tekirdağ, TESKİ, sidikli

tekirdağ haberleri

AĞZI LAĞIM KOKAN SİDİKLİ YAZILAR

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


AĞZI LAĞIM KOKAN SİDİKLİ YAZILAR


Görüyorum ki; akıllı cep telefonlarından akılsız yazılar son günlerde iyice yoğunlaştı. Kimi yaptığı disiplinsizlik yüzünden kovulmuş, kimi şahsına münhasır ihaleleri alamamış, kimisi ise kuruma yaptığı işi doğru dürüst beceremeyip yeni iş verilmemiş. Bunların toplayın, çıkarın, çarpın, ne yaparsanız yapın önlerinde sosyal medya ağzı bozuk ne kadar cümle varsa hepsini Kadir Albayrak’la başlayıp TESKİ Genel müdürü ile devam eden cümleler kuruyorlar.

Yanlarına gerek siyasi, gerekse kendileri gibi ağzı lağım kokan birkaç yandaş da buldular mı, akşam rakı sofrasında edecekleri muhabbette çıkıyor. Kimi her gün yol üstüne sızan suyu takip ediyor, kimi boruların ne kadar olduğu ile ilgileniyor. Ne yapacaklar o boruyu çok merak ediyorum?

Meğer bizim bilmediğimiz ne aşağılık bir kurummuş TESKİ, ne kadar şerefsizler varmış içinde de haberimiz yokmuş(!) Vay arkadaş bu kadar mı battı bilemedim. Eleştirilecek taraflar tabi ki vardır. Tıptı Devlet Hastanesinde olduğu gibi, tıpkı SGK’da olduğu gibi, tıpkı Karayollarında olduğu gibi, tıpkı Milli Eğitim’de olduğu gibi, tıpkı devletin diğer kurumlarında olduğu gibi. Ama bakıyorum ki, ağzı lağım kokan sidiklilerin tek bildikleri şey TESKİ. Vurun abalıya. Nasıl olsa yıllar önce yapılması gereken ve Tekirdağ insanını köy gibi yerde yaşamayı hak gören geçmişteki yöneticilerin kabahati yokmuş gibi.

Sahi neden kimse kanalizasyon kanalının içinden aspesli içme suyu borularını geçiren ve yıllarca bu suyu içmemizi hak gören yöneticileri hesap sormuyor? Neden kimse yol ortasını imara açarak kendine menfaat sağlayan geçmiş dönem meclis üyelerini sorgulamıyor? Ben bunları yazıyorum ya şimdi, kesin TESKİ’den bir çıkarım vardır. Ama şükürler olsun ki, yukarı da Allah, yanımızda bizleri seven ve tanıyan dostlarımız var. Bizlere güç veriyor her biri. O nedenle başlıkta bahsettiğimiz şekilde bizlere saldıranların cümlelerini de arıtma tesisi ile denize gönderiyoruz. Ancak orası layık o sözlere.

Son günlerde dediğimiz gibi, sosyal medyada meğer ne çok fenomen(!) varmış da haberimiz yokmuş. Meğer ne güzel yazılar yazıyorlarmış da bilmiyormuşuz. Biz gazete sahipleri böyle eli kalem tutam yazarları neden bünyemize katmayız onu da anlamış değilim. Sonra bir araştırma ve biraz incelemeden sonra her birinin kendi hatalarından kaynaklanan ancak bir türlü kabul etmedikleri kuyruk acıları varmış. Dedik ya; kimine avanta ihale verilmemiş, kimi avantadan işe alınmamış, kimi iş yapmadığı için iş akdi sonlandırılmış. E durum böyle olunca kahrolsun TESKİ, kahrolsun Başkan Albayrak.

ALLAH’IN CEZASI TESKİ(!)

Geçen yolda yürüyorum ayağım takıldı, dedim Allah’ın cezası TESKİ.. Sonra arabaya benzin alacağım, pompacı biraz gecikti haliyle yoğun, benimde acelem var. Pompacı gelmiyor, dedim Allah’ın cezası TESKİ… Havalar malum soğuktu, biraz üşütmüşüz, dedim Allah’ın cezası TESKİ yine hasta oldum. Pazar sokağına yapılan ışıklı kavşakta minibüsler duruyor ve üç tarafın birden trafiğini kilitliyor, dedim Allah’ın cezası TESKİ. Tekirdağ Şehir Hastanesi bir türlü başlamadı, dedim Allah’ın cezası TESKİ. Neredeyse yarım asırdır devam eden Malkara yolu bir türlü tamamlanamadı, dedim Allah’ın cezası TESKİ. Süleymanpaşa, Hayrabolu arası duble yol ihalesi yapıldı ama ses seda yok, dedim Allah’ın cezası TESKİ. Büyükşehir 11 ilçeye 11 okul yapıyor. Ne gerek var eğitim yuvalarına, dedim Allah’ın cezası TESKİ.

Sahi bir yakınımız hastalanıp günlerce hatta aylarca hastanede kaldığında ne biçim hastane, ne biçim doktor bir türlü yakınımızı iyileştiremedi diye sosyal medyadan veryansın ettiniz mi? Ya da doktoru ve hastaneyi kınadınız mı? Neden ana isale su hattında ciddi bir arıza olunca ve iki gün susuz kalınca TESKİ’ye yükleniyorsunuz? Tabi ki; herkes görevini yapacak, herkes işine bakacak. Tabi ki; belki de o arıza birkaç saat önce de bitebilir. Üç aşağı beş yukarı bir durum olmuş. Nerede kaldı bizim hoşgörümüz. Ağzı lağım kokan iki sidiklinin gazına gelmek çok insaflıca değil. Biraz haksızlık olmuyor mu?

Okunma Sayısı : 4107
Yapılan Yorumlar
 • DAHA HIZLI OLUNMALI
  Süleymanpaşa İlçesinde Meydan Projesi kapsamında yapılan yıkım çalışması yerinde incelendi. Başkan Kadir Albayrak bu anlamda personele daha hızlı olunması konusunda talimat verdi.
 • KÜLTÜR BULUŞMASI
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, Rumeli Balkan Dernekleri Federasyonu tarafından organize edilen ‘Rumeli Balkan Trakya Kültür Buluşması ve Tanıtım Günleri’ etkinliğine katıldı.
 • ONLAR YALNIZ DEĞİL
  Marmaraereğlisi Belediyesi 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü’nde Sokak hayvanlarının beslenme sorununa dikkat çekti.
 • NKÜ VE MÜSİAD İŞBİRLİĞİ
  Namık Kemal Üniversitesi ile Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) arasında Çorlu Meslek Yüksekokulu tüm programlarında öğrenim gören öğrencilerin kamu ya da özel sektöre ait işyerlerinde yapacakları
 • KENDİMİ SEVİYORUM
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Ruh Sağlığı Merkezi ve Süleymanpaşa Çocuk Kulübü işbirliğinde çocuklara yönelik “Kendimi Seviyorum” etkinliği düzenlendi.
 • Zabıtalar denetimde
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, halk sağlığının ve tüketici haklarının korunması ile gıda güvenliği konusunda denetimlerini sürdürüyor. Bu kapsamda Süleymanpaşa ve Çorlu ilçelerinde market denetimi gerçekleştirildi.
 • NKÜ, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde
  Cumhurbaşkanlığı Külliyesi Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezinde gerçekleştirilen 2018-2019 Akademik Yıl Açılış Törenine Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Osman Şimşek ve üniversite akademisyenleri de katıldı.
 • Yaşlılar unutulmadı
  Malkara Belediyesi 1 Ekim Yaşlılar Günü sebebiyle ilçede bulunan büyükleri evlerinde ziyaret etti.
 • Çorlu istihdam buluşması
  Çorlu İşkur Hizmet Merkezi tarafından düzenlenen 4 -5 Ekim tarihleri arasında Çorlu Halk Eğitim Merkezi ev sahipliğinde gerçekleştirilmesi planlanan istihdam buluşması 30 prestijli firmanın insan kaynakları temsilcileri katılımıyla gerçekleştirildi.
 • Dost Eli Giyim Mağazası hizmette
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Dost Eli Giyim Mağazası yaklaşan kış ayları nedeniyle raflarda değişikliğe giderek kışlık kıyafetleri ihtiyaç sahiplerinin kullanımına sundu.
 • İlker Yağcıoğlu Süleymanpaşa’yı İstiyor
  CHP’nin Süleymanpaşa ilçe Başkanı İlker Yağcıoğlu, Süleymanpaşa Belediye Başkanlığı aday adayı oldu. İlçe Başkanlığından istifa eden Yağcıoğlu, 7 Ekim Pazar günü büyük bir katılımla adaylığını açıklayacak.
 • ORYANTASYON PROGRAMI
  Namık Kemal Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi birinci sınıf öğrencilerine, fakültelerine ve bölümlerine uyum sürecini hızlandırmak,
 • BALIKÇILARLA SOHBET
  Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Süleymanpaşa Balık Hali’ni ziyaret ederek balıkçı esnafı ile bir araya geldi.
 • Bereketli kazançlar olsun
  Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Günay, DMR Gıda Paz. San. Ve Tic. Ltd. Şti.’nin Tekirdağ/Süleymanpaşa – Hürriyet Mahallesindeki şube açılışı törenine katıldı.
 • Öcalan'ın başvurusuna ret
  Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi, Abdullah Öcalan'a İmralı cezaevinde kötü muamelede bulunulduğuna dair dava başvurusunu reddetti.
 • Adriana Lima'dan Türk kadınlarına övgü
  Türk yazar Metin Hara ile birlikteliğine devam eden Adriana Lima, "Türk kadınlarının gözleri öne çıkaran makyajlarını çok beğeniyorum,
 • Dünya liderleri Trump’a güldü
  ABD Başkanı Donald Trump'ın, Birleşmiş Milletler Genel Kurulundaki konuşmasında sarf ettiği sözler, dünya liderlerlerini güldürdü.
 • Son 68 bin metrekare
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından yürütülen ve altyapı çalışmaları tamamlanan cadde ve sokaklarda sürdürülen yol yapım ve bakım çalışmalarında sona gelindi. Yaklaşık 2 milyon metrekarelik yol çalışması tamamlandı.
 • Kurumsal Mükemmellik toplantıları
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Kurumsal Mükemmellik konulu toplantılar kapsamında, Dış Değerlendirme Toplantısı gerçekleştirildi.
 • Şarköy de Aşure Günü’nü unutmadı
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve Cem Vakfı Şarköy Şubesi tarafından Muharrem ayı dolayısıyla Aşure Günü Etkinliği düzenlendi.
Tekirdağ'da yerel seçimlerde hangi partiye oy verirsiniz?
    Ak Parti
    CHP
    MHP
    İYİ Parti
    Aday ödemli
    Bilemiyorum
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 5442
Dün : 5113
Toplam : 7090842

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri