namık kemal üniversitesi, mustafa şentop, TBMM, tekirdağ

tekirdağ haberleri

NKÜ, akademik yılını açtı

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


NKÜ, akademik yılını açtı

 

 

Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi akademik yıl açılışını yaptı. Rektör Prof. Dr. Mümin Şahin açılış konuşmasını yaptıktan sonra TBMM Başkanı ve Tekirdağ Milletvekili Prof. Dr. Mustafa Şentop konuşmasını gerçekleştirdi.


Yoğun bir ilgi ile Akademik yıl açılışını yapan Namık Kemal Üniversitesi program kapsamında hem TBMM Başkanı Tekirdağ Milletvekili Prof. Dr. Mustafa Şentop’u hem de il protokolünü ağırladı. İlk olarak konuşmasını gerçekleştiren NKÜ Rektörü Prof. Dr. Mümin Şahin, “9 ay boyunca bu görevin başındayız. İlk günden itibaren aynı heves ile güzel adımlar atarak ilerlemeyi amaçlıyoruz. Bugün burada hep beraber akademik yıl açılışını yapıyor olmaktan çok mutluyuz. Geçen dönem olduğu gibi bu dönem de bizim için çok kıymetli. Her geçen günün kıymetinin önemini kavrayarak çalışmalarımıza devam edeceğiz. Öğrencilerimiz ve akademik personelimiz gösterdikleri başarılarla üniversitemizi ülke geneli üniversiteler arasında üst sıralara taşıyorlar. Bundan dolayı bir kez daha çok teşekkür ederim. Bunun dışında üniversite hastanemiz ile ilgili çalışmalara da son derece titizlikle yön veriyoruz. Her geçen gün daha da iyi yol kat edeceğimizden eminiz. Bugün ayrıca başka bir heyecanı da yaşıyoruz. Sayın TBMM Başkanı ve Tekirdağ Milletvekili Prof. Dr. Mustafa Şentop aramızda. Akademik yılı kendisiyle açıyor olmak bizler için büyük gurur. Şimdi ben sözlerime son verirken Sayın Şentop Hocamızı kürsüye davet ediyor ve fahri doktora unvanını kendisine sunmak isterim.”

 

Prof. Dr. Mustafa Şentop Fahri doktora unvanını Rektör Mümin Şahin’den aldıktan sonra yaptığı konuşmasında özelikle gençlere mesaj verdi. Prof. Dr. Şentop: “Bizim en çok övüneceğimiz ve gurur duyacağımız şey şüphesiz ki sahip olduğumuz genç nüfus ile onların eğitimde gösterdikleri başarılardır. Eğitimin ne kadar önemli olduğunun farkındayız. Ülkemizde çok kaliteli üniversitelerimiz var. Üniversiteye giden pek çok çocuğumuz var. Her birinin umut vaat eden hedefleri var. Üniversiteler bizim en çok sahip çıkmamız gereken yerler. Çocuklarımız ise her şeyimizi sunmamız gereken varlıklarımız. Bizim tek bir çocuğumuzu dahi kaybetmeye, ziyan etmeye ne hakkımız var ne lüksümüz var. Özellikle gençlerimize bir şeyler söylemek isterim. Bilmelisiniz ki ben de şuan sizlerin oturduğu sıralardan geçtim. Hatta sizin sahip olduğunuz şartlara bile sahip değildim. Yokluğu da gördüm her türlü zorluğu da gördüm. Fakat işin özü asla vazgeçmemek gerekiyor. Evet, böyle söyleyince klişe oluyor ama inanın asıl kazanmaya başladığınız zaman vazgeçmemeyi seçtiğiniz zaman oluyor. Elbette her zaman kazanmak olmayabilir. Yenilgi de vardır hayatımızda. Gelin görün ki yenilgiler bile kişiye tecrübe kazandırır. O yüzden lütfen ama lütfen hedeflerinizi koyun ne olursa olsun üzerine yürüyün. Yolda karşınıza çıkanlarla ilgilenmeyin yürümeye devam edin. Şanslı bir ülkeyiz ve pırıl pırıl gençlerimiz var. Hepsiyle gurur duyuyoruz. Bugün burada doğduğum büyüdüğüm şehirde olmaktan, Namık Kemal Üniversitesi akademik yıl açılışında birlikte olmaktan çok mutluyum. Dilerim harika bir yıl olur. Herkese sonsuz başarılar diliyorum.”

 

Konuşmaların ardından hem Prof. Dr. Şentop hem de Prof. Dr. Şahin günün anısına birbirlerine hediye takdim ettiler. Ayrıca okulun Güzel Sanatlar Fakültesi 4. sınıf öğrencisinin kendi eliyle yaptığı Mustafa Şentop portresi takdim edildi. Akademik personelin sahneye davet edilmesiyle anı fotoğrafı çekildi.

Akabinde davetliler fuaye alanındaki kokteyle katılım gösterdiler. 

 

 


Okunma Sayısı : 1988
Yapılan Yorumlar
 • BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI
  09 Nisan 2019--Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Etüt ve Projeler Dairesi Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen brifing toplantısına katıldı.
 • ALBAYRAK YİNE VATANDAŞLARLA
  2 Nisan 2019--Büyükşehir koltuğuna yeniden oturan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, seçim biter bitmez kaldığı yerden devam etmeye başladı.
 • YÜKSEL, ŞENTOP’U ZİYARET ETTİ
  27 Şubat 2019--Cumhur İttifakı’nın AK Partili Süleymanpaşa Belediye Başkan Adayı Cüneyt Yüksel, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı seçilen Tekirdağ Milletvekili Prof. Dr. Mustafa Şentop’u ziyaret ederek, meclis başkanlığı görevinin hayırlı olması temennisinde bulundu.
 • ATÖLYEDE YENİLENİYORLAR
  27 Şubat 2019--TESKİ Genel Müdürlüğü İkmal bakım ve onarım şube müdürlüğü personelleri, kurum bünyesindeki araçların bakım ve onarımını yaparak güvenli bir şekilde trafikte kullanılmasını sağlıyor.
 • TEKNOLOJİ ARTIK DERSLERDE
  27 Şubat 2019--Tekirdağ da apple smart teknolojisini eğitimde kullanan tek okul olma özelliğini Aden Koleji taşıyor.
 • TESKİ, TAHSİLAT BÜROSU AÇTI
  11 Şubat 2019--TESKİ Genel Müdürlüğü tarafından Süleymanpaşa ilçesi çarşı da eski bedesten olarak bilinen bölgede “TESKİ Su Faturası Ödeme Noktası” açıldı.
 • ÖĞRENCİLERİ YALNIZ BIRAKMADI
  06 Şubat 2019--Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel Beren Bebek Çocuk Akademisinde eğitime başlayan küçük öğrencileri ziyaret etti. Başkan Yüksel öğrenciler ile yakından ilgilenerek onlarla birlikte oyunlar oynadı.
 • SPORDA HAFTAYA DAMGA VURDU
  04 Şubat 2019--Marmaraereğlisi Belediyespor hafta sonu oynanan müsabakalarda aldığı başarılı sonuçlarla haftaya damga vuran takım oldu. Futbol ve basketbolda alınan sonuçlarla Marmaraereğlisi Belediyespor sporda farkını ortaya koydu.
 • KURUMLAR ARASI TOPLANTI
  16 Ocak 2019--Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na bağlı kurumlar Trakya Kalkınma Ajansı merkezinde bir araya geldi. Konular gündem gündem konuşulup çözüm odaklı istişare yapıldı.
 • BAŞKANLAR BULUŞTU
  16 Ocak 2019--Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat'ı makamında ziyaret etti.
 • MARMARAEREĞLİSİ CAN DOSTLARI UNUTMUYOR
  16 Ocak 2019--Marmaraereğlisi Belediyesi, 2018 yılında sokak hayvanlarının tedaviden, beslenmesine, aşılarının yapılmasından kısırlaştırmaya kadar her zaman yanlarında oldu.
 • ÇEVRE DOSTU YOL
  4 Ocak 2019--Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi yol yapım çalışmalarını kesintisiz bir şekilde sürdürüyor. Çevre dostu olarak bilinen beton yol hizmeti Kapaklı’da gerçekleştirildi.
 • VALİDEN ŞEHİT AİLESİNE ZİYARET
  4 Ocak 2019--Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, 1994’e Ağrı’da şehit olan Er Ahmet Oral’ın ailesini ziyaret etti. Aile bu kıymetli ziyaretten çok memnun olduklarını ifade etti.
 • SPORDA MARMARAEREĞLİSİ FARKI
  3 Ocak 2019--Tekirdağ U-17 Ligi A Grubu’nu oynadığı 14 maçta 13 galibiyet bir beraberlikle şampiyon olarak tamamlayan Marmaraereğlisi Belediyespor U-17 takımı kupa sevincini Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan ile paylaştı.
 • ÇOCUKLARIN YILBAŞI PARTİSİ
  3 Ocak 2019--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Kulübü, 2019’a Merhaba partisi düzenledi. 6 yaş altı çocuklara yönelik yeni yıl partisi renkli görüntülere sahne oldu.
 • ONLAR, MUTLU KENT’İN ÇOCUKLARI
  27 Aralık 2018--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Ruh Sağlığı Merkezi, Süleymanpaşa Çocuk Kulübü üyeleri için anne-çocuk etkinliği düzenledi.
 • HİZMETE DEVAM
  26 Aralık 2018--TESKİ Genel Müdürü Dr. İbrahim İÇÖZ ilçe denetimleri kapsamında mesai saatinden önce TESKİ Şarköy personeli ile bir araya geldi.
 • HAYRABOLU’DA STK’LARA ZİYARET
  26 Aralık 2018--Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, çalışmalarını sürdürdüğü Hayrabolu ilçesinde gerçekleştirdiği incelemelerin ardından Hayrabolu Belediye Başkanı Fehmi Altayoğlu ve içlerinde sivil toplum kuruluşları ile esnaf odalarının olduğu kurumlara ziyarette bulundu.
 • DERNEK VE STK’LARLA İŞBİRLİĞİNE DEVAM
  26 Aralık 2018--Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan, ilçedeki tüm dernek ve Sivil Toplum Kuruluşları ile işbirliği içerisinde vatandaşların sorunlarına çözüm odaklı yaklaşım içerisinde olduklarını söyledi.
 • KADINLAR DA ERKEKLER DE SÜPER LİGDE
  25 Aralık 2018--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Spor Kulübü, Türkiye Judo Federasyonu tarafından düzenlenen Spor Toto Süper Lig’e yükselme karşılaşmalarında aldığı başarılı sonuçlarla hem kadınlar hem erkeklerde Süper Lig’e yükselmeyi başardı.
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 6106
Dün : 9367
Toplam : 9892617

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri