ak parti, ahmet akçay, tekirdağ haberleri

tekirdağ haberleri

BU İSTİFA ÇOK KONUŞULUR

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


BU İSTİFA ÇOK KONUŞULUR
 
 
 
Ak Parti Tekirdağ  İl Başkanı Ahmet Akçay Yaptığı basın toplantısı ile İl Başkanlığı görevinden istifa ettiğini açıkladı.
Basın toplantısına  Ak Parti Tekirdağ İl Başkanı Ahmet Akçay, Ak Parti Kadın Kolları, Ak Parti İlçe Yönetimi ve basın mensupları katıldı.
 
İl Başkanı Ahmet Akçay İstifa etti
Konusu merakla beklenen toplantı Ahmet Akçay'ın gelmesiyle  başladı. Ak Parti İl Başkanı Ahmet Akçay ''25 aylık İl Başkanlığı görevini yürütmekteydim.'' diyerek sözlerine devam etti. ''12  haziran  2014 tarihinde  kurucu Genel Başkanımız şuan Cumhurbaşkanımız olan Recep Tayyip Erdoğan'ın layık görmesi sonucu  bu onurlu görev devir aldım. Bugüne kadar yüzümüzün akı ile getirmeye çalıştık. Bu süreç içerisinde toplamda 5 seçim geçirdik. Bunu  başarılı şekilde bugünlere getirdik. Genel merkezimizin kan değişimi arzusunda olabileceğini  ve  genel merkezimizin elini rahatlatmak amacı ile ben görevimden affımı  istedim Genel Başkanımız talebimi uygun görmüştür. 2 senedir yaptığımız görevin nihayete erdirdiğini  kamuoyuna duyurmuş oluyorum. Çalışma arkadaşlarıma teşekkür ederim.'' dedi.
Akçay görevinden istifasını açıkladıktan sonra Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanlığı adaylığını da açıkladı.
Büyükşehir Belediye Başkanlığına adayım
 
 ''Hızlı ve dolu dolu 25 ay yaşadık bundan sonrada bizler bu yolu yürümeye devam edeceğiz. Bundan  sonra ki arzum ve temmennim  ülkeme, Partime ve şehrimize Milletvekili veya Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı olarak devam etmektir. Bugüne kadar yüzümü kızartacak, başımızı öne eğecek bir durum yaşamadık yaşatmadık. Bundan sonrada olması gerektiği gibi yolumuza devam etmektir'' 
Akçay yaptığı basın toplantısında Ak Parti Tekirdağ İl Başkanlığı görevinden istifasını ve Milletvekili ve Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi adaylığını açıkladıktan sonra toplantıyı okuduğu bir şiir ile sonlandırırken basın mensuplarından gelen sorularıda cevapladı.
 
YENİ İSİMLER
Ahmet Akçay'ın istifası ile birlikte hemen il başkanlığı için kamuoyunda yeni isimler ortaya atılmaya başlandı. AFAT Müdürü Recep Erol, ADEN Koleji Sahibi İş Adamı Sadık Baş, Süleymanpaşa İlçe Başkanı Cüneyt Yüksel, milletvekili adayı Eyüp Kanar, Avukat Ali Gümüş ve parti içinde bir çok önemli isim. 
Ancak herşeyden önemlisi eski il başkanlarının da talebi önemli. En zor dönemlerde partiye katkı vermiş esli il başkanları ve yöneticileri de bu süreçte boş durmayacaktır. 
 
 
----------------------------------EDİTÖR YORUMU---------------------------------

İSTİFANIN ARDINDAN
 
Ak Parti Tekirdağ İl Başkanı görevinden istifa etti ve aynı anda Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı için de talip olduğunu vurguladı. Bayram sonrası gündemi değiştiren ve taşları yerinden oynatan bu istifanın ardından bir çok isim de il başkanlığı için de harekete geçti.
Ramazan ayı içinde verilen iftarda Milletvekili Mustafa Yel ile aralarında bir sorun olup olmadığı konuşulan, aynı zamanda İş Adamı Sadık Baş tarafından verilen Vefa iftarına gelmediği için bazı kesimlerden eleştiri alan Ahmet Akçay her şeye rağmen teşkilat içindeki ağır başlılığı ve hakkaniyetli tutumuşla tanınıyordu.
Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş'a yakınlığı ile bilinen Akçay'ın sürpriz istifası akıllara Mustafa Yel ile olan problemleri getirdi. Aynı zamanda teşkilat içinde 'eski yöneticiler' ile de arasının çok iyi olmadığı biliniyor. Hatta bir ara alternatif yönetim oluşturuldu dedikoduları bile dolaşmıştı.
 
PARTİ İÇİNDE GÜÇ DENGESİ
Tekirdağ teşkilatlarında İl Başkanı Akçay ile Milletvekili Yel arasında da seçimlerin hemen ardından inanılmaz bir güç savaşı yaşandığı söylenebilir. Her fırsatta aralarında bir sorun olmadığını aktaran ikilinin aslında zorunlu olarak bir araya geldikleri de gözden kaçmıyordu.
Akçay, Numan Kurtulmuş'a olan yakınlığına ve parti içindeki sakin tutumuna güvenirken, Yel ise kısa sürede parti içinde yükselmesini kendinde bir güç olarak görüyordu. Hatta öyle ki; İstanbul ve Kocaeli gibi büyük illerin sorumluluğu da kendisine verilmiş hatta "yerel yönetimler için en önemli illerden bilgi alacak ve Tekirdağ Büyükşehir'e yeniden aday olacak" söylentileri bile çıkmıştı.
Gerçek şu ki; Mustafa Yel uzun bürokratik yaşantısının ardından siyasette de istediği gibi yükseliyor ve her geçen gün gücüne güç katıyordu. Ahmet Akçay ise kendisine verilen görevi en iyi şekilde yapmaya gayret ederek 'istemediği' ilçe başkanları ile bile birlikte çalışmayı sindirebilmişti. 
Gelinen noktada ise Akçay istifa etti. Hesapta olmayan birşey vardı ki; Akçay Büyükşehir belediye Başkanlığına da adaylığını açıkladı. Bu poker masasında reste rest ile karşılık vermek oluyordu. Yani teşkilat içinde gücüne güvenen Akçay, başta Mustafa Yel olmak üzere istifa ederken de bir çok yere mesajını gönderdi. 'Beni harcarsanız bende paranın üstünü vermem.'


Okunma Sayısı : 3308
Yapılan Yorumlar
 • EREĞLİ'NİN ARAÇ FİLOSU GENİŞLİYOR
  Marmaraereğlisi Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü araç filosuna yeni bir figüre tanzim makinesi daha eklendi.
 • GENÇ HEYKELTRAŞLAR
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenecek olan Bisanthe Taş Heykel Sempozyumu, yeni bir etkinlikle genişlemeyi sürdürüyor.
 • İşkur’dan istihdam garantili kurs
  İŞKUR düzenleyeceği kurs ile hem meslek sahibi hem de iş sahibi yapmayı amaçlıyor. Başvurular 28 Mayısta başlayıp 1 Haziran’da son bulacak.
 • 25 KİRAZ ÜRETİCİSİ 1.LİK İÇİN YARIŞIYOR
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi işbirliğinde düzenlenen 54. Tekirdağ Uluslararası Kiraz Festivali kapsamında düzenlenecek Kiraz Yarışması için kiraz bahçeleri jüri tarafından incelenmeye başlandı.
 • ÜÇ EKİP DAHA
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi bir yandan yol yapım çalışmalarına tüm hızıyla devam ederken bir yandan da bozulan yollar için kurduğu tamirat ekipleriyle bakım ve onarım çalışmalarını arttırdı.
 • ÇERKEZKÖY’DE BÜYÜK BİR SORUN HALLEDİLDİ
  TESKİ Genel Müdürlüğünün yaptığı proje sayesinde Çerkezköy ilçesinin atıksuyu atıksu arıtma tesisine iletiliyor.
 • MALKARA ÇİÇEK AÇTI
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı'nın, Kırsal Turizmi Geliştirme Projesi kapsamında yürüttüğü Köylerimizi Güzelleştiriyoruz çalışması adı altında, 24 Mayıs 2018 Perşembe günü saat 10.00’da Elmalı Mahallesinde “Çiçek Dikim Etkinliği” gerçekleştirildi.
 • BÖLGE 2.Sİ OLDULAR
  Süleymanpaşa Belediye Gençlik ve Spor Kulübü Atletizm takımı Kırklareli’nde düzenlenen Bölge Şampiyonası’ndan madalya ile döndü.
 • ŞEHİT ve GAZİ AİLELERİNE İFTAR
  Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan, şehit aileleri, gazi ve gazi yakınları ile iftar yemeğinde bir araya geldi.
 • TASARRUFU RESİMLERLE ANLATTILAR
  TREDAŞ’ın “Aydınlık Bir Şehir, Işıldayan Bir Nesil” temalı Resim Yarışması’nın sonuçları açıklandı. Birinciliği Edirne’den Hamit Öztürk Kazandı. Dereceye giren çocuklar, çizdikleri resimlerle enerji tasarrufu yapmanın en güzel örneklerini sundu.
 • KAVAKDERE’YE İKİNCİ TEMEL
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Çerkezköy Kavakdere Islahı 1. Etap bitişi ve 2. Etap temelinin atılması münasebetiyle bir tören düzenledi.
 • ÖZTRAK’TAN ACİL ÖNLEM ÇAĞRISI
  Türk Lirası dolar karşısında bir gecede 10 kuruş değer kaybetti. TL’nin serbest düşüşe geçtiğini ve Türkiye ekonomisinde ani duruş riskinin giderek belirginleştiğini ifade eden CHP’li Öztrak, ekonomide alınması gereken acil tedbirleri şöyle sıraladı:
 • HEDİYE YAĞMURU
  19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nda Tekira AVM’de birbirinden özel hediyeler sahiplerini buldu.
 • Festival çadırlarını yerli esnaf belirleyecek
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, 54. Tekirdağ Uluslararası Kiraz Festivali kapsamında kurulacak çadırların yerli esnafımız tarafından belirleneceğinin müjdesini verirken Tekirdağ Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Sami Kayın ile protokol imzaladı.
 • BESTE YARIŞMASI
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi, ülkemizin kültür ve sanat yaşamına katkıda bulunmak amacıyla, dünyaca ünlü Devlet Sanatçımız piyanist Gülsin Onay adına, solo piyano parçalarını içeren bir beste yarışması düzenleyecek.
 • ASFALT SEFERBERLİĞİ
  Marmaraereğlisi Belediyesi asfalt sezonunun açılması ile birlikte vakit kaybetmeden başlattığı sıcak asfalt harekâtını tüm hızıyla sürdürüyor.
 • ARAÇ FİLOSU GENİŞLİYOR
  Marmaraereğlisi Belediyesi, ilçede yol yapım ve onarımını daha hızlı yapabilmek amacıyla Fen İşleri Müdürlüğü araç filosuna bir adet kombine sathi kaplama aracı daha ekledi.
 • TESKİ’DEN ÇORLU VE ERGENE İLÇELERİNE BÜYÜK ALTYAPI YATIRIMI
  Çorlu ve Ergene ilçelerimiz için oldukça önemli bir yatırım olan
 • Onlar bizim çocuklarımız fark etseniz de fark etmeseniz de!
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi, Toprak Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi ile Trakya Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi işbirliğinde
 • Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Ihlamurlara Can Veriyor
  Kırsal kalkınma ve tarımsal üretime en fazla destek veren yerel yönetim kurumu olan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi,
Tekirdağ'da yerel seçimlerde hangi partiye oy verirsiniz?
    Ak Parti
    CHP
    MHP
    İYİ Parti
    Aday ödemli
    Bilemiyorum
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 2221
Dün : 3620
Toplam : 6762984

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri