tekirdağ, adliye, bina, TBMM, şentop

tekirdağ haberleri

ADLİYE BİNASI TAMAMLANDI

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


ADLİYE BİNASI TAMAMLANDI

 


Tekirdağ Adliyesi düzenlenen törenle hizmete girdi. Çoğu kiralık 6 farklı binada hizmet veren Adliye bundan sonra eski cezaevinin bulunduğu alanda Tekirdağlılara hizmet verecek.


Törene TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop, Vali Aziz Yıldırım, Adalet Bakan Yardımcısı Selahattin Menteş, Tekirdağ Milletvekilleri İlhami Özcan Aygun, Enez Kaplan, Çiğdem Koncagül, Mustafa Yel, Hakimler ve Savcılar Kurulu 1. Daire Başkanı Halil Koç, İl Protokolü ve vatandaşlar katıldı. Tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Başsavcı Güngör Karakoç’un konuşmasıyla başladı.  Açılış Töreni, Hakimler ve Savcılar Kurulu 1. Daire Başkanı Halil Koç’un konuşmasıyla devam etti.


Törende konuşan Adalet Bakan Yardımcısı Selahattin Menteş; “ Yeni Adliye Binası ile birlikte tüm adli ve idari yargı birimleri tek adliye binasında toplanmıştır. Daha önceden adli yargı, idari yargı, icra yargıları, denetimli serbestlik şube müdürlükleriyle şehrin 6 farklı noktasında faaliyet göstermekteydi. Bu hizmet binamızla birlikte vatandaşımızın adalet hizmetine erişimini inşallah kolaylaştıracağız. Eski adliyemiz, sadece 7000 metrekare kullanım alanına sahipti. Bugün, açılışını yaptığımız binanın toplam kullanım alanı 40. 809 m2 dir. Hakim ve savcılarımız; duruşma salonları, sosyal alanları, kapalı otoparkı, dijital altyapısıyla birlikte modern bir binada adalet hizmeti verecek, vatandaşlarımız da tek merkezden hizmet alma imkanına kavuşmuş olacaktır.  “ dedi.


Törende konuşan Vali Yıldırım; “Devlet teşkilatı dediğimizde çok büyük bir mekanizmadan bahsediyoruz. Bunun içerisinde insanımızın hizmet etme görevi üstlenmiş, kendisine böyle bir fonksiyon yüklenmiş kurumlarımız var ve bu kurumlarımızda hizmet etme görevi personeli eliyle, memur dediğimiz kişiler eliyle yürütülmektedir. Adalet teşkilatı da, bu teşkilatlarımızdan devlet sistemi içerisindeki teşkilatlarımızdan bir tanesidir. Hem de olmazda olmazlarından bir tanesidir. İdare olarak bizler, pek çok işlem yaparız ama anayasamızda bir güvence vardır. İdarenin yaptığı her türlü eylem ve işlemler yargı denetimine de tabidir. Eğer biz, idare olarak bir yanlış yaparsak bundan memnun olmayan vatandaşın adalet mekanizmasına götürmesi ve orada bu yanlışın düzelmesi mümkündür. Adalet mekanizmasının da en iyi şekilde işlemesi için birtakım fiziki mekanlara ihtiyacı vardır. Bugün, bu fiziki mekanların en güzellerinden bir tanesini Sayın Meclis Başkanımızın teşrifleriyle Ankara’dan gelen Bakan Yardımcımız  ve sizlerin teşrifleriyle açıyoruz. İnşallah burada, adaletimiz çok daha hızlı bir şekilde işleyecek bunun daha hızlı işleyebilmesi için de her türlü imkanın sağlanmasına gayret edilecektir. Daha önceden Tekirdağ’ımızda birkaç yerde birden yürütülmek durumunda kalan adalet hizmetleri bugün, artık tek bir binada toplanacak ve böylece vatandaşımız buna çok daha kolay bir şekilde erişebilecektir. İnsanımızın adalete olan güveni daha da artacaktır.  Böylece İnsanımız şunu söyleyecek, benim hakkım yenilirse bana sahip çıkacak birileri var. İşte onlarda bu binada görev yapacaklardır. Bu vatandaşımızın devlete olan güvenini ve bağlılığını artıracaktır.” dedi.


Törende konuşan Meclis Başkanı Şentop; “Bugün müstesna bir tesisin açılışı için buradayız. Bu binanın çok büyük bir önemi vardır. Bu sadece adli yargıyı değil, onun dışında vergi mahkemelerini de, idari yargıyı da bir çatı altında topluyor. Yargıdan hizmet alan vatandaşlarımıza; hakimlerimizin, savcılarımızın çok daha iyi hizmet vereceğini düşünüyorum, ümit ediyorum. Türkiye’de ve dünyada yargı ile ilgili önemli sorunlar vardır.  Bunlardan bir tanesi fiziki mekanlardır.  Hakimlerin, savcıların yürüttüğü kovuşturmalarda, fiziki altyapı yetersizliğinin oluşturduğu sorunlar vardır. Adalet Sarayımızın açılmasıyla bu sorun büyük ölçüde aşılacaktır.  “  dedi.

Tören kurdele kesimi ve Adalet Sarayı’nın gezilmesinin ardından son buldu.

 

Kaynak: TekirdağOdakHaberOkunma Sayısı : 1726
Yapılan Yorumlar
 • BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI
  09 Nisan 2019--Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Etüt ve Projeler Dairesi Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen brifing toplantısına katıldı.
 • ALBAYRAK YİNE VATANDAŞLARLA
  2 Nisan 2019--Büyükşehir koltuğuna yeniden oturan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, seçim biter bitmez kaldığı yerden devam etmeye başladı.
 • YÜKSEL, ŞENTOP’U ZİYARET ETTİ
  27 Şubat 2019--Cumhur İttifakı’nın AK Partili Süleymanpaşa Belediye Başkan Adayı Cüneyt Yüksel, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı seçilen Tekirdağ Milletvekili Prof. Dr. Mustafa Şentop’u ziyaret ederek, meclis başkanlığı görevinin hayırlı olması temennisinde bulundu.
 • ATÖLYEDE YENİLENİYORLAR
  27 Şubat 2019--TESKİ Genel Müdürlüğü İkmal bakım ve onarım şube müdürlüğü personelleri, kurum bünyesindeki araçların bakım ve onarımını yaparak güvenli bir şekilde trafikte kullanılmasını sağlıyor.
 • TEKNOLOJİ ARTIK DERSLERDE
  27 Şubat 2019--Tekirdağ da apple smart teknolojisini eğitimde kullanan tek okul olma özelliğini Aden Koleji taşıyor.
 • TESKİ, TAHSİLAT BÜROSU AÇTI
  11 Şubat 2019--TESKİ Genel Müdürlüğü tarafından Süleymanpaşa ilçesi çarşı da eski bedesten olarak bilinen bölgede “TESKİ Su Faturası Ödeme Noktası” açıldı.
 • ÖĞRENCİLERİ YALNIZ BIRAKMADI
  06 Şubat 2019--Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel Beren Bebek Çocuk Akademisinde eğitime başlayan küçük öğrencileri ziyaret etti. Başkan Yüksel öğrenciler ile yakından ilgilenerek onlarla birlikte oyunlar oynadı.
 • SPORDA HAFTAYA DAMGA VURDU
  04 Şubat 2019--Marmaraereğlisi Belediyespor hafta sonu oynanan müsabakalarda aldığı başarılı sonuçlarla haftaya damga vuran takım oldu. Futbol ve basketbolda alınan sonuçlarla Marmaraereğlisi Belediyespor sporda farkını ortaya koydu.
 • KURUMLAR ARASI TOPLANTI
  16 Ocak 2019--Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na bağlı kurumlar Trakya Kalkınma Ajansı merkezinde bir araya geldi. Konular gündem gündem konuşulup çözüm odaklı istişare yapıldı.
 • BAŞKANLAR BULUŞTU
  16 Ocak 2019--Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat'ı makamında ziyaret etti.
 • MARMARAEREĞLİSİ CAN DOSTLARI UNUTMUYOR
  16 Ocak 2019--Marmaraereğlisi Belediyesi, 2018 yılında sokak hayvanlarının tedaviden, beslenmesine, aşılarının yapılmasından kısırlaştırmaya kadar her zaman yanlarında oldu.
 • ÇEVRE DOSTU YOL
  4 Ocak 2019--Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi yol yapım çalışmalarını kesintisiz bir şekilde sürdürüyor. Çevre dostu olarak bilinen beton yol hizmeti Kapaklı’da gerçekleştirildi.
 • VALİDEN ŞEHİT AİLESİNE ZİYARET
  4 Ocak 2019--Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, 1994’e Ağrı’da şehit olan Er Ahmet Oral’ın ailesini ziyaret etti. Aile bu kıymetli ziyaretten çok memnun olduklarını ifade etti.
 • SPORDA MARMARAEREĞLİSİ FARKI
  3 Ocak 2019--Tekirdağ U-17 Ligi A Grubu’nu oynadığı 14 maçta 13 galibiyet bir beraberlikle şampiyon olarak tamamlayan Marmaraereğlisi Belediyespor U-17 takımı kupa sevincini Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan ile paylaştı.
 • ÇOCUKLARIN YILBAŞI PARTİSİ
  3 Ocak 2019--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Kulübü, 2019’a Merhaba partisi düzenledi. 6 yaş altı çocuklara yönelik yeni yıl partisi renkli görüntülere sahne oldu.
 • ONLAR, MUTLU KENT’İN ÇOCUKLARI
  27 Aralık 2018--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Ruh Sağlığı Merkezi, Süleymanpaşa Çocuk Kulübü üyeleri için anne-çocuk etkinliği düzenledi.
 • HİZMETE DEVAM
  26 Aralık 2018--TESKİ Genel Müdürü Dr. İbrahim İÇÖZ ilçe denetimleri kapsamında mesai saatinden önce TESKİ Şarköy personeli ile bir araya geldi.
 • HAYRABOLU’DA STK’LARA ZİYARET
  26 Aralık 2018--Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, çalışmalarını sürdürdüğü Hayrabolu ilçesinde gerçekleştirdiği incelemelerin ardından Hayrabolu Belediye Başkanı Fehmi Altayoğlu ve içlerinde sivil toplum kuruluşları ile esnaf odalarının olduğu kurumlara ziyarette bulundu.
 • DERNEK VE STK’LARLA İŞBİRLİĞİNE DEVAM
  26 Aralık 2018--Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan, ilçedeki tüm dernek ve Sivil Toplum Kuruluşları ile işbirliği içerisinde vatandaşların sorunlarına çözüm odaklı yaklaşım içerisinde olduklarını söyledi.
 • KADINLAR DA ERKEKLER DE SÜPER LİGDE
  25 Aralık 2018--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Spor Kulübü, Türkiye Judo Federasyonu tarafından düzenlenen Spor Toto Süper Lig’e yükselme karşılaşmalarında aldığı başarılı sonuçlarla hem kadınlar hem erkeklerde Süper Lig’e yükselmeyi başardı.
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 3896
Dün : 4946
Toplam : 8634342

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri