ak parti, chp, tekirdağ, büyükşehir

tekirdağ haberleri

AKLIMIZLA OYNAMAYIN!

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


AKLIMIZLA OYNAMAYIN!

 

Yok yok, Reza Sarraf’dan bahsetmeyeceğim. Belli ki; o eleman bir oyunun piyonu. Okyanus ötesinde onun üzerinde Türkiye’ye yeni oyun kurmaya çalışıyorlar. Bu konuda bazı gerçekler tabi ki var, ama biraz senaryoyu kötü yazmışlar gibi..

 

Ben yerelden bahsetmek istiyorum. Haftayı Kadir Albayrak ve Mustafa Yel’in karşılıklı açıklamaları ile kapattık sanıyorum. Albayrak açılışlarda yaptığı konuşmada Mustafa Yel’e çattı. Yel cevap vermekte gecikmedi ve hem yatırımlarla ilgili hem de Tekirdağspor ile ilgili Kadir Albayrak’a adeta ateş püskürdü.

 

Şimdi burada ben izninizle fikrimi söylemek isterim. Kadir Albarak kendisine yöneltilen birçok eleştiriyi kişisel algılıyor ve küsme, kırılma, darılma, trip atma, yok sayma, işten atma, sürgüne gönderme gibi davranışlar sergileyerek anında hedef haline geliyor. Aslında eleştirilerin kişiliği ile değil de tamamen oturduğu koltukla ilgili olduğunu anlasa zaten sorun kalmayacak. Albayrak, açılışlardan temel atmalara koşarken ortaya konan yatırımlar haliyle kendisine keyif veriyor. Zaten bu noktada kendisine yöneltilen bir eleştiri yok. Bazı şeylerin kendi kişisel tavırları yüzünden geciktirilmesindendir tüm eleştiriler. Ama anlatamıyoruz ki. Bir de yapılan eleştirilere karşı intikam peşinde koşuyor ya, işte o tam komedi..

 

Gelelim Mustafa Yel’e… Kadir Albayrak’ın kendisine yönelik açıklamalarına karşı, diyor ki; “İcra makamı hükümettir, biz bu yatırımları takip ederiz” tam da özeti bu. İyi de o hükümetin bir vekili değil misin sen? Diye sormak geliyor içimden. Sonra Sayın Yel açıklamasında devamla, hükümetin Tekirdağ’a yaptığı yatırımları aktarıyor. Aslında aktardığı yatırımlar devlet yatırımları ki, yıllarını devlet dairelerinde geçirmiş birisinin bu hataya düşmesi ya da bunu böyle yansıtması milletin aklıyla dalga geçmek olur ki, ben bunu kabul edemem. Devlet yatırımları hiçbir zaman hükümet yatırımı olamaz. Olmamıştır. Devleti yöneten siyasi iktidarlar bazı rutin yatırımları ülkenin dört bir tarafına yaparlar. Yani Hakkari’ye ne yapılmışsa aslında ortalama Tekirdağ’a da o yapılmıştır, Yani yıllardır Tekirdağ’a çok yatırım yaptık nidaları yükseliyor ya, aldanmayın. Ben de o zaman soruyorum. Neden halen yatırım almada ellinci sıralardayız. Madem o kadar çok yatırım yapılıyor, sıralamada yükselmemiz gerekmiyor mu?

 

Ülkenin dört bir tarafına aynı anda eşit miktarda yatırımlar yapıldığı için Tekirdağ’ın sıralaması hiçbir zaman değişmez. Böyle giderse de değişmeyecek. Herkes ağacı kendi tarafından yontuyor. Etmeyin, milletle dalga geçmeyin. Hem yerel, hem de genelde işinize bakın, diyesim var ama diyemiyorum. Çünkü siyasi hırslar o kadar yükselmiş ki; kimsenin aslında içe güce baktığı yok. Herkes birbiri ile uğraşır olmuş.

 

2009 yılında Pusula Gazetesi olarak ‘Uzay üssü gibi’ manşetiyle bir yıl sonra yani 2010 yılında şehir hastanesinin yapılacağını duyurmuştuk. Bunu karnımızdan uydurmadık. Dönemin milletvekilinin beyanatına dayanarak haberi yaptık. Yıl oldu 2017 hastane halen ortada yok. İhaleydi, yer teslimiydi, itirazdı, temeli atılacaktı derken bu yıl da bitti. Mustafa Yel, şehir hastanesini yaptırdım deseydi kendisini kutlardık ve evet bu sizin başarınız derdik. Mustafa Yel, Balkan Teknik Üniversitesi’ni (Bu İl Genel Sekreteri iken ortaya attığı projedir) kurdurmuş olsaydı evet bravo derdik. Derslik konusunda, Çerkezköy ve Kapaklı’da 20-30 kişilik sınıflar olmaya başlasaydı evet başardı bizim vekil derdik. Süleymanpaşa-Hayrabolu yolu 2 yıl önce başlayıp bugüne kadar onlarca can gitmemiş olsaydı valla brova be diye nidalar atardık.

 

Yani devlet yatırımları, hiçbir zaman hükümet yatırımı olamaz. Yapılması zorunlu bütçe harcamaları olarak değerlendirilirler o kadar.

 

Tekirdağ’ın birlikte hareket etmeye ihtiyacı var. Ayrı ayrı karşılıklı mesajlarla birbirini yıpratmaya ihtiyacı yok. İnsanlarımız bunu istiyor. İnsanlarımız Tekirdağ’ın makus talihinin artık sona ermesini istiyor. Hem yerelde, hem genelde Avrupa’nın önemli geçiş merkezlerinden birisi olan kent bunu hak ediyor ama sanırım top yekûn sizleri hak etmiyor. Farkında değil misiniz? Yaptığınız karşılıklı açıklamalar sadece birkaç partizan arkadaşlarınızı ve yandaşınızı sevindiriyor. Kafanızı kaldırın ve çevrenize bakın bakalım mutlu insan görebilecek misiniz?

Okunma Sayısı : 975
Yapılan Yorumlar
 • YÜKSEL, ŞENTOP’U ZİYARET ETTİ
  27 Şubat 2019--Cumhur İttifakı’nın AK Partili Süleymanpaşa Belediye Başkan Adayı Cüneyt Yüksel, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı seçilen Tekirdağ Milletvekili Prof. Dr. Mustafa Şentop’u ziyaret ederek, meclis başkanlığı görevinin hayırlı olması temennisinde bulundu.
 • ATÖLYEDE YENİLENİYORLAR
  27 Şubat 2019--TESKİ Genel Müdürlüğü İkmal bakım ve onarım şube müdürlüğü personelleri, kurum bünyesindeki araçların bakım ve onarımını yaparak güvenli bir şekilde trafikte kullanılmasını sağlıyor.
 • TEKNOLOJİ ARTIK DERSLERDE
  27 Şubat 2019--Tekirdağ da apple smart teknolojisini eğitimde kullanan tek okul olma özelliğini Aden Koleji taşıyor.
 • TESKİ, TAHSİLAT BÜROSU AÇTI
  11 Şubat 2019--TESKİ Genel Müdürlüğü tarafından Süleymanpaşa ilçesi çarşı da eski bedesten olarak bilinen bölgede “TESKİ Su Faturası Ödeme Noktası” açıldı.
 • ÖĞRENCİLERİ YALNIZ BIRAKMADI
  06 Şubat 2019--Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel Beren Bebek Çocuk Akademisinde eğitime başlayan küçük öğrencileri ziyaret etti. Başkan Yüksel öğrenciler ile yakından ilgilenerek onlarla birlikte oyunlar oynadı.
 • SPORDA HAFTAYA DAMGA VURDU
  04 Şubat 2019--Marmaraereğlisi Belediyespor hafta sonu oynanan müsabakalarda aldığı başarılı sonuçlarla haftaya damga vuran takım oldu. Futbol ve basketbolda alınan sonuçlarla Marmaraereğlisi Belediyespor sporda farkını ortaya koydu.
 • KURUMLAR ARASI TOPLANTI
  16 Ocak 2019--Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na bağlı kurumlar Trakya Kalkınma Ajansı merkezinde bir araya geldi. Konular gündem gündem konuşulup çözüm odaklı istişare yapıldı.
 • BAŞKANLAR BULUŞTU
  16 Ocak 2019--Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat'ı makamında ziyaret etti.
 • MARMARAEREĞLİSİ CAN DOSTLARI UNUTMUYOR
  16 Ocak 2019--Marmaraereğlisi Belediyesi, 2018 yılında sokak hayvanlarının tedaviden, beslenmesine, aşılarının yapılmasından kısırlaştırmaya kadar her zaman yanlarında oldu.
 • ÇEVRE DOSTU YOL
  4 Ocak 2019--Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi yol yapım çalışmalarını kesintisiz bir şekilde sürdürüyor. Çevre dostu olarak bilinen beton yol hizmeti Kapaklı’da gerçekleştirildi.
 • VALİDEN ŞEHİT AİLESİNE ZİYARET
  4 Ocak 2019--Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, 1994’e Ağrı’da şehit olan Er Ahmet Oral’ın ailesini ziyaret etti. Aile bu kıymetli ziyaretten çok memnun olduklarını ifade etti.
 • SPORDA MARMARAEREĞLİSİ FARKI
  3 Ocak 2019--Tekirdağ U-17 Ligi A Grubu’nu oynadığı 14 maçta 13 galibiyet bir beraberlikle şampiyon olarak tamamlayan Marmaraereğlisi Belediyespor U-17 takımı kupa sevincini Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan ile paylaştı.
 • ÇOCUKLARIN YILBAŞI PARTİSİ
  3 Ocak 2019--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Kulübü, 2019’a Merhaba partisi düzenledi. 6 yaş altı çocuklara yönelik yeni yıl partisi renkli görüntülere sahne oldu.
 • ONLAR, MUTLU KENT’İN ÇOCUKLARI
  27 Aralık 2018--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Ruh Sağlığı Merkezi, Süleymanpaşa Çocuk Kulübü üyeleri için anne-çocuk etkinliği düzenledi.
 • HİZMETE DEVAM
  26 Aralık 2018--TESKİ Genel Müdürü Dr. İbrahim İÇÖZ ilçe denetimleri kapsamında mesai saatinden önce TESKİ Şarköy personeli ile bir araya geldi.
 • HAYRABOLU’DA STK’LARA ZİYARET
  26 Aralık 2018--Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, çalışmalarını sürdürdüğü Hayrabolu ilçesinde gerçekleştirdiği incelemelerin ardından Hayrabolu Belediye Başkanı Fehmi Altayoğlu ve içlerinde sivil toplum kuruluşları ile esnaf odalarının olduğu kurumlara ziyarette bulundu.
 • DERNEK VE STK’LARLA İŞBİRLİĞİNE DEVAM
  26 Aralık 2018--Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan, ilçedeki tüm dernek ve Sivil Toplum Kuruluşları ile işbirliği içerisinde vatandaşların sorunlarına çözüm odaklı yaklaşım içerisinde olduklarını söyledi.
 • KADINLAR DA ERKEKLER DE SÜPER LİGDE
  25 Aralık 2018--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Spor Kulübü, Türkiye Judo Federasyonu tarafından düzenlenen Spor Toto Süper Lig’e yükselme karşılaşmalarında aldığı başarılı sonuçlarla hem kadınlar hem erkeklerde Süper Lig’e yükselmeyi başardı.
 • BİN AĞAÇ DİKİLDİ
  25 Aralık 2018--Ergene Belediyesi ve Çevre Koruma Dergisi (ÇEVKOR) iş birliği ile “Sağlıklı Yaşam İle Sağlıklı Çevre” projesi kapsamında Esenler Mahallesine 1000 (bin) adet Karaçam ağacı dikildi.
 • BÜYÜKŞEHİR’DEN UYGULAMA DESTEĞİ
  19 Aralık 2018--Eğitim alanındaki yatırımları ile büyükşehir belediyeleri arasında öne çıkan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, temel vizyonları arasında yer alan üniversite vizyonu doğrultusunda çalışmalarını sürdürüyor.
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 6581
Dün : 7472
Toplam : 8027145

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri