ak parti, ahmet akçay, tekirdağ haberleri

tekirdağ haberleri

BU İSTİFA ÇOK KONUŞULUR

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


BU İSTİFA ÇOK KONUŞULUR
 
 
 
Ak Parti Tekirdağ  İl Başkanı Ahmet Akçay Yaptığı basın toplantısı ile İl Başkanlığı görevinden istifa ettiğini açıkladı.
Basın toplantısına  Ak Parti Tekirdağ İl Başkanı Ahmet Akçay, Ak Parti Kadın Kolları, Ak Parti İlçe Yönetimi ve basın mensupları katıldı.
 
İl Başkanı Ahmet Akçay İstifa etti
Konusu merakla beklenen toplantı Ahmet Akçay'ın gelmesiyle  başladı. Ak Parti İl Başkanı Ahmet Akçay ''25 aylık İl Başkanlığı görevini yürütmekteydim.'' diyerek sözlerine devam etti. ''12  haziran  2014 tarihinde  kurucu Genel Başkanımız şuan Cumhurbaşkanımız olan Recep Tayyip Erdoğan'ın layık görmesi sonucu  bu onurlu görev devir aldım. Bugüne kadar yüzümüzün akı ile getirmeye çalıştık. Bu süreç içerisinde toplamda 5 seçim geçirdik. Bunu  başarılı şekilde bugünlere getirdik. Genel merkezimizin kan değişimi arzusunda olabileceğini  ve  genel merkezimizin elini rahatlatmak amacı ile ben görevimden affımı  istedim Genel Başkanımız talebimi uygun görmüştür. 2 senedir yaptığımız görevin nihayete erdirdiğini  kamuoyuna duyurmuş oluyorum. Çalışma arkadaşlarıma teşekkür ederim.'' dedi.
Akçay görevinden istifasını açıkladıktan sonra Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanlığı adaylığını da açıkladı.
Büyükşehir Belediye Başkanlığına adayım
 
 ''Hızlı ve dolu dolu 25 ay yaşadık bundan sonrada bizler bu yolu yürümeye devam edeceğiz. Bundan  sonra ki arzum ve temmennim  ülkeme, Partime ve şehrimize Milletvekili veya Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı olarak devam etmektir. Bugüne kadar yüzümü kızartacak, başımızı öne eğecek bir durum yaşamadık yaşatmadık. Bundan sonrada olması gerektiği gibi yolumuza devam etmektir'' 
Akçay yaptığı basın toplantısında Ak Parti Tekirdağ İl Başkanlığı görevinden istifasını ve Milletvekili ve Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi adaylığını açıkladıktan sonra toplantıyı okuduğu bir şiir ile sonlandırırken basın mensuplarından gelen sorularıda cevapladı.
 
YENİ İSİMLER
Ahmet Akçay'ın istifası ile birlikte hemen il başkanlığı için kamuoyunda yeni isimler ortaya atılmaya başlandı. AFAT Müdürü Recep Erol, ADEN Koleji Sahibi İş Adamı Sadık Baş, Süleymanpaşa İlçe Başkanı Cüneyt Yüksel, milletvekili adayı Eyüp Kanar, Avukat Ali Gümüş ve parti içinde bir çok önemli isim. 
Ancak herşeyden önemlisi eski il başkanlarının da talebi önemli. En zor dönemlerde partiye katkı vermiş esli il başkanları ve yöneticileri de bu süreçte boş durmayacaktır. 
 
 
----------------------------------EDİTÖR YORUMU---------------------------------

İSTİFANIN ARDINDAN
 
Ak Parti Tekirdağ İl Başkanı görevinden istifa etti ve aynı anda Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı için de talip olduğunu vurguladı. Bayram sonrası gündemi değiştiren ve taşları yerinden oynatan bu istifanın ardından bir çok isim de il başkanlığı için de harekete geçti.
Ramazan ayı içinde verilen iftarda Milletvekili Mustafa Yel ile aralarında bir sorun olup olmadığı konuşulan, aynı zamanda İş Adamı Sadık Baş tarafından verilen Vefa iftarına gelmediği için bazı kesimlerden eleştiri alan Ahmet Akçay her şeye rağmen teşkilat içindeki ağır başlılığı ve hakkaniyetli tutumuşla tanınıyordu.
Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş'a yakınlığı ile bilinen Akçay'ın sürpriz istifası akıllara Mustafa Yel ile olan problemleri getirdi. Aynı zamanda teşkilat içinde 'eski yöneticiler' ile de arasının çok iyi olmadığı biliniyor. Hatta bir ara alternatif yönetim oluşturuldu dedikoduları bile dolaşmıştı.
 
PARTİ İÇİNDE GÜÇ DENGESİ
Tekirdağ teşkilatlarında İl Başkanı Akçay ile Milletvekili Yel arasında da seçimlerin hemen ardından inanılmaz bir güç savaşı yaşandığı söylenebilir. Her fırsatta aralarında bir sorun olmadığını aktaran ikilinin aslında zorunlu olarak bir araya geldikleri de gözden kaçmıyordu.
Akçay, Numan Kurtulmuş'a olan yakınlığına ve parti içindeki sakin tutumuna güvenirken, Yel ise kısa sürede parti içinde yükselmesini kendinde bir güç olarak görüyordu. Hatta öyle ki; İstanbul ve Kocaeli gibi büyük illerin sorumluluğu da kendisine verilmiş hatta "yerel yönetimler için en önemli illerden bilgi alacak ve Tekirdağ Büyükşehir'e yeniden aday olacak" söylentileri bile çıkmıştı.
Gerçek şu ki; Mustafa Yel uzun bürokratik yaşantısının ardından siyasette de istediği gibi yükseliyor ve her geçen gün gücüne güç katıyordu. Ahmet Akçay ise kendisine verilen görevi en iyi şekilde yapmaya gayret ederek 'istemediği' ilçe başkanları ile bile birlikte çalışmayı sindirebilmişti. 
Gelinen noktada ise Akçay istifa etti. Hesapta olmayan birşey vardı ki; Akçay Büyükşehir belediye Başkanlığına da adaylığını açıkladı. Bu poker masasında reste rest ile karşılık vermek oluyordu. Yani teşkilat içinde gücüne güvenen Akçay, başta Mustafa Yel olmak üzere istifa ederken de bir çok yere mesajını gönderdi. 'Beni harcarsanız bende paranın üstünü vermem.'


Okunma Sayısı : 3732
Yapılan Yorumlar
 • BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI
  09 Nisan 2019--Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Etüt ve Projeler Dairesi Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen brifing toplantısına katıldı.
 • ALBAYRAK YİNE VATANDAŞLARLA
  2 Nisan 2019--Büyükşehir koltuğuna yeniden oturan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, seçim biter bitmez kaldığı yerden devam etmeye başladı.
 • YÜKSEL, ŞENTOP’U ZİYARET ETTİ
  27 Şubat 2019--Cumhur İttifakı’nın AK Partili Süleymanpaşa Belediye Başkan Adayı Cüneyt Yüksel, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı seçilen Tekirdağ Milletvekili Prof. Dr. Mustafa Şentop’u ziyaret ederek, meclis başkanlığı görevinin hayırlı olması temennisinde bulundu.
 • ATÖLYEDE YENİLENİYORLAR
  27 Şubat 2019--TESKİ Genel Müdürlüğü İkmal bakım ve onarım şube müdürlüğü personelleri, kurum bünyesindeki araçların bakım ve onarımını yaparak güvenli bir şekilde trafikte kullanılmasını sağlıyor.
 • TEKNOLOJİ ARTIK DERSLERDE
  27 Şubat 2019--Tekirdağ da apple smart teknolojisini eğitimde kullanan tek okul olma özelliğini Aden Koleji taşıyor.
 • TESKİ, TAHSİLAT BÜROSU AÇTI
  11 Şubat 2019--TESKİ Genel Müdürlüğü tarafından Süleymanpaşa ilçesi çarşı da eski bedesten olarak bilinen bölgede “TESKİ Su Faturası Ödeme Noktası” açıldı.
 • ÖĞRENCİLERİ YALNIZ BIRAKMADI
  06 Şubat 2019--Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel Beren Bebek Çocuk Akademisinde eğitime başlayan küçük öğrencileri ziyaret etti. Başkan Yüksel öğrenciler ile yakından ilgilenerek onlarla birlikte oyunlar oynadı.
 • SPORDA HAFTAYA DAMGA VURDU
  04 Şubat 2019--Marmaraereğlisi Belediyespor hafta sonu oynanan müsabakalarda aldığı başarılı sonuçlarla haftaya damga vuran takım oldu. Futbol ve basketbolda alınan sonuçlarla Marmaraereğlisi Belediyespor sporda farkını ortaya koydu.
 • KURUMLAR ARASI TOPLANTI
  16 Ocak 2019--Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na bağlı kurumlar Trakya Kalkınma Ajansı merkezinde bir araya geldi. Konular gündem gündem konuşulup çözüm odaklı istişare yapıldı.
 • BAŞKANLAR BULUŞTU
  16 Ocak 2019--Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat'ı makamında ziyaret etti.
 • MARMARAEREĞLİSİ CAN DOSTLARI UNUTMUYOR
  16 Ocak 2019--Marmaraereğlisi Belediyesi, 2018 yılında sokak hayvanlarının tedaviden, beslenmesine, aşılarının yapılmasından kısırlaştırmaya kadar her zaman yanlarında oldu.
 • ÇEVRE DOSTU YOL
  4 Ocak 2019--Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi yol yapım çalışmalarını kesintisiz bir şekilde sürdürüyor. Çevre dostu olarak bilinen beton yol hizmeti Kapaklı’da gerçekleştirildi.
 • VALİDEN ŞEHİT AİLESİNE ZİYARET
  4 Ocak 2019--Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, 1994’e Ağrı’da şehit olan Er Ahmet Oral’ın ailesini ziyaret etti. Aile bu kıymetli ziyaretten çok memnun olduklarını ifade etti.
 • SPORDA MARMARAEREĞLİSİ FARKI
  3 Ocak 2019--Tekirdağ U-17 Ligi A Grubu’nu oynadığı 14 maçta 13 galibiyet bir beraberlikle şampiyon olarak tamamlayan Marmaraereğlisi Belediyespor U-17 takımı kupa sevincini Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan ile paylaştı.
 • ÇOCUKLARIN YILBAŞI PARTİSİ
  3 Ocak 2019--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Kulübü, 2019’a Merhaba partisi düzenledi. 6 yaş altı çocuklara yönelik yeni yıl partisi renkli görüntülere sahne oldu.
 • ONLAR, MUTLU KENT’İN ÇOCUKLARI
  27 Aralık 2018--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Ruh Sağlığı Merkezi, Süleymanpaşa Çocuk Kulübü üyeleri için anne-çocuk etkinliği düzenledi.
 • HİZMETE DEVAM
  26 Aralık 2018--TESKİ Genel Müdürü Dr. İbrahim İÇÖZ ilçe denetimleri kapsamında mesai saatinden önce TESKİ Şarköy personeli ile bir araya geldi.
 • HAYRABOLU’DA STK’LARA ZİYARET
  26 Aralık 2018--Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, çalışmalarını sürdürdüğü Hayrabolu ilçesinde gerçekleştirdiği incelemelerin ardından Hayrabolu Belediye Başkanı Fehmi Altayoğlu ve içlerinde sivil toplum kuruluşları ile esnaf odalarının olduğu kurumlara ziyarette bulundu.
 • DERNEK VE STK’LARLA İŞBİRLİĞİNE DEVAM
  26 Aralık 2018--Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan, ilçedeki tüm dernek ve Sivil Toplum Kuruluşları ile işbirliği içerisinde vatandaşların sorunlarına çözüm odaklı yaklaşım içerisinde olduklarını söyledi.
 • KADINLAR DA ERKEKLER DE SÜPER LİGDE
  25 Aralık 2018--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Spor Kulübü, Türkiye Judo Federasyonu tarafından düzenlenen Spor Toto Süper Lig’e yükselme karşılaşmalarında aldığı başarılı sonuçlarla hem kadınlar hem erkeklerde Süper Lig’e yükselmeyi başardı.
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 2485
Dün : 7231
Toplam : 8459609

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri