ak parti, chp, tekirdağ, büyükşehir

tekirdağ haberleri

AKLIMIZLA OYNAMAYIN!

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


AKLIMIZLA OYNAMAYIN!

 

Yok yok, Reza Sarraf’dan bahsetmeyeceğim. Belli ki; o eleman bir oyunun piyonu. Okyanus ötesinde onun üzerinde Türkiye’ye yeni oyun kurmaya çalışıyorlar. Bu konuda bazı gerçekler tabi ki var, ama biraz senaryoyu kötü yazmışlar gibi..

 

Ben yerelden bahsetmek istiyorum. Haftayı Kadir Albayrak ve Mustafa Yel’in karşılıklı açıklamaları ile kapattık sanıyorum. Albayrak açılışlarda yaptığı konuşmada Mustafa Yel’e çattı. Yel cevap vermekte gecikmedi ve hem yatırımlarla ilgili hem de Tekirdağspor ile ilgili Kadir Albayrak’a adeta ateş püskürdü.

 

Şimdi burada ben izninizle fikrimi söylemek isterim. Kadir Albarak kendisine yöneltilen birçok eleştiriyi kişisel algılıyor ve küsme, kırılma, darılma, trip atma, yok sayma, işten atma, sürgüne gönderme gibi davranışlar sergileyerek anında hedef haline geliyor. Aslında eleştirilerin kişiliği ile değil de tamamen oturduğu koltukla ilgili olduğunu anlasa zaten sorun kalmayacak. Albayrak, açılışlardan temel atmalara koşarken ortaya konan yatırımlar haliyle kendisine keyif veriyor. Zaten bu noktada kendisine yöneltilen bir eleştiri yok. Bazı şeylerin kendi kişisel tavırları yüzünden geciktirilmesindendir tüm eleştiriler. Ama anlatamıyoruz ki. Bir de yapılan eleştirilere karşı intikam peşinde koşuyor ya, işte o tam komedi..

 

Gelelim Mustafa Yel’e… Kadir Albayrak’ın kendisine yönelik açıklamalarına karşı, diyor ki; “İcra makamı hükümettir, biz bu yatırımları takip ederiz” tam da özeti bu. İyi de o hükümetin bir vekili değil misin sen? Diye sormak geliyor içimden. Sonra Sayın Yel açıklamasında devamla, hükümetin Tekirdağ’a yaptığı yatırımları aktarıyor. Aslında aktardığı yatırımlar devlet yatırımları ki, yıllarını devlet dairelerinde geçirmiş birisinin bu hataya düşmesi ya da bunu böyle yansıtması milletin aklıyla dalga geçmek olur ki, ben bunu kabul edemem. Devlet yatırımları hiçbir zaman hükümet yatırımı olamaz. Olmamıştır. Devleti yöneten siyasi iktidarlar bazı rutin yatırımları ülkenin dört bir tarafına yaparlar. Yani Hakkari’ye ne yapılmışsa aslında ortalama Tekirdağ’a da o yapılmıştır, Yani yıllardır Tekirdağ’a çok yatırım yaptık nidaları yükseliyor ya, aldanmayın. Ben de o zaman soruyorum. Neden halen yatırım almada ellinci sıralardayız. Madem o kadar çok yatırım yapılıyor, sıralamada yükselmemiz gerekmiyor mu?

 

Ülkenin dört bir tarafına aynı anda eşit miktarda yatırımlar yapıldığı için Tekirdağ’ın sıralaması hiçbir zaman değişmez. Böyle giderse de değişmeyecek. Herkes ağacı kendi tarafından yontuyor. Etmeyin, milletle dalga geçmeyin. Hem yerel, hem de genelde işinize bakın, diyesim var ama diyemiyorum. Çünkü siyasi hırslar o kadar yükselmiş ki; kimsenin aslında içe güce baktığı yok. Herkes birbiri ile uğraşır olmuş.

 

2009 yılında Pusula Gazetesi olarak ‘Uzay üssü gibi’ manşetiyle bir yıl sonra yani 2010 yılında şehir hastanesinin yapılacağını duyurmuştuk. Bunu karnımızdan uydurmadık. Dönemin milletvekilinin beyanatına dayanarak haberi yaptık. Yıl oldu 2017 hastane halen ortada yok. İhaleydi, yer teslimiydi, itirazdı, temeli atılacaktı derken bu yıl da bitti. Mustafa Yel, şehir hastanesini yaptırdım deseydi kendisini kutlardık ve evet bu sizin başarınız derdik. Mustafa Yel, Balkan Teknik Üniversitesi’ni (Bu İl Genel Sekreteri iken ortaya attığı projedir) kurdurmuş olsaydı evet bravo derdik. Derslik konusunda, Çerkezköy ve Kapaklı’da 20-30 kişilik sınıflar olmaya başlasaydı evet başardı bizim vekil derdik. Süleymanpaşa-Hayrabolu yolu 2 yıl önce başlayıp bugüne kadar onlarca can gitmemiş olsaydı valla brova be diye nidalar atardık.

 

Yani devlet yatırımları, hiçbir zaman hükümet yatırımı olamaz. Yapılması zorunlu bütçe harcamaları olarak değerlendirilirler o kadar.

 

Tekirdağ’ın birlikte hareket etmeye ihtiyacı var. Ayrı ayrı karşılıklı mesajlarla birbirini yıpratmaya ihtiyacı yok. İnsanlarımız bunu istiyor. İnsanlarımız Tekirdağ’ın makus talihinin artık sona ermesini istiyor. Hem yerelde, hem genelde Avrupa’nın önemli geçiş merkezlerinden birisi olan kent bunu hak ediyor ama sanırım top yekûn sizleri hak etmiyor. Farkında değil misiniz? Yaptığınız karşılıklı açıklamalar sadece birkaç partizan arkadaşlarınızı ve yandaşınızı sevindiriyor. Kafanızı kaldırın ve çevrenize bakın bakalım mutlu insan görebilecek misiniz?

Okunma Sayısı : 635
Yapılan Yorumlar
 • EREĞLİ'NİN ARAÇ FİLOSU GENİŞLİYOR
  Marmaraereğlisi Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü araç filosuna yeni bir figüre tanzim makinesi daha eklendi.
 • GENÇ HEYKELTRAŞLAR
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenecek olan Bisanthe Taş Heykel Sempozyumu, yeni bir etkinlikle genişlemeyi sürdürüyor.
 • İşkur’dan istihdam garantili kurs
  İŞKUR düzenleyeceği kurs ile hem meslek sahibi hem de iş sahibi yapmayı amaçlıyor. Başvurular 28 Mayısta başlayıp 1 Haziran’da son bulacak.
 • 25 KİRAZ ÜRETİCİSİ 1.LİK İÇİN YARIŞIYOR
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi işbirliğinde düzenlenen 54. Tekirdağ Uluslararası Kiraz Festivali kapsamında düzenlenecek Kiraz Yarışması için kiraz bahçeleri jüri tarafından incelenmeye başlandı.
 • ÜÇ EKİP DAHA
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi bir yandan yol yapım çalışmalarına tüm hızıyla devam ederken bir yandan da bozulan yollar için kurduğu tamirat ekipleriyle bakım ve onarım çalışmalarını arttırdı.
 • ÇERKEZKÖY’DE BÜYÜK BİR SORUN HALLEDİLDİ
  TESKİ Genel Müdürlüğünün yaptığı proje sayesinde Çerkezköy ilçesinin atıksuyu atıksu arıtma tesisine iletiliyor.
 • MALKARA ÇİÇEK AÇTI
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı'nın, Kırsal Turizmi Geliştirme Projesi kapsamında yürüttüğü Köylerimizi Güzelleştiriyoruz çalışması adı altında, 24 Mayıs 2018 Perşembe günü saat 10.00’da Elmalı Mahallesinde “Çiçek Dikim Etkinliği” gerçekleştirildi.
 • BÖLGE 2.Sİ OLDULAR
  Süleymanpaşa Belediye Gençlik ve Spor Kulübü Atletizm takımı Kırklareli’nde düzenlenen Bölge Şampiyonası’ndan madalya ile döndü.
 • ŞEHİT ve GAZİ AİLELERİNE İFTAR
  Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan, şehit aileleri, gazi ve gazi yakınları ile iftar yemeğinde bir araya geldi.
 • TASARRUFU RESİMLERLE ANLATTILAR
  TREDAŞ’ın “Aydınlık Bir Şehir, Işıldayan Bir Nesil” temalı Resim Yarışması’nın sonuçları açıklandı. Birinciliği Edirne’den Hamit Öztürk Kazandı. Dereceye giren çocuklar, çizdikleri resimlerle enerji tasarrufu yapmanın en güzel örneklerini sundu.
 • KAVAKDERE’YE İKİNCİ TEMEL
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Çerkezköy Kavakdere Islahı 1. Etap bitişi ve 2. Etap temelinin atılması münasebetiyle bir tören düzenledi.
 • ÖZTRAK’TAN ACİL ÖNLEM ÇAĞRISI
  Türk Lirası dolar karşısında bir gecede 10 kuruş değer kaybetti. TL’nin serbest düşüşe geçtiğini ve Türkiye ekonomisinde ani duruş riskinin giderek belirginleştiğini ifade eden CHP’li Öztrak, ekonomide alınması gereken acil tedbirleri şöyle sıraladı:
 • HEDİYE YAĞMURU
  19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nda Tekira AVM’de birbirinden özel hediyeler sahiplerini buldu.
 • Festival çadırlarını yerli esnaf belirleyecek
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, 54. Tekirdağ Uluslararası Kiraz Festivali kapsamında kurulacak çadırların yerli esnafımız tarafından belirleneceğinin müjdesini verirken Tekirdağ Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Sami Kayın ile protokol imzaladı.
 • BESTE YARIŞMASI
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi, ülkemizin kültür ve sanat yaşamına katkıda bulunmak amacıyla, dünyaca ünlü Devlet Sanatçımız piyanist Gülsin Onay adına, solo piyano parçalarını içeren bir beste yarışması düzenleyecek.
 • ASFALT SEFERBERLİĞİ
  Marmaraereğlisi Belediyesi asfalt sezonunun açılması ile birlikte vakit kaybetmeden başlattığı sıcak asfalt harekâtını tüm hızıyla sürdürüyor.
 • ARAÇ FİLOSU GENİŞLİYOR
  Marmaraereğlisi Belediyesi, ilçede yol yapım ve onarımını daha hızlı yapabilmek amacıyla Fen İşleri Müdürlüğü araç filosuna bir adet kombine sathi kaplama aracı daha ekledi.
 • TESKİ’DEN ÇORLU VE ERGENE İLÇELERİNE BÜYÜK ALTYAPI YATIRIMI
  Çorlu ve Ergene ilçelerimiz için oldukça önemli bir yatırım olan
 • Onlar bizim çocuklarımız fark etseniz de fark etmeseniz de!
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi, Toprak Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi ile Trakya Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi işbirliğinde
 • Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Ihlamurlara Can Veriyor
  Kırsal kalkınma ve tarımsal üretime en fazla destek veren yerel yönetim kurumu olan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi,
Tekirdağ'da yerel seçimlerde hangi partiye oy verirsiniz?
    Ak Parti
    CHP
    MHP
    İYİ Parti
    Aday ödemli
    Bilemiyorum
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 3727
Dün : 7442
Toplam : 6652455

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri