ak parti, ahmet akçay, tekirdağ haberleri

tekirdağ haberleri

BU İSTİFA ÇOK KONUŞULUR

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


BU İSTİFA ÇOK KONUŞULUR
 
 
 
Ak Parti Tekirdağ  İl Başkanı Ahmet Akçay Yaptığı basın toplantısı ile İl Başkanlığı görevinden istifa ettiğini açıkladı.
Basın toplantısına  Ak Parti Tekirdağ İl Başkanı Ahmet Akçay, Ak Parti Kadın Kolları, Ak Parti İlçe Yönetimi ve basın mensupları katıldı.
 
İl Başkanı Ahmet Akçay İstifa etti
Konusu merakla beklenen toplantı Ahmet Akçay'ın gelmesiyle  başladı. Ak Parti İl Başkanı Ahmet Akçay ''25 aylık İl Başkanlığı görevini yürütmekteydim.'' diyerek sözlerine devam etti. ''12  haziran  2014 tarihinde  kurucu Genel Başkanımız şuan Cumhurbaşkanımız olan Recep Tayyip Erdoğan'ın layık görmesi sonucu  bu onurlu görev devir aldım. Bugüne kadar yüzümüzün akı ile getirmeye çalıştık. Bu süreç içerisinde toplamda 5 seçim geçirdik. Bunu  başarılı şekilde bugünlere getirdik. Genel merkezimizin kan değişimi arzusunda olabileceğini  ve  genel merkezimizin elini rahatlatmak amacı ile ben görevimden affımı  istedim Genel Başkanımız talebimi uygun görmüştür. 2 senedir yaptığımız görevin nihayete erdirdiğini  kamuoyuna duyurmuş oluyorum. Çalışma arkadaşlarıma teşekkür ederim.'' dedi.
Akçay görevinden istifasını açıkladıktan sonra Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanlığı adaylığını da açıkladı.
Büyükşehir Belediye Başkanlığına adayım
 
 ''Hızlı ve dolu dolu 25 ay yaşadık bundan sonrada bizler bu yolu yürümeye devam edeceğiz. Bundan  sonra ki arzum ve temmennim  ülkeme, Partime ve şehrimize Milletvekili veya Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı olarak devam etmektir. Bugüne kadar yüzümü kızartacak, başımızı öne eğecek bir durum yaşamadık yaşatmadık. Bundan sonrada olması gerektiği gibi yolumuza devam etmektir'' 
Akçay yaptığı basın toplantısında Ak Parti Tekirdağ İl Başkanlığı görevinden istifasını ve Milletvekili ve Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi adaylığını açıkladıktan sonra toplantıyı okuduğu bir şiir ile sonlandırırken basın mensuplarından gelen sorularıda cevapladı.
 
YENİ İSİMLER
Ahmet Akçay'ın istifası ile birlikte hemen il başkanlığı için kamuoyunda yeni isimler ortaya atılmaya başlandı. AFAT Müdürü Recep Erol, ADEN Koleji Sahibi İş Adamı Sadık Baş, Süleymanpaşa İlçe Başkanı Cüneyt Yüksel, milletvekili adayı Eyüp Kanar, Avukat Ali Gümüş ve parti içinde bir çok önemli isim. 
Ancak herşeyden önemlisi eski il başkanlarının da talebi önemli. En zor dönemlerde partiye katkı vermiş esli il başkanları ve yöneticileri de bu süreçte boş durmayacaktır. 
 
 
----------------------------------EDİTÖR YORUMU---------------------------------

İSTİFANIN ARDINDAN
 
Ak Parti Tekirdağ İl Başkanı görevinden istifa etti ve aynı anda Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı için de talip olduğunu vurguladı. Bayram sonrası gündemi değiştiren ve taşları yerinden oynatan bu istifanın ardından bir çok isim de il başkanlığı için de harekete geçti.
Ramazan ayı içinde verilen iftarda Milletvekili Mustafa Yel ile aralarında bir sorun olup olmadığı konuşulan, aynı zamanda İş Adamı Sadık Baş tarafından verilen Vefa iftarına gelmediği için bazı kesimlerden eleştiri alan Ahmet Akçay her şeye rağmen teşkilat içindeki ağır başlılığı ve hakkaniyetli tutumuşla tanınıyordu.
Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş'a yakınlığı ile bilinen Akçay'ın sürpriz istifası akıllara Mustafa Yel ile olan problemleri getirdi. Aynı zamanda teşkilat içinde 'eski yöneticiler' ile de arasının çok iyi olmadığı biliniyor. Hatta bir ara alternatif yönetim oluşturuldu dedikoduları bile dolaşmıştı.
 
PARTİ İÇİNDE GÜÇ DENGESİ
Tekirdağ teşkilatlarında İl Başkanı Akçay ile Milletvekili Yel arasında da seçimlerin hemen ardından inanılmaz bir güç savaşı yaşandığı söylenebilir. Her fırsatta aralarında bir sorun olmadığını aktaran ikilinin aslında zorunlu olarak bir araya geldikleri de gözden kaçmıyordu.
Akçay, Numan Kurtulmuş'a olan yakınlığına ve parti içindeki sakin tutumuna güvenirken, Yel ise kısa sürede parti içinde yükselmesini kendinde bir güç olarak görüyordu. Hatta öyle ki; İstanbul ve Kocaeli gibi büyük illerin sorumluluğu da kendisine verilmiş hatta "yerel yönetimler için en önemli illerden bilgi alacak ve Tekirdağ Büyükşehir'e yeniden aday olacak" söylentileri bile çıkmıştı.
Gerçek şu ki; Mustafa Yel uzun bürokratik yaşantısının ardından siyasette de istediği gibi yükseliyor ve her geçen gün gücüne güç katıyordu. Ahmet Akçay ise kendisine verilen görevi en iyi şekilde yapmaya gayret ederek 'istemediği' ilçe başkanları ile bile birlikte çalışmayı sindirebilmişti. 
Gelinen noktada ise Akçay istifa etti. Hesapta olmayan birşey vardı ki; Akçay Büyükşehir belediye Başkanlığına da adaylığını açıkladı. Bu poker masasında reste rest ile karşılık vermek oluyordu. Yani teşkilat içinde gücüne güvenen Akçay, başta Mustafa Yel olmak üzere istifa ederken de bir çok yere mesajını gönderdi. 'Beni harcarsanız bende paranın üstünü vermem.'


Okunma Sayısı : 2986
Yapılan Yorumlar
 • TEKİRA'YA YENİ MARKALAR
  Trakya’nın en büyük AVM’si Tekira, 9 yıldır bölgeye değer katmaya ve yepyeni markaları ile büyümeye devam ediyor.
 • VALİ TEBRİK ETTİ
  Tekirdağ Valisi Mehmet Ceylan, Marmaraereğlisi Belediyespor bayan basketbol takımını tebrik etti.
 • İLK ZİYARET TÜRK OCAĞINA
  İYİ Parti Süleymanpaşa İlçe Başkanı Mahmut Babayiğit ve yönetim kurulu
 • 14 ŞUBAT ÇOCUKLARLA GÜZEL
  Marmaraereğlisi Belediyesi tarafından “14 Şubat Sevgililer Günü’nde Sevgimizi Çocuklarımızla Paylaşıyoruz"
 • SATRANÇ HEYECANI
  Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan’ın katkılarıyla 2017 Tekirdağ Küçükler, Yıldızlar ve Gençler Satranç İl Birinciliği Turnuvası,
 • YAŞAM’DAN SAĞLIK
  Özel Tekirdağ Yaşam Hastanesi Fizyoterapisti İnci Kahraman, istenmeyen eklem hareketlerinde ve fonksiyonel aktivitelerde oluşan kısıtlanmaların kinezyolojik bantlama ile önüne geçilebileceğini ifade ederek, konuyla ilgili bilgiler verdi.
 • HAFTA SONU AÇIK
  Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan, çevre temizlik vergisi için hafta içinde ödeme sıkıntısı yaşayan vatandaşlar için hafta sonu Veznelerin açık olduğunu açıkladı.
 • KENDİ ÇİÇEĞİNİ ÜRETECEK
  Süleymanpaşa Belediyesi tarafından hayata geçirilen ve ilçenin kırsal kesimlerinde alternatif ve katma değeri yüksek tarım ürünleri üretimini teşvik etmek amacıyla başlatılan
 • TEMEL AFET BİLİNCİ
  12 Kasım Afet Eğitimi Farkındalık Günü” kapsamında Süleymanpaşa ilçesinde Temel Afet Bilinci Eğitimleri gerçekleştirildi.
 • MARMARAEREĞLİSİ CIVIL CIVIL
  Marmaraereğlisi Belediyesi tarafından Enis Sülün Caddesine mevsimlik çiçek ve lale soğanı ekimi için hazırlıklar başladı.
 • BELEDİYEDEN “Dost Eli”
  Ertuğrul Mahallesi’ndeki bir evde elektrik kontağından çıktığı düşünülen yangının itfaiye ekipleri tarafından söndürülmesi sonrası Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi ekipleri evi yanan aile ile iletişime geçerek “Dost Eli”ni uzattı.
 • HAFRİYAT KAMYONLARINA DENETİM
  Kapaklı belediyesi Zabıta ekipleri hafriyat kamyonlarına yönelik denetimlerini aralıksız sürdürüyor.
 • İHTİYAÇ SAHİPLERİNE TEKERLEKLİ SANDALYE
  MALKARA--Malkara Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü
 • EVDE BAKIM YÜZ GÜLDÜRÜYOR
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat’ın 2015 yılının sonunda
 • BÜRÜKSEL’DE KONFERANS
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, Sosyal Demokrat Belediyeler Derneği
 • TREDAŞ, GE USER CONFERENCE EMEA 2017'DE
  Trakya Elektrik Dağıtım A.Ş. (TREDAŞ), Hollanda'da gerçekleştirilen
 • Janos Arany 200. Doğum yılında anıldı
  İstanbul Macar Kültür Merkezinin katkıları ile Tekirdağ Macar Dostluk Derneği
 • Yol yapımı devam ediyor
  Çalışmaların alt yapı çalışmaları ile paralel ilerlediği,
 • YURT İFTARINA BÜYÜK İLGİ
  Tekirdağ merkez Süleymanpaşa ilçesinde faaliyet gösteren Rüstem Paşa
 • Hüseyin Parlak’a plaketli veda yemeği
  Sülaymanpaşa Belediyesi Zabıta Müdürlüğü bünyesinde Zabıta Memuru olarak 32 yıl boyunca hizmet veren Hüseyin Parlak’ın emekliye ayrılması sebebiyle Zabıta Müdürlüğü tarafından veda yemeği düzenlendi.
Büyükşehir Belediyesi çalışmalarını genel olarak nasıl değerlendiriyorsunuz?
    Çok iyi
    İyi
    Kötü
    Çok kötü
    Zaman gerekli
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 3208
Dün : 5616
Toplam : 6062933

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri