuldu.
 • EV VE SÜS HAYVANLARI SEMİNERİ GERÇEKLEŞTİ
  7 Aralık 2018---Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı Veteriner İşleri Şube Müdürlüğü tarafından düzenlenen “5. Ev ve Süs Hayvanları Satış Yeri Eğitim Semineri” Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı toplantı salonunda yoğun bir katılımla gerçekleşti.
 • ALBAYRAK’TAN PERSONELE TEBRİK
  3 Aralık 2018---- Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, geçtiğimiz günlerde Edirne’de yaşanan sel felaketinde kurtarma ve tahliye çalışmalarında görev alan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı ve Tekirdağ Su ve Kanalizasyon İdaresi ekiplerine teşekkür etti.
 • ÇÖP KUTULARI YENİLENDİ
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri şehrin dört bir yanında montajı yapılan çöp kutularının yıpranma meydana gelenlerini toplarken yerlerine yenilerini yerleştirdi.
 • Malkara'da Gıda Denetimleri
  Tekirdağ Malkara İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından ilçe merkezindeki marketlerde gıda denetimleri aralıksız devam ediyor.
 • HAYDİ, SEN DE BİR UMUT OL!
  Yaptığı sosyal sorumluluk projeleri ile gönülleri fetheden Anadolu Halk ve Barış Platformu (AHBAP), belirli aralıklarla yaptığı kan ve kök hücre bağışı kampanyalarını bir araya toplayarak tüm vatandaşları hafta sonu düzenleyeceği bağış kampanyasına davet etti.
 • GÖNÜLLÜ ÖĞRENCİLERE DESTEK
  Marmaraereğlisi Belediyesi ihtiyaç sahibi öğrenciler için yardım kampanyası başlatan gönüllü öğrencilere destek verdi.
 • ÇOCUK HAKLARI ANLATILDI
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi ile Ahbap Tekirdağ işbirliğinde Dünya Çocuk Hakları Günü dolayısıyla Süleymanpaşa Çocuk Kulübü’nde etkinlik gerçekleştirdi.
 • ATLARIN PARKTA İŞİ NE?
  Tekirdağ’ın Süleymanpaşa ilçesinde başıboş atlar aç kalınca Yüzüncüyıl Mahallesi’nde bulunan çocuk parklarında otlamaya başladı. Vatandaşla bu görüntü büyükşehir olmuş bir şehre yakışıyor mu demeden edemedi.
 • TEKİRDAĞ'IN KURTULUŞU KUTLU OLSUN
  Tekirdağ’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 96. yılı Tekirdağ Valiliği önünde düzenlenen çelenk töreni ile kutlandı.
 • NE KADAR KIRMIZI ET ÜRETİLİYOR?
  Toplam kırmızı et üretimi III. çeyrekte 339 379 ton olarak tahmin edildi. Ülkede toplam kırmızı et üretiminde fazlalık görüldü.
 • EMEKLİ ALBAY ADAY ADAYI
  Tekirdağlı emekli albay, inşaat mühendisi Sebahattin Ümet, AK Parti’den Süleymanpaşa’ya aday adayı oldu.
 • MASKENLE DE GÜZELSİN
  2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası’nda farkındalık yaratmak amacıyla bir araya gelen Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem Dairesi Başkanı R. Alpaslan Kurtoğlu ve daire personelleri maske takarak, lösemi ile mücadele eden çocuklara destek oldular.
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 4955
Dün : 7743
Toplam : 7481487

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri