ak parti, chp, tekirdağ, büyükşehir

tekirdağ haberleri

AKLIMIZLA OYNAMAYIN!

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


AKLIMIZLA OYNAMAYIN!

 

Yok yok, Reza Sarraf’dan bahsetmeyeceğim. Belli ki; o eleman bir oyunun piyonu. Okyanus ötesinde onun üzerinde Türkiye’ye yeni oyun kurmaya çalışıyorlar. Bu konuda bazı gerçekler tabi ki var, ama biraz senaryoyu kötü yazmışlar gibi..

 

Ben yerelden bahsetmek istiyorum. Haftayı Kadir Albayrak ve Mustafa Yel’in karşılıklı açıklamaları ile kapattık sanıyorum. Albayrak açılışlarda yaptığı konuşmada Mustafa Yel’e çattı. Yel cevap vermekte gecikmedi ve hem yatırımlarla ilgili hem de Tekirdağspor ile ilgili Kadir Albayrak’a adeta ateş püskürdü.

 

Şimdi burada ben izninizle fikrimi söylemek isterim. Kadir Albarak kendisine yöneltilen birçok eleştiriyi kişisel algılıyor ve küsme, kırılma, darılma, trip atma, yok sayma, işten atma, sürgüne gönderme gibi davranışlar sergileyerek anında hedef haline geliyor. Aslında eleştirilerin kişiliği ile değil de tamamen oturduğu koltukla ilgili olduğunu anlasa zaten sorun kalmayacak. Albayrak, açılışlardan temel atmalara koşarken ortaya konan yatırımlar haliyle kendisine keyif veriyor. Zaten bu noktada kendisine yöneltilen bir eleştiri yok. Bazı şeylerin kendi kişisel tavırları yüzünden geciktirilmesindendir tüm eleştiriler. Ama anlatamıyoruz ki. Bir de yapılan eleştirilere karşı intikam peşinde koşuyor ya, işte o tam komedi..

 

Gelelim Mustafa Yel’e… Kadir Albayrak’ın kendisine yönelik açıklamalarına karşı, diyor ki; “İcra makamı hükümettir, biz bu yatırımları takip ederiz” tam da özeti bu. İyi de o hükümetin bir vekili değil misin sen? Diye sormak geliyor içimden. Sonra Sayın Yel açıklamasında devamla, hükümetin Tekirdağ’a yaptığı yatırımları aktarıyor. Aslında aktardığı yatırımlar devlet yatırımları ki, yıllarını devlet dairelerinde geçirmiş birisinin bu hataya düşmesi ya da bunu böyle yansıtması milletin aklıyla dalga geçmek olur ki, ben bunu kabul edemem. Devlet yatırımları hiçbir zaman hükümet yatırımı olamaz. Olmamıştır. Devleti yöneten siyasi iktidarlar bazı rutin yatırımları ülkenin dört bir tarafına yaparlar. Yani Hakkari’ye ne yapılmışsa aslında ortalama Tekirdağ’a da o yapılmıştır, Yani yıllardır Tekirdağ’a çok yatırım yaptık nidaları yükseliyor ya, aldanmayın. Ben de o zaman soruyorum. Neden halen yatırım almada ellinci sıralardayız. Madem o kadar çok yatırım yapılıyor, sıralamada yükselmemiz gerekmiyor mu?

 

Ülkenin dört bir tarafına aynı anda eşit miktarda yatırımlar yapıldığı için Tekirdağ’ın sıralaması hiçbir zaman değişmez. Böyle giderse de değişmeyecek. Herkes ağacı kendi tarafından yontuyor. Etmeyin, milletle dalga geçmeyin. Hem yerel, hem de genelde işinize bakın, diyesim var ama diyemiyorum. Çünkü siyasi hırslar o kadar yükselmiş ki; kimsenin aslında içe güce baktığı yok. Herkes birbiri ile uğraşır olmuş.

 

2009 yılında Pusula Gazetesi olarak ‘Uzay üssü gibi’ manşetiyle bir yıl sonra yani 2010 yılında şehir hastanesinin yapılacağını duyurmuştuk. Bunu karnımızdan uydurmadık. Dönemin milletvekilinin beyanatına dayanarak haberi yaptık. Yıl oldu 2017 hastane halen ortada yok. İhaleydi, yer teslimiydi, itirazdı, temeli atılacaktı derken bu yıl da bitti. Mustafa Yel, şehir hastanesini yaptırdım deseydi kendisini kutlardık ve evet bu sizin başarınız derdik. Mustafa Yel, Balkan Teknik Üniversitesi’ni (Bu İl Genel Sekreteri iken ortaya attığı projedir) kurdurmuş olsaydı evet bravo derdik. Derslik konusunda, Çerkezköy ve Kapaklı’da 20-30 kişilik sınıflar olmaya başlasaydı evet başardı bizim vekil derdik. Süleymanpaşa-Hayrabolu yolu 2 yıl önce başlayıp bugüne kadar onlarca can gitmemiş olsaydı valla brova be diye nidalar atardık.

 

Yani devlet yatırımları, hiçbir zaman hükümet yatırımı olamaz. Yapılması zorunlu bütçe harcamaları olarak değerlendirilirler o kadar.

 

Tekirdağ’ın birlikte hareket etmeye ihtiyacı var. Ayrı ayrı karşılıklı mesajlarla birbirini yıpratmaya ihtiyacı yok. İnsanlarımız bunu istiyor. İnsanlarımız Tekirdağ’ın makus talihinin artık sona ermesini istiyor. Hem yerelde, hem genelde Avrupa’nın önemli geçiş merkezlerinden birisi olan kent bunu hak ediyor ama sanırım top yekûn sizleri hak etmiyor. Farkında değil misiniz? Yaptığınız karşılıklı açıklamalar sadece birkaç partizan arkadaşlarınızı ve yandaşınızı sevindiriyor. Kafanızı kaldırın ve çevrenize bakın bakalım mutlu insan görebilecek misiniz?

Okunma Sayısı : 392
Yapılan Yorumlar
 • İLK ZİYARET TÜRK OCAĞINA
  İYİ Parti Süleymanpaşa İlçe Başkanı Mahmut Babayiğit ve yönetim kurulu
 • 14 ŞUBAT ÇOCUKLARLA GÜZEL
  Marmaraereğlisi Belediyesi tarafından “14 Şubat Sevgililer Günü’nde Sevgimizi Çocuklarımızla Paylaşıyoruz"
 • SATRANÇ HEYECANI
  Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan’ın katkılarıyla 2017 Tekirdağ Küçükler, Yıldızlar ve Gençler Satranç İl Birinciliği Turnuvası,
 • YAŞAM’DAN SAĞLIK
  Özel Tekirdağ Yaşam Hastanesi Fizyoterapisti İnci Kahraman, istenmeyen eklem hareketlerinde ve fonksiyonel aktivitelerde oluşan kısıtlanmaların kinezyolojik bantlama ile önüne geçilebileceğini ifade ederek, konuyla ilgili bilgiler verdi.
 • HAFTA SONU AÇIK
  Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan, çevre temizlik vergisi için hafta içinde ödeme sıkıntısı yaşayan vatandaşlar için hafta sonu Veznelerin açık olduğunu açıkladı.
 • KENDİ ÇİÇEĞİNİ ÜRETECEK
  Süleymanpaşa Belediyesi tarafından hayata geçirilen ve ilçenin kırsal kesimlerinde alternatif ve katma değeri yüksek tarım ürünleri üretimini teşvik etmek amacıyla başlatılan
 • TEMEL AFET BİLİNCİ
  12 Kasım Afet Eğitimi Farkındalık Günü” kapsamında Süleymanpaşa ilçesinde Temel Afet Bilinci Eğitimleri gerçekleştirildi.
 • MARMARAEREĞLİSİ CIVIL CIVIL
  Marmaraereğlisi Belediyesi tarafından Enis Sülün Caddesine mevsimlik çiçek ve lale soğanı ekimi için hazırlıklar başladı.
 • BELEDİYEDEN “Dost Eli”
  Ertuğrul Mahallesi’ndeki bir evde elektrik kontağından çıktığı düşünülen yangının itfaiye ekipleri tarafından söndürülmesi sonrası Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi ekipleri evi yanan aile ile iletişime geçerek “Dost Eli”ni uzattı.
 • HAFRİYAT KAMYONLARINA DENETİM
  Kapaklı belediyesi Zabıta ekipleri hafriyat kamyonlarına yönelik denetimlerini aralıksız sürdürüyor.
 • İHTİYAÇ SAHİPLERİNE TEKERLEKLİ SANDALYE
  MALKARA--Malkara Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü
 • EVDE BAKIM YÜZ GÜLDÜRÜYOR
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat’ın 2015 yılının sonunda
 • BÜRÜKSEL’DE KONFERANS
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, Sosyal Demokrat Belediyeler Derneği
 • TREDAŞ, GE USER CONFERENCE EMEA 2017'DE
  Trakya Elektrik Dağıtım A.Ş. (TREDAŞ), Hollanda'da gerçekleştirilen
 • Janos Arany 200. Doğum yılında anıldı
  İstanbul Macar Kültür Merkezinin katkıları ile Tekirdağ Macar Dostluk Derneği
 • Yol yapımı devam ediyor
  Çalışmaların alt yapı çalışmaları ile paralel ilerlediği,
 • YURT İFTARINA BÜYÜK İLGİ
  Tekirdağ merkez Süleymanpaşa ilçesinde faaliyet gösteren Rüstem Paşa
 • Hüseyin Parlak’a plaketli veda yemeği
  Sülaymanpaşa Belediyesi Zabıta Müdürlüğü bünyesinde Zabıta Memuru olarak 32 yıl boyunca hizmet veren Hüseyin Parlak’ın emekliye ayrılması sebebiyle Zabıta Müdürlüğü tarafından veda yemeği düzenlendi.
 • Eşek sütü kansere iyi geliyor mu?
  Acıbadem Kayseri Hastanesi Medikal Onkoloji Uzmanı Dr. Semiha Urvay, hem kanserden korunmak isteyenler, hem de kanser tedavisi görenler için doğru beslenmenin önemini vurguladı. Doğru beslenmenin, kanser açısından iki öneme sahip olduğunu kaydeden Urvay, ''Birincisi hastalıktan korunmak için, diğeri ise hastalıkla mücadelede'' dedi.
 • ERKEKLERE AĞRI KESİCİ UYARISI
  Kadın Hastalıkları ve Tüp Bebek Uzmanı Op. Dr. Betül Görgen, yüksek dozda ve sık ağrı kesici
Büyükşehir Belediyesi çalışmalarını genel olarak nasıl değerlendiriyorsunuz?
    Çok iyi
    İyi
    Kötü
    Çok kötü
    Zaman gerekli
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 703
Dün : 7703
Toplam : 5933467

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri