tekirdağ, TESKİ, sidikli

tekirdağ haberleri

AĞZI LAĞIM KOKAN SİDİKLİ YAZILAR

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


AĞZI LAĞIM KOKAN SİDİKLİ YAZILAR


Görüyorum ki; akıllı cep telefonlarından akılsız yazılar son günlerde iyice yoğunlaştı. Kimi yaptığı disiplinsizlik yüzünden kovulmuş, kimi şahsına münhasır ihaleleri alamamış, kimisi ise kuruma yaptığı işi doğru dürüst beceremeyip yeni iş verilmemiş. Bunların toplayın, çıkarın, çarpın, ne yaparsanız yapın önlerinde sosyal medya ağzı bozuk ne kadar cümle varsa hepsini Kadir Albayrak’la başlayıp TESKİ Genel müdürü ile devam eden cümleler kuruyorlar.

Yanlarına gerek siyasi, gerekse kendileri gibi ağzı lağım kokan birkaç yandaş da buldular mı, akşam rakı sofrasında edecekleri muhabbette çıkıyor. Kimi her gün yol üstüne sızan suyu takip ediyor, kimi boruların ne kadar olduğu ile ilgileniyor. Ne yapacaklar o boruyu çok merak ediyorum?

Meğer bizim bilmediğimiz ne aşağılık bir kurummuş TESKİ, ne kadar şerefsizler varmış içinde de haberimiz yokmuş(!) Vay arkadaş bu kadar mı battı bilemedim. Eleştirilecek taraflar tabi ki vardır. Tıptı Devlet Hastanesinde olduğu gibi, tıpkı SGK’da olduğu gibi, tıpkı Karayollarında olduğu gibi, tıpkı Milli Eğitim’de olduğu gibi, tıpkı devletin diğer kurumlarında olduğu gibi. Ama bakıyorum ki, ağzı lağım kokan sidiklilerin tek bildikleri şey TESKİ. Vurun abalıya. Nasıl olsa yıllar önce yapılması gereken ve Tekirdağ insanını köy gibi yerde yaşamayı hak gören geçmişteki yöneticilerin kabahati yokmuş gibi.

Sahi neden kimse kanalizasyon kanalının içinden aspesli içme suyu borularını geçiren ve yıllarca bu suyu içmemizi hak gören yöneticileri hesap sormuyor? Neden kimse yol ortasını imara açarak kendine menfaat sağlayan geçmiş dönem meclis üyelerini sorgulamıyor? Ben bunları yazıyorum ya şimdi, kesin TESKİ’den bir çıkarım vardır. Ama şükürler olsun ki, yukarı da Allah, yanımızda bizleri seven ve tanıyan dostlarımız var. Bizlere güç veriyor her biri. O nedenle başlıkta bahsettiğimiz şekilde bizlere saldıranların cümlelerini de arıtma tesisi ile denize gönderiyoruz. Ancak orası layık o sözlere.

Son günlerde dediğimiz gibi, sosyal medyada meğer ne çok fenomen(!) varmış da haberimiz yokmuş. Meğer ne güzel yazılar yazıyorlarmış da bilmiyormuşuz. Biz gazete sahipleri böyle eli kalem tutam yazarları neden bünyemize katmayız onu da anlamış değilim. Sonra bir araştırma ve biraz incelemeden sonra her birinin kendi hatalarından kaynaklanan ancak bir türlü kabul etmedikleri kuyruk acıları varmış. Dedik ya; kimine avanta ihale verilmemiş, kimi avantadan işe alınmamış, kimi iş yapmadığı için iş akdi sonlandırılmış. E durum böyle olunca kahrolsun TESKİ, kahrolsun Başkan Albayrak.

ALLAH’IN CEZASI TESKİ(!)

Geçen yolda yürüyorum ayağım takıldı, dedim Allah’ın cezası TESKİ.. Sonra arabaya benzin alacağım, pompacı biraz gecikti haliyle yoğun, benimde acelem var. Pompacı gelmiyor, dedim Allah’ın cezası TESKİ… Havalar malum soğuktu, biraz üşütmüşüz, dedim Allah’ın cezası TESKİ yine hasta oldum. Pazar sokağına yapılan ışıklı kavşakta minibüsler duruyor ve üç tarafın birden trafiğini kilitliyor, dedim Allah’ın cezası TESKİ. Tekirdağ Şehir Hastanesi bir türlü başlamadı, dedim Allah’ın cezası TESKİ. Neredeyse yarım asırdır devam eden Malkara yolu bir türlü tamamlanamadı, dedim Allah’ın cezası TESKİ. Süleymanpaşa, Hayrabolu arası duble yol ihalesi yapıldı ama ses seda yok, dedim Allah’ın cezası TESKİ. Büyükşehir 11 ilçeye 11 okul yapıyor. Ne gerek var eğitim yuvalarına, dedim Allah’ın cezası TESKİ.

Sahi bir yakınımız hastalanıp günlerce hatta aylarca hastanede kaldığında ne biçim hastane, ne biçim doktor bir türlü yakınımızı iyileştiremedi diye sosyal medyadan veryansın ettiniz mi? Ya da doktoru ve hastaneyi kınadınız mı? Neden ana isale su hattında ciddi bir arıza olunca ve iki gün susuz kalınca TESKİ’ye yükleniyorsunuz? Tabi ki; herkes görevini yapacak, herkes işine bakacak. Tabi ki; belki de o arıza birkaç saat önce de bitebilir. Üç aşağı beş yukarı bir durum olmuş. Nerede kaldı bizim hoşgörümüz. Ağzı lağım kokan iki sidiklinin gazına gelmek çok insaflıca değil. Biraz haksızlık olmuyor mu?

Okunma Sayısı : 4266
Yapılan Yorumlar
 • KURUMLAR ARASI TOPLANTI
  16 Ocak 2019--Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na bağlı kurumlar Trakya Kalkınma Ajansı merkezinde bir araya geldi. Konular gündem gündem konuşulup çözüm odaklı istişare yapıldı.
 • BAŞKANLAR BULUŞTU
  16 Ocak 2019--Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat'ı makamında ziyaret etti.
 • MARMARAEREĞLİSİ CAN DOSTLARI UNUTMUYOR
  16 Ocak 2019--Marmaraereğlisi Belediyesi, 2018 yılında sokak hayvanlarının tedaviden, beslenmesine, aşılarının yapılmasından kısırlaştırmaya kadar her zaman yanlarında oldu.
 • ÇEVRE DOSTU YOL
  4 Ocak 2019--Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi yol yapım çalışmalarını kesintisiz bir şekilde sürdürüyor. Çevre dostu olarak bilinen beton yol hizmeti Kapaklı’da gerçekleştirildi.
 • VALİDEN ŞEHİT AİLESİNE ZİYARET
  4 Ocak 2019--Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, 1994’e Ağrı’da şehit olan Er Ahmet Oral’ın ailesini ziyaret etti. Aile bu kıymetli ziyaretten çok memnun olduklarını ifade etti.
 • SPORDA MARMARAEREĞLİSİ FARKI
  3 Ocak 2019--Tekirdağ U-17 Ligi A Grubu’nu oynadığı 14 maçta 13 galibiyet bir beraberlikle şampiyon olarak tamamlayan Marmaraereğlisi Belediyespor U-17 takımı kupa sevincini Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan ile paylaştı.
 • ÇOCUKLARIN YILBAŞI PARTİSİ
  3 Ocak 2019--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Kulübü, 2019’a Merhaba partisi düzenledi. 6 yaş altı çocuklara yönelik yeni yıl partisi renkli görüntülere sahne oldu.
 • ONLAR, MUTLU KENT’İN ÇOCUKLARI
  27 Aralık 2018--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Ruh Sağlığı Merkezi, Süleymanpaşa Çocuk Kulübü üyeleri için anne-çocuk etkinliği düzenledi.
 • HİZMETE DEVAM
  26 Aralık 2018--TESKİ Genel Müdürü Dr. İbrahim İÇÖZ ilçe denetimleri kapsamında mesai saatinden önce TESKİ Şarköy personeli ile bir araya geldi.
 • HAYRABOLU’DA STK’LARA ZİYARET
  26 Aralık 2018--Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, çalışmalarını sürdürdüğü Hayrabolu ilçesinde gerçekleştirdiği incelemelerin ardından Hayrabolu Belediye Başkanı Fehmi Altayoğlu ve içlerinde sivil toplum kuruluşları ile esnaf odalarının olduğu kurumlara ziyarette bulundu.
 • DERNEK VE STK’LARLA İŞBİRLİĞİNE DEVAM
  26 Aralık 2018--Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan, ilçedeki tüm dernek ve Sivil Toplum Kuruluşları ile işbirliği içerisinde vatandaşların sorunlarına çözüm odaklı yaklaşım içerisinde olduklarını söyledi.
 • KADINLAR DA ERKEKLER DE SÜPER LİGDE
  25 Aralık 2018--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Spor Kulübü, Türkiye Judo Federasyonu tarafından düzenlenen Spor Toto Süper Lig’e yükselme karşılaşmalarında aldığı başarılı sonuçlarla hem kadınlar hem erkeklerde Süper Lig’e yükselmeyi başardı.
 • BİN AĞAÇ DİKİLDİ
  25 Aralık 2018--Ergene Belediyesi ve Çevre Koruma Dergisi (ÇEVKOR) iş birliği ile “Sağlıklı Yaşam İle Sağlıklı Çevre” projesi kapsamında Esenler Mahallesine 1000 (bin) adet Karaçam ağacı dikildi.
 • BÜYÜKŞEHİR’DEN UYGULAMA DESTEĞİ
  19 Aralık 2018--Eğitim alanındaki yatırımları ile büyükşehir belediyeleri arasında öne çıkan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, temel vizyonları arasında yer alan üniversite vizyonu doğrultusunda çalışmalarını sürdürüyor.
 • MİNİKLER, ENERJİYİ TREDAŞ’TAN ÖĞRENDİ
  19 Aralık 2018--4 - 5 yaş grubu kreş öğrencileri, enerjinin, elektriğin ne olduğunu ve enerjiyi verimli kullanma bilgilerini, TREDAŞ Genel Müdürlüğü’nde düzenlenen program yardımıyla eğlenerek öğrendi.
 • 7/24 HİZMET
  19 Aralık 2018--Marmaraereğlisi Belediyesi ilçede etkili olan kar yağışı nedeniyle tuzlama ve kar temizleme çalışmalarını sürdürüyor.
 • DOÇEK, TAYFUR KÖYÜNDEYDİ
  19 Aralık 2018--Farklı yaş gruplarından oluşan yürüyüşçüler Erikli, Yayla, Danişment, Gökçetepe sahillerini bu kez de karşı yakadan seyretmenin keyfini çıkardılar.
 • KADINLARIN KALEMİNDEN KADIN
  17 Aralık 2018--Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen, kadınların gözüyle yaşanmış kadın hikayelerinin kaleme alındığı öykü yarışmasına Türkiye’nin dört bir yanından katılım devam ediyor.
 • NKܒDE KONSER RÜZGARI
  13 Aralık 2018--Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Türk Müziği Devlet Konservatuvarı tarafından ‘Türk Müziği Saz Eserleri Konseri’ düzenlendi.
 • YARALI AT TEDAVİ EDİLDİ
  13 Aralık 2018--Ergene Belediyesi sınırları içinde ayağından yaralı halde bulunan ata Ergene Belediyesi sahip çıktı, yaralı ata Ergene Belediyesi sorumlu veterineri ilk müdahalede bulunarak at tedavi edildi.
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 2588
Dün : 6341
Toplam : 7654267

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri