tekirdağ, TESKİ, sidikli

tekirdağ haberleri

AĞZI LAĞIM KOKAN SİDİKLİ YAZILAR

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


AĞZI LAĞIM KOKAN SİDİKLİ YAZILAR


Görüyorum ki; akıllı cep telefonlarından akılsız yazılar son günlerde iyice yoğunlaştı. Kimi yaptığı disiplinsizlik yüzünden kovulmuş, kimi şahsına münhasır ihaleleri alamamış, kimisi ise kuruma yaptığı işi doğru dürüst beceremeyip yeni iş verilmemiş. Bunların toplayın, çıkarın, çarpın, ne yaparsanız yapın önlerinde sosyal medya ağzı bozuk ne kadar cümle varsa hepsini Kadir Albayrak’la başlayıp TESKİ Genel müdürü ile devam eden cümleler kuruyorlar.

Yanlarına gerek siyasi, gerekse kendileri gibi ağzı lağım kokan birkaç yandaş da buldular mı, akşam rakı sofrasında edecekleri muhabbette çıkıyor. Kimi her gün yol üstüne sızan suyu takip ediyor, kimi boruların ne kadar olduğu ile ilgileniyor. Ne yapacaklar o boruyu çok merak ediyorum?

Meğer bizim bilmediğimiz ne aşağılık bir kurummuş TESKİ, ne kadar şerefsizler varmış içinde de haberimiz yokmuş(!) Vay arkadaş bu kadar mı battı bilemedim. Eleştirilecek taraflar tabi ki vardır. Tıptı Devlet Hastanesinde olduğu gibi, tıpkı SGK’da olduğu gibi, tıpkı Karayollarında olduğu gibi, tıpkı Milli Eğitim’de olduğu gibi, tıpkı devletin diğer kurumlarında olduğu gibi. Ama bakıyorum ki, ağzı lağım kokan sidiklilerin tek bildikleri şey TESKİ. Vurun abalıya. Nasıl olsa yıllar önce yapılması gereken ve Tekirdağ insanını köy gibi yerde yaşamayı hak gören geçmişteki yöneticilerin kabahati yokmuş gibi.

Sahi neden kimse kanalizasyon kanalının içinden aspesli içme suyu borularını geçiren ve yıllarca bu suyu içmemizi hak gören yöneticileri hesap sormuyor? Neden kimse yol ortasını imara açarak kendine menfaat sağlayan geçmiş dönem meclis üyelerini sorgulamıyor? Ben bunları yazıyorum ya şimdi, kesin TESKİ’den bir çıkarım vardır. Ama şükürler olsun ki, yukarı da Allah, yanımızda bizleri seven ve tanıyan dostlarımız var. Bizlere güç veriyor her biri. O nedenle başlıkta bahsettiğimiz şekilde bizlere saldıranların cümlelerini de arıtma tesisi ile denize gönderiyoruz. Ancak orası layık o sözlere.

Son günlerde dediğimiz gibi, sosyal medyada meğer ne çok fenomen(!) varmış da haberimiz yokmuş. Meğer ne güzel yazılar yazıyorlarmış da bilmiyormuşuz. Biz gazete sahipleri böyle eli kalem tutam yazarları neden bünyemize katmayız onu da anlamış değilim. Sonra bir araştırma ve biraz incelemeden sonra her birinin kendi hatalarından kaynaklanan ancak bir türlü kabul etmedikleri kuyruk acıları varmış. Dedik ya; kimine avanta ihale verilmemiş, kimi avantadan işe alınmamış, kimi iş yapmadığı için iş akdi sonlandırılmış. E durum böyle olunca kahrolsun TESKİ, kahrolsun Başkan Albayrak.

ALLAH’IN CEZASI TESKİ(!)

Geçen yolda yürüyorum ayağım takıldı, dedim Allah’ın cezası TESKİ.. Sonra arabaya benzin alacağım, pompacı biraz gecikti haliyle yoğun, benimde acelem var. Pompacı gelmiyor, dedim Allah’ın cezası TESKİ… Havalar malum soğuktu, biraz üşütmüşüz, dedim Allah’ın cezası TESKİ yine hasta oldum. Pazar sokağına yapılan ışıklı kavşakta minibüsler duruyor ve üç tarafın birden trafiğini kilitliyor, dedim Allah’ın cezası TESKİ. Tekirdağ Şehir Hastanesi bir türlü başlamadı, dedim Allah’ın cezası TESKİ. Neredeyse yarım asırdır devam eden Malkara yolu bir türlü tamamlanamadı, dedim Allah’ın cezası TESKİ. Süleymanpaşa, Hayrabolu arası duble yol ihalesi yapıldı ama ses seda yok, dedim Allah’ın cezası TESKİ. Büyükşehir 11 ilçeye 11 okul yapıyor. Ne gerek var eğitim yuvalarına, dedim Allah’ın cezası TESKİ.

Sahi bir yakınımız hastalanıp günlerce hatta aylarca hastanede kaldığında ne biçim hastane, ne biçim doktor bir türlü yakınımızı iyileştiremedi diye sosyal medyadan veryansın ettiniz mi? Ya da doktoru ve hastaneyi kınadınız mı? Neden ana isale su hattında ciddi bir arıza olunca ve iki gün susuz kalınca TESKİ’ye yükleniyorsunuz? Tabi ki; herkes görevini yapacak, herkes işine bakacak. Tabi ki; belki de o arıza birkaç saat önce de bitebilir. Üç aşağı beş yukarı bir durum olmuş. Nerede kaldı bizim hoşgörümüz. Ağzı lağım kokan iki sidiklinin gazına gelmek çok insaflıca değil. Biraz haksızlık olmuyor mu?

Okunma Sayısı : 3743
Yapılan Yorumlar
 • İLK ZİYARET TÜRK OCAĞINA
  İYİ Parti Süleymanpaşa İlçe Başkanı Mahmut Babayiğit ve yönetim kurulu
 • 14 ŞUBAT ÇOCUKLARLA GÜZEL
  Marmaraereğlisi Belediyesi tarafından “14 Şubat Sevgililer Günü’nde Sevgimizi Çocuklarımızla Paylaşıyoruz"
 • SATRANÇ HEYECANI
  Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan’ın katkılarıyla 2017 Tekirdağ Küçükler, Yıldızlar ve Gençler Satranç İl Birinciliği Turnuvası,
 • YAŞAM’DAN SAĞLIK
  Özel Tekirdağ Yaşam Hastanesi Fizyoterapisti İnci Kahraman, istenmeyen eklem hareketlerinde ve fonksiyonel aktivitelerde oluşan kısıtlanmaların kinezyolojik bantlama ile önüne geçilebileceğini ifade ederek, konuyla ilgili bilgiler verdi.
 • HAFTA SONU AÇIK
  Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan, çevre temizlik vergisi için hafta içinde ödeme sıkıntısı yaşayan vatandaşlar için hafta sonu Veznelerin açık olduğunu açıkladı.
 • KENDİ ÇİÇEĞİNİ ÜRETECEK
  Süleymanpaşa Belediyesi tarafından hayata geçirilen ve ilçenin kırsal kesimlerinde alternatif ve katma değeri yüksek tarım ürünleri üretimini teşvik etmek amacıyla başlatılan
 • TEMEL AFET BİLİNCİ
  12 Kasım Afet Eğitimi Farkındalık Günü” kapsamında Süleymanpaşa ilçesinde Temel Afet Bilinci Eğitimleri gerçekleştirildi.
 • MARMARAEREĞLİSİ CIVIL CIVIL
  Marmaraereğlisi Belediyesi tarafından Enis Sülün Caddesine mevsimlik çiçek ve lale soğanı ekimi için hazırlıklar başladı.
 • BELEDİYEDEN “Dost Eli”
  Ertuğrul Mahallesi’ndeki bir evde elektrik kontağından çıktığı düşünülen yangının itfaiye ekipleri tarafından söndürülmesi sonrası Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi ekipleri evi yanan aile ile iletişime geçerek “Dost Eli”ni uzattı.
 • HAFRİYAT KAMYONLARINA DENETİM
  Kapaklı belediyesi Zabıta ekipleri hafriyat kamyonlarına yönelik denetimlerini aralıksız sürdürüyor.
 • İHTİYAÇ SAHİPLERİNE TEKERLEKLİ SANDALYE
  MALKARA--Malkara Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü
 • EVDE BAKIM YÜZ GÜLDÜRÜYOR
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat’ın 2015 yılının sonunda
 • BÜRÜKSEL’DE KONFERANS
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, Sosyal Demokrat Belediyeler Derneği
 • TREDAŞ, GE USER CONFERENCE EMEA 2017'DE
  Trakya Elektrik Dağıtım A.Ş. (TREDAŞ), Hollanda'da gerçekleştirilen
 • Janos Arany 200. Doğum yılında anıldı
  İstanbul Macar Kültür Merkezinin katkıları ile Tekirdağ Macar Dostluk Derneği
 • Yol yapımı devam ediyor
  Çalışmaların alt yapı çalışmaları ile paralel ilerlediği,
 • YURT İFTARINA BÜYÜK İLGİ
  Tekirdağ merkez Süleymanpaşa ilçesinde faaliyet gösteren Rüstem Paşa
 • Hüseyin Parlak’a plaketli veda yemeği
  Sülaymanpaşa Belediyesi Zabıta Müdürlüğü bünyesinde Zabıta Memuru olarak 32 yıl boyunca hizmet veren Hüseyin Parlak’ın emekliye ayrılması sebebiyle Zabıta Müdürlüğü tarafından veda yemeği düzenlendi.
 • Eşek sütü kansere iyi geliyor mu?
  Acıbadem Kayseri Hastanesi Medikal Onkoloji Uzmanı Dr. Semiha Urvay, hem kanserden korunmak isteyenler, hem de kanser tedavisi görenler için doğru beslenmenin önemini vurguladı. Doğru beslenmenin, kanser açısından iki öneme sahip olduğunu kaydeden Urvay, ''Birincisi hastalıktan korunmak için, diğeri ise hastalıkla mücadelede'' dedi.
 • ERKEKLERE AĞRI KESİCİ UYARISI
  Kadın Hastalıkları ve Tüp Bebek Uzmanı Op. Dr. Betül Görgen, yüksek dozda ve sık ağrı kesici
Büyükşehir Belediyesi çalışmalarını genel olarak nasıl değerlendiriyorsunuz?
    Çok iyi
    İyi
    Kötü
    Çok kötü
    Zaman gerekli
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 705
Dün : 7703
Toplam : 5933469

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri