ak parti, ahmet akçay, tekirdağ haberleri

tekirdağ haberleri

BU İSTİFA ÇOK KONUŞULUR

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


BU İSTİFA ÇOK KONUŞULUR
 
 
 
Ak Parti Tekirdağ  İl Başkanı Ahmet Akçay Yaptığı basın toplantısı ile İl Başkanlığı görevinden istifa ettiğini açıkladı.
Basın toplantısına  Ak Parti Tekirdağ İl Başkanı Ahmet Akçay, Ak Parti Kadın Kolları, Ak Parti İlçe Yönetimi ve basın mensupları katıldı.
 
İl Başkanı Ahmet Akçay İstifa etti
Konusu merakla beklenen toplantı Ahmet Akçay'ın gelmesiyle  başladı. Ak Parti İl Başkanı Ahmet Akçay ''25 aylık İl Başkanlığı görevini yürütmekteydim.'' diyerek sözlerine devam etti. ''12  haziran  2014 tarihinde  kurucu Genel Başkanımız şuan Cumhurbaşkanımız olan Recep Tayyip Erdoğan'ın layık görmesi sonucu  bu onurlu görev devir aldım. Bugüne kadar yüzümüzün akı ile getirmeye çalıştık. Bu süreç içerisinde toplamda 5 seçim geçirdik. Bunu  başarılı şekilde bugünlere getirdik. Genel merkezimizin kan değişimi arzusunda olabileceğini  ve  genel merkezimizin elini rahatlatmak amacı ile ben görevimden affımı  istedim Genel Başkanımız talebimi uygun görmüştür. 2 senedir yaptığımız görevin nihayete erdirdiğini  kamuoyuna duyurmuş oluyorum. Çalışma arkadaşlarıma teşekkür ederim.'' dedi.
Akçay görevinden istifasını açıkladıktan sonra Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanlığı adaylığını da açıkladı.
Büyükşehir Belediye Başkanlığına adayım
 
 ''Hızlı ve dolu dolu 25 ay yaşadık bundan sonrada bizler bu yolu yürümeye devam edeceğiz. Bundan  sonra ki arzum ve temmennim  ülkeme, Partime ve şehrimize Milletvekili veya Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı olarak devam etmektir. Bugüne kadar yüzümü kızartacak, başımızı öne eğecek bir durum yaşamadık yaşatmadık. Bundan sonrada olması gerektiği gibi yolumuza devam etmektir'' 
Akçay yaptığı basın toplantısında Ak Parti Tekirdağ İl Başkanlığı görevinden istifasını ve Milletvekili ve Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi adaylığını açıkladıktan sonra toplantıyı okuduğu bir şiir ile sonlandırırken basın mensuplarından gelen sorularıda cevapladı.
 
YENİ İSİMLER
Ahmet Akçay'ın istifası ile birlikte hemen il başkanlığı için kamuoyunda yeni isimler ortaya atılmaya başlandı. AFAT Müdürü Recep Erol, ADEN Koleji Sahibi İş Adamı Sadık Baş, Süleymanpaşa İlçe Başkanı Cüneyt Yüksel, milletvekili adayı Eyüp Kanar, Avukat Ali Gümüş ve parti içinde bir çok önemli isim. 
Ancak herşeyden önemlisi eski il başkanlarının da talebi önemli. En zor dönemlerde partiye katkı vermiş esli il başkanları ve yöneticileri de bu süreçte boş durmayacaktır. 
 
 
----------------------------------EDİTÖR YORUMU---------------------------------

İSTİFANIN ARDINDAN
 
Ak Parti Tekirdağ İl Başkanı görevinden istifa etti ve aynı anda Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı için de talip olduğunu vurguladı. Bayram sonrası gündemi değiştiren ve taşları yerinden oynatan bu istifanın ardından bir çok isim de il başkanlığı için de harekete geçti.
Ramazan ayı içinde verilen iftarda Milletvekili Mustafa Yel ile aralarında bir sorun olup olmadığı konuşulan, aynı zamanda İş Adamı Sadık Baş tarafından verilen Vefa iftarına gelmediği için bazı kesimlerden eleştiri alan Ahmet Akçay her şeye rağmen teşkilat içindeki ağır başlılığı ve hakkaniyetli tutumuşla tanınıyordu.
Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş'a yakınlığı ile bilinen Akçay'ın sürpriz istifası akıllara Mustafa Yel ile olan problemleri getirdi. Aynı zamanda teşkilat içinde 'eski yöneticiler' ile de arasının çok iyi olmadığı biliniyor. Hatta bir ara alternatif yönetim oluşturuldu dedikoduları bile dolaşmıştı.
 
PARTİ İÇİNDE GÜÇ DENGESİ
Tekirdağ teşkilatlarında İl Başkanı Akçay ile Milletvekili Yel arasında da seçimlerin hemen ardından inanılmaz bir güç savaşı yaşandığı söylenebilir. Her fırsatta aralarında bir sorun olmadığını aktaran ikilinin aslında zorunlu olarak bir araya geldikleri de gözden kaçmıyordu.
Akçay, Numan Kurtulmuş'a olan yakınlığına ve parti içindeki sakin tutumuna güvenirken, Yel ise kısa sürede parti içinde yükselmesini kendinde bir güç olarak görüyordu. Hatta öyle ki; İstanbul ve Kocaeli gibi büyük illerin sorumluluğu da kendisine verilmiş hatta "yerel yönetimler için en önemli illerden bilgi alacak ve Tekirdağ Büyükşehir'e yeniden aday olacak" söylentileri bile çıkmıştı.
Gerçek şu ki; Mustafa Yel uzun bürokratik yaşantısının ardından siyasette de istediği gibi yükseliyor ve her geçen gün gücüne güç katıyordu. Ahmet Akçay ise kendisine verilen görevi en iyi şekilde yapmaya gayret ederek 'istemediği' ilçe başkanları ile bile birlikte çalışmayı sindirebilmişti. 
Gelinen noktada ise Akçay istifa etti. Hesapta olmayan birşey vardı ki; Akçay Büyükşehir belediye Başkanlığına da adaylığını açıkladı. Bu poker masasında reste rest ile karşılık vermek oluyordu. Yani teşkilat içinde gücüne güvenen Akçay, başta Mustafa Yel olmak üzere istifa ederken de bir çok yere mesajını gönderdi. 'Beni harcarsanız bende paranın üstünü vermem.'


Okunma Sayısı : 3420
Yapılan Yorumlar
 • CEZAEVİNE CAMİ
  Yüksek Güvenlikli F Tipi Ceza İnfaz Kurumu'nun içinde yer aldığı kampüste, cezaevi personelince yaptırılacak caminin temelleri atıldı.
 • ŞEREF ÇETİN ‘VARIM’ DEDİ
  İnşaat Mühendisi Şeref Çetin Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanlığı görevinden istifa ederek Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanlığına aday adayı olduğunu açıkladı.
 • KORE BAŞKONSOLOSU AĞIRLANDI
  Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Kore Cumhuriyeti Başkonsolosu Keewon Hong ile beraberindeki Konsolos Jinhiu Mun makamında ağırladı.
 • ENGELLERİ BİRLİKTE AŞABİLİRİZ
  Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan, engelli vatandaşları makamında ağırlayarak yakından ilgilendi.
 • SAĞLIK ÇALIŞANLARINA DESTEK
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi personeli, son zamanlarda sağlık çalışanlarına yönelik artan şiddet olaylarına dikkat çekmek için `Sağlıkta Şiddete Hayır' sloganı ile gerçekleştirilen eyleme katılarak sağlık çalışanları ve doktorlara destek verdi.
 • BÜTÇE ONAYLANDI
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Meclisi gerçekleştirilen toplantıda bütçe konusu üzerinde duruldu ve bütçe onaylandı.
 • ÇOCUKLAR GELECEĞE HAZIRLANIYOR
  Marmaraereğlisi Belediyesi Gençlik Merkezi’nde devam eden ücretsiz kurslara öğrenciler yoğun ilgi gösteriyor. Akademik ve sosyal etkinliklerin bir arada verildiği kurslarda öğrenciler hem derslerindeki eksiklikleri tamamlıyorlar hem de sosyal ve kültürel etkinliklere katılıyorlar.
 • TRAKYAKA EDİRNE TOPLANDI
  Trakya Kalkınma Ajansı, Ekim ayı olağan yönetim kurulu toplantısını Tekirdağ Valisi Mehmet Ceylan Başkanlığında Edirne’de gerçekleştirdi.
 • Yaşlılıkta sivilceye dikkat!
  Sivilce sadece ergenlik dönemindeki kişileri etkilemiyor. Her yaş grubunda görülebilen sivilceler özellikle erişkinlerde ergenlik sivilcelerine göre daha da inatçı oluyor.
 • İŞ SAĞLIĞININ ÖNEMİ
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi; 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu kapsamında çalışanlarına yönelik “İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi” düzenledi.
 • İKRAM ÇEŞMELERİNDEN İKRAM
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi’nin yaz ayları gün boyu soğuk su, kış ayları ise çorba ikramı yaptığı İkram Çeşmelerinde sıcak havaların sona ermesiyle birlikte yeniden sıcak çorba ikramı başladı.
 • DAHA HIZLI OLUNMALI
  Süleymanpaşa İlçesinde Meydan Projesi kapsamında yapılan yıkım çalışması yerinde incelendi. Başkan Kadir Albayrak bu anlamda personele daha hızlı olunması konusunda talimat verdi.
 • KÜLTÜR BULUŞMASI
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, Rumeli Balkan Dernekleri Federasyonu tarafından organize edilen ‘Rumeli Balkan Trakya Kültür Buluşması ve Tanıtım Günleri’ etkinliğine katıldı.
 • ONLAR YALNIZ DEĞİL
  Marmaraereğlisi Belediyesi 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü’nde Sokak hayvanlarının beslenme sorununa dikkat çekti.
 • NKÜ VE MÜSİAD İŞBİRLİĞİ
  Namık Kemal Üniversitesi ile Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) arasında Çorlu Meslek Yüksekokulu tüm programlarında öğrenim gören öğrencilerin kamu ya da özel sektöre ait işyerlerinde yapacakları
 • KENDİMİ SEVİYORUM
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Ruh Sağlığı Merkezi ve Süleymanpaşa Çocuk Kulübü işbirliğinde çocuklara yönelik “Kendimi Seviyorum” etkinliği düzenlendi.
 • Zabıtalar denetimde
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, halk sağlığının ve tüketici haklarının korunması ile gıda güvenliği konusunda denetimlerini sürdürüyor. Bu kapsamda Süleymanpaşa ve Çorlu ilçelerinde market denetimi gerçekleştirildi.
 • NKÜ, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde
  Cumhurbaşkanlığı Külliyesi Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezinde gerçekleştirilen 2018-2019 Akademik Yıl Açılış Törenine Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Osman Şimşek ve üniversite akademisyenleri de katıldı.
 • Yaşlılar unutulmadı
  Malkara Belediyesi 1 Ekim Yaşlılar Günü sebebiyle ilçede bulunan büyükleri evlerinde ziyaret etti.
 • Çorlu istihdam buluşması
  Çorlu İşkur Hizmet Merkezi tarafından düzenlenen 4 -5 Ekim tarihleri arasında Çorlu Halk Eğitim Merkezi ev sahipliğinde gerçekleştirilmesi planlanan istihdam buluşması 30 prestijli firmanın insan kaynakları temsilcileri katılımıyla gerçekleştirildi.
Tekirdağ'da yerel seçimlerde hangi partiye oy verirsiniz?
    Ak Parti
    CHP
    MHP
    İYİ Parti
    Aday ödemli
    Bilemiyorum
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 2390
Dün : 4781
Toplam : 7139843

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri