tekirdağ, TESKİ, sidikli

tekirdağ haberleri

AĞZI LAĞIM KOKAN SİDİKLİ YAZILAR

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


AĞZI LAĞIM KOKAN SİDİKLİ YAZILAR


Görüyorum ki; akıllı cep telefonlarından akılsız yazılar son günlerde iyice yoğunlaştı. Kimi yaptığı disiplinsizlik yüzünden kovulmuş, kimi şahsına münhasır ihaleleri alamamış, kimisi ise kuruma yaptığı işi doğru dürüst beceremeyip yeni iş verilmemiş. Bunların toplayın, çıkarın, çarpın, ne yaparsanız yapın önlerinde sosyal medya ağzı bozuk ne kadar cümle varsa hepsini Kadir Albayrak’la başlayıp TESKİ Genel müdürü ile devam eden cümleler kuruyorlar.

Yanlarına gerek siyasi, gerekse kendileri gibi ağzı lağım kokan birkaç yandaş da buldular mı, akşam rakı sofrasında edecekleri muhabbette çıkıyor. Kimi her gün yol üstüne sızan suyu takip ediyor, kimi boruların ne kadar olduğu ile ilgileniyor. Ne yapacaklar o boruyu çok merak ediyorum?

Meğer bizim bilmediğimiz ne aşağılık bir kurummuş TESKİ, ne kadar şerefsizler varmış içinde de haberimiz yokmuş(!) Vay arkadaş bu kadar mı battı bilemedim. Eleştirilecek taraflar tabi ki vardır. Tıptı Devlet Hastanesinde olduğu gibi, tıpkı SGK’da olduğu gibi, tıpkı Karayollarında olduğu gibi, tıpkı Milli Eğitim’de olduğu gibi, tıpkı devletin diğer kurumlarında olduğu gibi. Ama bakıyorum ki, ağzı lağım kokan sidiklilerin tek bildikleri şey TESKİ. Vurun abalıya. Nasıl olsa yıllar önce yapılması gereken ve Tekirdağ insanını köy gibi yerde yaşamayı hak gören geçmişteki yöneticilerin kabahati yokmuş gibi.

Sahi neden kimse kanalizasyon kanalının içinden aspesli içme suyu borularını geçiren ve yıllarca bu suyu içmemizi hak gören yöneticileri hesap sormuyor? Neden kimse yol ortasını imara açarak kendine menfaat sağlayan geçmiş dönem meclis üyelerini sorgulamıyor? Ben bunları yazıyorum ya şimdi, kesin TESKİ’den bir çıkarım vardır. Ama şükürler olsun ki, yukarı da Allah, yanımızda bizleri seven ve tanıyan dostlarımız var. Bizlere güç veriyor her biri. O nedenle başlıkta bahsettiğimiz şekilde bizlere saldıranların cümlelerini de arıtma tesisi ile denize gönderiyoruz. Ancak orası layık o sözlere.

Son günlerde dediğimiz gibi, sosyal medyada meğer ne çok fenomen(!) varmış da haberimiz yokmuş. Meğer ne güzel yazılar yazıyorlarmış da bilmiyormuşuz. Biz gazete sahipleri böyle eli kalem tutam yazarları neden bünyemize katmayız onu da anlamış değilim. Sonra bir araştırma ve biraz incelemeden sonra her birinin kendi hatalarından kaynaklanan ancak bir türlü kabul etmedikleri kuyruk acıları varmış. Dedik ya; kimine avanta ihale verilmemiş, kimi avantadan işe alınmamış, kimi iş yapmadığı için iş akdi sonlandırılmış. E durum böyle olunca kahrolsun TESKİ, kahrolsun Başkan Albayrak.

ALLAH’IN CEZASI TESKİ(!)

Geçen yolda yürüyorum ayağım takıldı, dedim Allah’ın cezası TESKİ.. Sonra arabaya benzin alacağım, pompacı biraz gecikti haliyle yoğun, benimde acelem var. Pompacı gelmiyor, dedim Allah’ın cezası TESKİ… Havalar malum soğuktu, biraz üşütmüşüz, dedim Allah’ın cezası TESKİ yine hasta oldum. Pazar sokağına yapılan ışıklı kavşakta minibüsler duruyor ve üç tarafın birden trafiğini kilitliyor, dedim Allah’ın cezası TESKİ. Tekirdağ Şehir Hastanesi bir türlü başlamadı, dedim Allah’ın cezası TESKİ. Neredeyse yarım asırdır devam eden Malkara yolu bir türlü tamamlanamadı, dedim Allah’ın cezası TESKİ. Süleymanpaşa, Hayrabolu arası duble yol ihalesi yapıldı ama ses seda yok, dedim Allah’ın cezası TESKİ. Büyükşehir 11 ilçeye 11 okul yapıyor. Ne gerek var eğitim yuvalarına, dedim Allah’ın cezası TESKİ.

Sahi bir yakınımız hastalanıp günlerce hatta aylarca hastanede kaldığında ne biçim hastane, ne biçim doktor bir türlü yakınımızı iyileştiremedi diye sosyal medyadan veryansın ettiniz mi? Ya da doktoru ve hastaneyi kınadınız mı? Neden ana isale su hattında ciddi bir arıza olunca ve iki gün susuz kalınca TESKİ’ye yükleniyorsunuz? Tabi ki; herkes görevini yapacak, herkes işine bakacak. Tabi ki; belki de o arıza birkaç saat önce de bitebilir. Üç aşağı beş yukarı bir durum olmuş. Nerede kaldı bizim hoşgörümüz. Ağzı lağım kokan iki sidiklinin gazına gelmek çok insaflıca değil. Biraz haksızlık olmuyor mu?

Okunma Sayısı : 4008
Yapılan Yorumlar
 • EREĞLİ'NİN ARAÇ FİLOSU GENİŞLİYOR
  Marmaraereğlisi Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü araç filosuna yeni bir figüre tanzim makinesi daha eklendi.
 • GENÇ HEYKELTRAŞLAR
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenecek olan Bisanthe Taş Heykel Sempozyumu, yeni bir etkinlikle genişlemeyi sürdürüyor.
 • İşkur’dan istihdam garantili kurs
  İŞKUR düzenleyeceği kurs ile hem meslek sahibi hem de iş sahibi yapmayı amaçlıyor. Başvurular 28 Mayısta başlayıp 1 Haziran’da son bulacak.
 • 25 KİRAZ ÜRETİCİSİ 1.LİK İÇİN YARIŞIYOR
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi işbirliğinde düzenlenen 54. Tekirdağ Uluslararası Kiraz Festivali kapsamında düzenlenecek Kiraz Yarışması için kiraz bahçeleri jüri tarafından incelenmeye başlandı.
 • ÜÇ EKİP DAHA
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi bir yandan yol yapım çalışmalarına tüm hızıyla devam ederken bir yandan da bozulan yollar için kurduğu tamirat ekipleriyle bakım ve onarım çalışmalarını arttırdı.
 • ÇERKEZKÖY’DE BÜYÜK BİR SORUN HALLEDİLDİ
  TESKİ Genel Müdürlüğünün yaptığı proje sayesinde Çerkezköy ilçesinin atıksuyu atıksu arıtma tesisine iletiliyor.
 • MALKARA ÇİÇEK AÇTI
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı'nın, Kırsal Turizmi Geliştirme Projesi kapsamında yürüttüğü Köylerimizi Güzelleştiriyoruz çalışması adı altında, 24 Mayıs 2018 Perşembe günü saat 10.00’da Elmalı Mahallesinde “Çiçek Dikim Etkinliği” gerçekleştirildi.
 • BÖLGE 2.Sİ OLDULAR
  Süleymanpaşa Belediye Gençlik ve Spor Kulübü Atletizm takımı Kırklareli’nde düzenlenen Bölge Şampiyonası’ndan madalya ile döndü.
 • ŞEHİT ve GAZİ AİLELERİNE İFTAR
  Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan, şehit aileleri, gazi ve gazi yakınları ile iftar yemeğinde bir araya geldi.
 • TASARRUFU RESİMLERLE ANLATTILAR
  TREDAŞ’ın “Aydınlık Bir Şehir, Işıldayan Bir Nesil” temalı Resim Yarışması’nın sonuçları açıklandı. Birinciliği Edirne’den Hamit Öztürk Kazandı. Dereceye giren çocuklar, çizdikleri resimlerle enerji tasarrufu yapmanın en güzel örneklerini sundu.
 • KAVAKDERE’YE İKİNCİ TEMEL
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Çerkezköy Kavakdere Islahı 1. Etap bitişi ve 2. Etap temelinin atılması münasebetiyle bir tören düzenledi.
 • ÖZTRAK’TAN ACİL ÖNLEM ÇAĞRISI
  Türk Lirası dolar karşısında bir gecede 10 kuruş değer kaybetti. TL’nin serbest düşüşe geçtiğini ve Türkiye ekonomisinde ani duruş riskinin giderek belirginleştiğini ifade eden CHP’li Öztrak, ekonomide alınması gereken acil tedbirleri şöyle sıraladı:
 • HEDİYE YAĞMURU
  19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nda Tekira AVM’de birbirinden özel hediyeler sahiplerini buldu.
 • Festival çadırlarını yerli esnaf belirleyecek
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, 54. Tekirdağ Uluslararası Kiraz Festivali kapsamında kurulacak çadırların yerli esnafımız tarafından belirleneceğinin müjdesini verirken Tekirdağ Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Sami Kayın ile protokol imzaladı.
 • BESTE YARIŞMASI
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi, ülkemizin kültür ve sanat yaşamına katkıda bulunmak amacıyla, dünyaca ünlü Devlet Sanatçımız piyanist Gülsin Onay adına, solo piyano parçalarını içeren bir beste yarışması düzenleyecek.
 • ASFALT SEFERBERLİĞİ
  Marmaraereğlisi Belediyesi asfalt sezonunun açılması ile birlikte vakit kaybetmeden başlattığı sıcak asfalt harekâtını tüm hızıyla sürdürüyor.
 • ARAÇ FİLOSU GENİŞLİYOR
  Marmaraereğlisi Belediyesi, ilçede yol yapım ve onarımını daha hızlı yapabilmek amacıyla Fen İşleri Müdürlüğü araç filosuna bir adet kombine sathi kaplama aracı daha ekledi.
 • TESKİ’DEN ÇORLU VE ERGENE İLÇELERİNE BÜYÜK ALTYAPI YATIRIMI
  Çorlu ve Ergene ilçelerimiz için oldukça önemli bir yatırım olan
 • Onlar bizim çocuklarımız fark etseniz de fark etmeseniz de!
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi, Toprak Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi ile Trakya Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi işbirliğinde
 • Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Ihlamurlara Can Veriyor
  Kırsal kalkınma ve tarımsal üretime en fazla destek veren yerel yönetim kurumu olan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi,
Tekirdağ'da yerel seçimlerde hangi partiye oy verirsiniz?
    Ak Parti
    CHP
    MHP
    İYİ Parti
    Aday ödemli
    Bilemiyorum
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 619
Dün : 5867
Toplam : 6771492

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri